Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!
Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar
Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar
1. Sledujte na Telegramu: https://t.me/otevrisvoumysl
2. Sledujte na VK: https://vk.com/otevrisvoumysl
3. Odběr novinek na email: https://otevrisvoumysl.cz/email/
10 Responses
Ještě větší hovadina, než reptiliáni. Tyhle nesmysly absolutně diskreditují veškeré seriózní videa, která se na této stránce objevují. Škoda
Velmi dobře jen pokračujte vše dostává jasné obrysy a smysl
Díky za nový příspěvek vládci a kontroloři a obrovské díky za všechnu práci, Davide. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Chci znát pravdu a konečně se otvírá…
A mezitím pokračující a vysilující energetická krize, která postihuje EU, způsobuje, že mnoho největších průmyslových odvětví omezuje výrobu, což stále zvyšuje pravděpodobnost, že se kontinent deindustrializuje a problémy se prohloubí.. A to se dle mého už děje! Stačí se rozhlédnout kolem sebe. Energetická krize nutí mnoho největších a energeticky nejnáročnějších podniků omezit spotřebu energií.
V důsledku těchto energetických limitů mnoho podniků zavírá továrny, snižuje počet pracovních míst nebo se stěhuje mimo kontinent, kde je energie dostatek a kde na ně regulace EU týkající se spotřeby energie nedosáhnou. Jednou z největších ztrát na kontinentu je německý konglomerát BASF, největší výrobce chemikálií na světě. V reakci na energetickou krizi společnost uvedla, že místo omezování výroby bude trvale snižovat počet zaměstnanců ve své domovské zemi (Německo) a expandovat v Číně.
„Evropský chemický trh roste již zhruba deset let jen slabě a výrazný nárůst cen zemního plynu a elektřiny v průběhu letošního roku vytváří tlak na chemické hodnotové řetězce,“ uvedl generální ředitel společnosti BASF Martin Brudermueller.
Mnoho dalších průmyslových odvětví kvůli vyšším nákladům na energie buď zastavuje výrobní kapacity, nebo omezuje kvóty.
„Podle odhadů společnosti Jefferies byla již desetina evropských výrobních kapacit surové oceli odstavena. Všechny zinkové hutě omezily výrobu a některé ji ukončily. Polovina výroby primárního hliníku byla rovněž zastavena,“ poznamenala Irina Slav, píšící pro OilPrice.com. „A v oblasti hnojiv bylo kvůli nedostatku energie odstaveno 70 % továren. Svou činnost omezují také chemické závody, chladnou pece na výrobu feroslitin a zmenšuje se i výroba plastů a keramiky.“
Do Spojených států a Číny se stěhuje stále více evropských společností do zemí s širší dostupností energie. Energetické problémy spolu s nepříznivým investičním prostředím a snahou zvýšit výrobu vedou mnohé výrobce k tomu, že se stěhují pryč z EU. Evropa potřebuje více energie, aby se jí vrátil průmysl = v roce 2021 pokrývaly toky ruského zemního plynu do EU přibližně třetinu poptávky po plynu v bloku. Do konce roku 2022 se ruské energetické toky do EU sníží o zhruba 80 miliard metrů krychlových zemního plynu, což představuje přibližně 20 % celkové poptávky.
Větší dovoz zkapalněného zemního plynu z USA a zvýšená těžba zemního plynu z Norska pomohou tento výpadek vyrovnat, ale ne dostatečně. Pokud chce Evropa stabilizovat své ceny, bude muset snížit poptávku po zemním plynu zhruba o 10 procent.
Podle Anne-Sophie Corbeauové, odbornice na globální dodávky z Centra pro globální energetickou politiku Kolumbijské univerzity, může Evropa letošní zimu zvládnout, pokud „nebude příliš chladná“. Aby však zvládla příští zimu, bude muset exponenciálně zvýšit dovoz zemního plynu.
Norská státní energetická společnost Equinor již letos zvýšila těžbu plynu v zemi o 10 %. Eirik Waerness, senior viceprezident a hlavní ekonom Equinoru, však varoval, že země nemá kapacitu na další zvyšování těžby.
Další velké projekty, které mají pomoci zásobovat EU větším množstvím plynu, mají zahájit těžbu nejdříve v roce 2025. Patří mezi ně velká investice do katarského projektu North Field East a vytvoření amerických terminálů pro vývoz zkapalněného zemního plynu.
Evropa navíc možná bude muset snížit poptávku po energii více, než se v současnosti předpokládá, protože kontinent se připravuje také na prudký pokles výroby energie z obnovitelných zdrojů, jako je jaderná a vodní energie. „Jedna věc se stala naprosto jasnou: Snížená spotřeba energie v evropských průmyslových odvětvích opravdu není důvodem k oslavám,“ napsal Slav. „Pokud něco, pak je to důvod k obavám a naléhavým opatřením ze strany rozhodovacích orgánů.“
EMPCOE bude patrně zkratka pro ElectroMagnetic Pulse Change Over Event.
Ať už je to jakkoli, tak se říká „Na každém šprochu pravdy trochu“ čemuž by nasvědčovala i tahle publikace:
https://www.cia.gov/readingroom/docs/CIA-RDP79B00752A000300070001-8.pdf
Proč byla tajná, to ať si každý přebere sám… Je tam přiskenováno i pár stránek z nějakých novin (na začátku) a jakýsi nákupní seznam (ke konci knihy).
Jinak vyretušované kóty a popis na obrázku řezu Země, je tam k přečtení v textu….ještě že cenzoři nejsou precizní. Podle číslování tam nějaké stránky chybí, ale vypadá to že to byly nepopsané strany.
Vnímám to jinak a mám naprosto opačný názor. Kdo hledá, vždycky najde. Na toto téma bylo napsáno již hodně, dokonce archeologie to potvrzuje…Vlastně veškerá věda to potvrzuje. Ale, spící zůstanou spícími a Vás video upozorňovalo, že pokud na to nemáte dostatečně vyvinutou mysl – nepouštějte si to. Asi tak.
Dobrý den, prosím kdy bude další díl? Je to velmi zajímavé. Děkuji za Vaši práci. Martina
Mia ,autorka videa…zemřela 10.3.2021 spolu , ze svým mužem Brianem Austinem Labertem .
Byly oba umlčení .
Já bych spíš poprosila o překlady dalších dílů,je to velice zajímavé a pro doplnění informací super
Zbylé díly jsou tady, jestli je chcete přeložit –
https://www.youtube.com/@MiasNewPairofGlasses/videos