Zelenskyj zpronevěřil 400 milionů dolarů z amerických válečných fondů

Ve zkratce...

Ukrajinský prezident Zelenskyj zpronevěřil 400 milionů dolarů z amerických válečných fondů, píše novinář Seymour Hersch. A také píše, že Ukrajina nadále nakupuje naftu od Ruska. Více ve videu.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte -> ZDE <-

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓

Sledujte také na: NášTub, Odysee, Rumble, Substack

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován ZDE: 15. dubna 2023

Přepis:

Tohle vám možná vyrazí dech, mně ne, říkám to odjakživa, protože Ukrajina je nejzkorumpovanější národ v Evropě. Dřív to v západním tisku říkali pořád, a tohle je z února 2015: „Ukrajina je nejzkorumpovanější národ v Evropě.“ Je zkorumpovaná, ale snaží se. K: To slýchávám stále dokola. Zatímco se na východě rozhořívá konflikt a Ruskem, život většiny Ukrajinců je poznamenán korupcí tak endemickou, že se zdálo, že nemocnice jsou zamořené. Může někdo zemi vyčistit?

Tohle je z roku 2022: Nejzkorumpovanější národ v Evropě vydělává každý den miliony kvůli válce na Ukrajině. Cože? Hele, no tak, řekni něco špatného o Rusku. Tohle je od Seymoura Hershe, 12. dubna 2023. Obchodování s nepřítelem. Uprostřed korupce v Kyjevě a jak se americké jednotky shromažďují v ukrajinském pohraničí, má Bidenova vláda nějaký plán na ukončení konfliktu?

Ukrajinská vláda v čele se Zelenskim draze platí z prostředků amerických daňových poplatníků za životně důležitou naftu, která udržuje ukrajinskou armádu v pohybu v její válce s Ruskem. Dobře. Není známo, kolik Zelenského vláda platí za galon paliva, ale Pentagon platil 400 dolarů za galon za přepravu benzinu z přístavu v Pákistánu.

K: Měli přejít na elektriku, protože to je hodně.

J: Dělali to náklaďákem nebo padákem a dělali to do Afghánistánu během tamní desetileté americké války. Když jsme byli v Afghánistánu, utratili jsme několik bilionů za to, co tehdy bylo 400 dolarů za galon paliva. Také se neví, že Zelenskij nakupuje palivo z Ruska.

K: To mě fakt dostalo. Nechápu to…

J: Země, se kterou je s Washingtonem ve válečném stavu. A ukrajinský prezident a mnozí z jeho okolí si odčerpávali nevýslovné miliony z amerických dolarů vyčleněných na platby za naftu.

K: To jsem si myslel, že dělají. Ale to, že ji kupují od Ruska, mě překvapilo.

J: Putin dal Ukrajině slevu? To je super.

K: To je od něj hezké, když jsou ve válce.

J: Počkat, dělá to, aby nás mohl poslat někam.

K: To je ono?

J: To mi řekni…

K: Nebo si říká: bojuju vlastně proti Americe a ne proti Ukrajině. Tak já v tom budu pokračovat, protože mě to nebolí a vás to bolí? Já tomu nerozumím.

J: Já taky ne. Proč by Rusko chtělo prodávat Ukrajině? Jeden z odhadů analytiků Ústřední zpravodajské služby odhaduje zpronevěřené prostředky na 400 milionů dolarů v loňském roce.

K: Z těch 100 miliard to je asi lepší než to, co jsme zpronevěřili tady u nás.

J: Máš pravdu. Jiný expert přirovnal míru korupce v Kyjevě jako blížící se míře války v Afghánistánu, ačkoli z Ukrajiny žádné profesionální auditní zprávy nevycházejí. Vsadím se, že Zelenskij prodal i Oscara Seana Penna. Vsadím se… „Zelenskij kupoval od Rusů zlevněnou naftu,“ jeden znalý americký úředník mi řekl, „A kdo platí za plyn a naftu? My v Americe.

Putin a jeho oligarchové na tom vydělávají miliony.“ Vážně? Bylo mi řečeno, že mnohá ministerstva v Kyjevě se doslova předhánějí v tom, že zakládají nastrčené firmy pro vývozní kontrakty na zbraně a munici se soukromými obchodníky se zbraněmi po celém světě, z nichž všichni poskytují výpalné.

K: Tak proto se tam dostane jen 30 %?

J: Ano, jen 30 % zbraní, které jsme poslali na Ukrajinu, se dostane na bojiště. Zbytek putuje po zbytku světa k teroristům a kdovíco ještě. Otázka korupce byla nastolena přímo u Zelenského při setkání loni v lednu v Kyjevě s ředitelem CIA Williamem Burnsem.

Poselství CIA ukrajinskému prezidentovi bylo, jak mi řekl jeden zpravodajský důstojník, jako z mafiánského filmu z padesátých let. Vysocí generálové a vládní činitelé v Kyjevě byli rozzlobeni tím, co viděli jako chamtivost Zelenského. Ředitel CIA to tedy Zelenskému řekl, protože Zelenskij si bral větší část svých odčerpaných peněz než část, která šla generálům.

K: Musíš se trochu podělit, Volodomyre. Burns také Zelenskému předložil seznam 35 generálů a vysokých úředníků, o jejichž korupci věděla CIA a další členové americké vlády. Burns tedy Zelenskému říká, že všichni zpronevěřují peníze. A co Zelenskij udělá? Na americký nátlak reagoval o 10 dní později tím, že veřejně odvolal 10 nejostentativnějších úředníků ze seznamu a nic víc neudělal. Těch 10, kterých se zbavil, se bezostyšně chlubili penězi.

Jezdili po Kyjevu ve svém novém Mercedesu. To je jako z filmu Mafiáni, když se objeví chlap s Cadillacem a říká: To je dárek pro mámu. K: Dovedeš si představit válku… třeba druhou světovou válku, kde všichni generálové jezdí ve svých luxusních autech?

J: Zelinskij na americký nátlak reagoval o deset dní později tím, že veřejně propustil deset nejostentativnějších úředníků ze seznamu a nic víc neudělal. Těch 10, kterých se zbavil, se bezostyšně chlubilo penězi. Jezdili si ve svých Mercedesech. To vůbec nezní jako mafiánský film z 50. let. To zní spíš jako film Mafiáni z devadesátek.

K: Podle mě se to odehrávalo v 60. letech.

J: Jo, asi máš pravdu, ale mafiánské filmy se natáčely v 80. a 90. letech. Takže tady je ten váš Zelenskij, zkorumpovaný až po uši. Všichni jeho generálové jezdí v Kyjevě v Mercedesech.

K: Takže válka není…

J: Válka je skutečná, lidé jsou zabíjeni.

K: Chci říct, jestli Putin si říká: tady máš naftu, protože na tom vyděláváme peníze. Proč bys prodával naftu Zelenskému?

J: Já nevím. Na tuhle otázku bych musel sehnat někoho jako Scotta Rittera. Proč by Putin prodával naftu Zelenskému?

K: Je to tedy v jejich zájmu udržet… Snažíme se, aby to pokračovalo, aby je to údajně ochromilo? Snaží se to udělat nám Americe?

J: Nevím… tohle mi vrtá hlavou. Ale co víme jistě, je, že tahle válka je podvod a velký kšeft. Kdo to řekl? Přesně tak. Všechny války jsou jenom kšeftem a víme to už asi 100 let. Smedley Butler to napsal ve 30. letech s knihou Válka je kšeft. Skutečné příčiny a důvody války jsou známé jen hrstce lidí. A těm, kteří na tom vydělávají. O tom to je. Zelenskij zná skutečný důvod této války.

K: Když se zamyslíš nad Afghánistánem, teď se ví, kolik peněz se vyhodilo… Myslíš, že se od té doby poučili? Jsou to zase ti stejní šmejdi.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Náhodný výběr

Diskuze

4 komentáře

 1. Pokud dojde k jaderné výměně, začne ji podle mě emérika a ona prohraje
  Tenhle záměrně uměle vytvořený okrajinský konflikt, kdy to prostě už vypadá, se stane trvalým konfliktem. Okrajinští vojáci (nejen) v Bachmutu mají průměrnou délku života čtyři hoďky a zanechávají po sobě zbraně, náboje.. od NATO, které si poté vyzvedávají Rusové 🙂

  A zatímco Izrael útočí na muslimy, okrajinci na křesťany!

  A daně se budou zvyšovat v následujících letech, kdy vlády všude po světě přebírají stále větší kontrolu nad penězi svého národa – po celém světě zavádějí digitální měny. Ekonomiky se zhroutily, všude jsou problémy s bankami..

  A všechny problémy jsou globální povahy. To není náhoda. K tomu se celosvětově šíří „očkovací programy“.
  Ze všeho se obviňují údajné klimatické změny. Zavádějí se šílené pokusy zakázat všechna fosilní paliva – s katastrofálními výsledky.

  A po celém západním světě probíhají stávky
  A média už neposkytují žádné zprávy – poskytují nám jen propagandu

  Orwell měl pravdu.
  Příliš mnoho lidí je spokojeno s tím, že jsou otroky, protože se bojí ceny a důsledků svobody.
  Toto je Orwellova Věčná válka

  = Chytré telefony budou věznitelé lidí. Bez chytrých telefonů digitální svět nebude fungovat=

  1. Putin se v jednom rozhovoru vyjádřil, že jsou situace, kdy je potřeba udeřit jako první; takže jestli by to červený tlačítko stisklo první USA nebo RF je diskutabilní….

   1. A možno to červené tlačidlo je len vo filmoch, no nie v realite…. A vedia o tom obe strany, ktoré spolu hrajú divadlo…

 2. Pravoslavní křesťanští kněží na Ukrajině jsou zatýkáni a vyměňováni za ukrajinské válečné zajatce. Zdá se, že to nikoho na Západě nezajímá.
  Vlak jede z kopce stále rychleji. CIA a americký vojensko-průmyslový komplex nyní ovládají v podstatě všechno. Možná je načase, aby ČR zvážilo vstup do BRICS – pak bychom byli ve třetí světové válce na straně vítězů.
  Svět je ve válce o to, kdo bude řídit nadcházející světovou vládu.

  A léto bude plné dalších protestů…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů