Cenzura na českém internetu – Ecomail.cz mi zablokoval účet a omezuje svobodu slova

Ve zkratce...

Emailová platforma Ecomail.cz mi nedávno zrušila účet. Níže vysvětluji, co se skutečně stalo, společně s komunikací s nimi.
Facebook
Telegram
VK

Dlouho jsem přemýšlel, jestli zveřejnit tuto komunikaci… ale řekl jsem si, že pro Vás jako čtenáře Otevři svou mysl a ostatní bude zajímavé, jakým způsobem vlastně komunikují některé podnikatelské subjekty a ospravedlňují to, co dle mého názoru je cenzura.

Nejprve pár slov na úvod.

Ecomail.cz je česká platforma pro rozesílání hromadných emailů. Poté, co jsem dlouhou dobu používal zahraniční platformu mailerlite.com, která mi zablokovala účet kvůli šíření „proti-vakcinačních” názorů, jsem hledal alternativu. Rozhodnul jsem se využít nějakého českého poskytovatele… řekl jsem si: Podpořím někoho místního. Na Ecomail jsem slyšel dobré recenze, cenově jsou velmi přijatelní a mají vše, co potřebuji. A tak na přelomu března a dubna v tomto roce 2021 jsem přešel se všemi svými emailovými kontakty k Ecomailu.

Na začátku se samozřejmě dotazovali, odkud jsem získal své kontakty, poslal jsem jim webovky otevrisvoumysl.cz, aby viděli, jaký typ obsahu sdílím. Vše se zdálo v pořádku.

První tři měsíce nebyl žádný problém – platil jsem jim za účet cca 2000 Kč měsíčně, po dobu třech měsíců. Dne 14.6. se stal první problém – přestaly se mi odesílat emailové kampaně. Tak jsem zavolal na podporu Ecomailu, kde mi řekli, že se to technici pokusí co nejdříve vyřešit. Uběhnul první týden, bez odezvy – tak píšu na podporu, kde mi zase řekli, že techniky zaurgují, aby se na to podívali. Uběhnul další týden, zase nic. Kampaně se neodesílají. Tak zase píšu na podporu, kde se mi dostalo stejné odpovědi. Po dalším týdnu, celkově nyní už třech týdnech bez možnosti posílat kampaně, jsem podporu požádal o aktivování placeného účtu u mého druhého profilu. Tak jsem za dva dny měl připraven druhý (dočasný) účet, než se vyřeší problém s mým prvním.

Tak jsem si nahrál své emailové kontakty na druhý účet, připravil emailovou kampaň a odeslal ji. Záhy, během pár minut, vidím, že byl můj účet zablokován, a ať kontaktuji podporu. To jsem tedy udělal… veškerou následující komunikaci si můžete přečíst níže. Vždy nejprve ukazuji screenshot z emailové komunikace a níže (pro lepší čtení) samostatný text.

Posuďte sami – jedná se dle Vás o cenzuru, či ne?


Cenzura na českém internetu - Ecomail.cz mi zablokoval účet a omezuje svobodu slova • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

8.7.2021 – První zpráva od: David Formánek

„Dobrý den, můj účet byl při odesílání první kampaně zablokován, můžete se na to prosím podívat? Děkuji.”

8.7.2021 – následující odpověď od: Ecomail.cz

Cenzura na českém internetu - Ecomail.cz mi zablokoval účet a omezuje svobodu slova • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

„Dobrý den,

nahlédla jsem nyní do Vašeho účtu a do odesílané kampaně.

S ohledem na citlivost tématiky COVIDu je každá kampaň (ať informační, či prodejní) přísněji kontrolována.

Konkrétně Vaše kampaň obsahuje odkazy na videa, která ovšem na webu není možné prokliknout (na původní web) a zároveň na webu neexistují dohledatelné (původní) zdroje a průkazná pravdivost obsahu. Ráda bych Vás poprosila o upřesnění zdrojů těchto videí a odesílaných informací.

Doložení lze příp. vynechat v případě, že je Váš web např. v komunikaci s „antihoax“ společností a je potvrzena správnost uváděných článků – stačí tak např. doložit zastřešení od společnosti jako je např. Nelež (https://www.nelez.cz/).

Jako poskytovatel služeb si dáváme záležet na tom, aby naše aplikace byla využívána v souladu s platnou legislativou a její obsah byl v souladu s naším Etickým kodexem a obecně nebyl proti dobrým mravům. I z toho důvodu v našich OP zmiňujeme možnost výpovědi služby z obou stran.

Je tak z naší strany nutné a žádoucí kontrolovat, jakým způsobem je naše služba využívána a za jakým účelem, a to namátkově mezi našimi klienty (a vždy, pokud se jedná o citlivou tématiku). Jedná se o standardní praktiku, která je prováděna u všech našich klientů s obsahem s citlivou tématikou (sexuální, zdravotnická apod.).

Vaše kampaň byla tedy nyní pozastavena a Váš účet z důvodu kontroly zablokován. Pro odblokování Vás poprosím o upřesnění údajů zmíněných výše.

Předem děkuji za pochopení a další spolupráci.”

8.7. Následující odpověď od: David Formánek

Cenzura na českém internetu - Ecomail.cz mi zablokoval účet a omezuje svobodu slova • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

Dobrý den, nechápu, v čem je problém… na svém druhém účtu pod emailem jsem emaily podobného rázu odesílal bez problému už několik měsíců. Až poté, co mi od 14.6. nešlo emaily odesílat kvůli technickým problémům, jsem kontaktoval Vaši podporu, aby mi prozatím zřídili tento druhý účet, respektive mi dali stejný tarif, abych mohl rozesílat emaily. Dnes jsem si tedy převedl emaily a odeslal první kampaň.

O žádné hoaxy se nejedná, jde akorát o odlišné názory odborníků na danou situaci… snad máme ještě svobodu slova, ne?

Pár odkazů na zdroje, ze kterých čerpají překlady, které uvádím:

https://bit.ly/3kV3QvA

https://video.foxnews.com/v/6259740044001#sp=show-clips

https://rumble.com/vht8r7-dr-peter-mccullough-md-blows-lid-of-vaccine-dangers-a-must-watch.html

https://doctors4covidethics.org/expert-evidence-regarding-comirnaty-covid-19-mrna-vaccine-for-children/

https://www.youtube.com/watch?v=TtOu7jx3snQ

9.7. Následující odpověď od: Ecomail.cz

Cenzura na českém internetu - Ecomail.cz mi zablokoval účet a omezuje svobodu slova • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

Dobrý den,

děkuji Vám za odpověď a dodání podkladů.

Vaše poslední kampaň je odesílána na více než 14 000 kontaktů a obsahuje velké množství odkazů, která obsahují citlivá slova jako „covid“, „očkování“ apod. Ty jsou citlivá nejen pro náš systém, ale zejména pro spam filtry našich poštovních klientů. Taková pošta pak automaticky chodí do spamu, což samozřejmě ovlivňuje nejen reputaci Vaší domény, ale i naše rozesílací adresy. Proto je pro nás nutné podobné informace prověřit.

Nepodezříváme Vás z hoaxu ani netvrdíme, že není svoboda slova, ale musíme chránit naší aplikaci před potenciálně spamovým obsahem a stejně tak nabízíme poradu i Vám. Podobný obsah můžeme rozeslat jedině tehdy, pokud je zastřešena antihoax organizací a pokud eliminujeme některá z citlivých slov.

Na základě toho jsme si nejprve vyžádali potvrzení, zda jsou tyto informace z ověřených zdrojů a mohou tak být zastřešené např. společností Nelež (protože tohle není problematika, kterou se plně zabýváme, jsme v ní odborníci a podnikli jsme v ní xletý výzkum = nemůžeme tyto skutečnosti posoudit).

Poprosím Vás tedy o doplnění kredibilního ověření.

Pokud k potvrzení stran organizace Nelež (nebo jí obdobné) nedojde, s ohledem na Etický kodex a OP zmiňujeme možnost výpovědi služby z obou stran – tedy samozřejmě i z Vaší, pokud se rozhodnete službu nevyužít. S ohledem na vzniklou situaci a její okolnosti Vám příp. samozřejmě vrátíme nevyužité finanční prostředky.

Děkuji za pochopení.

9. 7. Následující odpověď od: David Formánek

Cenzura na českém internetu - Ecomail.cz mi zablokoval účet a omezuje svobodu slova • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek
Cenzura na českém internetu - Ecomail.cz mi zablokoval účet a omezuje svobodu slova • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

Dobrý den, 

naprosto Vás chápu a věřím, že tato situace není ani pro Vás příjemná. Věřte mi, že není příjemné ani pro mně, muset se takto obhajovat kvůli dodržování základních lidských práv. 

Věřím, že ještě žijeme v právním státě, a cenzura je NEZÁKONNÁ. Neexistuje žádný zákon či jiná vyšší právní norma, která by cenzuru slova zaváděla, vyjma standardních záležitostí jako je vyzývání k násilí, hanobení rasy, národa, atd.

Neděláme nic nezákonného, ani nic podvodného. Pokud by tomu tak bylo, dávno bychom měli na stole trestní oznámení za šíření poplašné zprávy. Dávno bychom stáli před soudem a soud by musel rozhodnout o naší vině či nevině. Vzhledem k tomu, že stát si je vědom toho, že by u soudu neuspěl, stejně tak jako s jeho ostatními pandemickými opatřeními a postupy, snaží se zcela logicky „namočit” do své trestné činnosti co nejvíce osob a to i právnických. 

Svoboda slova buď je, nebo není. Vyjadřování odborného názoru a nota bene nesouhlasná stanoviska s opatřeními vlády MUSÍ zaznívat, jinak tady máme opět totalitu a komunismus, a Vaše děti a následně jejich děti Vám za to rozhodně nepoděkují. 

Dochází k porušování Norimberského kodexu – a to ve všech jeho bodech. Dochází k porušování úmluvy o biomedicíně. Dochází k cenzuře. Dochází k omezování práv a svobod jednotlivců. Dochází k vědomému rozdělení společnosti – apartheid – trestný čin.

Totalita ožívá před zraky celého národa. 

Opravdu se chcete na tomto podílet? 

Pokud by vláda měla lidem říct pravdu a poskytnout jim úplný informovaný souhlas, musela by svým občanům sdělit následující:

“Vážení občané, očkování je bez podmínek, nátlaku a zcela dobrovolné. Každý, kdo se necháte očkovat, očkujete se zcela novou, na lidech ani zvířatech dlouhodobě netestovanou GMO genovou terapií, která zajistí, aby buňky ve Vašem těle produkovaly (exprimovaly) toxický patogen. Neznáme důsledky dlouhodobého účinku, ani vzájemnou toxicitu a kontraindikaci s Vašimi léky, ani vliv na možnou sterilitu, možný vznik rakoviny, neurodegenerativních poškození mozku, snížení doby Vašeho života i jeho kvality, či možnosti potratu Vámi očekávaného dítěte. S největší pravděpodobnosti budete vylučovat vždy a všude GMO mikroorganismy, které budou ovlivňovat neočkované členy Vaši domácnosti, Vaše přátele a ostatní. Magnetismus je jako bonus. Nevíme, co to s Vámi udělá, ale teď nám to přijde děsně cool. Výrobce vakcíny nenese žádnou odpovědnost. Se zdravotními následky se nebudete moci svěřit na sociálních sítích, abyste neodradili ostatní od očkování, za které jim nabídneme koblihu, jointa, pivo, menu u McDonalda, los, peníze atd.”

Toto je bohužel krutá realita, kterou vlády vědomě či nevědomě potírají s ohledem na jimi uzavřené smlouvy o financování pomoci v boji proti koronaviru. Rozhodně by se k takovému kroku vědomě neuchýlili, a byli a jsou jen důvěřiví. Upřímně velmi rádi bychom se mýlili – OPRAVDU. Nehledáme senzace, neděláme marketing, neobchodujeme s lidským neštěstím. Za chybu považujeme právě znaky nastupující totality, jako je cenzura, umlčování nepohodlných vědců, lékařů a dalších odborníků. Stačí si poslechnout tento rozhovor vynálezce mRNA, který je očkovaný a sám hlásí, že se musí vakcíny a přístup k nim přehodnotit. Výsledek? Zrušili mu Twitter, LinkedIn a pomalu a jistě se z něho stává dezinformátor. Vynálezce mRNA technologie – TOTO JE ABSURDNÍ A NEUVĚŘITELNÉ! 

https://www.theepochtimes.com/dr-robert-malone-mrna-vaccine-inventor-on-the-bioethics-of-experimental-vaccines-and-the-ultimate-gaslighting_3889805.html

Druhou nekalostí představitelů naši vlády je přenášení odpovědnosti na druhé subjekty. Nařízení a vyhlášky jsou tzv. podzákonnou normou. Neznalost zákona nikoho neomlouvá. Pokud by Vám nařízením nebo vyhláškou nařídili zastřelit Vaše zaměstnance, zcela logicky byste se takovému nařízení nebo vyhlášce nepodvolili. Je to jednoduše podzákonná norma. Pokud byste to provedli, soud by Vás odsoudil za vraždu, a nepomohlo by Vám, že jste to dostali příkazem a plnili jen nařízení. Je to trestná činnost a tento mechanismus platí na úplně všechny nařízení a vyhlášky. Člověk, stejně tak jako firma, má právo odmítnout vykonat takové nařízení, či nedodržet vyhlášku, pokud se jedná ve výsledku o trestný čin.

Píšete mi: „Podobný obsah můžeme rozeslat jedině tehdy, pokud je zastřešena antihoax organizací a pokud eliminujeme některá z citlivých slov.” Toto je přesně projev cenzury. Žádná antihoax organizace nemá zákonné právo rozhodovat o tom, co je lež a co pravda. Toto právo náleží pouze soudu, a i soud se může mýlit.

Cenzura tedy buď je, nebo není. Vy nesmíte omezovat mě, pokud Vám platím za služby. Nesmíte omezovat lidská práva má, ani celé společnosti. Lidé mají právo na informace. Konec konců si nesmíte poškozovat ani dobré vztahy a mravy se svými klienty. Taková záležitost může velmi poškozovat Váš podnikatelský záměr na roky dopředu.

Ano, je to nelehký úkol, ale dodržujte zákony, a i když Vám bude někdo vyhrožovat, máte své právníky, kteří musí dohlédnout na to, aby zákony nebyly porušovány. 

Omezením mých služeb a cenzurou mé zákonné korespondence se dopouštíte trestného činu cenzury a nezákonného omezování svobody slova. Mohu Vás ubezpečit, že všichni moji příjemci na kanálu Otevři svou mysl vyjádřili souhlas se zasíláním mých informací prostřednictvím emailu. Pokud bych někdy odesílal informace směrem k veřejným institucím, je to záležitost, na kterou mám jako občan právo. Nikdo, ani instituce samotná, mě v tom nesmí omezovat – je to nezákonné.

S pozdravem,

David Formánek”

9. 7. Následující odpověď od: Ecomail.cz

Cenzura na českém internetu - Ecomail.cz mi zablokoval účet a omezuje svobodu slova • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

Dobrý den, Davide,

I podnikatelské subjekty mají právo na svobodu projevu, které ani nám nelze odepřít.
Požadování určitých standardů pro námi rozesílané newslettery, jako například právě doložitelnost informací v nich obsažených, je využitím našeho práva na svobodu svědomí garantovaného článkem 15 odst. 1 Listiny základních práv a svobod.

Podnikatel má možnost rozhodovat o tom, komu a jakým způsobem své služby poskytne. Má tak právo na to rozhodnout nejen s jakými klienty bude jeho jméno spojováno, ale i o obsahu jím poskytovaných služeb. Toto je mimo jiné zahrnuto v právu podnikat, které je zaručeno v článku 26 odst. 1 Listiny.

Z naší strany se tedy nejedná o žádnou formu cenzury, ale pouze o snahu o zachování určitého standardu námi poskytovaných služeb. Toto současně zahrnuje i případné odmítnutí o šíření obsahu, který nepodléhá našemu kodexu nebo obsahu, který je fakticky vysoce citlivý pro spam filtry (tj. obsahuje hanlivá slova, fráze týkající se placení, fráze týkající se COVID apod.) a poškodil tak nejen Vaší reputaci a Vaší odesílací doménu, ale i naší reputaci a naší rozesílku.

Tento standard a naše práva a povinnosti nejsou stanoveny jen účinnými právními předpisy, ale i naším etickým kodexem, který obsahuje pravidla chování společnosti Ecomail, která převyšují rámec pravidel stanovených právními předpisy a dále usměrňují naši činnost.

Na základě výše uvedeného tedy žádáme o více informací (které jsem uvedla výše) nutných k umožnění rozesílky vč. další spolupráce při úpravě newsletteru nebo se případně můžeme dohodnout na ukončení spolupráce a vrácené poměrné části finančních prostředků.

S pozdravem,
tým Ecomail

11. 7. Následující odpověď od: David Formánek

Cenzura na českém internetu - Ecomail.cz mi zablokoval účet a omezuje svobodu slova • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek
Cenzura na českém internetu - Ecomail.cz mi zablokoval účet a omezuje svobodu slova • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

Dobrý den Kateřino, 

děkuji za odpověď. Bohužel musím konstatovat, že tady jde trochu o účelovou manipulaci z Vaší strany, protože základní listina práv a svobod je nadřazena všem právním i jiným normám a pokud byste stavěli Váš etický kodex ještě výše nad základní listinu práv a svobod, dopouštíte se porušování této listiny. Práva v listině jsou nezcizitelná. 

Vámi zmiňovaný čl. 15 ve svém (2) odstavci výslovně uvádí: 

Článek 15

(1) Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Každý má právo změnit své náboženství nebo víru anebo být bez náboženského vyznání.

(2) Svoboda vědeckého bádání a umělecké tvorby je zaručena.

Výhrada svědomí, tak jak ji prezentujete, je bohužel také zavádějící. Otázkou je, co přijde příště? Jaké slovo pomocí etického kodexu zakážete, abyste cenzurovali obsah sdělení? Bude to slovo matka, otec, syn nebo dcera? 

Opakuji a zdůrazňuji, nejedná se z mé strany o nic neetického, zločinného a dialog ve společnosti na tak závažná témata je nutné rozvíjet a podporovat, nikoli jej cenzurovat, a je jedno, za co to ve výsledku schováte.

Opravdu Vám přijde normální, že ČT zastavila přenosy ze sněmovny, aby cenzurovala projevy poslance Volného a Bojka? 

Opravdu Vám přijde normální, že Facebook maže příspěvky a profily jak bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa, tak nyní i lidem, co se nechali očkovat, mají závažné negativní reakce a nemohou o nich na sociálních sítích informovat? Podívejte se, prosím, na pár takových příběhů tady: https://rumble.com/vjpm8n-lide-trpici-po-covid-ockovani-prosime-chceme-byt-vyslyseni..html

Opravdu Vám přijde normální, že Norimberský kodex je ve všech jeho 10 bodech porušován? 

Pamatujete na špičkovou odbornici, molekulární genetičku MUDr. Soňu Pekovou, PhD., která minulý rok na začátku covidu přišla s tím, že covid je uměle vytvořen v laboratoři? Byla záhy ze všech strach očerňována, označována za dezinformátorku a šiřitelku hoaxů. A jsme tady o více jak rok později a tato teorie (dalo by se už i říct, že fakt) je širokou veřejností i mainstreamem uznávaná. Chcete mi tedy říct, že kdybych minulý rok šířil zprávy paní doktorky Pekové o umělém původu covidu, tak by to šlo proti Vašemu etickému kodexu? Myslíte si, že by doktorka Peková dostala „zastřešení” od nějaké „antihoax” organizace (aby pak mohla například skrze Vás posílat zprávy lidem?), když ji vláda a celá odborná i neodborná veřejnost označovala za šiřitelku hoaxů za něco, co se nyní prokazuje jako fakt a skutečnost? Je tedy dle mě absurdní tuto věc požadovat po někom, když je už předem více než pravděpodobné, že tyto organizace lidem jako jsem já, dr. Peková a ostatní žádné „potvrzení” či „zastřešení” neudělí.

Doporučuji se Vám podívat na pár dní starý rozhovor s paní Soňou Pekovou zde: https://www.youtube.com/watch?v=X6V5rvmY-QA

Neexistuje žádný instrument kromě instrumentu cenzury tj. odstranění tzv. závadového obsahu. Nevšiml jsem si, že by mělo být zločinem publikovat názory vědců, kteří mají listinou základních práv a svobod ZARUČENO právo na SVOBODU VĚDECKÉHO BÁDÁNÍ. 

Pokud bychom to posunuli do absurdní roviny, a označil bych své rozesílky jako uměleckou tvorbu, to mám jako lékaře a vědce, kteří se nesouhlasně vyjadřují ke Covidu vyzvat, ať své názory píší formou veršovaných básní? 

Z toho jednoznačně vyplývá, že jediné co je podle Vás neetické, je vyjadřovat se nesouhlasné s postupem vlády a řešení korona krize. Kategoricky odmítám Vaše vysvětlení, protože z Vaší strany jde o zjevné porušování nejvyšší normy nad zákony = LZPS a to je NEZÁKONNÉ. 

Opětovně Vás vyzývám, abyste upustili od monitorování obsahu mých rozesílek NEZÁKONNÝM způsobem tedy CENZUROVÁNÍM mého obsahu. To si opravdu myslíte, že řešením je používat slovo např. DIVOC, COFID atd… ? 

Nevracíme se tak náhodou do totality?!

Je to naprosto absurdní. Pokud Vás někdo kvůli takovým požadavkům vydírá, braňte se. Nepodporujte takové jednání. Máte přece svědomí. 

S pozdravem,

David Formánek

14. 7. Následující odpověď od: Ecomail.cz

Cenzura na českém internetu - Ecomail.cz mi zablokoval účet a omezuje svobodu slova • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

Dobrý den, Davide,

samozřejmě si nedovolujeme tvrdit, že náš Etický kodex je nadřazen Listině.

Naším záměrem je pouze zdůraznit, že na základě Etického kodexu přejímáme více povinností (nikoliv práv) nad rámec těch stanovených právními předpisy.

Naše služby v aplikaci Ecomail poskytujeme výhradně v souladu s našimi VOP a naším etickým kodexem.

Celou situaci jsme samozřejmě konzultovali s našimi právníky, kteří se této oblasti věnují. Jak uvádí Listina základních práv a svobod, konkrétně článek 15 odstavec 1, který garantuje právo na svobodu svědomí, je naším právem určit standard newsletterů, které si přejeme rozesílat. Konkrétně na základě tohoto ustanovení nastavujeme určité standardy, kterým rozesílka, odesílaná skrze naši aplikaci, podléhá.

Na toto navazuje další článek Listiny základních práv a svobod, konkrétně článek 26 odstavec 1, který upravuje právo podnikání. Jako podnikatel a poskytovatel služeb máme právo rozhodovat o tom, jakým způsobem budou naše služby využívány a komu budou poskytovány. Dále máme právo zvolit, s jakým klientem bude naše jméno spojováno a jaký bude obsah poskytovaných služeb.

Pokud chcete zrušit naši spolupráci, vrátíme Vám poměrnou část (chápejte nevyužitou část) finančních prostředků.

S pozdravem,

tým Ecomail

16. 7. Následující odpověď od: David Formánek

Cenzura na českém internetu - Ecomail.cz mi zablokoval účet a omezuje svobodu slova • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek
Cenzura na českém internetu - Ecomail.cz mi zablokoval účet a omezuje svobodu slova • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek
Cenzura na českém internetu - Ecomail.cz mi zablokoval účet a omezuje svobodu slova • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

Dobrý den Kateřino,

děkuji za zprávu, nicméně musím konstatovat, že jste nereagovala na žádné další pádné argumenty, které jsem Vám v předchozím emailu zaslal.

Odkazujete se na svědomí – to je v pořádku, svědomí každý z nás může mít, ale ne zasahovat do osobních práv druhého člověka. Svědomí je, že se rozhodnu, že budu někoho volit, nebo nebudu. Že budu jíst vepřové, nebo nebudu, ale už ne, že ho budu zakazovat někomu jíst. 

Víte, co dělá například taková (etická) univerzita, kde pracuje profesor/vědec, který veřejně vystoupí s názorem, který univerzita nesdílí? Univerzita vydá prohlášení, že se distancuje od názorů tohoto profesora, a že jeho názory nejsou názory celé instituce. Takto si „chrání” svoji reputaci a zároveň umožňuje profesorovi vyjadřovat svoje odborné názory. Takové případy existují i v rámci covidu, viz. v případě kanadského virového imunologa dr. Byrama Bridleho.

Proč tedy nemůžete udělat něco podobného – klidně dávejte do patičky podobných emailů nějaké své prohlášení, že se od těchto názorů distancujete. Určitě to technicky zvládnete. Viz. něco podobného jako v tomto vysílání:

https://www.bitchute.com/video/n2xItHiUVsj0/

Ještě jednou se ptám – pokud tedy jsou pro Vás slova „covid” a „očkování” nějakým způsobem citlivá, mám se tedy uchýlit k řešení, kdy požádám kamaráda, aby si u Vás vytvořil účet, a pak budu v rozesílaných emailech za slovo covid dosazovat slovo „protože” a za očkování třeba slovo „křemílek”? Nastavíte pak tedy svoje filtry na to, aby lidé nemohli odesílat emaily s těmito slovy? Ano, je to absurdní… ale už mě nenapadá, jak to jasněji vyjádřit.

Pokud jste tomu Vy nebo kdokoliv z Vašeho týmu otevření, rád se s Vámi sejdu a osobně o tom promluvím. Protože tohle, co děláte, považuji za cenzuru, a můžete si to nazývat jakkoliv chcete. Zatím jste mi neposkytnula ani jediný pádný argument pro to, abyste mi nemohli poskytovat svoje služby.

Prosím tedy reakci na výše uvedené a na argumenty, které jsem Vám zaslal dříve, a na nabídku osobního setkání. V opačném případě se poradím se svými právníky a budu celou věc řešit dál, ať už formou trestního oznámení nebo jinak. Není to nic osobního, jde mi o princip.

S pozdravem,

David Formánek

21. 7. Následující odpověď od: Ecomail.cz

Cenzura na českém internetu - Ecomail.cz mi zablokoval účet a omezuje svobodu slova • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

Dobrý den,

nemáme povinnost se vyjádřit ke všem Vašim argumentům a otázkám a ani to vlastně nechceme dělat.

Podnikatel nemusí zákazníkovi vyjít vstříc za každých okolností a ve všech jeho požadavcích, jelikož vždy musí být stanoveny hranice, za které podnikatel nemůže nebo nechce zajít. Článek 2 odst. 3 Listiny stanoví, že „každý může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.“ V právních předpisech není stanovena povinnost poskytovat služby naprosto všem zájemcům a není možné, abyste nás do poskytování služeb takto fakticky nutil. Podnikání je dle Ústavního soudu prostorem pro autonomii jednotlivce a jeho seberealizaci, přičemž zdůrazňuje, že by neměla být vyloučena možnost podnikatele projevovat své názory. Smyslem našeho jednání je poukázat na to, že existují jednání, vůči kterým je nutné se účinně vymezit a dát najevo, že již přesahuje určitou hranici. Jistě budete souhlasit, že stylizace poskytovatele služeb určitým způsobem je přirozená. Důvody, pro které omezujeme poskytování našich služeb nejsou zákonem zakázané, ale jsou projevem naší snahy o vyjádření určitého názoru a o pozitivní ovlivnění chování jiných. Jedná se o faktické propojení svobody projevu s právem podnikat. Obě tato základní práva jsou garantována v Listině, přičemž jak jste již dříve psal sám, tato práva jsou nezcizitelná.

V souvislosti s vámi zmiňovaným trestním oznámením bychom vás rádi odkázali na trestný čin šíření poplašné zprávy dle § 357 trestního zákoníku, který narozdíl od vámi dříve uvedeného „trestného činu cenzury”, skutečně trestným činem je. My se na jednání, které by mohlo být trestným činem, odmítáme podílet.

Nic vám nebrání využít služeb poskytovatele obdobných služeb, který není omezen výše uvedeným etickým a morálním přesvědčením. Na trhu existuje řada srovnatelných nástrojů, kde se eventuálně dočkáte většího pochopení než ze strany naší společnosti.

S pozdravem,

tým Ecomail

21. 7. Následující odpověď od: David Formánek

Cenzura na českém internetu - Ecomail.cz mi zablokoval účet a omezuje svobodu slova • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

Dobrý den,

rád bych se ujistil, co Vy považujete za šíření poplašné zprávy? To, co překládám, jsou informace pro veřejnost, na základě kterých pak mohou činit informované rozhodnutí.

Doporučuji Vám se podívat na tato zásadní videa – většina z nich je v angličtině. Pokud anglicky nerozumíte, na českém překladu a titulcích pracuji… na vyžádání Vám je zašlu.

Renomovaný německý právník, známý z kauz Deiselgate, Deutche bank, pan Reiner Fuellmich & David Martin, renomovaný specialista v oboru patentového práva a náročných softwarových analýz dat z různých datových zdrojů (špičky ve svém oboru):

https://odysee.com/@LongXXvids:c/Dr-David-Martin—No-novel-virus-here:7?src=open&r=8WbC57z5HFN9m8cuhY31p6wv6bHj575h

Rozhovor Stew Peterse s Davidem Martinem na základě předchozího viceméně faktografického videa, rozšiřuje a vysvětluje celé pozadí událostí: https://rumble.com/vk2bya-exclusive-dr.-david-martin-just-ended-covid-fauci-doj-politicians-in-one-in.html

Z tohoto následujícího rozhovoru s doktorkou Judy Mikovitsovou si prosím vezměte příklad z toho, co říká moderátor a jak hodnotí naprosto fatální selhání sociálních sítí, technologických firem podílejících se na cenzuře svobody slova a šíření informací. Protože stejně tak, jako jemu blokuje šíření těchto zpráv Twitter, tak Vy se podílíte na blokování šíření zpráv vedoucí k ochraně zdraví a životů lidí u nás v ČR. Tímto se nepřímo podílíte na zločinech proti lidskosti. 

1. Část: https://rumble.com/vjukvf-exclusive-dr.-judy-mikovits-drops-bombs-fauci-exposed-covid-defined..html

2. část: https://rumble.com/vjuoiv-dr-.-judy-mikovits-vaccines-exposed-it-really-is-a-bioweapon-5g-graphene-mi.html

Pokud nerozumíte anglicky, musíte si tedy počkat na překlad, ale mezitím doporučuji pro základní přehled následující video právníka z Ameriky, který podává žalobu na vládu USA kvůli utajování skutečných počtů úmrtí po covid vakcíně, na základě informací od whistleblowera, svědka, který pracuje ve státních službách:

https://rumble.com/vk3nom-exkluzivn-45-tisc-mrt-po-covid-injekci-tvrd-vldn-informtorka-v-usa.html

Zde je pro informaci dr. Sucharit Bhakdi, významný mikrobiolog působící v Německu, a ve skupině Doctors 4 Covid Ethics, a vysvětluje v několika minutách své obavy, jak mRNA vakcína skutečně může působit v lidském těle. Tato látka nikdy nebyla testovaná na zvířatech, nikdy nebyla použita v tak velkém měřítku v celé společnosti, a je zcela na místě jakékoliv pochyby brát v potaz. Protože pokud se všichni naočkujeme a pak zjistíme, že jsme měli poslechnout někoho z nich, bude pozdě. Je to nevratný proces.

https://rumble.com/vjvcak-sucharit-bhakdi-vysvtlen-okovn-proti-covidu-neberte-si-druhou-dvku.html

Vím, že je to nějaký čas, který budete muset strávit sledováním videí, ale udělejte to už jen kvůli svým dětem. Pokud je nemáte, tak kvůli dětem vašich známých, kamarádů, přátel.

Dále prosím o vrácení částky za poslední měsíc, buď zpět na kartu, nebo na účet 2201583969/2010. Děkuji.

S pozdravem,

David Formánek

21. 7. Následující odpověď od: Ecomail.cz

Cenzura na českém internetu - Ecomail.cz mi zablokoval účet a omezuje svobodu slova • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

„Dobrý den,

děkuji za Vaši zprávu.

Na základě ukončení spolupráce jsem nyní Vaše účty otevrisvoumysl, kulovyblesk převedla do bezplatné verze a zrušila jakékoli další platby.

Platbu za poslední měsíc v účtě otevrisvoumysl – tedy fakturu č. 221-09712 předám našemu účetnímu oddělení a dojde k vrácení této platby na Váš účet.

Stejně tak Vám bude vrácena celá uhrazená částka z roční faktury č. 220-14749, která byla vystavena pro účet kulovyblesk, jelikož tento účet nebyl využíván a k rozesílce nedošlo.

Jakmile bude vrácení financí a fakturace ze strany účetního oddělení zpracována, budu Vás kontaktovat.

S pozdravem,


Tak přátelé, tady to máte. Napište mi do komentářů, co si o tom myslíte.

Jen pro info, už jsem přešel k jinému poskytovateli, takže už zase odesílám emaily – teď by to už mělo být (snad) v pohodě 🙂

Přeji všem hodně síly a děkuji Vám všem za podporu!

David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Náhodný výběr

Diskuze

92 komentářů

  1. Davide, tak to je mazec… Mám předplacenou službu u Ekomailu pro jednoho klienta. Na základě vaší zkušenosti to zruším a radši budu používat jiného providera. Klidně mi pošlete informaci, kterého nyní používáte, ať jej také podpořím.
   Pěkný den a děkuji za vaši práci a snahu.

   -dasa-

   1. Že jsou informace ověřené? Jedna možnost je ta, že prostě nechápeš co je cenzura a svoboda slova, která by měla být důležitá i pro tebe. Druhá možnost je poté ta, že patříš k těm parazitům, kteří se snaží zlikvidovat lidskou rasu.

    1. Pane OJA – tak nějak nechápu Váš komentář – to patří CENZUROVATELŮM ? Jestli Váš komentář patří panu Davidu Formánkovi, tak Vám řeknu jen jedno: Používejte MOZEK – pokud ho ještě máte. Přeji: Pro příště se lépe vyjadřovat. Čauky Helík

    2. Tento komentář je na hlavu padlý. Je vidět, že jeho pisatel patří k těm demagogům co zaslepují lidem oči lžemi co globální elita šíří po světě. Svým způsobem je chudák, že se nechal nalákat a sám i s potomky to pak odnese.

 1. Pane Formánku, moc děkuji za vaši činnost a za vaši vytrvalost a zásadovost. Pomáháte mnoha lidem. Jste úžasný!!! 🙂

  Začínáme budovat novu, mnohem lepší společnost. Plány kabaly na zotročení lidí se neuskuteční. Bojují svoji poslední bitvu, ale nevyhrají. Ještě se to bude houpat, dva kroky vpřed a jeden vzad. Uvidíme ještě hodně špíny. Musíme se ni podívat, protože jen to, co jsme ochotni vidět, můžeme změnit. Lidé se probouzí, i když se nám může zdát, že pomalu. Už teď je ale probuzený dostatek lidí, aby kabala padla, a bude jich přibývat.

  Mnoho sil a pohody do další práce! Ještě jednou děkuji!

 2. No to je skvělé! Velký potlesk pro ecomail! (Doufám, že si budete trvat na svém výkladu a zveřejníte tento komentář, jinak by se to dalo považovat za porušení LZPS, aspoň podle toho, jak si to vy vykládáte.)

   1. Super! Fandím. Bohužel ovšem tohle tak trochu vyhráli. Nikoliv morálně a v rámci Práva. Spíš a pouze zastrašováním, demagogií a překrucování reality. A chápu to, tady fakt je nezanedbatelné riziko, že by zkorumpované soudy jim potvrdili třeba to „šíření poplašných“… Nejsem právník a proto bych taky raději couvnul a navíc je jasné, že to úsilí se s nimi dále handrkovat nestojí za to. Nicméně jim šlo o to, aby vás donutili zrušit jejich službu. Kdyby to udělali sami, tak vám tím potvrdili vaši pravdu. Skutečně se to celé divadlo povedlo geniálně narafičit, zodpovědnost převedli na užitečné idioty a zaplacené šmejdy a zatim se nám ze shora chechtaj, jak se vzájemně handrkujeme s těmito idioty a ruce si tak špiní někdo jiný. Hodně zdaru a pevné nervy!

 3. Takže si to shrneme.

  Paní Kateřina po vás chtěla dodat pár důkazů o tom, že vámi rozesíláné informace jsou spolehlivé a ověřené jelikož si chtějí jako společnost udržet určitý standard.

  Vy jste namísto jednoduché odpovědi a dodání požadovaného začal kopat kolem sebe sloy o cenzuře i když dle všeho se o cenzuru nejedná a vykonstruoval jste si zde tak kauzu, kterou můůýete sdílet.

  A nyní se ptám já, kde jsou ty důkazy? Ve vámi sdíleném obsahu vskutku nejsou a ani lidé, kteří vystupují ve vámi překládaných materiálech je sami neposkytují.

  Vskutku zajímavé. Pozitivní je to, že už na kulovém blesku nevystupujete jménem pana Schwarze… to chválím.

  Očekávám, že tento komentář bude v rámci zachování LZPS schválen, a neztratí se někde po cestě. 🙂

  1. Pro koho vy pracujete? Komu se klaníte? Prý musí být jasně definováno, že je to spolehlivé a ověřené. Ha ha. Spolehlivé a ověřené? A proč se na tohle netážete i jiných přispěvovatelů-novinářů? Ti můžou neověřené žvásty dennodenně vysílat, psát a krmit nás těmi jejich žvásty, těmi žvásty kterým už i malé děti nemohou uvěřit, protože jsou to bláboly až hrůza. Chcete příklad? Co tak vykonstruovaný žvást o těch Vrběticích a jakýchsi dvou ruských agentech: Tohle vám nepřijde jako žvást až hrůza? Těmhle žvástům mohou věřit jen ti, kteří nedokončili povinnou školní docházku a vyšli někde v páté třídě. Co kdybyste vy ponechali na nás, co my čtenáři uznáme že je pravda či ne a sami si určíme čemu máme věřit. Vás k tomu my nepotřebujeme. Jste jen zbyteční ubožáci – říká se jim užiteční idioti. Takových pomatenců si ani ti, které vy tolik obdivujete, vůbec neváží a pohrdají takovými vlezdo prdelkovskými individui. I když možná za to seberete nějaké ty hezké penízky, nakonec stejně skončíte jako ubožáci. Možná ještě hůř ne my „obyčejní“ lidé.
   Takže se soudruzi svazáci snažte ještě více. Jo a jaké máte nyní hesla? Za našich mladých let to bylo Kupředu levá, kupředu levá. Máte stejné, nebo podobné?

   Jo a znovu opakuji. Nechte to prosím na nás, co my si vybereme, že je pravda a co ne. Pracujete přesně podle svazáků za mých mladých let. Kdo nejde s námi, jde proti nám. To už jsem zažil a stačilo mi to. Takže prosím zalezte do děr, nebo ještě lépe se někam odstěhujte, třeba do té vámi tolik obdivované Ameriky, abyste na vlastní kůži pak poznali. Takové ksindly zde už nepotřebujeme. Stačilo jich tenkrát. Tak se seberte a táhněte pryč. Rádoby demokraté.

  2. „Paní Kateřina po vás chtěla dodat pár důkazů o tom, že vámi rozesíláné informace jsou spolehlivé a ověřené jelikož si chtějí jako společnost udržet určitý standard.“

   Vás to netrklo?? Proč by měl člověk po někom požadovat nějaké důkazy (tedy pokud není u soudu)? Copak Vy chodíte do obchodu a chcete důkazy o kvalitě a spolehlivosti zboží? Copak Vy čtete noviny a časopisy a požadujete důkazy? Koukáte na televizi a žádáte důkazy? Ne, zcela jistě ne.

   Proč by měl provozovatel emailu požadovat nějaké důkazy? … Jedině snad v případě, že on sám, tedy provozovatel, je cenzurován a někdo mu hrozí postihem.

   1. Dobrý den. Jako soukromá slolečnost, která se zabývá v podstatě marketingem pomocí hromadných mailů má právo na standardy rozesílaných informací. Jak byste toto právo chtěl rozporovat? Na základě čeho prosím? Dále slečna /paní pouze slušně poprosila o dodání těch materiálů načež na ní bylo obratem zaútočeno skrze cenzuru..

    Bylo by tak těžké ty důkazy dodat? Proč se tomu lidé brání?

  3. Chápu to správně, že podle Vás má i Česká pošta právo požadovat důkazy, že dopis který posílám kamarádovi obsahuje relevantní informace?

   1. Tak to chápete naprosto špatně.

    Česká Pošta je státní instituce a zasílaná korespondence spadá pod listovní tajemství a spadá pod ni řada dalších legislativ.

    Oproti tomu je služba na rozesílání hr. mailů soukromou společností, která má právo na nastavení svých vlastních standardů.

    V podstatě je váš příměr špatně už v tom, že srovnáváte státní instituce a soukromou společnost.. O těch dalších chybách ani nemluvě.

    1. § 182 Porušení tajemství dopravovaných zpráv
     (1) Kdo úmyslně poruší tajemství

     a) uzavřeného listu nebo jiné písemnosti při poskytování poštovní služby nebo přepravované jinou dopravní službou nebo dopravním zařízením,

     b) datové, textové, hlasové, zvukové či obrazové zprávy posílané prostřednictvím sítě elektronických komunikací a přiřaditelné k identifikovanému účastníku nebo uživateli, který zprávu přijímá, nebo

     c) neveřejného přenosu počítačových dat do počítačového systému, z něj nebo v jeho rámci, včetně elektromagnetického vyzařování z počítačového systému, přenášejícího taková počítačová data,

     bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.

     1. Ano, ale portál nezveřejnil obsah. To udělal sám pan Formánek nyní teď. 🙂

      Dále jsem zmiňoval i další legislativy, které se týkají státního podniku ale nesvazují ten soukromý. 🙂

     2. Slovo tajemství znamená, že obsah informace bude znám pouze odesílateli a příjemci. Provozovatel služby má pouze za úkol zprávu doručit, nikoliv cenzurovat. I samotné čtení zpráv, které nejsou učeny mě je trestným činem. Zveřejnění obsahu, které zmiňujete je už důvodem k žalobě a je lhosterno, zda službu poskytuje stát nebo soukromý subjekt. Zákony platí pro všechny bez rozdílu. Soukromý subjekt může nebo nemusí službu poskytnout, ale odmítnout ji na základě porušení zákona se rovná kálení do vlastního hnízda. Díky Vašemou zornému úhlu při pohledu na legislativu (v tom nejste sám) může vláda této země opakovaně porušovat zákony i ústavu a nemusí se bát o židle kterých sedí.

     3. Tady je krásně vidět, jak tzv. fact-checkeři pracují. Přišel s typickým narativem, který není výsledkem bádání, ale je politicky motivován. A byl nakonec vyfactcheckován. Rozdíl je, že je to schované v diskuzi a není to článek placený neziskovkou, kterou platí kdo ví kdo? Další věc. Pan Šlajch by se měl už konečně naučit psát, protože takové překlepy a gramatické chyby dělá jen málokdo.

   2. Áno, vidím to tak, že čoskoro aj Česká a Slovenská pošta bude kontrolovať obsah zásielok, na to si veľmi dobre pamätám z minulosti, ktorú tak radi páni akože demokrati nazývajú totalitou.

    Nerobte z ľudí debilov, chceli sme slobodu, tak to nechajte na čitateľoch, nech sa rozhodnú, čo budú chcieť čítať a čomu budú veriť!!!

    Ale to by sme v Európe a USA museli mať naozaj skutočnú demokraciu, a nielen mediálne vytvorenú ilúziu o demokracii. Kto si ešte nestihol všimnúť, ako tu všade v takzvaných vyspelých demokraciách vládne KORPORÁTNY FAŠIZMUS, tak ten by potreboval studenú sprchu.

    Napokon Hitler sa tiež dostal k moci celkom legálne a demokraticky. A neskôr za podpory židovských bankárov z USA dokázal rozbehnúť najväčšiu genocídu európskeho obyvateľstva. Podobnosť so súčasným stavom nie je vôbec náhodná a smeruje k rovnakému cieľu, ak nie ešte k horšiemu, než čo bolo! Dodnes si mnohí právom kladú otázku, že ako k tomu vôbec mohlo dôjsť. Veď Nemci boli takí vyspelí a vzdelaní ľudia…

  4. Ozval sa komunista, ktorý neznesie iný názor, ako je ten jeho „oficiálny”. Aj keď ten oficiálny porušuje všetky zákony a pravidlá!

   Táto banda, ktorú tu obhajujete, neváha aj zavraždiť ľudí, ktorí majú iný názor, ako oni. Živý príklad toho je prípad ruského vedca Pjotra Garjaeva, ktorého zavraždili v novembri minulého roku, lebo pracoval na takom riešení, žeby sa kovid dal vyliečiť bez vakcín iba počúvaním nejakých frekvencií. Keď viete po rusky, tak o ňom nájdete ešte veľa videí, kde rozpráva o tom, ako ho za tú prácu prenasledovali až nakoniec, keď zato mal dostať Nobelovu cenu, tak ho zabili. A Vy obhajujete takú vražednú bandu? Ktorá nás všetkých ide vyvraždiť vakcínami? Ktoré vlastne ani nie sú vakcíny, ale chemickými zbraňami, prekrstenými na vakcíny?

  5. Antoníne, až se odstěhuješ od rodičů tak snad budeš na svět koukat trochu jinak než ze svého dětského pokojíčku, nic naplat zkušenosti ničím nenahradíš .

  6. Vážený pane Antonín Iluminátor Šlajch, co to píšete ? Vy jste se nepodíval pořádně na celou korespondenci, něco Vám uniklo! Cenzura to je a je to bez DEBATY, jestli to nevidíte, tak jste zmanipulovaný a slepý. A nikoho neobviňujte z toho, že kope kolem sebe, já vidím, že kopete jen Vy a to NEPRÁVEM. Takže si to shrneme – jste raněný slepotou (špatně píšete), jste zmanipulovaný a možná i ještě něco horšího, ale to si přeberte, jak chcete. Čabáros Helík

  7. Pane pisateli, důkazy, že odesílané informace jsou spolehlivé a ověřené, p. Formánek poslal tím, že uveřejnil prameny odkud pochází. Čili se jednalo jen o vlastní kontrolu shlédnutím těch vídeí. Když se neovládá angličtina, může se nastavit překlad, anebo počkat s překladem p. Formánka. Tady se dovolávali souhlasu od Nelež (ha,ha, dá se to třeba posoudit jako protiklad ke Nestůj jestli existuje, jinak je v zemi kokem plno lží). Sám časem zjistíte tu lež co se lidem předkládá, až se vám na zdraví projeví zhoubné účinky těchto injekcí. P. Formánek je statečný a zaslouží si poděkování.

 4. Pane Frománku, děkujeme za zveřejnění, jste skvělý. Mám radost, že existují společnosti, kterým záleží na tom, aby nepodporovaly strach, pomluvy a překroucené pravdy. Super Ecomail, velký palec nahoru!

 5. Okrem diktátorskej cenzúry je to zároveň ukážka využívania rôznych manipulačných techník a zastrašovania pre mňa pokútnických poskytovateľov mailových služieb:
  1. Najskôr slušné pozdravy, no po vašich argumentoch familiárne oslovovanie David.
  2. Vyhrážanie sa zákonmi.
  3. Pofidérna a lacná písomná komunikácia v zmysle ,,eristickej dialektiky“ Arthura Schopenhauera (bežná pre propagandistických pokútnikov, ktorí sa nazývajú novinármi), keď sa snažia ,,skrytým“ aj očividným zastrašovaním obhájiť ich rozhodnutie.
  4. V konečnom dôsledku je to aj ukážka šikany.

  Prosím, pokračujte vo svojej činnosti, robíte ju veľmi kvalitne a pomáhate mnohým ľuďom. Nemôžem vás finančne podporiť, odišla som z práce aj kvôli nútenému testovaniu antigénovými testami každý týždeň, tak vám vyjadrujem podporu aspoň takto. Bravo.

 6. Ahoj Davide..Mám také s těmito kriminálníky pořád nějaké problémy s cenzurou…Je to prachsprostá cenzůra a protizákonná činnost těchto dutých vypatlaných mozků..Vřele Ti doporučuji na distribuci e-mailů neevropské Švýcarsko,které Ti svobodu slova bude garantovat a odesílané emaily bude šifrovat..Mám tam také e-mail a jsem naprosto spokojen a to ho mám zdrarma s určitým omezením..Ty pokud si ho budeš platit,tak budeš velice vážený pán!!!!! Tam cenzůra neexistuje a nikdo Ti e-maily číst nebude…Zadej si Švýcarský PROTONMAIL a uvidíš,že budeš spokojený !!!!!!!!!!

   1. Taky jsem na doporučení kamarádka přešel (alespoň v rozesílání „konspiračních“ mailů) k Protonu, zatím to funguje bez problémů. Píšou, že je šifrovaný, bohužel to nemám možnost ověřit. Jen věřit :-). Panu Formánkovi posílám velký dík za jeho práci a držím mu moc palce, aby ten boj se zlem ustál :-).

 7. Je to celosvětová genocida v přímém přenosu. V minulém století to byl nástup nacismu, co ochromil svět. A v tomto století je to covismus, co….

 8. Ještě Ti Davide doporučuji ,aby jsi používal používal server TOR v angličtině!!! Tvoje IP adresa nikdy nebude aktuální a tak budeš nedohledatelný!!!!! Moc si Vážím Tvého vlasteneckého cítění a záslužné práce kterou děláš..Jsi jeden ze statisíců možná z milionů,který včas pochopil,že tento stát skončí jako kolonie !!!

 9. Skvělá práce Davide, velký respekt za to co děláš. Ty videa, co jsi paní navrhnul, jsou moc zajímavé, na některé jsem se podíval, ale paní se na ně asi nekoukla 🙂 nemá smysl někoho přesvědčovat, kdo nechce vidět, prostě neuvidí. Pokračuj v tom co děláš, je to moc užitečné!

 10. Také děkuju moc za Vaši práci a obdivuju, jak dlouho jste si s danou společností vydržel dopisovat ! Nechtějí Vaše peníze, dostane je jiný. Svoboda u nás nikdy nebyla, bohužel i v minulosti nám byla předkládána jen iluze svobody.
  Začínáme se řítit – nebo už v ní jsme? – do reality románu 1984.
  Pravda se stejně vždy nakonec ukáže. Ale umím si představit, že soudruzi z ecomailu obratně změní taktiku, jakmile bude moderní jakákoliv jiná doktrína – nyní je holt v módě kovidová cenzura, příště budou blokovat cokoliv jiného – třeba i křemílka, jak píšete 🙂
  Peníze nesmrdí. Ale karma stejně jednou doběhne každého.
  Vy se na rozdíl od paní Kateřiny (či jaké je pravé jméno) na sebe můžete s klidem ráno podívat do zrcadla. A o to jde.
  Držte se a mějte se jen výborně.

 11. Dobrý den,
  Ono to že vám některé mass mailingové služby zablokují učet má bohužel technický důvod a nesouvisí to ani tak moc s cenzurou jako spíš s tím, jak fungují antispam filtry. Každá takováto společnost má několik IP adress které jsou vyčleněny k odesílání emailů, z těchto IP adress odchází pošta všech klientů, pokud některý z klientů začne padat na protistraně příliš často do spamu (např. proto že má v emailu příliš často klíčové slovo COVID) tak začnou padat do spamu všichni klienti. Někteří poskytovatelé do řeší tak že mají vyhrazeny IP adresy pro „problematicky“ obsah, pak zprava sice odejde ale protistrana ji nejspíše zahodí (protože IP má špatnou reputaci) nebo účet rovnou zruší. Zda je to dobře nebo špatně asi nemá cenu řešit, takto Internet prostě funguje 😊
  Tímto vám to nechci nijak kritizovat, s překladovými články děláte úžasnou práci.

  1. Vážený pane Jaroslave… Pokud máte nějaké IT znalosti a jste je schopen použít pro zjištění cenzury ,tak to prosím uskutečněte a tím se přesvědčíte ,že cenzura je v tomto bývalém Českém státě prokazatelná a dnes již zmonitorovaná!!!!!!! Test je velice primitivní a funguje dokonale a zvládne ho 10 letý kluk na PC..Mám to ověřené na mnoha Českých serverech ,které jí provádí!!!!! A mohu Vám klidně a jmenovitě napsat názvy společností,které jí dělají a tím kriminalizují občany našeho státu ,čímž porušují ústavní zákon..Nebude jim to nikdy zapomenuto !!!!!!!!!!!!!

 12. Několik zjištění z textů shora:
  1. už je vidět, co lze očekávat od společností, akcí nebo plánů, kryjící se za slovo „eko“ resp. „eco“
  2. už víme že nestačí „jen“ pozorovat plány a činy neokomunistů a ani už nestačí tyto činy podrobovat jakkoli oprávněné kritice
  3. už je jasné, že epocha hromadného individualismu musí být ihned ukončena
  4. je nadmíru vhodné na společnost Ecomail podat exemplární trestní oznámení, nejlépe hromadné, na všechny trestné přečiny, kterých se dopouštějí, ….takže oslovit právníky, vypsat sbírku atp.
  S velkou chutí se přidám 😉

 13. Díky Davide za Vaší práci. Za mě je to cenzura jak vyšitá. Zcela evidentně si Kateřina nic z odkazů neprostudovala a v posledních odpovědích už jen papouškovala to samé dokola a…… lhala.

 14. A odkedy slova covid a očkovanie považujú za citlive slova? Ešte nikde nie sú zaradené. A prečo by mali skončiť v spame? Mne tam niekedy skončia take bežné veci ako predaj elektroniky. To nie je dôvod. Ako žasnem, aké hlupe vyhovorky podaktorí používajú. A že výhrada svedomia. Držte sa, nesledujem všetky tie videá, ale tie, ktoré som si pozrela, mi dali akú takú argumentáciu. Vďaka.

 15. Dobrý den pane Formánku, děkuji vám za práci, kterou děláte. Akorát se nevyčerpávejte přesvědčováním personálu internetového portálu o vaší pravdě s poukazem na právní stránku věci. Oni se beztak budou chovat podle toho, co mají nařízeno a za co mají zaplaceno mocnějšími zákazníky, než jste vy. Síla peněz je neodolatelná, když na ni slyší vlády celého euroatlantického prostoru. To je jasným indikátor toho, že je celá covidová kampaň politickoekonomickou záležitostí a nikoliv sanitárně zdravotní problém. Jinak bychom ve veřejném prostoru viděli jak zdravotníci tlačí na pilu a politici by se naopak zdráhali zavádět opatření zadlužující stát a oslabující jeho ekonomiku. Zatím je tomu naopak. Strach je nejlepší nástroj k ovládnutí společnosti. To po válce snad nejlíp pochopili komunisté, strašící německým revanšizmem přesto, že Německo bylo na lopatkách. A tak se za pomoci ruských poradců a obratné diplomacie dostali k moci. Dnešní politické nástroje zotročení společnosti jsou podobné. Je to opět strach. Strach z neviditelného nepřítele, kterým je tentokrát virus. Strach dovoluje vládě zavádět neústavní a nezákonné restrikce k postupnému omezování svobody. Připomíná mi to období 1945 -1948. Ano, máme nakročeno k nové totalitě. Jestli se ji podaří zavést, pak se dnes spousta důvěřivých občanů jednou probudí do nechtěné reality.

 16. Děkujeme za Váší práci, vedl jste si čestně a poctivě, jako Václav Havel proti Husákovi. Přijde čas na žaloby za účast na zločinech proti lidskosti a přijde čas na spravedlnost. Tak, jak je tomu vzdy. Vydržme.

  1. Připojuji se k poděkování p. Formánkovi za jeho práci. Jen bych Vás chtěla opravit v pohledu na V. Havla. Nevím jak jste stará a jak jste zažila éru Havla. Jeho sláva není taková jak se lidem podává. Prostudujte si to pozadí a síly co ho použily ke své věci. Z lidí co “včera byli komunisti i s krví na svých prstech”, se druhý den po té co se dostal na Hrad, stali podnikatelé. Shoduji se v poděkování p.Formánkovi!

 17. Dobra argumentace. Pacta sunt servanda. Smlouvy se museji dodrzovat. Pokud s Vami uzavreli smlouvu, byli povinni ji plnit, kdyz jste obsahem mailu neporusoval zakon nebo smlouvu.

 18. Precetl jsem od zacatku do konce a od prvniho radku odmEcomailu mi bylo jasne kam to povede. Jste optimista od prirody, ze jste mel tu trpelivost. Mame vlastni fyzicke datove centrum nyni nove postavene, kdybych mohl nejak pomoci na projektu (samozrejme zdarma), napiste mi.

 19. Je to síla! Zkouška nervů, odolnosti ducha a trpělivosti.
  Aby lidé viděli a slyšeli, musí chtít vidět a slyšet.. už jsem to vzdal – v rodině, i mezi přáteli. Každý má svou svobodnou vůli, a každý je zodpovědný zejména sám za sebe.
  Držím palce všem, co jsou zvládají odolávat všem tlakům… Díky Davide za zpravodajství, pokud bych mohl být nějak nápomocen, docela rád budu 🙂

  1. Máte velikou pravdu. Lidi musí CHTÍT vidět a slyšet. Žiji sice ve Švédsku, ale jsem tady svědkem něčeho podobného. Lidská psychika se dá lehce zmanipulovat. Čím? Strachem do kterého se lidi navedou. Nacisti a komunisti to moc dobře věděli a používali. Divím se, že český národ na to zapomněl. Je ale ve vedení bývalý STbák krycím jménem Bureš, tak mají ve věci zkušeného. I já jsem na pokraji sil otevřít oči v rodině a u přátel.

 20. Davide, děláte skvělou a záslužnou práci a mně je moc líto, že nemám možnost Vás ve Vaší práci finančně podporovat. Věřím, že Vaše nezištná práce pro celý národ nebude zapomenuta a nakonec bude i oceněna. Hlavně vydržte – kvůli nám. Karel

 21. Davide jste úžasný mladý člověk, moc vám děkuji za informovanost. Zarážející je, že studují obsah e-meilu a hodnotí, to by mohla Pošta taky číst naše dopisy a cenzurovat, tak tenhle obsah se nám nelíbí, tak vám tem dopis nepošlem. Je tam řeč o důkazech. To že k dané problematice mluví odborník, je tedy bez důkazů? Moc dobře jste jim to napsal, se všemi argumenty. Tam už bylo zadání na téma Covid nic nepouštět. Svoboda se nám úpírá. Jste velmi pracovitý, statečný, spravedlivý mladý muž a moc vám fandím. Zítra vás i finančně podpořím. Moc děkuji za to, že jste. Emílie

  1. Ano aj posta a kazde periodikum cita a cenzuruje reklamny material, ktory ma zverejnit/distribuovat. Samozrejme sukromny list alebo email nikto necita a neotvara. Ale skuste cez postu rozoslat letaky napr. do celej Prahy, ci nebudu posudzovat jeho obsah a sulad so zakonom. Kedze v pripade distribucie by sa sami podielali na trestnom cine.

   Druha vec je vyuzivanie zdielanych sluzieb – webhosting, mass mailing. Kedze su zdielane, tak problemy sposobene jednym zakaznikom postihuju aj sluzby pre druhych zakaznikov a teda kazda takato firma ma vo vseobecnych podmienkach mozno zrusenia zmluvy (ci uz z dovodu pretazovania servera, spamu – o ktorom rozhoduje server prijimatela, nie mass mailingova firma).

   Ak chcete kopat za seba, treba si prenajat server, vytvorit vlastny mailserver a pracovat na jeho reputacii tak, aby emaily z neho servery prijimatelov neodmietali alebo nedavali do spamu. V tomto pripade sa budete hrat „na vlastnom piesocku“ a plne zodpovedat za dorucitelnost vasich emailov.

  1. Ano, i já to tak vidím. Schwab (šváb) v World Economic Forum má minulost právě v této době. Přezimoval a dal se dohromady s ostatními 1% co ovládají svět. P. Formánek je statečný mladý muž.

 22. Dobrý den,
  děkuji za Vaši práci z překladem ,rád jsem chodím a čtu si Vámi přeložené videa.
  To co se děje nyní se bohužel děje ,spoustu lidí to vnímá a to co udělali Vám z účtem ,mě nepřekvapuje.
  Těžko někde člověk zjistí pravdu o věcech co se nyní řeší covid ,vakcíny ap.
  Tady to vnímám ,že je to pravdě blíže než oficiální manipulační lživý a vyvolávající nenávist současný politický mainstream ,kterým nás masírují denně v televizi na internetu.
  Občas jsem chodil na diskuze na seznamu ,což je nyní stránka podporující strach a nenávist ,když zabrousíte do diskuzí ,které jsou zde ještě funkční s tím ,že mi též cenzurují některé komentáře ,to samé youtube a různé soc.sítě,zjistíte ,jak kvete nenávist vůči neočkovaným lidem,kteří se rozumně a svobodně rozhodli neočkovat ,je to už covidový fašismus a tomuhle systému nebudeme dávat podporu a nebudeme dodržovat nezákonná opatření ,prodávat svobodu za nějakou vakcínu ,která ve výsledku ani vakcínou není. Tímhle ,že ten systém nepodpoříme strachem a nenávistí a budeme pracovat na sobě a zvyšovat vibrace ,se sám rozloží ,protože nebude mít oporu ,proto je potřeba ,co nejvíce lidí ,aby se probudilo.
  Děkuji za prostor.

 23. Dobrý den přeji,
  je to přesně tak jak píšete, je to cenzura jak Brno a je smutné, že ti lidé co tyhle věci dělají si neuvědomují co činí…Pokud to totiž bude pokračovat, kde to skončí? Nakonec by na to doplatila i paní „Kateřina“ a jí podobní. Je to o tom, že lidé se bojí, jsou slabí.Podle mne (pokud je inteligentní ) musela pochopit, co říkáte, ale bála se svého šéfa. Je moc fajn, že jsou lidi jako Vy a moc a moc Vám za to děkuji. Díky Vám se i ostatní „probouzejí“ a já věřím ve šťastný konec. Prosím nenechejte se odradit, máte mou podporu. Hlásám Vaše videa, kde mohu…jen ať víc lidí pochopí…ať je nás víc a víc….Iveta

 24. Už jen to, že kontrolují obsah e-mailů, je dost zarážející. Jako by vám otevírali listovní zásilku, nemáte soukromí. Dnes vám prošmírují vše i na vašem PC a můžete mít spyware, antivir atd. všude se nějaký brouk najde. Pospíchají a jsou stále agresivnější. Osobně dění ve světě sice sleduji, ale vnitřně si to k sobě nepřipouštím. Není to pouze vakcinační teror, ale také narůstající klimatické katastrofy po celém světě. Myslím, že ukončení tohoto běsnění bude pro všechny velmi překvapující 🙂 Děkuji za Vaši práci, cením si toho. Mohu si tak udělat celkový obraz o souvislostech.

 25. Pri vsetkej ucte sa vam cudujem, ze po prvej cenzure ste stracali svoj drahocenny cas jalovou diskusiou s vymletou sliepkou. Mali ste okamzite prejst na alternativu a hotovo. Podobne ako odkaz na YT pekovej, je davno zcenzurovany. Treba ist na ine alternativy, VIMO, odyssey a pod.

 26. Podle mně to vypisování argumentů paní Kateřině byl zbytečný čas už od začátku. Příště stačí uvést jen paragrafy a znění zákonu. Kateřina má nad sebou nadřízeného, který o tom rozhoduje. Dále je od nich docela sprosté, že přestanou dělat práci, za kterou jsou zaplaceni a tiše mlčí, než na to klient nepřijde sám. A i po urgenci, nevylezli s pravdou ven, že tyto emaily rozesílat nebudou. Zajímalo by mne kdo je zastrašil, nebo jestli má majitel ecomailu na věc jiný názor. V každém případě je to další potvrzení, že jsme se od 89 procinkali do další totality.

 27. Cenzurují, aby vypadali před vrchními cenzory jako konformní a neměli problémy. Vykonávají tu špinavou práci svědomitě, zdarma a bez uzardění. Ostatně ani za komančů neřešil všechno cenzor – Hlavní správa tiskového dohledu, později ÚTI. Mnoho spisovatelů, novinářů, režisérů etc. se cenzurovalo samo. Alibismus ecomailu je velmi podobný: aby neměli potíže, raději zakázku odpískají a budou rozesílat jen to, co nevadí straně, vládě ani za plentou stojící světovládě. Nacházíme se na prahu totality. Čekám, kdy bude znovuzaveden trestný čin pobuřování. A hanobení EU.

 28. Dobrý den, děkuji za vyčerpávající snahu komunikovat. Já se jen divím, když nás je poměrně dost, kteří nesouhlasíme (protože já mám ten dojem, že nemůžu být sám, když vidím to množství reakcí a jen potkávat samé přikyvovače), kdo má takhle otevřenou mysl, že se neumíme nějak sjednotit, aby se tohle chování zarazilo. Nemůžou nás přece všechny zavřít, vždyť to všechno dělají takzvaně „pro lidi“, ne? Jenže ta mediální manipulace a vymývání mozků nás poštvávají jeden proti druhému a řada z nás chrání systém, protože mediální pravdu považují za svoji pravdu. To trefně poznamenal můj kolega v práci, když jsem mu přeposlal nějaké odkazy z tohoto serveru, že pro něj tohle není důvěryhodný zdroj informací, ale ani si to sám neověří už nikde. No a co dělá většina z nás? Chrání svoji pravdu s nasazením všech sil. Já to dělám též, když šířím alternativní myšlenky či názory, které se vymykají světo-pravdě. Jenže co vnímám jako problém je, že je stále extrémně málo ochotných odborníků na pozicích právníků či specialistů, kteří by chtěli bojovat proti systému, jelikož tím si v podstatě zničí svoji profesionální kariéru a odsoudí se k životu mučedníků, kteří dojdou uznání zpravidla až po své smrti. A do toho oni, pokud se jim nestane něco fatálního, třebaže jim umře někdo na následky očkování, aby je to probudilo, nepůjdou. Protože každý včetně mě chce svůj klídek a nechce si přidělávat zbytečně problémy navíc, že? Navíc nechceme jít dělat politiku, protože už víme, že tudy cesta nevede, tam to sebečistší duši semele a systém tyhle lidi schramstne nebo rozžvýká a vyplivne. Nicméně měli bychom držet při sobě, ti kteří vidí, co se děje….než vymyslíme jak z toho ven

 29. Všechna čest Davide za Tvou práci, informace jsou cennější než zlato v současné době se třídí zrno. Jen ty nejsilnější a nejryzejší se nenechají podplatit, uplatit a zastrašit. Ani o krok zpět, každý by měl vzít odvahu do svých rukou a proměnit ji v činy a vědomé postoje. Zbabělci budou vždy jen čekat na rozkazy a toužit po uznání a výhodách od ,,zaprodaných postaviček“ které o zbabělce ani nikdy nestáli, jen je šikovně využívají. To jest karma každého takového, který jednu procitne. Ale tentokrát, v té současné hře už ,,pak“ bude pozdě. Díky všem silným lidem s velkým L. Je to teď na nás. A vím že je nás dost.

 30. Ecomail jsem měla vyhlidnuty i jejich affil, takže bych jim přiváděla dvojnásobek hodnoty. Po tomto covidofašistickem fiasku ANI NAHODOU!!

 31. Zdravím, prozatím jsem realtivně pasivně sledoval Váš projekt a videa, a zrovna minulý týden jsem su uvědomil, ž emi dlouho nepřišel email…A ejhle 🙂 Souhalsím se souborem názorů z výše uvedených příspěvků. Jedná se o plíživé totalitní praktiky a vzhledem k tomu, že se o údajně jedná o vyšší zájem, tak o fašistické praktiky.

  Aktuálně již nejsem jen pasivním sledovatelem, ale svým příspěvkem 500 Kč jsem minimálně podepsal obsah a nelituji.

  Díky za Vaší práci

 32. Mám kolem sebe lidi, kteří opravdu nic nevidí. Pak lidi, kteří nechtějí vidět a nezajímá je nic. Ale jsem překvapená, že není tak málo ani těch, kteří vidí, poslouchají a mají na celou Covid kauzu stejný nebo podobný názor a přemýšlejí i o tom, co za tím vlastně je. Myslím, že to, co nejvíce odlišuje covidovce od antivaxů je to, že covidovci si nepokládají otázky a zejména otázky týkající se budoucnosti. Nepochopím, jak jim to může být jedno.
  Co se týká té paní -Kateřiny, nemá cenu s ní vést diskusi. Ona nechce diskutovat, ona plní. To oslovení by si myslím mohla nechat pro jiného klienta, takového, co je její kamarád a nemá závadný obsah. Také je zajímavé, že později už od toho upustila.
  Také se mi moc líbil příspěvek pana Dana co se týká „eco“ a „eko“. Trefné.
  Děkuji Vám za Vaši výdrž i Vaši práci. Zašlu fin. příspěvek a budu Vám držet pěsti.

 33. Verím, že v ČR je prijatý obdobný zákon…

  Zákon č. 250/2007 Z. z.Zákon o ochrane spotrebiteľa..
  Povinnosti predávajúceho
  § 4

  (3) Predávajúci je povinný vo vzťahu k spotrebiteľovi dodržiavať zásadu rovnakého zaobchádzania v poskytovaní výrobkov a služieb ustanovenú osobitným predpisom.11a) Predávajúci nesmie odmietnuť predať spotrebiteľovi výrobok, ktorý má vystavený alebo inak pripravený na predaj, alebo odmietnuť poskytnutie služby, ktorá je v jeho prevádzkových možnostiach. Nesmie viazať predaj výrobku alebo poskytnutie služby (ďalej len „viazanie predaja“) na predaj iného výrobku alebo na poskytnutie inej služby. To neplatí, ak spotrebiteľ nespĺňa podmienky na kúpu podľa osobitných predpisov.12) Za viazanie predaja sa nepovažuje, ak
  a) predávajúci predáva tieto výrobky alebo poskytuje tieto služby aj samostatne,
  b) viazanie predaja je podmienené technickou nemožnosťou samostatného predaja výrobkov alebo poskytovania služieb.

 34. „Má tak právo na to rozhodnout nejen s jakými klienty bude jeho jméno spojováno, ale i o obsahu jím poskytovaných služeb.“

  No, tak na to právo nemají.
  1) Podejte na ně trestní oznámení podle §182 TZ (všimněte si bod 3b)
  https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2009-40
  2) Podejte na ně stížnost na ČTÚ.
  https://www.ctu.cz/reklamace-sluzeb-e-komunikaci

  Vypisování s nimi nic nedosáhnete. Od toho je tu správní orgán, případně trestní oznámení.

  1. ČTÚ nic nevyřeší ti jako většina těchto regulačních orgánů jsou tady proto, aby legalizovali jinak nelegální věci. Nejsou tady pro lidi. S ČTÚ mám vlastní zkušenot z dřívějška. Ve sporu s operátorem o rychlost připojení k internetu stranili operátorovi s tím, že operátor má údajně přesnější zařízení než já, aby měřil rychlost, na mou námitku, že mou rychlost měřili technici operátora u mě doma na jejich počítači, nikdo nereagoval a místo toho mi tehdy napařili pokutu za to, že operátor musel bránit své dobré jméno. Tak u nás fungují ty tzv. regulační úřady.

 35. Co k tomu dodat. Ecomail, nebo jak se jmenují, se účastní zavádění cenzury a totality v ČR. A mají pocit, že to zřejmě jejich reputaci neškodí. Myslím, že to fakt špatně vyhodnotili.

 36. Sleduju tě často a vážím si tě jako člověka nejseš hloupej a máš srdce a odvahu narozdíl od zbabělejch parchantů postavit se za správnou věc dohromady byl sem i na stávkách viděl je odvísílaný v televizy super přehled o tom jak sou naverbovaný sportovní chuligáni na stávku na kterou se neměli dostavit přesto nepozváni přišli vyjádření televize v něm nepadlo o tom že oni pozvaní nebyli všichni byli v pohodě vše by se obešlo beze všeho co nikdo dělat neměl v úmyslu ani nedělal jen oni ale stali se součástí davu a aby toho nebylo málo co nezaznělo v televizy bylo mezi demonstrantama jasný že se v davu najdou lidé co budou provokovat protože jedni sou nastrčený policíí a další sou sami policajti v civilu a ty víš o čem mluvim zajímáš se o celej svět děnní co není v pořádku tady nejde o předpisy a zákony vždy tu šlo o morálku bez ní by svět lidstvo dávno upadlo v zapomění na takoví věci nepotřebujem znát žádnou vyhlášku a nechat si cpát bludy a kydy do hlavy příště jim řekni na ferovku no že ještě tu virologové byli jako první a pomáhali při stvoření člověka každej přeci ví že od dob homosapiens takzvanejch tisícovek let nedostal nikdo ani paralen ani injekci já na to říkám jo přiletělo ufo vakcinovalo homosapiens aby ve svém vývoji došli tam kde jsou dnešními lidmi že lidi umírají a rodí se z méně silným zdravím je jedna věc pomáhat ano vzdělávat ano ale tohle o tom není a ty co se nedali očkovat a covid prodělali tak jako já kterej si nebere ani při horečce paralen sem zdráv a tu vakcínu bych nejradši nacpal do zadku všem světovládcům s pozdravem Matuš běž tímhle směrem nejseš tu zbytečnej nenech se zastrašit je vidět že rozumu máš dost na to abys věděl jaké rozhodnutí je správné kdybys mě neoslovil svou osobností nechválil bych tě a nerespektoval vážim si lidí jako seš ty at si ty svoje argumenty neargumenty strčej někam s pozdravem člověk co se může na diakritiku vys… podstatné je kým seš a jaký je tvůj záměr a charakter což se o těch ustrašenejch parchantech se zbraněma říct nedá at si užívaj miliardy a skončej v pekle Matuš

 37. Aještě jedna věc předběhnem dění událostí společně sleduj je více alternativ plánů na hoře abych nezapoměl ta cenzura at se bude dít vývoj jak koli dál dopředu pamatuj na jednu věc v jistých myšlenkách se těm nahoře objeví toto odsunout veškeré toto dění ta cenzura je tu pro to aby se přešlo na určité alternativy informační kanály bláznů v momentě toto nabyde platnosti jak bude celá populace lidstva řekněme 90 procent 80 stačí také naočkována bude se nechávat přeočkovávat a nám těm bláznům zbyde pár komunikačních kanálů o kterých samo sebou vědět budou sou jejich nebude se o tom mluvit jinak než jakým směrem se to vše odehrává směrem dopředu věř mi kámo no a těch pár kanálů když už bude svět pročkován co myslíš že řekne většina no jo prosimtě ty sou rádi vůbec za to že maj pár kanálů kde si ti blázni věřej takovejm stupiditám chápeš proč myslíš že tolik apelovali vždy na to aby většina příjmala co se jim dává na stůl sežrat neříkám že každý záměr byl štastný ale nakonec se to vymklo kontrole proč jednoduchý někdo začal bejt chytrej a víc začal špekulovat místo dobré práce pro společnost a svůj dobrý pocit toto se stalo miliardáři nemají čas se zabývat ani tím jakou odezvu to má venku dokud se necítí ohroženi pak si teptrve dělaj chvilku se svou právní službou poradenstvím a bla bla bla tak co hoši co podle vás bude nejlepší vždy to tak bylo od doby co lidi začli bejt opravdoví sobci a začli myslet na sebe dostali strach že přídou o svou jistinu a začli se sami ze svích špatných důsledků obávat co dál někdo mi něco udělá potřebuju ochranku tam mě někdo napad má zbraně od jednoho ke druhému lidi si zapříčinili sami svůj pád sobectví argumenty jako pokrytectví zbytek si domyslíš ale to nahoře s tím cos zde ukázal z emailu a co se děje je jasné co nastane lidi nejsou až tak moc chytří jen pak když zmatkují jen špekulují i oni se bojí a nikdo nezačne střílet do svího národa kdo by na ně dělal o to tu jde něco a někdo v tom je dobrý a myslí to dobře něco už skrátka blbě běží někdo v tom má to své vše a nechce o to přijít i kdyby cítil že máš pravdu řekne si i se svou právní službou za těhle okolností to jinak nejde než takto tahle hra je už rozehraná kdo jí může změnit obyčejní lidé ti nejobyčejnější lidé po celém světě ale záměr musí být dobrý ne sobecký společenský pro budoucnost dětí a ne jen své rodinny víš lidé nejsou hloupí jen se najde méně odvážlivců kteří se nechají napadat na zemi se bozi nerodí vždy to byli obyčejní lidé co si šli za svím neustupovat od dobrého je dobré ale neustupovat od špatného je velmi zlé a zničující pro celí svět

 38. Přesně to stejné udělali na webu ac24.cz, na pokyn generála Pavla vládní hackeři napadli a vymazali server i s příspěvky jednotlivých uživatelů, nejvíc jim lezl na nervy jistý Larry Fistingfield. Odhaloval všechny černoty dollarových miliardářů, rady 911 plus Rothschild, Rockefeller, Bilderberg a Davos včetně 50000 vládních přisluhovačů, psal o zákulisí amerických voleb, o BDE – Biden Dominion Elect, velmi výživný byl článek a rozhovory z filmu Odstřelovač, nejedná se o dnešní seriálovou parodii udělanou, aby se zapomnělo na původní film. Senátor Mitchum: „… nejsou republikáni, demokrati, pravice a levice, jsou jen bohatí a chudí. …. vždy se najde nějaký blbec, který si myslí, že může změnit (Rotschildův) svět, musíte ho zabít, aby jste mu to rozmluvili a to je ten problém Demokracie!…“ A nakonec na jedné chatě, v zimě na úpatí hor, došlo k zúčtování, a tak by se to mělo vyčistit všude. Je nutné zkompletovat hnutí odporu a nasadit své životy do boje proti černooké reptilní hydře a jejim sluhům. Indiáni dostali „dar ohnivé vody a neštovic“ , dnešní lidstvo „dar čipu a zotročení“, co bylo na poli za piktogram? Nevěřte ve falešné dary!

 39. Vážený pane Formánku,

  Vaše reakce na podle mého názoru agresivní obchodní praktiku (§ 5b, písm. 2d) zákona o ochraně spotřebitele), tj. nepřiměřenou mimosmluvní překážku uloženou prodávajícím pro uplatnění práv spotřebitele, byla naprosto věcná. Naopak uvedená firma nepředložila jediný rozumný argument vysvětlující jejich chování vůči Vám. Nejsem právník, ale zřejmě jste byl rovněž diskriminován podle § 6 téhož zákona a došlo u Vás k vyčíslitelné újmě. Bylo by velmi zajímavé, jak by se k zahájení mimosoudního řešení spotřebitelského sporu postavila Česká obchodní inspekce, která je povinna se návrhem spotřebitele na zahájení mimosoudního řešení spotřebitelského sporu zabývat.

 40. Myslím, že je tu krásně vidět, jak nahlížíme na pravdu každý ze svého úhlu. A u ožehavých témat se za správnost svého pohledu bijeme o to víc.
  Objektivně myslím, že v tomto sporu není vítěze, stejně tak jako neexistuje jediná opravdu pravdivá informace o „pandemii“ (a jestli ano, pak ji zná jen jeden nebo hrstka lidí, ostatní se už jen domnívají). Nikdy nikdo nemůže říct, která informace je správnější než jiná. Nikdo na světě nemá právo říct: „Toto je pravda.“
  Subjektivně pak fandím Vám, Davide, protože Vámi předávané informace mi zapadají do mozaiky mého náhledu na současnou situaci. A možná je to i skutečnost, že se i tyto informace mohou dostat mezi lidi, leckoho uklidní, leckoho možná i přimějí k zamyšlení a přehodnocení postojů k tomu, co se děje. Díky a držím palce v dalších počinech.

 41. Veľká vďaka za tvoju záslužnú prácu, David. Veľmi si vážim mladých ľudí, ktorých nedokázal oklamať všadeprítomný konzumný spôsob života a virtuálna realita, ktorú programujú tímy odborníkov z oblasti sociológie a aplikovanej psychológie.

  Vidím to bohužiaľ tak, že čoskoro aj Česká a Slovenská pošta bude kontrolovať obsah zásielok, na to si veľmi dobre pamätám z minulosti, ktorú tak radi páni akože demokrati nazývajú totalitou.

  Nech nerobia z ľudí debilov! Chceli sme slobodu, tak nech to nechajú na čitateľoch, aby sa rozhodli, čo budú chcieť čítať a čomu budú veriť!!!

  Ale to by sme v Európe a USA museli mať naozaj skutočnú demokraciu, a nielen mediálne vytvorenú ilúziu o demokracii. Kto si ešte nestihol všimnúť, ako tu všade v takzvaných vyspelých demokraciách vládne KORPORÁTNY FAŠIZMUS, tak ten by potreboval studenú sprchu.

  Napokon Hitler sa tiež dostal k moci celkom legálne a demokraticky. A neskôr za podpory židovských bankárov z USA dokázal rozbehnúť najväčšiu genocídu európskeho obyvateľstva. Podobnosť so súčasným stavom nie je vôbec náhodná a smeruje k rovnakému cieľu, ak nie ešte k horšiemu, než čo bolo! Dodnes si mnohí právom kladú otázku, že ako k tomu vôbec mohlo dôjsť. Veď Nemci boli takí vyspelí a vzdelaní ľudia…

 42. Každý takový podnikatelský subjekt, jehož služby přestanou vykazovat požadovanou minimální míru kvality nutnou k provozování služeb, nebo porušuje závazky přijaté uzavřením smlouvy, by měl přijít o licenci k poskytování těchto služeb. Ať už jde o vaření jídla, nebo zpracování dat, nebo poskytování čehokoli jiného.

 43. Zdravím Vás milý pane Davide, JUNÁKU, BOJOVNÍKU – moc Vám děkuji za zprávy, videa, která mnoha lidem pomohou pochopit a vidět skutečnou problematiku tohoto celosvětového ŠÍLENSTVÍ. Jsem nadšena, šťastná, že jste jaký jste a prosím zůstaňte takový i nadále. Lidé Vás potřebují. Bylo mi divné, že jsem delší dobu od Vás neviděla nic-nyní vím proč. Na Vaši korespondenci mohu říci-TLESKÁM a OBDIVUJI Vaše znalosti i TRPĚLIVOST. Mám dvě prosby: 1. Mohu dát na F.B. několik výňatků z Vaší korespondence o cenzuře ? Doufám, že se mi to podaří a nebudou mě cenzurovat (možná i blokovat), ale i tak bych to zkusila. 2. prosba – prosím nezlobte se, že Vám nemohu finančně přispět. Jsem stará babka – důchodkyně (72 let – nevakcínovaná, netestovaná, ale stále zdravá-přiměřeně ke svému věku), která je šťastná, že může tak trochu BOJOVAT proti COVIDFAŠISMU. Přeji Vám mnoho úspěchů v celém Vašem životě. Čabáros Helík

 44. Dobrý den Davide,
  velice si vážím Vaší práce a Vaší neúnavné snahy o informování české veřejnosti. Děkuji moc za to, a prosím, vytrvejte.
  A k cenzurování (nejen) u nás…. Začíná to silně připomínat 50. léta v Československu. Mainstreamovým periodikům, tv a rozhl. vysílání a podobným – jako např. Ecomail.cz, jak se ukázalo, chybí už jen hesla typu: „Cemperizátoři všech zemí, spojte se!“, nebo „Kupředu (dříve levá) naším směrem, zpátky ni krok!“ a „Kdo nejde s námi, jde proti nám!“
  Moc by mě zajímala „rodinná anamnéza“ (nikoli zdravotní) v rodinách všech těch vykladačů pravdy. Tedy co dělali jejich předci a příbuzní např. za 2. sv. války, za reálného socialismu. Asi by nebylo velkým překvapením, pokud by se zjistilo, že měli v rodině kolaboranty, nebo později spolupracovníky Stb, případně aspoň členy Uličních výborů…
  Za reálného socialismu dosáhla Stb (celý donucovací aparát) jako vrchol svého permanentního nátlaku toho, že prakticky všichni občané provozovali AUTOCENZURU! A to je, myslím si, i případ zmíněného poskytovatele – výše uvedené české platformy pro rozesílání hromadných emailů.
  Bohužel, návrat totality je reálně zde… Snad ne nezvratně, musíme, každý podle svých sil, proti tomu vystupovat.

 45. Já bych se s nimi vůbec nebavil a nic nedokazoval. Prostě bych okamžitě ukončil spolupráci a požadoval vrácení peněz. Když nedokáží rozlišit to, že v těch videích to ti lidé skutečně říkají, tak mají asi IQ skákací žáby. Do háje s takovými firmami jako Ecomail.cz. Alespoň vím na jakou firmu si mám dát pozor.

 46. Vážený pane Formánku,
  již při plebiscitu o vstupu do EU jsem po zkušenostech ze Spolkové republiky Německa, psal jsem diplomovou práci v Řezně a měl tu čest potkat německé levicové studenty, hlasoval proti. Bohužel jsem se obával, že takovou levicovou diktaturu jaká nastane po vstupu do spolku s Francií a Německem si vůbec nedovedeme představit. Musím zcela nerad konstatovat, že organizace , která má ve svém čele kohokoli, kdo se sám nazývá komisař, je naprostá totalita. Jedinou nadějí je, že tito fašisté vše přeženou a spolu se západní civilazí zanikne i tato totalita. Moc děkuji za Vaši odvahu a neústupnost. Přeji vše nejlepší a pevné nervy.
  Mirek

  1. @Miroslav Hejna
   Už dávno jsem rezignoval na to, odepisovat lidem dezorientovaným natolik, že nazývají jasný fašismus levicovou diktaturou.
   Ale vám se podařilo to explicitně vměstnat do jednoho příspěvku a to už je vyšší level, to si zaslouží výjimku… ,DD -)
   Mohu se tedy zeptat, existuje také pravicová diktatura? Jak se jí potom říká??

 47. Pane Formánku, Vaše donkichotství je mi velmi blízké. Neztrácejte prosím své odhodlání odhalovat pravdu. Neztrácejte ale ani svůj čas tam, kde to nemá cenu. Díky za to, co děláte.
  Vladimír

 48. Davide Formánku,
  díky za překlady – pokud tohle čtete.
  Zařiďte si i nějaký krypto účet, ať je možné Vám přispět i anonymně.
  Nebo mi jej pošlete na mail.

  1. Zdravím, děkuji za ochotu přispět. Mám bitcoinovou adresu, konkrétně tady tu. BITCOIN ADRESA: 3QojwveTRPYA6iigaxbyaPvcBrCqzBSZNi

 49. Pane Formánku, máte úplnou pravdu. Jedná se na 100 % o cenzůru. Protože jsem narozená v r 1946 a prožila dětství s pronásledováním celé rodiny komunistickým režimem, mám moc dobré zkušenosti s cenzůrou. Napsal jste jim to moc a moc dobře. Přímo po pravdě co se ve světě děje, bez pardónů a s odkazem na ty světová vídea kde lékaři experti vypovídají o jaký bluf se jedná. O genocídu, do které jsou i vlády všech zemí zapojené. My tady ve Švédsku, kde žiji již 52 let, také máme lež kolem sebe. Ikdyž si to lidi mohou zkontrolovat, většina se nechala zastrašit a nosí roušky i venku, ikdyž to není povinnost. Vakcínpas se připravuje a mládež od 16 let se láká na injekce. Na mnoha pracovištích (zdravotníci, ve školství) je míň nebo víc povinnost injekci přijmout. Rodiny, přátelé jsou v roztržce kdo je pro a kdo je proti. Pár lékařů se ozvalo oč se jedná, ale jejich hlasy jsou utlumené a publikace v MSM nemožná. Jen alternativní média a my co chodíme do ulic protestovat, se snažíme veřejnost probudit. Ale jde to pomalu a bojím se, že se je probudit nedá. Do ulic příjde pár set lidí a ne statisíce jako v Německu, Francii a Anglii. Asi proto, že Švédové vždy dělali co stát nařídil, mají to v historii a krvi. Jeden šv “vědec” co také vlastní šv výrobnu vakcín a je často volaný do TV jako expert, tak oznámil, že bude potřeba inj třetí, čtvrtou, pátou. Tak jestli se lidi neprobudí a staticíce/milión nevyjdou do ulic, máme se na co těšit. K tomu se tu na veřejnosti střílí (kriminální živly na sebe a trefí to kolemjdoucí, i jeden policista byl zastřelen), ženy jsou znásilněné a staří lidé přepadeni. K tomu je sem na cestě hordy migrantů. Jak v Praze, tak i ve Stockholmu je tento týden Pride kde i armáda a policie má aktivní zastoupení. Vše je padlé na hlavu a o to se právě Kabale/globalistům jedná. Chci Vám z celého srdce poděkovat, že odhalujete tuto zlobu a statečně stojíte za pravdu a svobodu slova. Za to také byl můj tatínek v 50tých letech uvězněn a odvezen do Jáchymova rubat uran. Čest všem co bránili a nadále brání pravdu a svobodu slova. 👍🇨🇿👍

 50. Dobrý den Davide,
  především chci Vám poděkovat za to, jakou máte odvahu a odhodlaní se postavit té obludné mašinerii lži a nátlaku na lidské duše, zvracenosti a ďábelské lsti. Čelíme nejhorší totalitě všech dob, a to jednání, se kterým teď máte osobní zkušenost, je důkazem toho, že komunisticko-ateistická ideologie je zpět. Ona nás vlastně nikdy neopustila, ale působila skrytě.
  Ale kdo čte pozorně Bibli, jistě pozná, že se jen naplňují proroctví, vyřčené tisíce let před tím.
  Na dnešní situaci nejen v České republice, ale v celém světě se vztahují tato slova:
  Matouš 24:10-13 A tehdy mnozí odpadnou a navzájem se budou zrazovat a jedni druhé nenávidět; povstanou lživí proroci a mnohé svedou a protože se rozmůže nepravost, vychladne láska mnohých.
  Prorok Daniél popsal proces globalizace a vznik deep state těmito slovy (zvíře představuje mocnost, stát):
  Daniel 7:7-8 Potom jsem v nočním vidění viděl, hle, čtvrté zvíře, strašné, příšerné a mimořádně mocné. Mělo veliké železné zuby, žralo a drtilo a zbytek rozšlapávalo svýma nohama. Bylo odlišné ode všech předešlých zvířat a mělo deset rohů. Prohlížel jsem rohy, a hle, vyrostl mezi nimi další malý roh a tři z dřívějších rohů byly před ním vyvráceny. Hle, na tom rohu byly oči jako oči lidské a ústa, která mluvila troufale.
  Daniel 7:19-27 Chtěl jsem mít jistotu o tom čtvrtém zvířeti, které bylo odlišné ode všech ostatních a bylo mimořádně strašné: mělo železné zuby, bronzové drápy, žralo a drtilo a zbytek rozšlapávalo svýma nohama, i o deseti rozích, které mělo na hlavě, a o dalším, který vyrostl a před nímž tři spadly, totiž o tom rohu, který měl oči a ústa mluvící troufale a jevil se větší než ostatní. Viděl jsem, že ten roh vedl válku proti svatým a přemáhal je, až přišel Věkovitý a soud byl předán svatým Nejvyššího; nadešla doba a království dostali do držení svatí. Řekl toto: „Čtvrté zvíře – na zemi bude čtvrté království, to se bude ode všech království lišit; pozře celou zemi, podupe ji a rozdrtí. A deset rohů – z toho království povstane deset králů. Po nich povstane jiný, ten se bude od předchozích lišit a sesadí tři krále. Bude mluvit proti Nejvyššímu a bude hubit svaté Nejvyššího. Bude se snažit změnit doby a zákon. Svatí budou vydáni do jeho rukou až do času a časů a poloviny času, avšak zasedne soud a vladařskou moc mu odejmou, a bude úplně vyhlazen a zahuben. Království, vladařská moc a velikost všech království pod celým nebem budou dány lidu svatých Nejvyššího. Jeho království bude království věčné a všechny vladařské moci ho budu uctívat a poslouchat.“

  Bezhotovostní svět a čipizace, které postupně z konspirační teorii se stávají realitou, popsal prorok Jan v knize Zjevení:
  Zjevení Janovo 13:14 -18 Je jí dáno, aby do sochy té šelmy vdechla život, takže ta socha mluvila a vydala rozkaz, že zemřou všichni, kdo před ní nepokleknou. A nutí všechny, malé i veliké, bohaté i chudé, svobodné i otroky, aby měli na pravé ruce nebo na čele cejch, aby nemohl kupovat ani prodávat, kdo není označen jménem té šelmy nebo číslicí jejího jména. To je třeba pochopit: kdo má rozum, ať sečte číslice té šelmy. To číslo označuje člověka, a je to číslo šest set šedesát šest.
  A v mnohá další proroctvích je popsáno to, čeho jsme teď svědci, např. Matouš 24, 2 Tesalonickým 2:1-12, 2 Petrův 2:3-15,2 Timoteovi, Kapitola 3:1-14…
  Otázka je, proč se to stalo, nebo stane se. Odpověď je – postupné a systematické zavržení všeho, co je psáno v Evangeliu a převládající ve společnosti ateismus, a nejen ze strany lidí, vzdálených od náboženství ale i lidí, které mají přímo za náplň práce šířit pravdu a otevírat lidem oči, tím poukazuji na oficiální církev.
  Tolik můj pohled na současnou situaci…
  Završím to dalším citátem z kázání Mesiáše, sláva mu buď navěky:
  Matouš 5:6,5:10 Blaze těm, kdo hladovějí a žízní po spravedlnosti, neboť oni budou nasyceni…Blaze těm, kdo jsou pronásledováni pro spravedlnost, neboť jejich je království nebeské.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů