Polské ministerstvo zdravotnictví: Očkovaní umírají dvakrát častěji na covid-19

Ve zkratce...

V polské televizi vystoupil lékař Piotr Rossudowski, který mluví o zveřejněném dopise údajně od ministerstva zdravotnictví ohledně úmrtnosti na covid očkovaných oproti neočkovaným. Jak sám říká, tyto statistiky jsou více než děsivé. Více ve videu.
Facebook
Telegram
VK

Jestli se Vám video pod tímto textem nezobrazuje, vypněte si na tuto stránku AdBlock Plus v prohlížeči – podle všeho blokuje přehrávání videí. Nebo změňte prohlížeč. Děkuji.

Přepis:

Moderátorka: Dobrý den, Edyta Paradowska z televize PL1. Dneska je naším hostem Piotr Rossudowski, mluvčí Polské asociace nezávislých lékařů a vědců. Dobrý den, pane doktore.

Doktor: Dobrý den.

Moderátorka: Pane doktore, ministerstvo zdravotnictví vydalo statistiku osob, které zemřely na covid-19. Přiznávám, že jsem jej přečetla 2x, protože jsem nemohla uvěřit tomu, co se tam píše, zda je to opravdu tak, zda z toho vyplývá, že na covid-19 umírá 2x více osob, které jsou naočkovány oproti těm nenaočkovaným?

Doktor: Prosím vás, také jsem četl tuto informaci víc než dvakrát, dokonce, řeknu upřímně, že jsem ještě s prosbou zažádal ministerstvo zdravotnictví o zpřístupnění informací, zda opravdu takové informace z ministerstva zdravotnictví byly vydány, protože je neuvěřitelné, že ministerstvo zdravotnictví vydalo takové informace, a pořád je v široké veřejnosti propagován program pro očkování.

Opravdu z dopisu, který možná nezveřejnilo ministerstvo zdravotnictví, ale osoba, která položila tyto otázky ohledně úmrtnosti osob očkovaných první a druhou vakcínou. Bohužel z toho vyplývá, že u hodně zaokrouhlených dat to tak vypadá. Bohužel ta úmrtnost je dvakrát větší u osob, které jsou naočkovány a k tomu onemocněli covidem-19.

Moderátorka: Pane doktore, jaký je výsledek z těchto údajů? Po které dávce očkování je větší úmrtnost?

Doktor: Udělal jsem si takový graf, který možná budu moct divákům prezentovat, takže prosím vás, z této informace, kterou dostala tajemná paní Sylwia, lze říct, že počet nemocných po prvním očkování, kteří se nakazili nemocí covid-19, je 74 500 osob, přičemž z toho je úmrtnost 3000 osob. Spočítal jsem to dvakrát a to je 4% úmrtnost osob, které byly naočkovány první dávkou, zdůrazňuji první dávkou. Všeobecné % úmrtnosti z důvodu covidu-19 v Polsku je 2,54 %, a je to ještě horší u pacientů, kteří jsou naočkování dvěma dávkami, a to podle údajů toho dopisu od paní Sylwie.

17. května počet nemocných po druhém očkování je 9 700 osob, které onemocněly, i přes očkování z tohoto čísla zemřelo 500 osob. Berte na vědomí, že ta čísla jsou hodně zaokrouhlená a vypadá to, no matematicky to ukazuje až na 5,15 % úmrtí z důvodu nemoci covid-19, ještě jednou zdůrazňuji, s celkovým počtem úmrtí 2,54 %, to je tedy 2x více než u běžného průběhu nemoci covid-19.

Tato data jsou prostě děsivá. Já vůbec nevím, zda někdo dělá analýzu těchto dat na ministerstvu zdravotnictví anebo zda analyzují tato data v zastupitelstvu. Pokud tato data analyzují a neustále intenzivně přesvědčují lidi, aby se nechali očkovat, včetně loterie, která má být v červnu, kde můžete vyhrát až milion zlotých, tak to bych řekl, že jsou děsivé činy. Data jsou děsivá, ale činy jsou rovněž děsivé. A nebojím se to tady takhle zhodnotit, protože oni vystavují ty osoby, které se nechají naočkovat, o hodně většímu riziku úmrtí než osoby, které nejsou naočkovány.

Moderátorka: Pane doktore, dvakrát jste zdůraznil, že ta data jsou hodně zaokrouhlená, o čem to může svědčit?

Doktor: To může svědčit o jistým řekl bych…. kdysi se to tomu říkalo specifický přístup do práva holandizace, já bych to určil jako falandizaci, protože tak jak jsou přes ministerstvo zdravotnictví podávány informace o nemoci a úmrtnosti, tak ty informace vydávány ministerstvem zdravotnictví jsou velmi komplikované, a týkají se dokonce jednoho případu, takže tady prosím o pozornost, že všechny údaje jsou zaokrouhleny do stovek, tady dokonce nejsou desítky pacientů a to nemluvě o jedincích, vše je prostě zaokrouhleno do stovek. V závěru nejde nevyloučit, že ty údaje jsou prostě zfalšované směrem dolů, protože si nemyslím, že by ministerstvo chtělo podávat údaje, které jsou zaokrouhlené nahoru.

Moderátorka: Statistika ministerstva zdravotnictví také zahrnuje nežádoucí reakce po očkování, co z těchto údajů lze vyčíst?

Doktor: Rozsah nežádoucích reakcí po očkování, to je také velmi zajímavá situace. Protože jsem porovnal dva státy, Polsko a Norsko, a tady musím říct o jedné situaci, a to jmenovitě o Norsku, tam ty údaje jsou hodně konkrétní, tam se ukazuje počet nežádoucích reakcí po očkování, nebo podezření na nežádoucí reakce po očkování jako takové a podezření na nežádoucí reakce po očkování, které se musely léčit.

Bohužel v Polsku nemáme takové informace, ani data, u kterých osob se projevily nežádoucí reakce po očkování, ani nemáme data, které pohlaví je více rizikové na nežádoucí reakce po očkování. Vraťme se zpět k tématu. Ukazuje se, že v Polsku máme naočkovaných jednou dávkou 17 941 112 osob, tato data jsou z 24. května a množství podezření o nežádoucích reakcích po očkování je 9171 osob, z toho vyplývá, že máme 0,05 % případů nežádoucích reakcí po očkování, zatímco v Norsku je asi nějaké jiné očkování, a asi to očkování je horší kvality, protože při počtu osob 1 581 904, kteří jsou naočkováni jednou dávkou, tak počet nežádoucích reakcí po očkování je 13 365 osob, a počet léčených z důvodu nežádoucích reakcí po očkování je 9 174 osob.

Z tohoto závěru lze říci, že v Norsku je 0,84 % nežádoucích reakcí po očkování, což je 16x více, tím pádem naše vláda je velmi úspěšná, že čísla očkovaných jsou vysoká a nežádoucích reakcí po očkování, které jsou hlášené, je zaručeně méně, 16x méně, prosím vás, to je obrovské množství 16x.

Moderátorka: Pane doktore, vy to určitě říkáte ironicky. Ale ráda bych vám povyprávěla, jak vypadá v Polsku hlášení nežádoucích reakcí po očkování. Moje hodně dobrá kamarádka, se kterou jsem pracovala, se naočkovala vakcínou Pfizer, po první dávce byla 3 týdny s 39stupňovými horečkami, téměř zemřela. Všechny nemoci, které kdysi prodělala, najednou byly zpět. Včera měla druhý termín očkování, přihlásila se di toho centra, kde měla první očkování, Warszawa ursynów ul. 22B, a když řekla, že se nechce očkovat, mladý pán ji nepustil dovnitř, i když jen chtěla hovořit s lékařem, mladý pán ji nepustil dovnitř. Řekl jí, že si má zavolat na tel. číslo 989 a tam nahlásit nežádoucí reakce po očkování. Nikdo ji nechtěl vyslechnout, k lékaři se nemohla dostat. Pane doktore, jak to vidíte z vlastních zkušenosti? Kolik procent osob nežádoucích reakcí po očkování je v reálu hlášeno?

~ Jestli se Vám líbí překlady, zvažte přispění na jejich tvorbu, děkuji ~

Doktor: Prosím vás, kolik jich je hlášeno lékařům, je pro mě opravdu těžké říct, jelikož takové informace by mělo mít ministerstvo zdravotnictví. Ze statistik ministerstva zdravotnictví, které jsou podložené vládou, nemůžeme tedy tvrdit, že jsou nepravdivé, jelikož věřím vládním stranám. Já si myslím, že není upřesněna procedura, podle které je stanoveno, jakým způsobem hlásit nežádoucí účinky po vakcinaci, pacient či osoba, která je vakcinovaná, jestli má už vedlejší účinky po očkování, se stává pacientem.

Pacient neví, jaké vedlejší účinky mohou po očkování být, nemyslím si a ani nemám takovou informaci, jaký je vlastně postup informovanosti všech očkovacích center v Polsku o posledních varováních ze strany Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA) ohledně těchto vakcín. Varování přicházejí průběžně a poslední přišlo minulý pátek a jsem zvědavý, jelikož očkovací centra fungují i v sobotu, jsem zvědavý, kolik očkovacích center obdrželo tuto informaci o nežádoucích účincích jedné z vakcín, která se používá v Polsku.

Moderátorka: Pane doktore, co si myslíte, která z těch vakcín, které jsou momentálně v Polsku používáné, je nejvíce nebezpečná, a po které je největší úmrtnost a nežádoucích účinků?

Doktor: Prosím vás, nevím, která z vakcín je v Polsku nejvíce nebezpečná. Na norských stránkách, na které jsem poslal odkaz, je napsáno vše, např. která vakcína a kolik lidí s ní bylo vakcinováno a kolik z nich mělo nežádoucí účinky. Doufám, že ministerstvo zdravotnictví také vede tyto statistiky v Polsku, protože pokud má statistiky o lidech, kteří zemřeli po dvou očkováních, tak má i informace o nežádoucích účincích vakcíny.

Moderátorka: Pane doktore, musím se zeptat, co vyplývá z těchto zveřejněných údajů v Norsku? Která vakcína způsobuje nejčastěji smrt a nežádoucí účinky?

Doktor: Můžu vám jen říct, že ve skandinávských zemích – Dánsko a Norsko – byly některé vakcíny staženy a nebo dočasně pozastaveny. Víme to z polských médií, především to byla vakcína od Johnson&Johnson , není používaná ve skandinávských zemích, ale pan premiér Mateusz Morawiecki chce zakoupit tuto vakcínu pro Polsko. Nejvíce vakcinací, co si pamatuji, v Norsku proběhlo vakcínou Comirnaty od firmy Pfizer. A potom pokračuji vektorové vakcíny, které se opírají o adenoviry. V

současnosti se říká, že nejvíce nebezpečné jsou vakcíny svázané s adenovirem, nemohu to v tuto chvíli potvrdit, jelikož si všechny tyto udaje přesně nepamatuji. Pane doktore, ze všech informací, které jsme si v tuto chvíli řekli, z těch procent osob, které zemřely po vakcinaci, dovolil byste si tvrdit, že vakcína je smrtelně nebezpečná a zabíjí lidi? Prosím vás, jsou to velmi tvrdá a ostrá slova, ale samotné ministerstvo přiznává ve svých údajích, že očkovaná osoba nemá větší šanci na lehčí průběh nemoci a určitě nesnižuje riziko smrti, právě naopak zvyšuje riziko smrti v případě onemocnění covidem-19.

Já ještě jednou říkám, že se odvolávám na dopis zveřejněný na internetu. Písemně jsem podal žádost na ministerstvo zdravotnictví, zda skutečně takový dopis s takovými údaji pochází od ministerstva zdravotnictví. Zároveň jsem požádal o zaslání kopie toho dopisu, samozřejmě se zachováním důvěrnosti, co se týče adresáta tohoto dopisu.

Údaje jsou jednoduše zarážející, myslím si, že lékařská rada při ministrovi zdravotnictví by měla zaujmout negativní stanovisko a ministr zdravotnictví by měl v tomto ohledu zastavit očkování s cílem vyjasnit situaci. Je třeba přesně stanovit, které očkované osoby, kterou vakcínou, měly takové vysoké riziko úmrtí při onemocnění covidem-19. Myslím, že i proto tu u vás účinkuji a proto chci varovat veřejnost, aby se jednoduše ptala, ptala a ještě jednou ptala. Osobám, které podstoupí očkovací proceduru, náleží v souladu s listinou práv pacienta, a to jedněmi z výchozích bodů, protože tam patří body od sedm do deseti, které o tom říkají, že by měli mít dostupné podrobné informace o účelu, rizicích a možných vedlejších nežádoucích účincích.

To, že ministerstvo nezveřejňuje tento typ údajů, o kterých jsme mluvili, tedy o úmrtnosti očkovaných lidí, to je z mého pohledu, nevím, jak to mám nazvat, ale přinejmenším je to vyhýbání se pravdě, pokud nezveřejnění tak dramaticky důležité informace pro společnost vůbec lze nazvat vyhýbáním se pravdě.

Moderátorka: Pane doktore, vláda dává miliony zlotých do reklamy na vakcíny. Zaměstnává populární osobnosti, aby propagovaly tyto vakcinace. Od prvního června organizuje loterie, které jste již zmínil. Co si myslíte, proč? Jaký je za tím důvod? O co tu doopravdy jde?

Doktor: Víte, to co říkáte, vytváří dojem, ještě jednou říkám, že to jen můžeme opět hádat, že to vytváří dojem, že očkovací kampaň mezi Poláky nefunguje tak, jak si naplánovala vláda, to zaprvé. Zadruhé je už úvaha o něco obecnější. Doufám, že pocity odpovědnosti vládnoucí strany budou větší než přinejmenším pocit trapnosti, pokud nemám říct studu, že tak propagovali preparáty, které ani nejsou dokonce odzkoušeny, i to jen podmínečně propuštěny do oběhu v celé Evropské unii a Spojených státech.

Moderátorka: To, že jsou podmíněně povoleny, to víme. Mluvíme o tom už mnoho měsíců. Statistiky, které nyní vyšly, dokazují, že nejméně dvakrát tolik lidí umírá na koronavirus, když jsou očkovaní, než když neočkovaní. Tedy, co se to děje, že Poláci jsou stále očkováni po celé zemi?

Doktor: Paní, já doufám, že tyto informace budete moci získat od zástupců ministerstva zdravotnictví nebo od osob s profesorským titulem, kteří jsou v lékařské řadě.

Tito lidé velmi ochotně poskytují rozhovory, zastávají poněkud přísná stanoviska, která se dokonce týkají skutečnosti, že chtějí změnit legislativu v Polsku a rozdělit lidi na očkované a neočkované, při čemž neočkovaní lidé by měli být podrobeni různým represím. Protože jsou tedy tito lidé takoví radikální ve svých názorech, doufám, že budou stejně radikální i v případě cenných údajů, o nichž dnes vysíláme.

Moderátorka: Pane doktore, děkuji pěkně za dnešní rozhovor, velmi pěkně děkuji za čas a myslím, že už nyní můžeme říci, že za několik dní se setkáme s vámi a paní doktorkou Droz van der Dorf a řekneme si něco o polském sdružení nezávislých lékařů a vědců. Jste mluvčími tohoto sdružení a řeknete nám, proč je tak důležité, za co bojujete a jaké cíle si stanovujete.

Doktor: Já doufám, že dojde i k druhému vysílání, že nebude určena lékařská rada ani regionální lékařská komora, aby jej schválila. Protože momentálně máme situaci, kdy lékaři nemohou myslet samostatně. Už nemluvím o jistém druhu jednání, které se neřídí základní linií, kterou stanovilo ministerstvo zdravotnictví, ale dokonce i myšlení je trestáno. Myslím, že se nebezpečně blížíme k situaci, kdy nelze diskutovat o žádném problému nebo jej nelze optimálně vyřešit, protože bude vyslyšena pouze jedna strana, a proto bude mít pravdu pouze jedna strana. Ale velmi vám děkuji za dnešní rozhovor.

Moderátorka: Mockrát děkuji a setkáme se za několik dní, děkuji vám pěkně.

Překlad: Tři ochotní diváci, děkuji!

Titulky: David Formánek

Zdroj

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Jedna odpověď

  1. To nejpodstatnější z celé pandémie:

    1) Momentálně máme situaci, kdy lékaři nemohou myslet samostatně.

    2) Nebezpečně se blížíme k situaci, kdy nelze diskutovat o žádném problému nebo jej nelze optimálně vyřešit, protože bude vyslyšena pouze jedna strana, a proto bude mít pravdu pouze jedna strana.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů