Vyznavači kultu COVID-19

Ve zkratce...

Tom Woods věcně vyvrací nebezpečí covidu-19 na základě faktů a ukazuje, jak vyznavači kultu COVID-19 si najdou jakýkoliv důvod, proč strašit lidi.
Facebook
Telegram
VK

STÁHNOUT VIDEO

Přepis:

Tom Woods: Ano, používám dost pobuřující jazyk se slovem „kult”. Ale hodí se to k popisu toho, co se děje. Vůdci se nikdy nemýlí, na důkazech nezáleží, lidé mimo kult jsou nelidští, sobečtí, které je třeba svázat a zesměšňovat. Mají slogany jako „poslouchejte vědu”. Ten slogan má být možná vtipný? Protože tohle jsou nejméně vědečtí lidé, na které jsem kdy narazil. Žijí v hermeticky uzavřené bublině odolné vůči faktům. Můj domovský stát, Massachusetts… už tam ze zřejmých důvodů nežiji… nedávno zaznamenal nárůst tzv. případů.

Na Twitteru jsem viděl někoho, kdo naříkal, že on a ostatní obyvatelé Massachusettsu to podělali. Dobrá, zaprvé… porovnejme případy vs úmrtí. Případ znamená, že máte pozitivní test. Většina si ani nevšimne, že tento virus vůbec má. Ta křivka jsou případy. Ta modrá na spodku jsou úmrtí. Můžete říct: „To není fér, protože úmrtí mají zpoždění 14 dní. Musíte 14 dní čekat.” Dobře, proto jsme je posunuli o 14 dní zpět, aby to pasovalo. Už jsme to do grafu zahrnuli. Když bude někdo říkat: „Musíte počkat 14 dní,” už jsme tak udělali.

Vyznavači kultu COVID-19 • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

Do grafu jsme to zahrnuli. Jak vidíte, mezi případy a úmrtím není spojení. Nepanikařte z tzv. případů. Nevím, jak je po měsících tohoto možné, že to lidé stále neví. Všimněte si, že tento člověk na Twitteru nedokáže přiznat, že voodoo nefunguje. Vždy za to mohou burani, co dostatečně neposlouchali. „Pokud byste vy hlupáci nás konečně poslouchali, tento virus by už byl pryč.” Chápu, proč se pokrokáři uchylují k tomuto myšlení. Mají pověrčivou víru ve státní moc, takže když stát řekne, že může vymýtit virus… kdo říká, že nemůže?

Zadruhé jsou v tom začlenění tzv. odborníci, co hloupé veřejnosti nařizují… a to je jejich preferovaný styl vládnutí… Zatřetí – umožňuje jim to zesměšňovat pracovní třídu, kterou pohrdají. „Jen kdyby se tito burani řídili vědou, už bychom to měli za sebou.” Co ale říkají fakta? Lockdowny pouze oddalují nevyhnutelné. Zanechávají za sebou ruiny. Itálie, která měla na začátku tohoto roku brutální a barbarský lockdown, ve čtvrtek 5.11. oznámila 428 úmrtí, což je obdoba 2354 úmrtí v USA. Tady je dostala tzv. věda.

Protože tu proběhnu spoustou materiálu, odkážu vás, pokud budete chtít víc, na můj ebook s názvem „Vaši facebookoví přátelé se o lockdownu mýlí”. Jen napište slovo Lockdown na číslo 33444 a získáte ho. Nebo navštivte web WrongAboutLockdown.com. Není skvělé, jaká jména domén se mi daří koupit? Uveďme si pár příkladů… Peru, Belgie, Spojené království. Tam měli striktní lockdown a vysokou úmrtnost. Belgie a Spojené království znovu zavádí lockdown, stejně jako většina Evropy. Když jsou šílenci konfrontováni s těmito daty, snaží se tvrdit, že daná země nezavedla lockdown dostatečně brzy. Nemůže to být důvod, že lockdowny nefungují… vždy za to mohou hlupáci, co neposlouchali vědu, i když za lockdowny je přesně 0 % vědy. Nikdo v literatuře až do dnešní doby nedoporučoval lockdown. Není žádná příručka pro lockdowny.

„Tento lockdown nefungoval, protože jste se neřídili…” Žádná příručka pro lockdowny není. Lockdowny až do roku 2020 neexistovaly. Rozhodně nelze říct, že Španělsko se nezavřelo brzy a striktně. Nebo Itálie. Teď ty stejné evropské země, jejichž nesnesitelní intelektuálové radí USA, jak řídit krizi, znovu mají nárůst úmrtí. V Itálii, Spojeném království a ostatních místech se alespoň nějací lidé staví na odpor.

Poslední lockdown jim vzal vše, co měli. Jedno video, které se virálně rozšířilo, ukazuje italskou ženu, jak pláče, protože přišla o vše a nemá, jak nakrmit své dítě. Hádám, že by měla poslouchat vědu, že? Tohle je tak zvrácený a vyšinutý kult. Jedno slovo, které je pro tyto lidi jako kříž před Drákulou, je Švédsko. Švédsko nezavedlo lockdown, nezavřelo podniky, školy zůstaly otevřené, žádné povinné roušky. Když to zmíníte, už víte, co řeknou. „Švédsko mělo ale vysokou úmrtnost!”¨ To je jejich okamžitá odpověď. Jsou země, které se zavřely, zničily lidské životy a mají horší úmrtnost než Švédsko, ale to nechme stranou.

Kolem 75 % úmrtí ve Švédsku se stalo v jejich otřesně řízených domovech důchodců. Všichni chápou, že jsou otřesně řízené a je třeba je změnit. Ale když tohle zohledníte, uvědomíte si, že to není tak špatná úmrtnost. Bylo jim řečeno: „Pokud se do června nezavřete, budete mít 96 tisíc úmrtí.” V červnu jich měli 4000. Mýlit se o 24 násobek nepřiměje ty lidi, co říkají „poslouchejte vědu”, aby se na chvíli zastavili a zamysleli: „Možná je to s tímto virem trochu jiné, než co jsme se naučili v kapitole 2 Úvodu do epidemiologie.” Můj stát Florida se neuzavřel během nárůstu. Alarmisté nemají vysvětlení, jak jsme se z toho dostali. Tento týden jsme zaznamenali nejnižší dvoudenní počet úmrtí od července.

To by nemělo být možné. Máme pátou nejstarší populaci v zemi. Navštěvují nás turisté, jsme otevření. Měli bychom být místem s neustálými úmrtími, pokud by předpovědi měly pravdu, ale ne. Existuje spousta vysvětlení, proč to tak je. Ale nikdo si je nechce vyslechnout… chtějí slyšet… lidé jsou z nějakého důvodu alergičtí na dobré zprávy. Nic takového jsem nezažil. Řeknu něco dalšího kontroverzního. Na světě jsou i jiné problémy kromě covidu. Co vy na to? Neuvěřitelné, že to musíme říkat. Rychle vyjmenuji jen některé problémy s lockdowny. Některá ne-covid úmrtí způsobená lockdowny. Tohle vše je podloženo odkazem na mainstreamový zdroj, který vaši přátelé nemohou popřít.

Na stránce TomWoods.com/Covid mám tyto problémy detailněji popsané. Je tam odkaz na blogový článek „Úmrtí způsobené lockdowny”. Takže TomWoods.com/Covid. 1. Několik zdrojů tvrdí, že ve Spojeném království dojde k tolika odvratitelným úmrtím na rakovinu jako úmrtí na covid kvůli tomuto šílenství. Z dubna máme zprávu z OSN o tom, že radikální narušení obchodu může letos vyústit ke stovkám tisícům nadbytečným úmrtím dětí. A také 46-66 milionů děti může v přímém důsledku upadnout do extrémní chudoby.

Pak máme úmrtí na zoufalství, předávkování alkoholem a drogami, a sebevraždy – odhaduje se 77 tisíc nadbytečných úmrtí z těchto příčin. UNICEF varuje před 1,2 miliony úmrtími dětí kvůli příčinám převážně souvisejícími s lockdowny. Máme odhady… a tohle je z Oxfordské univerzity… až 130 milionů lidí jsou v ohrožení vyhladovění kvůli možnému hladomoru způsobeným těmito lockdowny a narušením dodavatelských řetězců na desítkách míst na světě. Myšlenky na sebevraždu v USA rapidně narůstají. Bývávalo to tak, že ve věkové skupině 18-24 let kolem 6,8 – 11 % lidí v té skupině přemýšlelo o sebevraždě v období 12 měsíců. Nyní 25,5 % z nich přemýšlí o sebevraždě a to v období 1 měsíce.

Pamatujte… na těch životech nezáleží. Kultu na těch životech nezáleží. CDC tento rok odhaduje téměř 94 tisíc nadbytečných úmrtí na jiné příčiny než covid, a to zahrnuje kardiovaskulární onemocnění, cukrovka, rakovina. Za spoustu z nich mohlo zrušení údajně nepodstatné péče během paniky. Z časopisu Lancet víme, že lidé s demencí nebo vážnou duševní poruchou měli během lockdownu větší riziko nadbytečného úmrtí. Pacienti s demencí měli 53% vyšší riziko úmrtí a 123% vyšší riziko úmrtí bylo mezi staršími pacienty s vážnými duševními poruchami.

Dokonce New York Times napsalo zprávu, že jako přímý důsledek lockdownů, v příštích pěti letech bude 1,4 milionů nadbytečných úmrtí na tuberkulózu, půl milionu úmrtí na HIV a 385 tisíc úmrtí na malárii. Tohle je největší fiasko veřejného zdraví v historii světa a média ho tak neuvěřitelně překroutila, že velká část veřejnosti oslavuje padouchy a prská na hrdiny. A co je zvrhlé, oslavuje ničení svých vlastních životů a životů svých dětí. Pamatujete na toho úchyláka Zeke Emanuela, který nám řekl, že se do normálu vrátíme, až přijde vakcína.

Nemůžete mít konference, koncerty, sportovní akce, náboženské mše, večeři v restauraci. Nemůžete mít věci, pro které žijete. Můžete zůstat doma a zírat na zeď, pokud chcete. Budete stále naživu. To vše se vrátí až s vakcínou. A říká: „Bude těžké být 18 měsíců bez vzdělání, příjmu a kontaktu se svými přáteli a rodinou.” Ten člověk radí Joe Bidenovi ohledně viru. A co on řekl? „Vaši čtenáři se musí podívat na Itálii, která provedla celonárodní lockdown. Nikdy jsme nebyli tak nízko jako je dnes Itálie. Potřebujeme takový proces celonárodně… takový jsme neměli.” Zaprvé říká, že potřebujeme celonárodní lockdown, co trvá 8 týdnů. Jak se Itálii daří teď, ty kreténe? Je přesně tam, co všichni se vám snažili říct. Virus se vrátí. O čem mluvíte? Dr. Fauci pak řekl to stejné… „Byli jsme pošetilí. Ve skutečnosti se zavřelo jen 50 % národu.

V Evropě se zavřelo 90-95 % všech aktivit. Proto se jim tak dařilo.” Dobře… podívejme se, co se děje v Evropě. DailyBeast právě napsal: „Na návratu covidu v Itálii je zejména znepokojující to, že tam provedli vše, co odborníci jako Dr. Anthony Fauci radili.” Jaké to překvapení. Kdo to mohl předvídat? Asi jen lidé mimo hermeticky uzavřenou bublinu, kteří posledních 7-8 měsíců dávají pozor. Lockdowny nefungují… pouze vysávají radost ze života, ničí úspory lidí a jejich živobytí, zpožďují nezbytné operace, narušují dodavatelské řetězce, tudíž mohou způsobit hladomor, způsobily 2 miliony nadbytečných úmrtí na tuberkulózu, HIV a malárii, a vedou k depresi a zoufalství.


Jestli se Vám líbí překlady, zvažte jejich podporu, děkuji.


Tohle by už mělo být naprosto zřejmé a přesto velké množství lidí si stále myslí, že tohle je třeba. Více toho, co naposledy selhalo. Další preferovaná forma voodoo kromě lockdownů jsou roušky. Říkalo se nám, že kdyby Američané bývali nosili 6 týdnů roušky, tato věc by rychle skončila. Problém je v tom, že statistiky to neukazují. Věřte mi, kéž by roušky problém vyřešily. Kéž by stačilo jen 6 týdnů… to by bylo skvělé. Ale ukazuje, že to tak není. Zde je Spojené království. Tam zavedli povinné roušky. Zkusme hádat, kde na té křivce zavedli roušky? Bylo to možná na vrcholu křivky, kdy byl počet případů nejvyšší? Bylo to tady… Uhodli byste to? Budeme si sázet? Kdo dokáže předpovědět, kdy se zavedli roušky?

Španělsko… jak se dostali na vrchol té křivky, tak si určitě řekli, že musí zavést roušky. Kdy je zavedli? Přímo tady.

Vyznavači kultu COVID-19 • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

Celá epidemie skončila a řekli si, že zavedou roušky. Pojďme dál.

Itálie… povím vám, že v dubnu, jak počet případů začal klesat, řekli lidem, že musí nosit roušky v obchodech a v MHD. Ale kdy nařídili roušky venku? Podívejme se. Přímo tady.

Vyznavači kultu COVID-19 • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

Jak vidíte, virus byl vymýcen. Stačilo jim šest týdnů nosit roušky. Pojďme dál.

Francie. Hádejte. Co myslíte? Tady. Jak vidíte, virus je pryč.

Vyznavači kultu COVID-19 • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

Stačí šest týdnů nosit roušky. Dobrá, pokračujme s voodoo. Belgie. Pochopitelně, že?

Vyznavači kultu COVID-19 • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

Všechna data na to ukazují… pokračujme, proč ne. Podívejte se na Německo. Jak křivka klesala… a ona už tak či tak klesala. Určitě to přisoudili rouškám… křivka už tak sama klesala.

Vyznavači kultu COVID-19 • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

Stát tohle dělá neustále… počet případů sám klesá, vezmou si za to zásluhy… pokračujme.

Rakousko. Kde zavedli roušky? Že by na vrcholu? Ne, tady. Jak vidíte, virus byl vymýcen.

Vyznavači kultu COVID-19 • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

Podívejme se na další graf. Tohle jsou místa, kde jsou zavedené roušky – to je černá křivka – a místa, kde nejsou povinné roušky. V Dánsku občas zavedli omezené nošení roušek, ale obecně byli proti rouškám. Není to vtipné? Myslel jsem, že posloucháním vědy a nošením roušek se šíření zpomalí, a přesto… podívejte se na červené křivky. To jsou místa, která nevyžadují roušky. Kupodivu se jim daří lépe. Dobrá, teď se podívejme na další. Kansas City. Kdy tam nařídili roušky? Jak vidíte, virus byl potlačen. Pokračujme. Montana.

Přímo tady. Zavedli se roušky a i tak došlo k nárůstu.

Zde je Montana vs Švédsko. To ani není férové… to není správné. Dobrá. Spojené království vs Švédsko. Případy ve Spojeném království narůstají a Švédsko je v pohodě… Teď vidíme vše, co se Spojené království snažilo udělat, zatímco Švédsko si žije normálně.

A Česká republika vs Švédsko. Kdy zavedli roušky v České republice? Nejspíše až nahoře křivky, protože panikařili. Ne, zavedli je v různých fázích, a pak případy narostly.

Vyznavači kultu COVID-19 • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

Tohle je graf čtyř okrsků v Tennessee. Dokážete uhodnout, jaký z nich uzavřel bary a omezil restaurace na 25 %? Jak vidíte, jeden z těch grafů je drasticky odlišný od ostatních. Je to ten vlevo dole. Ale koho to zajímá? Jestli něco, tak vypadá hůře.

Vyznavači kultu COVID-19 • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

Kdo to vůbec chápe? Co bychom měli dělat? Můžete se ptát: „Co máme dělat, moudrý muži?” Měli bychom žít!

Měli bychom chránit zranitelné a ostatní nechat žít. Někteří lidé říkají… děkuji. Někteří říkají: „To je nemožné. To nejde.” Moc se baví tím, že vás připravují o vše, co máte rádi. „To je nemožné. Takovou strategií se nemůžeme řídit.” Na stránce TomWoods.com/Covid mám odkazy, které vám ukazují, jak je to možné. Ve skutečnosti je spousta vědců, kteří preferují tento přístup oproti přístupu lockdownů. Martin Kulldorff z harvardské lékařské fakulty byl hostem mého podcastu, kde řekl, že většina epidemiologů preferují tuto strategii a ne lockdowny. No tedy.

Něco takového v hermeticky uzavřené bublině neslyšíte. A tři vědci ze Stanfordu, Harvardu a Oxfordu, kteří preferují tento přístup, řekli tohle: „Pokud budeme dále používat neúspěšná opatření lockdownu k potlačení nemoci, pokud nebudeme mít nepravděpodobně bezpečnou a efektivní vakcínu, může trvat roky, než epidemie skončí. Je velmi nepravděpodobné, že dostupná opatření k ochraně starých lidí lze udržet na tak dlouho. Pokud se použije cílená ochrana, epidemie by nejspíše skončila během 3-6 měsíců.

Alex Berinson na Twitteru napsal: „Virus bude virem. Můžeme s tou skutečností žít a zvládnout důsledky,” jako dospělí lidé, „zejména ujištěním se, aby naše nemocnice byly připravené,” a ony jsou, „nebo můžeme zničit naši společnost kvůli viru, o kterém většina lidí ani neví, že ho měla.” To jsou naše jediné možnosti. Pensylvánská ministryně zdravotnictví nám připomněla, že nás nenechají na pokoji ani s vakcínou. Řekla: „Jak lidé dostanou vakcínu, budou stále nosit roušku, budou muset udržovat rozestupy a vyhýbat se velkým shromážděním.”

Co je smysl toho? A kdykoliv se lidé shromažďují, pitomci říkají, že se tam „rapidně šíří virus”, pokud ale nejde o protest, který politicky upřednostňuji. Když Trump měl sjezd v Sanfordu na Floridě, všichni říkali: „Smrt všude! Smrt! Bude se to šířit!” A úmrtí na Floridě nadále klesaly, tak to ignorovali a přešli k další věci: „Ten sraz motorkářů může za…” Publikace, která tvrdí, že to vedlo k velkému problému, byla vyvrácena dokonce magazínem Slate. Jste na dně, když už i Slate píše, že píšete nesmysly. Mohu jen říct, že alarmisté nemají ani ponětí, do jaké míry se normální život na mnoha místech vrátil. Já si všímám 20 věcí denně, které, kdyby medializovaný pohled na virus byl správný, by měly vyústit v masová úmrtí. Ale tak to není. Život pokračuje. Jaký má smysl, se nekonečně ochuzovat o to, co dělá život životem, abychom mohli žít v antisociální antiutopii.

Proč jsme naživu? Abychom mohli sedět doma a zírat na zeď? Kromě bezpočtu věcí, které způsobujeme našim dětem, jsou ne tak zřejmé věci… naše děti vyrůstají v přesvědčení, že je normální podezřívat druhé lidi a neprojevovat náklonnost. Miminka a nemluvňata prožívají svět, kde nevidí obličej dospělých nebo lidský úsměv. Dokonce staří lidé, které se snažíme ochránit, umírají v důsledku sociální izolace.

Všechny tyto věci… moje poslední prohlášení. Všechny tyto věci, kterých jsme se měli vzdát, což je náklonnost a přátelství, které není omezeno udržováním rozestupů, a vskutku velkých shromáždění, rodinných oslav, společností– všechny tyto věci nejsou, jak říká Lord Sumption, „něco navíc”. Tyto věci jsou samotný život. Život souvisí s rizikem… některá jsou malá, některá vážná, některá omezená. Ale brzy nebo později bude naprosto zřejmé, že ukrývání se u sebe doma to nevyřeší, a roušky to nevyřeší. V jednu chvíli musíte zvážit svoji vlastní míru rizika a žít jeden život, který jste dostali. Děkuji.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Náhodný výběr

Diskuze

2 komentáře

 1. Už jsem o tom tady psala na jiném miste,ale řeknu to znova:je třeba se zabývat pravdou,namísto potlacovani a vyvracení nepravdy!
  Tímto přístupem jen marnime čas a v konečném důsledku zeneme vodu na globalistuv mlýn!
  Teorie exosomů! Covid plandemie je třešnička na dortu virového podvodu,který se zrodil v 19.stoleti!
  Slovo virus znamena v překladu JED!
  A o tom je i teorie exosomů.
  Na to je potřeba lidi upozorňovat a jedině toto je cesta ven z cenzurovane lidske mysli!Nic víc ,nic min než rozboreni podvodneho dogmatu o virech jako o patogenních mikroorganismech.
  Už jen popis a definice jednotlivých aspektu viru,tak jak jsou vyjmenovány na Wikipedii, jsou vágní,zavádějící a v konečném důsledku se přes všechny odkazy dostanete k poznani, že pokud budete akceptovat vse,co je k tématu viru v oficiálních pramenech uvedeno,tak to jako celek nedává smysl a teorie jako takova není aplikovatelna a kompatibilní se zbytkem světa.
  ……virus se nachází na pomezí živého a neziveho světa. ….🤔🤔🤔😅😂😂
  Ale The walking dead bylo podle mě lepší. Už jen proto, že autoři poznali,kdy je čas to
  ukončit!

  1. To je sice hezké, ale zkuste být rychlejší a zastavit je vyvrácením germ-teorie z 19. století. O to už se dávno pokoušeli jiní. Na to se podívám. A ještě, aby tomu uvěřily i ty zombie ovce s náhubky.
   Prosím vás, není čas vůbec na nic. V březnu jsem četla slova jednoho analytika ze zpravodajských služeb: „do roka bude po všem“ Měl na mysli kolaps. Do jara přijde o obživu strašná spousta lidí, za vakcinaci a absolutní poslušnost bez sociálních kontaktů, vám možná dají almužnu a potravinové balíčky z geneticky modifikovaných potravin, jak už vyšlo najevo. A pak to má pokračovat dál, ke kýženému cíli. Nestíhá tu nikdo nic. V prvé řadě se nás měli zastat vědci a doktoři, máme ale jen bílou mafii a těch pár čestnějších se vypisuje na internetu.

   Jinak, když už je tu řeč o jiném medicínském pohledu, nabízím ke shlédnutí psychosomatickou teorii Dr. Hammera, ústy jejího propagátora. V závěru říká něco podobného. Ve skutečnosti neexistuje jediný důkaz, že viry způsobují nemoci. Mikroby s námi žijí v symbióze budované miliony let a někdy je holt organismus zaktivuje k práci, když se potřebuje něčeho zbavit. Rozhodně stojí za zhlédnutí a minimálně zamyšlení. Cokoliv mě v životě bylo, a vybavila jsem si, co tomu předcházelo, jeho teorie mi sedí na chlup.
   https://www.youtube.com/watch?v=4igld4zBkCU

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů