Dr. Paul Thomas: Lékaři dostávají zaplaceno, aby očkovali vaše děti

Ve zkratce...

Pediatři mají k očkování svých pacientů více než jen základní finanční motivaci - motivuje je také vědomí, že v opačném případě by mohli přijít o práci. Dr. Paul Thomas z USA hovoří o své zkušenosti z pediatrické praxe.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte zde.

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓


Jestli jsou pro Vás překlady hodnotné, zvažte přispěním na jejich tvorbu níže kartou (ocením měsíční podporu) nebo ZDE na bankovní účet. Děkuji! (ps: Po kliknutí na tlačítko „Přispět” budete přesměrování na platební bránu)

Donation amount
Donation frequency


Sledujte také na: Odysee / Rumble / Substack

Originál videa publikován ZDE: 28. dubna 2024

Ostatní videa od dr. Paul Thomase:

Přepis:

Dr. Thomas: Jsem dětský lékař. Mnoho let jsem učil rezidenty a studenty medicíny a pak jsem celou svou kariéru praktikoval všeobecné dětské lékařství, až jsem před několika lety odešel do důchodu.

P: Dobře, tak nám povězte o tom, jak se proplácí očkování. Jak to všechno funguje? Protože rodiče tomu musí rozumět.

Dr. Thomas: Takže jako pediatr jsem měl vlastní ordinaci. V jednu chvíli jsem měl deset poskytovatelů. Měli jsme 15 000 aktivních pacientů a 33 zaměstnanců. Provozovali jsme asi 3 miliony dolarů hrubého vyúčtování. To je velký provoz se spoustou režijních nákladů. Co mi nebylo známo, dokud jsem se tím opravdu nezabýval, je to, že příjmy z očkování byly značné, a já jsem se o tom dozvěděl, protože jsem začal mít stále více pacientů, kteří se nechtěli očkovat. Jediné, co mi bylo v mé praxi svaté, bylo ctít informovaný souhlas.

Nemohli jste pracovat pro integrativní pediatrii, což byla moje praxe, pokud jste nebyli ochotni ctít přání rodičů, ať už byla jakákoli, pokud chtěli dodržovat očkovací harmonogram, pokud chtěli některé vakcíny nebo nechtěli žádné, byla to jejich volba. Protože ostatní praxe začaly vyhazovat lidi ze svých ordinací, pokud nechtěli očkovat, dostávalo se ke mně více rodin, které nechtěly očkovat, což mi nevadilo. Už jsem tehdy chápal, že neočkování mělo určitě nějaké výhody, i když ne finanční.

Takže jsme si vzali každý jeden vyúčtovací list za jeden měsíc a na každé návštěvě naši poskytovatelé vyznačovali, jaké vakcíny doporučujeme podle harmonogramu, rodiny je mohly odmítnout, a pak naše fakturační oddělení zkoumalo pojišťovnu po pojišťovně, vakcínu po vakcíně, a zjišťovalo, o kolik peněz jsme přišli za odmítnuté vakcíny, jen za administrativní poplatek.

Existují tři hlavní způsoby, jak vydělávat na vakcínách v pediatrii. Vlastně čtyři. Čtvrtý je, že přivádíte lidi na „návštěvy u lékaře” a tam je vysoká úhrada za pouhou návštěvu u lékaře, ale specifický příjem z vakcín pro pediatrickou praxi je zaprvé administrativní poplatek. Berte to jako poděkování za to, že jste toto očkování dali. Je to zdůvodněno tímto: „No, pediatři tráví spoustu času povídáním o vakcínách. Je třeba jim to proplatit.” Pravdou je, že většina pediatrických ordinací dělá to, že vám dá jeden Informační list o očkování od CDC. Sestra ho dá pacientovi po příchodu, a to je vaše edukace.

Takže to vlastně zabere lékaři nula času a lékaři se otázkám na vakcíny vyhýbají. Takže je to jen poděkování za to, že jste očkování dali… a záleží na pojišťovně, každá smlouva je jiná, ale zprůměroval bych to řekněme na 40 dolarů za první antigen a 20 dolarů za každý další antigen. Řekněme návštěva ve dvou měsících u miminka. Je tam DPT, což jsou tři očkování, tři antigeny, Gib, Hep B, Prevnar, dětská obrna, rotaviry, šest očkování, osm antigenů, asi 240 dolarů jako poděkování za očkování. Vynásobte si to tím, že měsíčně za mnou chodilo 30 až 40 novorozenců. Přicházejí opakovaně ve 2, 4, 6, 9, 12 měsících, 15, 18 měsících a ve dvou letech. To je spousta návštěv. Pak jsou tu starší děti, které potřebují posilující dávky.

Ztráta z administrativních poplatků v mé praxi, která fakturovala asi 3 miliony hrubého, činila přes milion dolarů na odmítnutých vakcínách. Pediatrická režie činí 60, 70, spíše 80 %, provoz pediatrické ordinace je velmi drahý. Potřebujete několik sester, několik recepčních, několik lidí na účtování, lékařské záznamy. Je to obrovský provoz. Takže se nemůžete udržet v podnikání, pokud neočkujete převážně podle očkovacího harmonogramu.

Ekonomicky se to nevyplatí. Řeknu vám o dalších dvou způsobech, jak na vakcínách vyděláváme. Jedním z nich je přirážka, která je malá. Co se týče přirážek, na vakcínách se moc nezískává, ale dělají takovou věc, které se říká pobídky nebo prémie, a říká se tomu prémie za kvalitu. Nemocnice mají opatření na kvalitu, a proto se tak přísně dodržují nemocniční protokoly, protože když dodržíte protokol, dostanete peníze navíc. No a v pediatrii je jedním z hlavních měřítek kvality to, jak dobře očkujete. Není to zajímavé? Nemá to nic společného s tím, jak jsou vaše děti zdravé.

Třeba když jsem studoval své očkované a neočkované pacienty, ti neočkovaní byli neuvěřitelně zdraví, že onemocněli jen zřídka. Málokdy skončili na pohotovosti nebo v nemocnici nebo s chronickým onemocněním. Takže neočkování vede k tomu, že jsou děti velmi zdravé a nespotřebují mnoho peněz za medicínu. To by měl chtít každý zdravotnický systém. Ale je to obráceně. Je to bizarní. Ředitelé dostávají vyšší platy podle toho, kolik se v systému utratí. Takže čím je populace nemocnější, tím více ředitelé vydělávají. To jsem odbočil.

Takže jste si vydělali děkovné prémie, ale teď ten druhý hlavní způsob vydělávání peněz jsou prémie za kvalitu. Takže dvouletý screening za to, jak dobře očkujete… máte mít děti do dvou let věku očkované, asi 80 % z nich. Hádejte, jaké procento mé populace bylo ve dvou letech plně očkované? 1 %. Cíl je 80 %. Takže doktor Paul dostane pětku s mínusem.

To znamená, že nejenže nedostanu zaplaceno v normální výši za všechno ostatní, co v ordinaci děláme, ale ještě mi strhnou možná 10 nebo 15 % z těch jednotek relativní hodnoty… všemu, co v medicíně děláte, je přiřazena hodnota. Pokud si vedete velmi dobře v opatřeních kvality, pokud jste dobrý očkovací lékař, můžete dostat navíc 10 % ze všeho, co v ordinaci děláte. To je obrovské.

A v podstatě to znamená, že dětská ordinace nemůže přežít s využitím pojištění, aniž by prováděla většinu vakcín, ne-li všechny. Myslím, že to je tlak, pod kterým jsou pediatři, a že to vysvětluje ty klapky na očích, že se nepodívají na to, že tyto vakcíny způsobují spoustu škod.

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů