Corbettův report: Průvodce válkou 5. generace & jak se vymanit ze systému

Ve zkratce...

Právě se nacházíme uprostřed války, která změní svět. A nejde o válku na Ukrajině, ale válka proti lidem vedená ve všech oblastech života. Jak se z této války vymanit? Nejen o tom je tohle video.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte -> ZDE <-

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓

Sledujte také na: NášTub, BitChute, Odysee, Rumble, Substack

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován ZDE: 18. dubna 2023

Přepis:

Právě se nacházíme uprostřed války, která změní svět.

Nemyslím válku na Ukrajině, na kterou vás všechna média žádají, abyste zaměřili svou pozornost. Ano, tento konflikt se stále stupňuje a každý den se objevují nové zprávy o provokacích a hrozbách, které by mohly vést k jaderné výměně… ale to není válka, kterou mám na mysli.

Ne, válka, o které mluvím, je ještě širší válka. Válce, která probíhá všude na světě, dokonce i v době, kdy mluvím, a která se týká prakticky všech lidí na planetě, mladých i starých, mužů i žen, vojáků i civilistů. Je to válka každé vlády proti vlastnímu obyvatelstvu a každé mezinárodní instituce proti svobodnému lidstvu.

Nejedná se však o obyčejnou válku. Většina obětí této války ji ani není schopna identifikovat jako válku, ani nechápe, že jsou jejími účastníky.

Říká se tomu válka páté generace a já jsem tady, abych vám o tom pověděl.

Jsem James Corbett z The Corbett Report a toto je váš průvodce válkou páté generace.

CO JE TO VÁLKA PÁTÉ GENERACE?

Co je to vlastně válka páté generace? A když se nad tím zamyslíme, co byly první čtyři generace války?

Dobré otázky. Chcete-li získat podrobnou odpověď na druhou otázku, přečtěte si článek „The Changing Face of War: Into the Fourth Generation“ (Měnící se tvář války: Do čtvrté generace) z časopisu Marine Corps Gazette z roku 1989, jehož spoluautorem je William S. Lind, a podívejte se na film „William S. Lind & Philip Giraldi – Fourth Generation Warfare & The Deep State„.

WILLIAM S. LIND: Toto město a všechna hlavní města na světě si vůbec neuvědomují, že se ocitla v tak velké změně ve vedení války, že nejenže činí naši současnou obrannou a zahraniční politiku zastaralou, ale v podstatě činí zastaralým celý rámec, v němž o obranné a zahraniční politice uvažujeme.

[. . .]

Tuto změnu nazývám vzestupem války čtvrté generace a konkrétně se jedná o čtvrtou generaci moderní války. [. . .] O zahraničních záležitostech a obraně nyní uvažujeme v rámci národního státu. Ozbrojené síly jsou určeny k boji proti ozbrojeným silám jiných států. Tato realita se však mění.

[. . .]

Dnes se na stále více místech světa stává, že státní ozbrojené síly se ocitají v boji nikoli proti jiným státním ozbrojeným silám, ale proti silám čtvrté generace. Nestátní ozbrojené síly.

ZDROJ: Stát a moderní válka

Lind a spol. ve zkratce tvrdí, že „moderní věk“ války začal Vestfálskou smlouvou z roku 1648, která podle Lindova názoru „dala státu monopol na válku“. Od tohoto okamžiku prošlo moderní válčení třemi generacemi, a to:

  • Válka první generace: taktika linie a kolony, která se vyvinula v éře hladkých mušket;
  • Válka druhé generace: taktika nepřímé palby a masového pohybu, která se vyvinula v éře pušek, samopalů, ostnatého drátu a kulometu, a
  • Válka třetí generace: taktika nelineárního pohybu, včetně manévru a infiltrace, vyvinutá v reakci na zvýšení palebné síly na bojišti za první světové války.

To nás podle Linda a jeho spoluautorů přivedlo na konec 20. století, kdy národní stát začal ztrácet svůj monopol na válku a vojenský boj se vrátil k decentralizované formě. V této éře – éře války čtvrté generace – se hranice mezi „civilním“ a „vojenským“ stírá, armády se spíše než do vojenských bitev zapojují do protipovstaleckých operací a nepřátelé jsou často motivováni ideologií a náboženstvím, takže psychologické operace jsou důležitější než kdy dříve.

Někteří však tvrdí, že jsme nyní vstoupili do nové éry válčení, a to do válčení páté generace.

Stále se vedou diskuse o tom, co je definicí války páté generace, jak poznáme, že se jí účastníme, a zda vůbec existuje (Lind například tento koncept odmítá). Různí vědci učinili vlastní pokusy o definici války páté generace (5GW), například Dr. Waseem Ahmad Qureshi, který ji označuje jako „bitvu vnímání a informací“, nebo Qiao Liang a Wang Xiangsui z Lidové osvobozenecké armády, kteří píší o éře „neomezené války„, v níž „relativní snížení vojenského násilí“ vedlo k „nárůstu politického, ekonomického a technologického násilí“.

Pokud vás zajímají akademické debaty o měnící se povaze války, pak si o tomto tématu můžete přečíst spoustu knih, od příručky 5GW: Pátá generace války až po řadu odborných článků.

Ale pro účely tohoto úvodníku mě tato debata nezajímá. Ve skutečnosti budeme vycházet z rozhodně neakademické definice války páté generace z článku Al-Džazíry: „Základní myšlenka tohoto termínu [5GW] spočívá v tom, že v moderní době se války nevedou armádami nebo partyzány, ale v myslích obyčejných občanů“.

U této definice je třeba si uvědomit dvě důležité věci. První je, že válka páté generace není vedena ani proti stálým armádám národních států, ani proti guerillovým povstalcům, ale proti běžným občanům. Druhou je, že tato válka se neodehrává někde na bojišti, ale v mysli.

Trochu rozšířím definici, aby zahrnovala skutečnost, že tato válka se vede na všech úrovních, nejen na té mentální. Podstatou je toto: Válka páté generace je totální válka, kterou proti nám všem vedou naše vlády a mezinárodní organizace, k nimž patří. Je vedena proti každému z nás právě teď a je to bitva o plnospektrální nadvládu nad každým jednotlivým aspektem vašeho života: nad vašimi pohyby a interakcemi, nad vašimi transakcemi, dokonce i nad vašimi nejniternějšími myšlenkami, pocity a touhami. Vlády po celém světě spolupracují s korporacemi na využití technologií k tomu, aby vás ovládly až na genomickou úroveň, a nepřestanou, dokud nebude každý člověk, který se jim postaví na odpor, podroben nebo zlikvidován.

Nejneuvěřitelnější na tom všem je, že tak málo lidí ví, že válka vůbec probíhá, natož aby věděli, že jsou jejími účastníky.

Nejlepším způsobem, jak tuto válku pochopit, je podívat se na některé způsoby, kterými je proti nám vedena.

INFORMAČNÍ VÁLKA

Pokud jste to už někdy slyšeli, tak mě zastavte, ale tohle je informační válka a mocnosti, které by neměly být, vedou „válku o vaši mysl“.

Pokud se v alternativních médiích pohybujete delší dobu, o Infowars jste samozřejmě slyšeli. A to z dobrého důvodu: informační válka je naprosto zásadní součástí války proti všem, která definuje válku páté generace.

Nejzřetelnějším způsobem, jak to pochopit, je podívat se na skutečné vojenské síly, které se zapojují do psychologických operací proti vlastním občanům.

DAN DICKS: Tady se píše:

„Dopis vlády Nového Skotska, který byl rozeslán obyvatelům a varoval je před smečkou vlků, jež se pohybuje v provincii, byl zfalšován kanadskými vojáky v rámci propagandistické výcvikové mise, která se zvrtla.

„V dopise se obyvatelé měli mít na pozoru před vlky, které do oblasti znovu vysadila provinční a federální vláda, a bylo v něm varováno, že se tato zvířata nyní potulují v údolí Annapolis. Dopis, který se později dostal na veřejnost, vyvolal mezi obyvateli obavy a otázky, ale později byl vládou Nového Skotska označen za „falešný“, která nevěděla, že za podvodem stojí armáda.

„Výcvik zahrnoval také použití reproduktoru k vytváření vlčích zvuků, potvrdily kanadské síly tomuto listu.“

Lidi, nechte to na chvíli vstřebat. Vytvořili falešný dopis od vlády, vyvěsili ho s tím, že se tam vyskytují nebezpeční vlci, a v oblasti rozmístili reproduktory promítající vlčí zvuky!

Nejde jen o výzkum, víte. Tohle není jen trénink. Aktivně se zapojují do této psychologické operace, aby zastrašili lidi pomocí reproduktorů.

To je neuvěřitelné.

ZDROJ: Nebudete věřit, co dělají dál!

Součástí této páté generace infoválky však nejsou jen otevřené vojenské operace vojáků v maskáčích. Ve válce proti všem používá establishment všechny dostupné prostředky k manipulaci s vnímáním veřejnosti.

A tak Richard Stengel – bývalý redaktor časopisu Time, který v roce 2006 udělil (ne)čestnou cenu časopisu Time osobnosti roku časopisu You! – s radostí předsedá rozhovoru v Radě pro zahraniční vztahy, v němž obhajuje používání propagandy americkou vládou proti vlastním občanům.

RICHARD STENGEL: Každá země si v podstatě vytváří svůj vlastní příběh. A víte, moje bývalá práce na ministerstvu zahraničí se žertem nazývala prací hlavního propagandisty.

O propagandě jsme nemluvili. Nejsem proti propagandě. Dělá ji každá země a musí ji dělat pro své vlastní obyvatelstvo a já si nutně nemyslím, že je to tak hrozné.

ZDROJ: Politické rozbroje: Boj proti dezinformacím a falešným zprávám

Nebo si vezměte Hill & Knowlton – PR firmu najatou kuvajtskou vládou, aby vytvořila podvod s Nayirah během první války v Zálivu…

„NAYIRAH“: Vyndali děti z inkubátorů… Vzali inkubátory a nechali děti zemřít na studené podlaze.

ZDROJ: Porušování lidských práv v Kuvajtu

. . kteří byli v roce 2020 najati WHO, aby identifikovali „vlivné osobnosti“, které by mohly být využity k rozšíření podvodných zpráv.

UPOUTÁVKA: Na akci Jeden svět společně doma se sešla plejáda nejvýznamnějších hudebních hvězd a celebrit, které se o víkendu sešly na speciálním přenosu plném hudby, komedie a osobních vzkazů, aby poděkovaly lidem na celém světě, kteří jsou v první linii pandemie koronaviru.

MATTHEW MCCONAUGHEY: Co můžeme dělat? Musíme se postarat o naše zdravotníky a získat jim čas tím, že se postaráme o sebe.

ANNOUNCER: Akci vedla Světová zdravotnická organizace a nezisková skupina Global Citizen.

ZDROJ: Známé osobnosti vystoupily na virtuálním koncertě „Jeden svět“: „Milostný dopis světu

Nebo si vezměte britskou vládní vědeckou skupinu pro chování při pandemické chřipce, která otevřeně přiznává, že používá psychologické techniky k manipulaci veřejnosti, aby se obávala podvodné chřipky, což někteří členové skupiny označili za „totalitní„… a nikdo nehne brvou.

Možná nejzáludnější na infoválce páté generace je to, že se stala tak normalizovanou, že všichni vědí, že se děje, ale nikdo o ní nepřemýšlí jako o válce. Všechno je samozřejmě „reklama“ a „propaganda“. A samozřejmě se to používá k manipulaci našeho chování. Tak to prostě ve světě chodí, že?

Skutečnou povahu informační války však ignorujeme na vlastní nebezpečí. Koneckonců jsem často poznamenal, že je to válka o vaši mysl a že nejspornějším bojovým prostorem na světě je prostor mezi vašima ušima. Možná jste si mysleli, že to myslím metaforicky, ale ve skutečnosti to myslím doslova. Což nás přivádí k …

NEUROLOGICKÁ VÁLKA

Pokud posloucháte Dr. Jamese Giordana, aniž byste poslouchali, co říká, získáte dojem, že je to pouze výřečný, dobře informovaný vědec, který je zapálený pro svůj výzkum. Když se však zaposloucháte do toho, co říká – nebo se dokonce jen podíváte na jeho slajdy v PowerPointu, například na slajd „NeuroS/T pro NSID“ – uvědomíte si, že je to Dr. Strangelove. Nebo, pokud ne přímo Dr. Strangelove, tak alespoň jeho mluvčí.

Giordana však nemotivuje jaderný Armageddon, ale to, co nazývá „zbraněmi hromadného ničení“ – různé technologie neurologických zásahů, které vyvíjí americká armáda a armády po celém světě.

Patří mezi ně (v Giordanově dobře nacvičeném patternu) „léky, brouci, toxiny a zařízení“, které mohou buď posílit, nebo narušit kognitivní funkce svého cíle, jako například nanočástice s „vysokou agregací v CNS“, které se podle Giordana „shlukují v mozku nebo v cévním řečišti“ a „vytvářejí v podstatě něco, co vypadá jako hemoragická diatéza“. Jakkoli to zní jako sci-fi, trvá na tom, že na těchto nanočásticích (a mnoha a mnoha dalších děsivých neurologických zbraních) se již pracuje:

JAMES GIORDANO: Jde o to, že mohu získat něco, čemu se říká materiál s vysokou agregací CNS, který je v podstatě neviditelný pouhým okem a dokonce i pro většinu skenerů, protože je tak malý, že selektivně prochází většinou úrovní pórovitosti filtru. Ty se pak vdechují – buď přes nosní sliznici, nebo se vstřebávají přes ústní sliznici. Mají vysokou afinitu k CNS. Shlukují se v mozku nebo v cévním řečišti a vytvářejí v podstatě něco, co vypadá jako hemoragická diatéza; jinými slovy, predispozice ke krvácení nebo predispozice k tvorbě sraženin v mozku. To, co jsem udělal, je, že jsem vytvořil hladící látku, a je velmi, velmi obtížné získat k tomu atribuci.

Toho mohu využít na různých úrovních, od individuální až po skupinovou. Velmi rušivé. A ve skutečnosti je to jedna z věcí, kterou se do jisté míry bavili a zkoumali moji kolegové v NATO a ti, kteří pracují na nejhorším využití neurobiologických věd k vytvoření populačního rozvratu. Velmi, velmi se obávají potenciálu těchto nanočástic, které by mohly být agregáty CNS a způsobit nervové narušení.

ZDROJ: Vědecké poznatky o mozku od stolu k bojišti: Seminář CGSR: Realita – a rizika – neurozbraní | CGSR Seminar

A pro případ, že byste to nepochopili, všimněte si, že svůj snímek ilustruje obrázkem lidského mozku v hledáčku jedné z těchto neurologických zbraní. Na obrázku, který je zde vykreslen, není nic těžkého k pochopení: jsme ve válce s nepřítelem, který doslova cílí na naše mozky.

Ale opět to není jen doslovné používání neurologických zbraní konvenčními armádami v konvenčním válečném prostředí, čeho se my – z velké části nevědomí účastníci války páté generace proti všem – musíme obávat. Jak už moji posluchači vědí, zapřisáhlý technokrat Elon Musk se snaží prodat svou technologii mozkových čipů Neuralink hipsterskému davu jako cool a sexy způsob, jak si vylepšit své poznávací schopnosti… nebo aby se nad námi nadcházející božstvo umělé inteligence smilovalo. Nebo tak nějak. Každopádně byste si měli Neuralink při nejbližší příležitosti strčit do hlavy! A rozhodně se neptejte na to, proč tolik opic makaků a dalších pokusných zvířat, které Neuralink používal jako pokusná zvířata ve svém experimentu s „rozhraním mozek-stroj“, padlo mrtvých.

Každému, kdo se ještě nestal obětí informační války, jejímž cílem je připravit lidstvo na nadcházející transhumánní dystopii, to všechno připadá šílené. Ale pro ty, kdo podlehli psyopu nepřítele infowars, jsou tyto typy technologií měnících mysl přesně takové, jak je inzerováno: vzrušující příležitosti k „vylepšení“ slabého biologického wetwaru, kterému říkáme náš mozek.

Pokud si však myslíte, že se biologickému aspektu války páté generace vyhnete tím, že se prostě vyhnete mozkovému čipu, máte smůlu. Budete se muset vypořádat i s …

BIOLOGICKÁ VÁLKA

Příběh o biologických zbraních se v posledních letech pochopitelně opět dostal do popředí zájmu veřejnosti, a to nejen kvůli podvodům, ale také kvůli otázkám, které se vznášejí nad ukrajinskými biolaboratořemi podporovanými Spojenými státy a nad tím, co možná dělají, nebo nedělají na prahu Ruska.

Tento obrázek například pochází přímo z webu Army.mil, který se ještě loni v červenci [2021] s radostí chlubil, že američtí vojáci provádějí „praktický výcvik a cvičení v terénu s ukrajinskými jednotkami v laboratorním a polním prostředí“, včetně zajištění připravenosti „mobilních laboratoří pro nasazení“. Tady není nic k vidění, přátelé. (Snad jediné, co je na článku překvapivé, je to, že ho ze svých webových stránek nesmazali . … zatím.)

Pokud však uvažujeme o biologických zbraních pouze v konvenčním vojenském smyslu, opomíjíme mnohem, mnohem širší operace, jejichž cílem je manipulovat, kontrolovat a vyzbrojovat všechny aspekty našeho životního prostředí, zásobování potravinami a dokonce i samotný genom pro účely vládnoucích oligarchů. Tato biologická válka páté generace, která je proti nám vedena, zahrnuje:

Jsem si jistý, že můžete doplnit nespočet dalších příkladů útoků na světové ovzduší, vodu a biosféru, které představují neomezenou biologickou válku páté generace, která je proti nám vedena.

Až a pokud si dáte dohromady kousky této skládačky a budete se snažit masově varovat lidi, že jsou pod útokem, vaše schopnost vzdorovat této agendě bude záviset na vaší schopnosti využívat nahromaděné zdroje (vaše bohatství) k podpoře komunit odporu. Nemějte však obavy, nepřítel má i tuto oblast pokrytou. . . .

EKONOMICKÁ VÁLKA

Vzhledem k událostem posledních týdnů si i ti nejspavější z ospalých uvědomují, že se nacházíme v období hospodářské války.

I tato válka má své konvenční aspekty. Na šachovnici 2D jsme v posledních týdnech viděli, jak impérium NATO vypustilo na Rusko své zbraně finančního ničení, a přesně podle předpovědi to vedlo k upevnění příhodného geopolitického strašáka a ke gigantické ztrátě důvěry v samotný mezinárodní měnový systém. A také, jak bylo předpovězeno, dodala „problém“ a „reakci“ potřebnou k tomu, aby technokraté mohli předložit své předem připravené „řešení“ v podobě digitálních měn centrálních bank (CBDC). Stačí se zeptat Larryho Finka, generálního ředitele společnosti BlackRock:

Válka přiměje země, aby přehodnotily svou měnovou závislost. Ještě před válkou se několik vlád snažilo hrát aktivnější roli v oblasti digitálních měn a definovat regulační rámce, v nichž budou fungovat.

Nejedná se pouze o boj mezi národními státy nebo dokonce soupeřícími mocenskými bloky. Je to bitva, kterou vede každá autoritářská mocenská struktura a každá vláda (ale to se opakuji) proti svým vlastním občanům o kontrolu nad nejdůležitějším zdrojem ze všech: jejich peněženkami.

Ano, jsme svědky začátku skutečně světově historického okamžiku: kolapsu Pax Americana, zániku dolarového rezervního systému a začátku zcela nového měnového paradigmatu, systému „digitální měny centrální banky“, programovatelných peněz, které budou schopny algoritmicky řídit, kdy, jak a zda vůbec smíte v ekonomice obchodovat. Stačí se podívat na nedávné události v Kanadě, abychom pochopili, jak to bude vypadat.

Tato dokonalá kontrola lidstva až na úroveň možnosti být svědkem a nakonec kdykoli povolit nebo zakázat jakoukoli transakci mezi jednotlivci představuje apoteózu technokracie a jeden z klíčových cílů samotné války páté generace. Jak se tato noční můra stále více přibližuje realitě, zdá se, že je vše beznadějné.

Ale na druhou stranu, právě o to jde. . . .

SKUTEČNÁ VÁLKA

Mohl bych pokračovat. A dál a dál a dál. Ale doufám, že už jste pochopili, o co jde: Právě teď probíhá světová válka. Je to válka páté generace (nebo jak ji chcete nazvat). Probíhá ve všech oblastech současně. Je to válka o plnospektrální nadvládu nad každým bojištěm a každým terénem, od nejvzdálenějších koutů zeměkoule (i mimo ni) až po vnitřní prostory vašeho těla a dokonce i vaše nejniternější myšlenky. A je to válka o vás.

Když si to uvědomíme, zdá se, že úkol, který před námi stojí, je téměř nepřekonatelný. Jak se máme bránit ve válce, kterou většina lidí ani nepozná? Jak se máme bránit nepříteli, který po desetiletí zdokonaluje své zbraně ekonomické, vojenské, technologické a biologické kontroly? Jak se bránit ve válce, která neprobíhá na dvou nebo dokonce třech frontách, ale ve všech oblastech a bojových prostorech současně?

V tomto kontextu se naše vyhlídky skutečně zdají být beznadějné. V tom je však klíč: naše vnímání, že je naší povinností „bojovat“ proti nepříteli v jeho válce na jeho bojišti za jeho podmínek, je samo o sobě narativním rámcem. A tento narativ sám je zbraní, která je proti nám vedena v bitvě o naši mysl.

Dovolte mi, abych zde dlouze citoval sám sebe, protože tuto myšlenku jsem již mnohokrát vyslovil, asi nejvíce v rozhovoru o „Anatomii nového světového řádu„, který jsem vedl s Julianem Charlesem v podcastu The Mind Renewed před deseti lety:

Zaujala mě myšlenka, že nám byly dány falešné šablony, podle kterých máme řešit své problémy – jednou z nich je „bojovat proti nepřátelům“ – šablony, které nám byly poskytnuty prostřednictvím mnoha sociálních podmínek a médií. Zde se jedná o to, že musíme najít srdce nebo hlavu organizace a nějak zabít toho člověka nebo tu skupinu, nebo co to je; odstranit to, a vše se zázračně obrátí k lepšímu!

Když to vezmeme zeširoka, tato falešná šablona se objevuje prakticky v každé sci-fi dystopii, kterou jste kdy viděli: pokud to nakonec dopadne dobře, je to jen proto, že se podařilo setnout hlavu Bestii, ať už jde o Pána prstenů, Trona nebo jakýkoli podobný film. Myslím, že je to zásadně a zcela špatný pohled na věc, protože nakonec jsou konkrétní osoby, které mohou, ale nemusí držet „prsten moci“, nahraditelné. Ve skutečnosti existuje velmi mnoho lidí, kteří by se do této pozice moci rádi dostali, kdyby byla stará garda z jakéhokoli důvodu smetena.

Myslím, že je třeba zásadnější revoluce: ne svržení konkrétní instance této myšlenky, ale svržení myšlenky vůbec. A to může podle mého názoru přijít pouze vybudováním alternativního systému, ke kterému se lidé budou chtít skutečně přihlásit. Myslím, že se musíme odpoutat od tohoto systému, do kterého jsme byli vetkáni. Bohužel je to asi tak těžké, jak by se z tohoto přirovnání mohlo zdát, protože jsme tak vetkáni do struktury společnosti, že je těžké si představit, že bychom se ze všech těchto procesů vymanili.

Tolik našich každodenních potřeb závisí na tomto rozsáhlém a těžkopádném korporátním systému, který je napojen právě na tyto organizace, jež tahají za nitky vládních institucí, že se to může zdát naprosto zdrcující. Jak to může ovlivnit jednotlivec? Myslím si však, že musíme hledat každý možný bod, v němž se můžeme začít odpoutávat od těchto systémů kontroly a začít znovu získávat určitý druh nezávislosti. To může být i taková extrémně malá věc, jako například: místo nákupu potravin v obchodě si je třeba kupujte na farmářském trhu, nebo alespoň část svých potravin. Nebo si je třeba můžete sami vypěstovat na zeleninové zahrádce. Něco takového je na individuální úrovni maličkost, ale myslím, že z dlouhodobého hlediska je to jediná věc, která může vést k takové společnosti, jakou chceme uskutečnit. Opět si myslím, že právě takové drobnosti, pokud se začneme uplatňovat s pílí a vytrvalostí, to nakonec dokážou převálcovat. Ale bohužel, jak říkám, jsme na prahu této vědecké revoluce, která umožňuje vědeckou diktaturu, takže bohužel nemáme nutně generace času. To tomu všemu dává časovou perspektivu – nebudu říkat, že je to časovaná bomba – ale chápete to. Nemáme moc času nazbyt.

Máme na výběr. Buď budeme pokračovat v tomto technologickém, korporátním matrixu – který zahrnuje i takové věci, jako je koupě příští generace iPhonu, o níž se už teď říká, že bude mít vlastní technologii snímání otisků prstů, a všechny tyto korporátní, vojenské a velkobratrské prvky, kterým se dobrovolně podřizujeme každý den našeho života a za které vlastně platíme peníze – nebo začneme vytvářet alternativní struktury, které se na tento systém nespoléhají. Je to volba, kterou musíme v našich životech učinit, řekl bych, že rychleji než kdykoli jindy v historii lidstva.

Moji pravidelní diváci pochopí, co zde navrhuji: vytvoření paralelní společnosti. Toho nedosáhneme tím, že budeme žádat o další kousky z pánova stolu, že se budeme mírně podřizovat tomu, jak nás nahánějí do stále těsnějších technologických ohrad, ani tím, že si budeme myslet, že tuto válku vyhrajeme, když se pustíme do boje s nepřítelem v jím kontrolované oblasti. Toho můžeme dosáhnout pouze tím, že si vytvoříme vlastní stůl, vlastní ekonomiku a vlastní zájmové komunity. To bude vyžadovat dlouhý a obtížný úkol zvýšit naši nezávislost na autoritářských systémech ve všech oblastech: v oblasti informací, potravin, zdraví, peněz, mentální oblasti a ve všech dalších sporných bojových prostorech této totální války páté generace.

To se samozřejmě snáze řekne, než udělá. Ale není jiná možnost.

Někteří řeknou: „Ale nepřijdou po té paralelní společnosti?“, jako by to vyvracelo to, co jsem zde uvedl. Jde o to, že už teď jste cílem nepřítele ve válce, kterou většina lidí chápe jen matně. Ano, nepřítel po vás půjde. Ale už teď vás ovládá více způsoby, než může kterýkoli člověk plně pochopit. To nepřestane jen proto, že vyhovíte jejich požadavkům nebo se podílíte na jejich systému.

Musíme přestat hrát jejich hru. Musíme přestat bojovat v jejich válce. Musíme se přestat vzdávat své moci, své autority, svého času, své pozornosti, své energie a svých zdrojů, abychom se zapojili do boje s nepřítelem podle jeho podmínek na jeho bojišti.

Musíme si vytvořit vlastní paralelní společnost za vlastních podmínek.

A tak znovu objevujeme starou moudrost. Parafrázuji: „Válka páté generace je zvláštní hra. Jediným vítězným tahem je nehrát.“

Válka skončila… pokud ji chceme.

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Jedna odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů