Přepis:
Prosím, sdílejte tuto důležitou studii, která vyšla v časopise Americké lékařské asociace. Jde o recenzovaný randomizovaný klinický experiment… je to tedy necenzurovatelné. Jde o studii o rouškách u dětí, s poněkud šokujícími výsledky. Tady je tabulka, kde vidíme, že děti měly hladiny 0,26 – 0,28 % oxidu uhličitého bez roušky. Jak před testem a po. To jsou normální a zdravé hladiny CO2.
Vdechovaný vzduch s nasazenou rouškou… máme tu dva typy… téměř 6x větší hladina oxidu uhličitého. Tady to máte. Tady si to ukážeme detailněji.
Tady dole si všimněte zákonného limitu pro pokojový vzduch, neboli 0,2 % obsahu oxidu uhličitého. A kolem vašich úst ta hladina bude i bez roušky trochu vyšší, protože vydechujeme oxid uhličitý. Ale pamatujte, že normální hodnoty u dětí bez roušek byly v této studii tady dole. A podívejte se, kde jsou hladiny oxidu uhličitého u dětí s rouškami. Na mladší děti to má ještě větší vliv, tak jak autoři studie uvádí. Takže zde máme shrnutí. Všimněte si, že píšou, že jedno 7leté dítě mělo 25 tisíc částí na milion (ppm).
Takže více jak 10x než je limit, který byste očekávali. A v závěru uvádí, že poslední německá studie dospěla k závěru, že jsou dostatečné důkazy nepříznivých účinků nošení roušek, a ta studie ukázala, že 68 % dětí při nošení roušek vnímaly různé problémy, v odlišné míře. Teď si k tomu můžete přidat i tuto studii. Navrhují, aby ti, co mají moc rozhodovat, zvážili pádné důkazy z těchto měření, které ukazují, že děti by neměly nosit roušky. A pamatujte, že Švédsko tohle nikdy nedovolilo. U nich děti až do 16 let chodily do školy přímo během pandemie, a neobjevil se žádný náznak větší infekčnosti nebo úmrtnosti mezi učiteli.
A mnoho takových studií prokázalo to stejné. Takže tohle nemá žádné vědecké odůvodnění. Rodiče dětí… pamatujte, že máte zodpovědnosti. Podporujete špatnou vědu, která způsobuje potenciální škody u vašich dětí? Pokud ano, to je v pořádku, ale jen pamatujte, že existuje publikovaná věda, která prokazuje, že tohle není z vědeckého pohledu odůvodněné. Můžete se ptát… proč se to tedy dělá?
Překlad: David Formánek
Jedna odpověď
Žel, redakce článek stáhlo, pro nedostatek důkazů..Měly by se vždy dodávat i odkazy, kde se článek objevil..https://jamanetwork.com/journals/jamapediatrics/fullarticle/2782288?resultClick=1