Dr. Bruce Lipton – Co způsobuje nemoc? & Vliv mysli na imunitu

Ve zkratce...

Dr. Bruce Lipton mluví o nové vědě epigenetiky, co způsobuje nemoc, a jaký má mysl vliv na imunitní systém těla a celkové zdraví.
Facebook
Telegram
VK

Přepis:

Ukážu vám vědu za tím, jak fungují buňky, a budete mít více znalostí než většina dnešních doktorů, protože oni stále věří v geny. Každá buňka ve vašem těle má uvnitř záporné napětí a venku kladné napětí. Každá živá buňka je baterie. Každá buňka má asi 1,4 voltů. To není moc. Tělo má ale 50 bilionů buněk krát 1,4 voltů je 700 bilionů voltů elektřiny, která teď proudí vaším tělem. S výcvikem a meditací můžete tuto energii, které se říká chi, využít k léčení. S takovým velkým napětím se lidé mohou sami vznítit. Každá funkce ve vašem těle je už v každé buňce přítomná. Jak vaše tělo má orgány, buňka má organely, což znamená miniaturní orgány.

V učebnicích se píše, že jádro buňky je jako mozek. Jádro není mozek… jádro je gonáda. Jádro nekontroluje buňku. Jádro je reprodukce částí. Pokud jste mrtví a máte stále svoje bílkovinné tělo, co vám chybí? Signál. Když se signál naváže na bílkovinu, co se s tou bílkovinou stane? Pohne se… tvoří chování. Pokud jste zdraví, vaše chování je dobré. Pokud ale máte ne-moc, chování není správné. Co může způsobit nemoc? Pouze dvě věci. Buď je bílkovina špatná, nebo signál je špatný.

Lidé se špatnými bílkovinami je mají jako vrozenou vadu, protože pokud se narodíte s vadnými geny, a geny tvoří bílkovinu, pak bílkovina bude vadná. Ale méně něž 5 % populace má vrozené vady. To znamená, že 95 % lidí by měli mít zdravý a šťastný život. Ale pokud jste jeden ze zdravých lidí a nyní jste nemocní, jakou to má příčinu?

Existují jen tři způsoby, jak narušit signál.

1. trauma. Pokud spadnu z pódia a poraním si záda, naruší to signál.

2. toxiny. Pokud chemikálie v těle nejsou dobré, signál skrze ně nemůže projít.

Oba tyto způsoby narušují šíření signálu. Ale třetím způsobem jsou myšlenky. Mysl.

S tělem není nic špatně, pouze posílá špatný signál ve špatný čas. Pokud změníte svoje myšlenky a svoji mysl, můžete změnit biologii.

Mysl je hlavní příčinou nemocí v dnešním světě. Jak se jmenuje spínač, který kontroluje vaši biologii? Vnímání. Je to důležité, protože to, jak vnímáte svět, kontroluje biologii. Dali nám špatné informace. Když lidé mluví o tom, že se gen zapnul nebo vypnul, zní to, jakoby geny dělaly rozhodnutí. Zde je prostá pravda. Gen je něco jako nákres. Gen nemá žádnou kontrolu.

Gen není nikdy zapnutý nebo vypnutý. Gen je nebo není přečten. Co podle vás kontroluje signál? Vnímání. Nejste obětí svých genů, protože je kontrolujete. Jeden nákres genů s použitím epigenetické kontroly může vytvořit 30 000 odlišných bílkovin z jednoho nákresu. Můžete se narodit s dobrými geny a pak skrze epigenetickou kontrolu si vytvořit rakovinu, cukrovku, a nijak to nebude souviset s geny, ale epigenetickou kontrolou. Zodpovědnost za vaše zdraví se vrací k vám. Nejste obětí svých genů.

Každý den vám média stále říkají, že geny kontrolují tohle a toto. Lidé jsou pak nervózní z toho, jaké geny mají v rodině. Jak Gregg Braden řekl, pokud hledáte nemoc, skrze epigenetiku si ji můžete vytvořit. Nyní to vypadá, že kolem 95 % případů rakoviny není způsobených mutantními geny, ale epigenetickou kontrolou. Ta může být přenášena z rodiče na děti jako geny, ale rozdíl je v tom, že svoji epigenetiku můžete změnit kdykoliv. Pokud změníte svoje vnímání, změníte čtení svých genů.

Pokud vám někdo řekne, že dostanete nemoc, a uvěříte tomu, můžete si tu nemoc vytvořit. Když se na sebe podíváte, nejste jediná entita, ale jste komunitou 50 bilionů buněk. Je důležité pochopit slovo komunita. Každá buňka je inteligentní, ale když je v komunitě, vzdá se své osobní inteligence a reaguje na centrální hlas v té komunitě, kterým se buňka musí řídit.

Pokud centrální hlas řekne, aby umřela, tak buňka umře. Centrální hlas je mysl. Jsou tu signály z vnitřního a vnějšího prostředí. Funkce mozku je, vnímat signály, a pak ty signály interpretovat a následně poslat informace buňkám, aby kontrolovaly chování a genetiku. Funkce mozku je vnímání. To tvoří mysl. Slyšeli jsme o tzv. placebo efektu, že? Placebo efekt je to, když máte velmi pozitivní myšlenku, že něco vás může vyléčit, i když je to cukrová pilulka, ale vy věříte, že je to skutečný lék, tak se s tím můžete vyléčit.

Nevyléčila vás tedy pilulka, ale myšlenka. Statistiky odhalují, že jedna třetina všech lékařských uzdravení včetně operací je výsledkem placebo efektu. Medicína vám neříká, že existuje negativní myšlení s názvem nocebo efekt. Stejnou silou, kterou vás pozitivní myšlení může vyléčit, vás negativní myšlení může zabít. Jde o to, že negativní myšlení může vytvořit všechny účinky chemoterapie. Zamyslete se nad tímto… pokud vám doktor řekne, že máte nemoc, nebo vám řekne, že zemřete, a vy mu uvěříte, protože je to odborník, ta víra vám způsobí nemoc a potenciálně úmrtí. Víra se stává důležitou součástí medicíny. Spousta z vás slyšela o léku prozac (antidepresivum).

Každým rokem lidé za prozac utratí miliardy dolarů. Zde je překvapení. Prozac není o nic lepší než cukrová pilulka. Je to placebo lék. Přesto lidé, kteří ho berou, mu tolik věří, že jim zlepší stav. Pokud věříte, že je pro vás něco dobré, bude to dobré, a pokud věříte, že je to pro vás škodlivé, bude to špatné. Otázkou je, pokud jsme schopní být zdraví a mladí, proč dostáváme nemoci? Jeden z nejdůležitějších důvodů je stres. Stresové hormony odebírají tělu energii k útoku nebo boji. Stresové hormony vypínají všechny tělesné funkce, které nejsou potřebné v boji nebo útěku. Jedno z nejdůležitějších využití energie v těle je pro imunitní systém.

Stresové hormony vypínají imunitní systém. Zásadní na tom je to, že všichni z vás jste nyní nakaženi téměř všemi mikroby nemocí, které lidé mají. Pokud bych vám odebral krev, ukázal bych vám, že všichni máte viry, bakterie a parazity. Můžete se ptát: Pokud jsem nakažený, proč nejsem nemocný? Protože pokud vaše imunita funguje správně, potlačí tyto parazity a mikroby. Jakmile se vaše imunita začne vypínat, tyto organizmy začnou znovu růst. Myšlenka, že můžete chytit nemoc, není pravdivá.

Vy už máte nemoc. Lékaři těmto mikrobům a parazitům říkají oportunistické organismy. Pokud jste ve stresu a tím vypnete svoji imunitu, dáváte těmto organizmům příležitost, vytvořit nemoc. Když některé tyto nemoci dostaneme, chodíme za lékaři, kteří nám dávají léky, abychom se zbavili mikrobů a bakterií. To pomůže, pokud se nemoc šíří velmi rychle. To ale není problémem… problém je stres, který vypnul imunitní systém. Abyste se vyléčili, ošetřujte nemoc ale také stres.

Překlad: David Formánek otevrisvoumysl.cz

Zdroj: https://bit.ly/3gmiFTg

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů