Dr. Barlett – Tento lék mohl zachránit statisíce lidí, kteří zemřeli na covid

Ve zkratce...

Dr. Barlett sdílí svoje zkušenosti s lékem budesonid, co mohl zachránit statisíce lidí, co zemřeli na covid. Nová studie z Oxfordu nyní efektivitu tohoto léku potvrdila s tím, že 90 % hospitalizací šlo tímto lékem zabránit. Více ve videu.
Facebook
Telegram
VK

Přepis:

Del Bigtree: Vážně se těším na dalšího člověka, který zde přijde do studia. Mluvím o dr. Richardu Bartlettovi, který přišel s budesonid protokolem, cestou vpřed, léčbou pro záchranu lidských životů, aby nemuseli do nemocnice. Už u nás předtím vystoupil v době, když to tady v Texasu byl velký příběh. Vypadalo to takto.

Dr. Barlett: Jako pohotovostní lékař chcete svého pacienta stabilizovat. Pokud mi pacient řekne, že nemůže dýchat, pomůžu mu zase dýchat. Covid je zánětlivé plicní onemocnění. Budesonid je protizánětlivý lék pro plíce. Blokuje vypouštění všech zánětlivých chemikálií, které se s covidem uvolňují. Je to dokonalý lék. Je snadno dostupný, není chráněn obchodní značkou, je levný, je v každé lékárně a na každém rohu v USA. Když jsem ho začal používat, byl jsem šokován, jak dobře funguje. Jakoby byl budesonid vyroben pro covid-19.

Del: Mluvili jsme o tom, jak nikdo v Americe nebo na světě zdánlivě nechce lék. Očkování byla jediná cesta, a to se pak promítalo do toho, jak média po celém světě mluvila o budesonidu. V médiích to vypadalo následovně.

Reportáže v médiích: Je to lék na covid-19. Používá ho lékař, který mu říká zázračný lék. Ale ostatní v lékařské komunitě nejsou přesvědčeni, že je tak účinný.

Pokud se popisuje jako zázračný lék, a pokud slyšíte, že by něco bylo tak dokonalé, že je to příliš dobré na to, aby to byla pravda, nejspíše to tak je. V současnosti není žádný zázračný lék. A možná nikdy nebude. Neexistuje žádný zázračný lék na virus. Myslet si, že tento prostý lék by mohl zachránit půl milionu lidí… Kritici varují, že takto věda nefunguje, a zatímco jsou nadšení, že dr. Bartlett měl s touto léčbou nějaký úspěch, očividně ho nezkoušel na dostatečně velkém počtu pacientů.

Matthew McConaughey: Jsou lidé, kteří jsou přesvědčeni, že braní budesonidu a zinku funguje… má to nějaké nevýhody?

Anthony Fauci: Víte… má to placebo efekt, abyste se cítil lépe a méně úzkostlivě, ale ve skutečnosti to nemá žádný efekt.

Del: V podstatě říkali, že dr. Richard Bartlett je snílek, že není možné, aby tohle fungovalo… že to je možná placebo. Abychom přišli na kloub tomu, jaké to bylo, sedím zde s dr. Richardem Bartlettem. Je skvělé vás znovu vidět.

Dr. Barlett: Nápodobně.

Del: Jak jsme viděli ty reportáže v médiích… vystupoval jste hodně v médiích, i tady v Highwire. Když jste studoval medicínu, říkal jste si: Víš, co bych rád? Rád bych vymyslel léčbu, kvůli které mě budou napadat nejen v USA, ale i WHO… to, co jsme právě viděli, byly útoky doslova z celého světa.

Dr. Barlett: Vážně ano… minulý rok jsme získali pozornost Světové zdravotnické organizace, což znamená, že si byli vědomi toho, že budesonid proti covidu je možnou léčbou.

Del: Myslíte si, že kdyby budesonid nic nezmohl nebo byl k ničemu, že bychom od nich vůbec slyšeli? Nejspíše by si toho nevšímali, že?

Dr. Barlett: Zprávy o budesonidu se cenzurovaly, odstranili… vytvořili jsme virální video s 5 miliony zhlédnutími a YouTube ho pak odstranil. Soustavně tyto zprávy potlačovali… zprávy o této léčbě potlačovali. Ale Oxford právě potvrdil, že 90 % hospitalizací a návštěv na pohotovosti a dokonce návštěv na urgentní péči by se nemuselo stát, pokud by lidé používali včasnou léčbu s budesonidem, o čemž jsem mluvil před rokem.

Del: Ano. Dali vám tedy za pravdu. Podívejme se na tu studii. Reuters a Daily Mail o tom píšou… „Běžný lék proti astmatu snižuje potřebuje hospitalizace covid pacientů o 90 % a zkracuje dobu zotavení, říkají vědci z Oxfordu.” A zde je ta studie v medRxiv: „Vdechovaný budesonid v brzké léčbě covidu-19: randomizovaný kontrolovaný experiment.” Zde jsou výsledky: „Klinické zotavení bylo o 1 den kratší s budesonidem v porovnání s obvyklou péčí. Podíl dní s horečkou a podíl účastníků s alespoň jedním dnem horečky byl nižší s léčbou budesonidem. Méně účastníků s léčbou budesonidem mělo trvalé příznaky 14. a 28. den v porovnání s účastníky, co dostali běžnou péči.”

Závěr: „Brzké použití vdechovaného budesonidu snížilo pravděpodobnost potřeby urgentní lékařské péče a snížilo čas k zotavení po nakažení covidem-19.” Dále píšou… Implikace všech dostupných důkazů: „Experiment STOIC potenciálně poskytuje první snadno dostupný a efektivní zásah v brzké fázi onemocnění covidem. Studie vyhodnocením využití zdrojů lékařské péče poskytuje mimořádnou možnost, jak pomoct s celosvětovým tlakem na systémy lékařské péče kvůli pandemii covid-19. Data z této studie také poukazují na potenciálně efektivní léčbu k zabránění dlouhodobé morbidity z trvalých příznaků covidu-19.”

Tady to máš, Fauci… tady to máte, WHO. Stále říkají: „No ale věda…” Věda bohužel… a ano, je třeba ji provést. Vy jste budesonid používal, bylo to poněkud nepodložené, ale na vlastní oči jste viděl ten efekt… věděl jste, že ta studie v Oxfordu probíhá?

Dr. Barlett: Ne, když začala. Ve skutečnosti jsem se už řídil vědou. Napsali jsme publikaci, která cituje 50 referencí z NIH (Národní zdravotnický institut), z JAMA, z uznávaných zdrojů. Důkazy tam byly. Tu naši práci jsme publikovali a ukázali, že 2+2 = 4. Selský rozum… je to intuitivní. Budesonid je odpovědí. Je to odpověď.

Del: Když se teď podíváte zpátky… ty útoky na vás, od Fauciho. Bylo to ohromující… útoky na budesonid, což je produkt, který je v podstatě na každé pohotovosti, léčí plíce, což dává dokonalý smysl, přesto Fauci je pouze zaměřen na vakcínu, která neprošla bezpečnostními testy. Není zatím ani prokázané, že by zabránila šíření nákazy. To zaujetí… Ale celá tato věc byla o přetížených JIP. Přetížené JIP a pohotovosti… byl na ně velký nápor.

Měli jsme mít 14 dní na zploštění křivky a z toho se stal rok zplošťování křivky. Mezitím je dostupná léčba… jaké to bylo sledovat ty útoky s vědomím, že tento lék může pomoct?

Dr. Barlett: Byl jsem laserově zaměřený… věděl jsem, že mám něco, co funguje. Viděli jsme titulky, že nemocnice jsou přetížené, je moc hospitalizovaných… přerušovali běžnou péči pro pacienty s rakovinou, ostatní druhy péče, operace… vše se pozastavilo. Nemocnice byly přetížené… a tato studie z Oxfordu říká, že 90 % hospitalizací šlo zabránit brzkou léčbou lékem, který stojí 3 dolary, je snadno dostupný v každé lékárně ve státě…

Del: Stále je?

Dr. Barlett: Ano.

Del: Takže se nestáhnul z prodeje nebo se nezakázal jako v případě hydroxychlorochinu? Tento lék je už 25 let schválen úřadem FDA. Jsou důkazy o tom, že jde o efektivní a bezpečnou strategii ke snížení zánětu v plících a dýchacích cestách. A o tom covid je. Dali jsme tedy vědu na papír, zveřejnili jsme publikaci s 50 referencovanými články. Věda tam už byla. Před pár dny jsme slavili den nezávislosti Texasu. Guvernér Texasu oznámil, že nám za týden vrátí naše svobody. Není žádný randomizovaný kontrolovaný experiment z Oxfordu, který prokazuje 95% účinnost plošného nošení roušek a ostatních věcí, které byly pro lidi to nejhorší, kdy se jim vzaly svobody… bylo to zničující a zabíjelo to. O tomto léku se ví už rok.

Del: A řekl jste, že jste laserově zaměřený… máme tu skvělé video, které jste natočil. Lidi, teď uvidíte, jak dr. Richard Bartlett telefonuje do kanceláře Teda Cruze (senátor za Texas). Snaží se získat někoho uvnitř vlády, aby se podíval na to, co navrhuje a co funguje. Tohle je video z vašeho domu nebo kanceláře… podívejte se.

Dr. Barlett (telefonát s kanceláři senátora Teda Cruze): Je to protizánětlivý lék. Covid-19 je zánětlivé onemocnění a tento lék se podává jako respirační řešení na respirační problém. Máme 100% míru zotavení. Zdá se, že to je něco, z čeho byste měli radost.

Muž z kanceláře senátora: Děkujeme za podnět. Snažím se určitě probrat způsoby, jak bychom mohli pomoct, udělat náležitou práci, abychom… měli vliv na takové změny politiky. Žádáme vás tedy o trochu času… Snažíme se podniknout náležité kroky co nejvíce, co můžeme. Po tomto telefonátu budeme se senátorem sdílet to, o čem jsme mluvili, a pak probereme způsob, jakým bychom mohli pomoct. a na jaké byrokratické překážky bychom mohli narazit. Určitě jste to jako lékař zažil. Je to v mnoha ohledech nesmírně složité, přesvědčit některé tyto velké agentury o některých těchto kreativních a potenciálně velmi efektivních léčbách a jakýchkoliv dalších…

Del: To video miluji, protože jak jsem řekl spoustě z vás, mluvím s politiky neustále, létám po celé zemi, a to byla asi pětiminutová odpověď, která znamená: „Nic s tím dělat nebudeme. Jak tě jen dostat z tohoto telefonátu?” Mýlím se?

Dr. Barlett: Takto mi to také přišlo. A abych odpověděl na nevyřčenou otázku, ne od senátora Cruze jsem neslyšel.

Del: Šokující.

Dr. Barlett: Možná na tom pracuje… možná o tom nedostal informace od svého náčelníka štábu. Ale guvernér Texasu má naštěstí vědu na podporu svého rozhodnutí, dát Texanům zpět svobodu. Věda tam je… #věda. Řiďte se vědou. Před rokem jsem napsal publikaci, kde jsem citoval 50 vědeckých článků, a nyní se o tom znovu mluví…

Jestli se Vám líbí překlady, zvažte přispění na jejich tvorbu, děkuji. David.

Del: Ano, ale média o tom nemluví. Neslyšíme o tom na CNN, na MSNBC, vidíme Daily Mail, vidíme mezinárodní organizace, což je škoda… To video, co jsem viděli, je z června 2020. To už bylo v červnu minulého roku. Když se díváte na tu úmrtnost a říkáte si… kdyby Ted Cruz nebo někdo… nechci ze všeho vinit Teda Cruze nebo jeho kancelář… vy jste mluvil s každým politikem, který poslouchal. Nikdo s tím nic nechtěl udělat… nikdo nechtěl přebít Tonyho Fauciho a miliardy dolarů, které jdou do očkování. Teď tvrdí, že došlo k 500 tisícům úmrtí (USA), což mi přijde jako zveličené číslo. Ale když se na to číslo podíváte… kdyby někdo poslouchal, pokud byste se tehdy setkal s Donaldem Trumpem a možná kdyby tam přizvali Scotta Atlase, kdyby Tony Fauci řekl: To zní dobře, pojďme do toho. Jaké by to číslo bylo teď?

Dr. Barlett: Říkají, že zemřelo 500 tisíc lidí… berme to tak. Podle Oxfordu 90 % hospitalizací šlo zabránit. To je 450 tisíc amerických životů… 450 tisíc otců, matek, synů, dcer, kteří podle jejich čísel zemřeli na covid. Neumírají tak, že by spadli na zem ve své kuchyni… pokud někdo v USA onemocní, náš zdravotní systém přiveze lidi do nemocnice. Většina těch úmrtí se stala v nemocnici. Znamená to potenciálně, že 450 tisíc amerických životů šlo zachránit s léčbou za 3 dolary, která je tak bezpečná, že se používá u malých miminek, která je snadno dostupná v každé lékárně v USA?

Je to něco, o čem se široce mluvilo, co bylo cenzurovalo, potlačováno a pohřbeno, a pak napadáno Faucim v tom rozhovoru s McConaugheyem, napadáno Světovou zdravotnickou organizací, než aby to podpořili a zachránili životy.

Del: A mimochodem, než aby to bylo ve zprávách… a pokud je to vážně věda, nemluvíte o něčem, co nevíte. Co ty miliardy… dokážete si představit miliardy dolarů, které se použily do těchto experimentálních vakcín? Co kdybychom vzali jednu miliardu z toho a zaměřili se na léčby? Řekli: Pojďme prozkoumat budesonid, okamžitě spustíme experiment s budesonidem. Pojďme zkusit hydroxychlorochin, zahájíme experiment s ivermektinem.

To by stálo desítky, možná stovky tisíc dolarů, ale mluvíme o miliardách dolarů, které jdou do jednoho přístupu, a nejrychlejší cesta ven byly produkty, které už byly dostupné, a nikdo v naší vládě s tím podle všeho nechtěl nic dělat.

Dr. Barlett: Máte pravdu. Nikdo nechtěl brzkou levnou léčbu. Nikdo by na tomto nevydělal žádné peníze. To hlavní je, že existuje cesta ven z této pandemie. Čísla klesají, protože…

Del: Myslíte si, že za to může kolektivní imunita?

Dr. Barlett: Je to kolektivní imunita a součástí té kolektivní imunity je brzká a efektivní léčba pacientů jako budesonid, což teď bylo potvrzeno Oxfordem. Tam venku jsou lidé, co to přežili, co mají imunitu… to je kolektivní imunita. Na začátku jsme měli… 9 z 10 lidí, kteří byli léčeni standardní léčbou, což byla hospitalizace a plicní ventilace, tak 9 z 10 těchto lidí zemřeli. Oni nepřispívali do kolektivní imunity.

Del: Jasně, smrt nás nedostane ke kolektivní imunitě.

Dr. Barlett: Včasné používání léků jako budesonid se začíná implementovat po celém světě. Díky tomu máme přeživší, kteří mají imunitu, a vidíme, jaký to má efekt. Guvernér Texasu má za sebou vědu. Ti, co kritizují otevření našeho státu a navrácení naší svobody, se nedívají na vědu.

Del: Ano. Chci se vás zeptat na otázku… nejspíše to vyvolá nějaký konflikt. Říkal jsem, že tohle je v podstatě koronavirus… patří mezi viry nachlazení, které tu máme každý rok. Vidíme statistiky z celého světa… ukazují, že teď máme 25 milionů případů a říkají, že 99,6 % z nich mají mírné příznaky. Příznaky nachlazení, kašle, apod. Kritizují mě, že zlehčuji, jak nebezpečné a smrtelné tohle je. Vždy jsem říkal, že jednoznačně existuje malá skupina lidí… tu skupinu popisuji, že to jsou lidé ve věku nad 65 let s ostatními komorbiditami.

Ale je pár případů, které tomu zcela odporují. Měli jsme velmi blízké lidi, kteří testovali pozitivně a velmi vážně onemocněli. Mimochodem jsme zavolali vám… nenakoupil jsem hydroxychlorochin. Všechny, kteří s námi spolupracují, jsme poslali za vámi, vy jste je dal na protokol s budesonidem. Ale vy sám jste onemocněl… máte komorbidity?

Dr. Barlett: Nemám žádné komorbidity, neberu žádné léky. Na běhacím pásu uběhnu míli za sedm minut. Na tohle jsem zvyklý… ale jak jsem dostal tuto nemoc, začal jsem se bát, když jsem nedošel na konec bloku, aniž bych se zadýchal. Tohle je pro některé lidi zabiják. Není to chřipka… já chřipku měl.

Tohle je pro některé lidi zabiják a není to normální koronavirus. Jsem přesvědčen, že někteří senátoři, kteří mluvili o možnosti, že jde o biologickou zbraň, mohou mít pravdu. Že tohle bylo záměrně vybráno… protože je to vysoce nakažlivé. Jsou genetické faktory… jako lékař nemůžu všechny léčit stejně. Musím léčit jedince.

Proto je to tak nebezpečné, když máte vládu, která říká, co máte dělat pro svoje vlastní zdraví, která přebíjí vašeho osobního lékaře ve vás a dělá rozhodnutí za vás. Když vláda říká: Počkejte, dokud nebudete mít vážné příznaky, zůstaňte doma a vypoťte to s Tylenolem/Paracetamolem. U této konkrétní nemoci jsme viděli, co to způsobilo. Podle jejich čísel 500 tisíc úmrtí.

Del: Ano. Jen to dejme do srovnání s tím, co univerzita Oxford prokázala. Museli svoji studii zkrátit, protože je neetické nechat lidi umírat, když existuje efektivní léčebná strategie. Začali tedy lidi léčit. Viděl jsem to… v podstatě psali, že studii ukončili dříve, protože ty výsledky byly očividné… nakonec řekli, že už lidem nebudou budesonid odepírat.

Dr. Barlett: Z etického hlediska nemůžete… pokud máte randomizovaný kontrolovaný experiment, což je ten nejvyšší důkaz vědeckého, lékařského faktu… a tohle to je… univerzita Oxford, nejstarší univerzita v anglicky mluvícím světě, od roku 1096, se 72 držiteli Nobelovy ceny… tady tato informace byla potvrzena. A tady mi dali za pravdu.

Del: Ano, souhlasím. Jen se vás zeptám… když se podíváme zpět v historii… historie bude muset projít daty. Data byla v mnoha ohledech podle mě zkorumpovaná změnami v úmrtních listech, ale lékaři snad zaznamenali dostatek informací, i když srdeční onemocnění už nebyla příčina úmrtí, ale byl to covid, se kterým jste umíral, ale srdeční onemocnění je stále zaznamenáno, abychom to zpětně mohli prozkoumat. Jak se podle vás budeme dívat na tento rok, kterým jsme prošli… protože stále slyšíme, vědecké důkazy… důkazy o rouškách.

Mainstreamová média stále tohle opakuje, ale vážně to vypadá tak, že spousta vědeckých odborníků mluvili o věcech, o kterých nic neví, nebo ve skutečnosti věděli, a aktivně byli proti budesonidu, proti hydroxychlorochinu, proti ivermektinu… jak jste říkal, proti levným léčbám, a které by nevedly k celosvětovému vakcinačnímu programu, ve kterém teď jsme.

Dr. Barlett: Lidé během této pandemie přišli o svoje matky, svoje otce, syny a dcery. Americký zdravotnický systém, který býval nejlepší na světě, byl v lednu 2020 ovládnut. A měli jsme herce… kteří hráli roli, kteří šířili propagandu, která očividně neuspěla… když se podíváme na množství úmrtí, na množství hospitalizací, na množství bankrotů… Jsem přesvědčen, že objektivní pohled v budoucnosti to uvidí, že tomuto jsme se mohli z velké části vyhnout, protože Oxford nyní potvrdil a musel svoji studii zkrátit, protože nechtěli být zodpovědní za zbytečná úmrtí.

Oni říkají, že 500 tisíc Američanů zemřelo… pokud zemřeli v nemocnici, což je místo, kde umírají… došlo ke změně toho, kde lidé umírají. Neumírají v pečovatelských domech. Neumírají doma… umírají v nemocnici. 90 % hospitalizací šlo zabránit. To by bylo potenciálně 450 tisíc amerických životů.

Del: Souhlasím… zpětně by podle mě měly být nějaké soudy za zločiny proti lidskosti. Jste v přední linii, jste jeden z hrdinů. Je skvělé vás tu mít znovu, sedět tady s vědomím, že jste měl pravdu… zasloužíte si to.

Dr. Barlett: Děkuji. Dále jedu do texaského senátu… senátor mě pozval, abych k jejich komisi promluvil o covidu. Vypadá to, že tam budeme 15. března. Ale potkal jsem se s guvernéry… když jsem mluvil s guvernérem Oklahomy, slyšel jsem to stejné. „To jsem nevěděl.” A já mu řekl: Pokud vám tohle neřekli vaši zdravotní poradci, je to protože to neví, nebo protože nechtějí, abyste to věděl? Potřebujeme nové poradce.

Pokud jste vládní vůdce, musíte být za tyto nové zprávy zodpovědný… že tuto pandemii můžeme ukončit. Včasné, efektivní ambulantní strategie jsou dostupné. Univerzita Oxford to potvrdila.

Del: Ano. Dr. Richarde Bartlette, jste hrdina. Jste v předních liniích… historie podle mě tento incident zaznamená i s vaším jménem. Kde vás najdeme? Na jaký web máme jít pro více informací?

Dr. Barlett: Existuje web budesonideworks.com. Jsou tam recenze, články od vědců, od profesorů, od pacientů a lékařů, kteří tohle potvrzují. Měli jsme pacienty s jednou plící, kteří se zotavili. Měl jsem pacientku s dvěma formami rakoviny na chemoterapii… tam stále chodí, ale covid přemohla. Tohle je pro některé lidi nebezpečná nemoc, ale existuje cesta ven.

Del: Fantastické. Pokračujte ve skvělé práci. Budeme o tom dále mluvit.

Překlad: David Formánek

Zdroj

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů