Petr Bohuš (Modrý jelen): Rozhovor s Davidem Formánkem (Otevři svou mysl)

Ve zkratce...

19. února 2022 jsem měl příležitost být hostem rozhovoru s Petrem Bohušem, bývalým šéfredaktorem zpravodajství České televize a tvůrcem nového projektu Modrý jelen, v rámci kterého dělá mimo jiné i rozbory médií. Dnes rozhovor vyšel, tak sdílím i tady pro zájemce :)
Facebook
Telegram
VK

Kdo je Petr Bohuš?

 • publicista
 • moderátor
 • lektor
 • mentor
Petr Bohuš

Počátkem 90 let po Sametové revoluci pomáhal zakládat novodobé zpravodajství a publicistiku v tehdejší Československé a později České televizi, pracoval tam jako šéfredaktor zpravodajství a publicistiky v Ostravě a jako šéfredaktor publicistiky v Praze. V České televizi se podílel na vzniku zpravodajských relací, publicistiky a dokumentů, moderoval zpravodajství včetně povodní v roce 1997, investigativní publicistiku Klekánice a další pořady. V 90 letech byl předsedou Moravskoslezského kraje a členem Správní rady Syndikátu novinářů České republiky, podílel se na vzniku jeho stanov a etického kodexu novinářů.

Později pracoval na Slovensku jako ředitel programu a moderátor pořadů Čierny Peter a Portrét televize TA3 v Bratislavě. Byl porotcem soutěží Lotos lokálních televizí Slovenské republiky, v Českém rozhlase moderoval pořad Život jako na dlani a v televizi Polar v Moravskoslezském kraji Talkshow Petra Bohuše.

Petr Bohuš vystudoval žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci a marketingové komunikace na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, oba obory vyučoval a přednášel na středních a vysokých školách, realizoval stovky školení pro veřejnost, založil a vedl dětskou redakci Sólokapr, řídil profesionální projektové a podnikové zpravodaje, natáčel dokumenty a instruktážní filmy. K 30 výročí Sametové revoluce pro město Ostravu moderoval sérii rozhovorů s jejími protagonisty a pamětníky.

Projekt Modrý jelen

V roce 2021 založil portál Modrý jelen, kde rozebírá manipulace mainstreamu, především České televize (rubrika Pasti médií), v rozhovorech představuje osobnosti z alternativních médií a opozice (Léčitelé ducha), obojí doplňuje svými postřehy a zamyšleními (Tajemství jelena). Název Modrý jelen není náhodný, ale má svoji symboliku.

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

3 komentáře

 1. Rozmýšľala som, ako to napísať. Mala som šťastie, že som na univerzite študovala politiku, históriu a mediálny diskurz. Okrem iného. To znamená spôsoby manipulácie, psychologické procesy a neuroingvistické programovanie čitateľov. Šťastie v nešťastí, bola som aj týrané dieťa, takže som sa naučila už v detstve kritickému mysleniu a neveriť autoritám a inštitúciám len preto, lebo mi hovoria, aby som im verila. Dôveruj, ale preveruj!!!

  ,,Veci“ boli zrejmé už na začiatku a v tomto období sú jasnejšie ako slnko. A tak sa domnievam, že sme v období, kedy na základe svojich slov a činov každý rozhoduje, či bude, alebo nebude v blízkej budúcnosti žiť. Či má ,,záznam“, že sa stal vrahom v dôsledku svojej praxe, alebo bol tolerantným človekom, ktorý sa zaujíma o relevantné informácie a vedecké dôkazy.

  Zem bola z môjho pohľadu väzením, v ktorom si najväčší grázli uzurpovali ,,právo“ vládnuť. Toto obdobie je odsúdené na zánik. Duchovne založení ľudia by povedali – zrno je oddeľované od plev a žnec prichádza. Možno trochu patetický záver, ale keď kosa začne kosiť, sranda to nebude.

 2. Děkuji..A já sem hodím „doplňující“ info, co mi přišlo zajímavé:

  1) Včera jsem viděl muže v respirátoru, který sám řídil auto. Policie by měla takové idioty, kteří jsou nebezpeční sobě i ostatním účastníkům silničního provozu, zatýkat.
  2) 750 milionů každý měsíc až do konce roku 2023. Tolik platí naše země Pfizeru měsíčně a za neustálé lezení západu do prde*e.
  3) Všichni nakonec zemřeme, takže jediné, na čem opravdu záleží, je žít důstojně a hrdě a dělat správné věci. Proto nemějte vůbec žádnou úctu k těm takzvaným novinářům, takzvaným lékařům a takzvaným poradcům, kteří popírali pravdu, lhali, klamali a manipulovali s fakty, aby vyhověli požadavkům zkorumpovaných vlád. A to samé platí i u zaručených pravdivých FC..
  4) Prolhaná Wikipedie má obrovskou moc potlačovat pravdu a ničit životy. Její spojení s Google (a YouTube) tuto moc ještě umocňuje.
  5) Ti, kdo mají na starosti Velký reset, chtějí rozdělit rodiny a rozbít vztahy. K tomu jim pomohly kovid injekce – mnoho rodin se neshodne na nebezpečnosti těchto nesmyslných léků. Pochybuji, že se tyto rozpory někdy zacelí. U nás v rodině se to už taky stalo a přestali jsme se prostě vídat..
  6) Skutečnost, že královna Alžběta udělila K. Schwabovi rytířský titul, nám říká vše, co potřebujeme vědět o Alžbětě a ubohé královské rodině.
  7) Když se lidí v pubertě a na začátku jejich 20let ptali, jakou práci chtějí, odpovídali: Internetový influencer, hvězda YouTube, hvězda reality show a modelka – v tomto pořadí. Nikdo z nich nechtěl být už strojvedoucím, kosmonautem nebo dokonce zubařem..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů