Peter Doshi, PhD – Redaktor časopisu BMJ o absurditě covid nařízení & kritické zhodnocení covid očkování

Ve zkratce...

Peter Doshi, PhD, redaktor časopisu BMJ, vysvětluje, jak tyto mRNA injekce ve skutečnosti nesplňují definici vakcín, a že ve skutečnosti spousta lidí splňuje definici „anti-vaxxerů” (odpůrců očkování). Nabízí zároveň kritický pohled na problematiku celého covid očkování.
Facebook
Telegram
VK

Pokud se Vám video pod tímto textem nezobrazuje, klikněte ZDE, nebo zkuste znovu načíst stránku.
Napište mi do komentářů, pokud se vám nezobrazuj
e.

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován: 2. listopadu 2021

Přepis:

Jmenuji se Peter Doshi. Pro identifikační účely pracuji na fakultě marylandské univerzity a jsem redaktor časopisu BMJ. Nemám žádné relevantní střety zájmů a moje dnešní komentáře jsou pouze mé vlastní. Na farmaceutické škole učím povinný kurz o tom, jak kriticky hodnotit medicínskou literaturu. Trénujeme studenty, jak jít dál než za abstrakt studie, a aby začali kriticky hodnotit biomedicínské studie. Nevěřit jim bezvýhradně. Chci zde využít svých pět minut a využít toho ducha kritického myšlení. Jsem smutný, že jsme jako společnost momentálně nasycení postojem „všichni ví”, který potlačil intelektuální zvídavost a vedl k samo-cenzuře.

Dovolte mi začít s pár příklady „všichni ví”, o kterých si nejsem jistý, že bychom měli být tak jistí. „Všichni ví, že tohle je pandemie neočkovaných.” Ale pokud hospitalizace a úmrtí jsou téměř výhradně mezi neočkovanými, proč jsou posilující dávky nezbytné? Nebo proč by se statistiky v Británii tak lišily, kde většina covid hospitalizací a úmrtí jsou mezi plně očkovanými, jak uvedl senátor Johnson. Něco tu nehraje. Je třeba se ptát. Něco tu nehraje a všichni bychom se měli ptát, jestli je pravda, že tohle je pandemie neočkovaných? Co to vůbec znamená? Další snímek, prosím. Pak máme tohle. „Všichni ví, že covid vakcíny zachraňují životy.” Ve skutečnosti to víme od začátku roku 2021. Klinické testy prokázaly, že to tak je, jak vidíte tady v citátu z článku z únoru v časopise Americké lékařské asociace (JAMA). Ale je to pravda? Když zdravotnické instituce šířily to prohlášení, v té době bylo jen jedno úmrtí… jedno úmrtí napříč 70 tisíci účastníky testů vakcín Pfizeru a Moderny. Dnes máme více dat a vidíte, že byl podobný počet úmrtí ve vakcinační a placebo skupině. Klinické testy neprokázaly snížení úmrtí. Ani pro covid úmrtí, na rozdíl od ostatních příčin, důkazy jsou nepřesvědčivé, s pouze 2 úmrtími v placebo skupině vs. 1 úmrtí ve vakcinační skupině.

Není to tak, že znám pravdu o tom, co vakcína může a nemůže udělat, ale chci říct, že ti, co tvrdí, že klinické testy prokázaly, že vakcína je vysoce efektivní a zachraňuje životy, se mýlí. Klinické testy tohle neprokázaly. Další snímek, prosím. Teď si promluvme o „anti-vaxxerech” (odpůrci očkování). „Všichni ví, že byste měli ignorovat to, co říkají anti-vaxxeři.” Ale co ten výraz vůbec znamená? Slovník Merriam-Webster definuje anti-vaxxera jako: „osobu, která oponuje používání vakcín nebo předpisům, které nařizují vakcinaci.” První část definice jsem očekával, ta druhá část mě překvapila. Existují celé země, od Spojeného království po Japonsko, které nenařizují dětské vakcíny. Obě země dosahují vysoké míry proočkovanosti. Jen ne skrze předpisy, které vakcíny nařizují. Nejsou tam žádná nařízení a vsadil bych se, že velká menšina, možná i většina světové populace splňuje zdejší definici anti-vaxxera. Další definice, kterou stojí za to si uvést, je definice vakcíny.

Jsem jeden z akademiků, který tvrdí, že tyto mRNA produkty, kterým všichni říkají vakcíny, se kvalitativně liší od standardních vakcín. Přišlo mi tedy fascinující, že slovník Merriam-Webster na začátku roku 2021 změnil svoji definici vakcín. MRNA produkty nesplňovaly definici vakcín, která na Merriam-Websteru byla už 15 let. Ale ta definice byla rozšířena, aby mRNA produkty byly vakcínami. Zdůrazňuji tohle, abych položil dotaz: Jak byste pohlíželi na nařizování covid vakcín, pokud bychom je nenazývali vakcíny? Co kdyby se těmto injekcím říkalo léky? Zde je ten scénář. Máme tento lék. A máme důkazy, že nebrání nakažení. Ani nezastavuje šíření viru. Ale má se za to, že tento lék snižuje vaše riziko vážného průběhu nemoci a úmrtí na covid. Brali byste si dávku tohoto léku každých šest měsíců, možná po zbytek svého života, pokud by to bylo třeba, aby ten lék zůstal efektivní? Nebrali byste si jen tento lék sami, ale podpořili byste předpisy, co nařizují, aby všichni kolem vás brali tento lék?

Nebo byste řekli: Počkat chvíli. Možná byste řekli: Pokud to je vše, co tento lék dělá, proč bychom nepoužili normální léky, které si bereme, když jsme nemocní a chceme se vyléčit? A proč byste ho nařizovali? Chci říct, že protože tomu říkáme vakcína, neznamená, že bychom měli předpokládat, že tyto nové produkty jsou jako všechny ostatní dětské vakcíny, které jsou povinné. Každý produkt je odlišný, a pokud lidé podporují nařízení něčeho, jen protože je to vakcína, a ostatní vakcíny jsou také povinné, tak proč bychom neměli udělat povinnou i tuto? Podle mě je na čase do té konverzace vnést trochu kritického myšlení, a to je, co doufám, že děláme dnes. Děkuji.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

2 komentáře

  1. Všichni jsou propagátoři „plán-demie koronaviru – s onemocněním covid“. Je jedno na které straně barikády stojí – či na straně popíračů nebo přitakávačů. Jsou to lidé starého ražení už skomírajícího Věku Ryb – kde platila idea „autorita a její odpovědnost“ před…a tu je třeba se zastavit – odpovědnost komu? …nikdo nemůže mít zkušenosti mého života i když je mojím rodičem/šéfem/premiérem/knězem/manžele/učitelem…až pochopí lidé tento omyl – tehdy jsou otevřeny vrata Nového věku – Vodnáře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů