39letá žena z USA zemřela 4 dny po druhé dávce vakcíny proti COVID-19

Ve zkratce...

Mladá a zdravá žena z USA zemřela 4 dny po druhé dávce vakcíny proti covidu-19. Poslechněte si reportáž, co se přesně stalo.
Facebook
Telegram
VK

Přepis:

Reportérka: Minulý týden jsme vám říkali o vedlejších účincích na vakcínu proti covidu, a kde je hlásit. Během toho vyšetřování jsme narazili na 4 ohlášená úmrtí, která podaly rodiny a jejich pečovatelé v Utahu. Jeden konkrétní případ vyčníval… šlo o 39letou matku samoživitelku s žádnými známými existujícími onemocněními.

Její rodina se mnou tento víkend mluvila, jak se naposledy loučili, a zatímco nejsou proti vakcínám, jsou přesvědčeni, že informace jsou důležité, jak všichni děláme svoje vlastní lékařské rozhodnutí.

Alfred (otec): Když můj táta zemřel, neplakal jsem, ale pro ni hodně pláču. Jsem ve fázi svého života, kdy jsem s tím smířen.

Reportérka: Alfred Hawley je vysloužilý bojový pilot, voják, který zažil riziko a ztrátu, a se vším se vyrovnal, až do teď.

Alfred: To ona mi slibovala, že se o mě postará, jak budu starý.

Reportérka: Smrt jeho nejmladší dcery Kassidi přišla z ničeho nic, čtyři dny po druhé dávce vakcíny proti covidu.

Alfred: Přišla brzy a řekla, že jí buší srdce. Kassidi a její devítiletá dcera žily se svými rodiči. Ihned onemocněla. Měla bolesti v místě vpichu, pak jí začalo být špatně, a pak si začala stěžovat… pila hodně tekutin, ale nemohla čůrat. Další den se cítila trochu lépe.

Reportérka: Kassidi pracovala na plastické chirurgii a rozhodnula se nechat očkovat bez váhání.

Kristin (sestra): Neměla žádné pochyby… ve skutečnosti nám všem řekla, že je to v pořádku, že bychom se všichni měli nechat očkovat.

Reportérka: Sestra Kassidi, Kristin, žije v Arizoně, ale mluvily spolu každý den.

Jestli se Vám líbí překlady, zvažte přispění na jejich tvorbu, děkuji.

Kristin: Všichni z její práce měli chřipkové příznaky, tak nám přišlo, že je to normální.

Reportérka: Kassidi dostala druhou dávku vakcíny Moderna v pondělí, a ve čtvrtek ráno už byli na pohotovosti a odpovídali na otázky.

Alfred: Má to nějaké vysvětlení? Řekl jsem, že právě dostala vakcínu. Provedli test krve, a okamžitě nám řekli, že je vážně nemocná.

Kristin: V nemocnici nám zavolali s tím, že ji převezou do nemocnice v Murray. Okamžitě jsem nastoupila na letadlo.

Reportérka: Lékaři pracovali na stabilizaci Kassidi v naději na transplantaci jater.

Kristin: Vše se událo tak rychle.

Alfred: Byla zdravá, šťastná, aktivní. Nejlepší máma, jakou jste kdy viděli. A pak náhle tak moc onemocněla, že během 12 hodin byla intubovaná a byla na přístrojích na podporu života. A 30 hodin poté, co jsme ji vzali na pohotovost, zemřela.

Reportérka: Státní kancelář posudkového lékaře nemůže případ komentovat, ale řekli nám o tom, jestli a kdy by pitva poskytnula odpovědi. Způsobila to vakcína? To by podle mě bylo těžké v pitvě dokázat. Dr. Erik Christensen, hlavní posudkový lékař v Utahu, říká, že dokázat, že vakcína byla příčina úmrtí, se téměř nikdy neděje.

Dr. Erik: Tohle byla anafylaktická reakce související s touto událostí. Ale kromě toho by bylo velmi obtížné, definitivně říct, že za to mohla vakcína. Pravděpodobnější výsledek: nedostatek odpovědí. Nevidíme konkurenční příčinu úmrtí, nebo se může objevit očividná příčina úmrtí, o které vůbec nevěděli.

Alfred: Byla v pořádku, ale pak se nechala očkovat a vše se změnilo.

Kristin: Byla zdravá a v pořádku, a pak si vzala vakcínu.

Alfred: Nejprostější odpověď je nejspíše ta správná. Takže… dokud nedostanu další data, musím být přesvědčen, že v tom hrála roli ta vakcína.

Reportérka: Smrt Kassidi zanechá obrovskou díru. Emilie byla pro moji sestru vším. Byla to devítiletá Emilie, která chtěla všem říct o příběhu své mámy. Za poslední čtyři týdny od jejího úmrtí hodně vyrostla. Sleduje, jak její děda se rozhodnul vzít svoji druhou dávku.

Alfred: Emilie mě prosila, abych si ji nebral. Vždy je nějaké riziko. To nezmizí. Každý den podnikáme rizika. Takže… musíte se prostě rozhodnout, jestli to dává smysl. Pro mě, jako 69letého diabetika, to dávalo smysl, si vzít druhou dávku, a získat 95% imunitu. Pokud jste mladí, pak to možná nedává takový smysl… budete se o tom muset sami rozhodnout.

Reportérka: Je důležité poznamenat, že vážné a smrtelné nepříznivé události jsou u vakcín velmi vzácné. Tento týden více jak 80 milionů Američanů získali alespoň jednu dávku vakcíny, 0,1 % oznámili nepříznivé události u CDC, a z těch bylo 1637 ohlášených úmrtí. Pro ty, kteří jsou v Utahu, soucítíme s rodinou Kassidi. Budeme s nimi v kontaktu, jak přijde pitevní zpráva. A neví se, jestli včasnější návštěva lékaře by jí zachránila život, ale pokud máte obavy, vždy zavolejte svému lékaři.

Překlad: David Formánek

Zdroj

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů