ŠOKUJÍCÍ ZPRÁVA: Až 90 % pozitivních testů na COVID-19 by mělo být negativních

Ve zkratce...

Podle nové šokující zprávy z New York Times z USA by až 90 % pozitivních testů na covid-19 mělo být negativních.
Facebook
Telegram
VK

Přepis:

Reportáž z OAN: Podle nové šokující zprávy až 90 % pozitivních testů na covid-19 v několika státech USA mělo být negativních. Než Facebook tohle video zcenzuruje, nebo bude označeno nějakým „fact-checkem”, tato zpráva přišla z New York Times. Přesně tak, z New York Times. Podle Times, a cituji: „Standardní testy diagnostikují velké množství lidí, kteří mohou přenášet relativně bezvýznamné množství viru a není pravděpodobně, že by byli nakažliví.” Dovolte mi to zopakovat.

Drtivá většina pozitivních PCR testů na covid-19 v naší zemi jsou klinicky bezvýznamné, protože je nepravděpodobné, že lidé, kteří testovali pozitivně, budou nakažliví. Proč? Odpovědí jsou cykly zvětšení. Vysvětlím vám to, je to prosté. PCR test, který je nejběžnější typ testu na covid, který znáte, identifikuje genetický materiál viru ve vzorku z tyčinky a pak ho opakovaně zvětšuje, dokud přístroj nedokáže identifikovat DNA viru. Pokud přístroj zjistí přítomnost DNA viru, test ukáže pozitivní výsledek.

Ale počet, kolikrát se genetický materiál na vzorku z tyčinky zvětší, je nesmírně důležitý, protože souvisí s virovou zátěží. Všichni víme o tom, že když dostanete covid-19 a nemáte žádné příznaky, pravděpodobně máte ve svém těle velmi malou virovou zátěž, nebo naopak pokud dostanete covid-19 a máte vážné příznaky, můžete mít vyšší virovou zátěž. Pokud genetický materiál ze vzorku dostatečně zvětšíte, zjistíte přítomnost DNA viru, i když virová zátěž v těle člověka je klinicky bezvýznamná.

Jestli se vám líbí tvorba a překlady na tomto webu, ocením jakoukoliv vaši finanční podporu
k udržení chodu tohoto projektu, děkuji. PODPOŘIT PROJEKT

To znamená, že i když ten člověk má jen malé kousíčky viru ve svém těle, i když nemá žádné příznaky, i když je velká nepravděpodobnost, že bude nakažlivý a že bude přenášet vir na další lidi. New York Times zkoumali data z testování covidu-19 z New Yorku, Massachusettsu a Nevady, a zjistili, cituji: „Až 90 % lidí, co testují pozitivně, přenášeli sotva nějaký virus.” To protože PCR testy na covid-19 v USA používají mezi 35 – 40 cykly zvětšení k identifikaci genetického materiálu viru.

Mnoha odborníků se shoduje, že cokoliv nad 30 cyklů zvětšení povede k identifikaci neaktivního, mrtvého nebo klinicky bezvýznamného množství viru, což vede k pozitivnímu výsledku testu. New York Times ve skutečnosti tvrdí, že ze 45 tisíc pozitivních testů na covid-19 z jednoho dne minulý týden a cituji: „Pokud by se míry nakažlivosti v Massachusettsu a New Yorku měli aplikovat celonárodně, možná jen 4500 z těch lidí by muselo jít do izolace a podrobit se kontaktnímu trasování.”

Proč je tohle důležité? Protože současná zdravotní nařízení, karantény, omezení cestování, uzavření podniků, posiloven, rodiny nemohou pořádat pohřby, lidé nemohou chodit do kostela… tohle vše je založené na počtu případů covidu-19 v naší zemi. Ne na úmrtí na covid-19, ne na úmrtnosti nakažených, ne na míře hospitalizace… ne na počtu použitých ventilátorů, ne na lůžkové kapacitě jednotek intenzivní péče… Nařízení v souvislosti s covidem-19 v naší zemi jsou založená na počtu případů covidu-19, což znamená pozitivní testy na covid-19. Podle zprávy z New York Times, až 90 % pozitivních testů na covid-19 by mělo být negativních.

Překlad: David Formánek

Zdroj zprávy: https://www.nytimes.com/2020/08/29/health/coronavirus-testing.html

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

9 komentářů

 1. To, že 90% testů metodou PCR s cykly pomnožovani nad 30 cyklů je vydavano klamně za pozitivnií výsledek testu, neni nic prekvapiveho.
  Globalni kovid masinerie nam od sameho zacatku lže!!!
  Žádná pandemie se nikde nešíří, pouze strach z pandemie – cílená demagogie vlád a provladnich medii.
  Bohuzel, vystraseni lide jsou nejlepsimi dozorci pro dohled nad nesmyslnym nosenim rousek. (to mi příjde jako novodoby fašismus; noseni náhubku je jak heilovani pravicí.).

 2. Až na to, že nemá DNA, ale RNA. O zbytku informací v článku raději nemluvím, ano jede se 35-40 cyklů, ale mnohé pozitivity se ukazují už v 10.,13. cyklu. Nešiřte tyto dezinformace a nepište o věcech, o kterých nic nevíte

  1. Co konkrétnĕ je dezinfomace? Píšete: „Mnohé pozitivity se ukazují už v 10., 13.cyklu.“ Stejnĕ tak by se ovšem dalo napsat: Mnohé pozitivity se ukazují až v 35-40 cyklu..

  2. lid ma svuj chleb a hry, tedy vakciny a pandemii. Vubec se nedivim, ze ten rakousky desatnik dosahl postu „fuhrera“…. Opakuje se historie? neni vubec dulezite, ze viry maji RNA, ale šiřeni strachu ve spolecnosti…

 3. Mudr Pekova uz davno hovorila o tom ze tieto testy su ucelove a ze je nutne zacat s inymi testami. To maju byt kvantitativne testy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů