Senátor Rand Paul vyslýchá dr. Fauciho o původu viru SARS-CoV-2 a výzkumu přidané funkce

Ve zkratce...

Americký senátor Rand Paul pěkně tvrdě vyslýchá dr. Fauciho ohledně financování tzv. výzkumu přidané funkce a původu covidu-19.
Facebook
Telegram
VK

Přepis:

Rand Paul: Dr. Fauci, nevíme, jestli pandemie začala v laboratoři ve Wuhanu, nebo jestli vznikla přirozeně, ale měli bychom to chtít vědět. Tři miliony lidí na tuto pandemii zemřely a proto bychom měli prozkoumat všechny možnosti. Vládní autority, sobecky se zaměřující na pokračování výzkumu přidané funkce, namísto toho říkají, že tady není, co vidět. Výzkum přidané funkce, jak sám víte, spočívá v upravení v přírodě se vyskytujících zvířecí virů tak, aby nakazily lidi. Abychom dospěli k pravdě, americká vláda by měla přiznat, že wuhanský institut virologie experimentoval k posílení schopnosti koronavirů nakazit lidi. Modifikování super-virů není nic nového. Vědci v USA už dlouho ví, jak upravit zvířecí viry, aby nakazily lidi.

Dr. Ralph Baric, virolog z USA, roky spolupracuje s dr. Shi Xengliovou z wuhanského institutu virologie a sdílí svoje objevy o tom, jak tvořit super-viry. Tento výzkum přidané funkce byl financován NIH (Národním zdravotnickým institutem). Spolupráce mezi USA a wuhanským institutem virologie nadále pokračuje. Dr. Baric a dr. Shi spolupracovali na vložení spike proteinu z netopýřího viru do hlavního řetězce smrtelného viru SARS, a pak použili tento uměle vytvořený super-virus k nakažení buněk lidských dýchacích cest.

Na chvíli se nad tím zamyslete. Virus SARS měl úmrtnost 15 %. Bojujeme s pandemií, která má úmrtnost kolem 1 %. Dokážete si představit, kdyby modifikovaný virus SARS s přidanými spike proteiny byl nechtěně vypuštěn? Dr. Fauci, podporujete stále to, že NIH financuje laboratoř ve Wuhanu?

Dr. Fauci: Senátore Paule, se vší úctou, zcela a naprosto se mýlíte. NIH nikdy a ani nyní nefinancuje výzkum přidané funkce ve wuhanském institutu.

Rand Paul: Financoval dr. Barica?

Dr. Fauci: Nefinancujeme…

Rand Paul: Financovali jste výzkum přidané funkce dr. Barica?

Dr. Fauci: Dr. Baric neprovádí výzkum přidané funkce, a pokud ano, tak v souladu s předpisy, a provádí se v Severní Karolíně.

Rand Paul: Takže říkáte, že vložit spike protein netopýřího viru, který získal z wuhanského institutu, do viru SARS, není výzkum přidané funkce?

Dr. Fauci: To není…

Rand Paul: Jste v menšině, protože alespoň dva další vědci z Cambridge pracovní skupiny podepsali prohlášení, že se jedná o výzkum přidané funkce.

Dr. Fauci: No ale není. A když se podíváte na grant a na zprávy o postupu, nejedná se o přidanou funkci, navzdory faktu, že lidé o tom píšou na internetu.

Jestli se Vám líbí překlady, zvažte přispění na jejich tvorbu, děkuji.

Rand Paul: Podporujete tedy stále posílání peníze do wuhanského institutu virologie?

Dr. Fauci: Nyní tam neposíláme peníze.

Rand Paul: Podporujete posílání peněz? Protože jsme je tam posílali skrze EcoHealth. Byla to pod-agentura a pod-značka. Je pravda, že peníze z NIH šly do wuhanského institutu?

Dr. Fauci: Dovolte mi vysvětlit, proč se to provedlo. SARS-CoV-1 má původ v netopýrech v Číně. Bylo by nezodpovědné od nás, kdybychom neprošetřili netopýří viry a sérologii, abychom zjistili, kdo mohl být nakažen.

Rand Paul: Nebo možná by bylo nezodpovědné ho poslat čínské vládě, které nemusíme věřit s těmito vědomostmi a těmito velmi nebezpečnými viry. Vládní vědci jako vy, kteří se přiklání k výzkumu přidané funkce…

Dr. Fauci: Nepřikláním se k výzkumu přidané funkce… říkáte věci, které nejsou pravda.

Rand Paul: Vládní zastánci výzkumu přidané funkce, jako vy, říkají, že mutace covidu-19 byly nahodilé a ne člověkem vytvořené. Ale kupodivu technika, kterou vyvinul dr. Baric, vynucuje mutace skrze sériový průchod skrze buněčnou kulturu, aby se mutace jevily přírodní. Dr. Baric ve skutečnosti tuto techniku pojmenoval „nocium”, protože mutace se jevily přírodní.

Nicholas Baker z New York Magazine řekl: „Nikdo by nepoznal, jestli byl virus vytvořen v laboratoři, nebo jestli vzniknul v přírodě.” Americké vládní autority včetně vás jednoznačně popřely, že covid-19 mohl uniknout z laboratoře. Ale i dr. Shi z Wuhanu si nebyla tak jistá. Podle Nicholase Bakera, dr. Shi se zajímala, jestli tento nový virus mohl přijít z její vlastní laboratoře. Kontrolovala svoje záznamy a nenašla žádné shody. Řekla: „To mi spadl kámen ze srdce. Celé dny jsem nespala.” Ředitelka výzkumu přidané funkce z Wuhanu nemohla spát, protože se bála, že to mohlo vzejít z její laboratoře.

Dr. Baric, zastánce výzkumu přidané funkce, přiznává, že hlavní problém, který má institut virologie, je, že k vypuknutí epidemie došlo v jeho těsné blízkosti. Jaká je to šance? Baric odpověděl: „Můžete vyloučit únik z laboratoře? Odpověď je v tomto případě nejspíše ne.” Řeknete rozhodně před touto skupinou, že covid-19 nemohl vzniknout skrze sériový průchod v laboratoři?

Dr. Fauci: Nemám žádné zprávy o tom, co Číňané mohli udělat, a jsem plně pro jakékoliv další vyšetřování, co se v Číně stalo. Nicméně, znovu zopakuji, že NIH a NIAID rozhodně nefinancovaly výzkum přidané funkce ve wuhanském institutu virologie.

Rand Paul: Podporujete ho v USA? Máme 11 laboratoří, které ho dělají a vy jste ho tady povolil… máme na to výbor, ale ten udělil každou možnou výjimku. Zahráváte si s matkou přírodou, umožňujete vzniku super-virů s 15% úmrtností… to je velmi nebezpečné a byla velká chyba tohle s Čínou sdílet. A je velká chyba nadále umožňovat pokračování tohoto výzkumu zde v USA. Měli bychom velmi důkladně prošetřit, odkud tento virus přišel.

Dr. Fauci: Plně souhlasím, že byste měli prošetřit, odkud virus přišel. Ale znovu, nefinancovali jsme výzkum přidané funkce tohoto viru ve wuhanském institutu virologie, nehledě na to, kolikrát to řeknete… nestalo se to.

Rand Paul: Byl proveden výzkum s dr. Shi a dr. Baricem, kteří spolupracovali na výzkumu přidané funkce, ve kterém posílili virus SARS, aby infikoval buňky lidských dýchacích cest, a to udělali tak, že do něj vložili nový spike protein. To je přidaná funkce… to byl společný výzkum mezi wuhanským institutem a dr. Baricem. To nemůžete popřít.

Předsedkyně: Senátore Paule, váš čas vypršel. Dr. Fauci, dovolím vám na to odpovědět, ale musíme pokračovat.

Dr. Fauci: Promiňte?

Předsedkyně: Dovolím vám na to reagovat, a pak budeme pokračovat.

Dr. Fauci: Ano… jen jsem chtěl říct, že nevím, kolikrát to mohu říct, že jsme nefinancovali výzkum přidané funkce ve wuhanském institutu virologie.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Jedna odpověď

  1. Fauci mi připadá že má stejnou rétoriku jako náš nový ministr zdravotnictví.Zaseklý kolovrátek.
    Nejlépe ho nazval vynálezce PCR testů.Je potřeba tyto lidi vyšetřit a dohnat k zodpovědnosti za to co provedli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů