Francouzští protestující vtrhli do pařížského sídla společnosti BlackRock

Ve zkratce...

V rámci protestů ve Francii se protestující rozhodli vtrhnout do pařížského sídla společnosti BlackRock a vyjádřit tak svůj nesouhlas s důchodovou reformou, na které by se právě společnost BlackRock měla podílet. Více o společnosti BlackRock v dokumentu „Monopol”, odkaz najdete pod videem.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte -> ZDE <-

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓

Sledujte také na: NášTub, Odysee, Rumble, Substack

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován ZDE: 8. dubna 2023

Více o společnoti BlackRock:

Přepis:

Jimmy Dore (J): BlackRock chválí Macrona, i když Francouzi zadržují svou lásku. To je z 26. října 2017. Francouzský prezident se zasekl s nízkým ratingem popularity. Tvrdé reformy, které potěší investory, zlobí některé kritiky. Takže plní příkazy bankéřů a jeho popularita jde do kopru. Ale BlackRock… to jsou ti znásilňovači světa, mají víc peněz než většina zemí.

K: O Blackrocku už v tuhle chvíli slyšelo dost lidí na to, kdy to už zní zlověstně. Podporuje ho BlackRock… prostě to opakovat.

J: Francouzský prezident Macrone je oblíbený u správců peněz, jako je BlackRock. Zatímco Macrone v průzkumech veřejného mínění skomírá, investoři mu dávají vysoké známky za jeho plány na reformu země. Ve středu prezident povečeřel s 21 vrcholovými manažery největších světových fondů včetně předsedy společnosti BlackRock Larryho Finka. Pod střešním oknem a křišťálovým lustrem z 18. století v… jak se to vyslovuje? Elysee.

To je ono, Elysee. Elysee prezidentský palác… Macrone jim v angličtině představil své plány na přeměnu 1500 let starého národa. Včerejší zasedání bylo pro přítomné investory přínosné a utvrdilo je v názoru, že příležitosti ve Francii jsou nejsilnější za posledních dvacet let, BlackRock v e-mailovém prohlášení uvedl. „Jsme povzbuzeni dynamickým přístupem francouzské vlády…“ k ojebávání svých důchodců. „Dynamickým přístupem k ekonomické transformaci,“ to znamená přesun bohatství směrem nahoru od pracujících.

To je to, co to znamená. Ekonomická transformace, což znamená zvýšení věku odchodu do důchodu. „Nadále se zajímáme o dlouhodobé investiční příležitosti, které tato země nabízí,“ dokud budete ekonomicky kašlat na své lidi, je to pro nás dobré. Podle poradce Macrona přítomného na večeři, se investoři ptali na investiční příležitosti a pragmatické otázky týkající se Francie a jejích odborů. Řekli prezidentovi, že ekonomiky kontinentální Evropy představují stabilitu tváří v tvář globální nestabilitě. Vážně? Stávkující pracující vtrhli do pařížské kanceláře BlackRocku na protest proti roli korporátního giganta… tady jsou.

Jeremy Schmidt, mluvčí odborů, řekl, že smysl této akce je jednoduchý. „Šli jsme do sídla BlackRock, abychom jim řekli, že berou peníze pracovníků na naše důchody.“ BlackRock spravuje aktiva v hodnotě přes 10 bilionů dolarů, včetně masivních penzijních plánů. Co tedy udělali? Vtrhli tam. Tohle je tedy uvnitř BlackRocku. Miluji Francouze. Můžu jen říct, že miluji Francouze? Určitě se mi na nich nějaké věci nelíbí, ale… Tohle je násilí jako z 6. ledna u Kapitolu… kde jsou policisté, aby je tam provedli? Neměli by je tama provést policisté?

K: Tohle asi neplánovali.

J: To ne. Protestující vtrhli do kanceláří BlackRock kvůli činnosti jejího soukromého penzijního fondu. Protestující Francoise řekl Reuters: „Vláda chce zahodit důchody. Chce donutit lidi, aby si důchod financovali sami ze soukromých penzijních fondů.“ To samozřejmě chce BlackRock. O to se tady v USA pokoušel George Bush na začátku 80. let, když se snažil říkat: „Část těch peněz vám vrátíme a vy je pak můžete vložit na trh.“ Ano, chtějí vaše peníze na důchod na burze. To je to, co chtějí. Chtějí vaše peníze. George Carlin měl pravdu, když říkal, že si jdou pro vaše sociální pojištění. To je to, co dělají. Chtěl jsi něco říct, Kurte?

K: Netušil jsem, že důchod znamená jejich sociální pojištění.

J: Jejich sociální pojištění je důchod. Takže mají státní důchod a chtějí přesunout všechny peníze do soukromého fondu, stejně jako v USA. „Místo vypalování malých podniků v Kenoshe a Portlandu to vypadá, že Francouzi narazili na skutečného nepřítele.“ Ano.

K: Takhle se pozná, že jde o skutečnou občanskou záležitost a ne věc infiltrovaná federály a bůhví čeho ještě.

J: Když vypalují místní obchody s potravinami a podobně, tak je to infiltrovaná věc od FEDu a je to blbost. Ale takhle se to má dělat. Jdete do centrály BlackRocku. A bude to ještě horší. Tady je věk odchodu do důchodu. V Číně je to 60 let, průměrná délka života 78 let. V důchodu jste 18 let. V Íránu to samé, ale dostanete jen 14 let, protože zemřete dříve. Ukrajina totéž, dostanete 11 let důchodu. V Severní Koreji dostanete 13 let důchodu. V USA dostanete 10 let důchodu. Lidé v Severní Koreji dostanou více let důchodu než lidé v USA.

K: To je unikátně americké.

J: Není to super?

K: Kromě Ruska.

J: Když je vám 67 let, můžete pracovat ve třech zaměstnáních. Není to super? Není to typicky americké? Vidíte, jak je Amerika v háji? A Američané ani neceknou. Právě vám zvedli odchod do důchodu na 67 let. A Američanům je to úplně jedno. Takže dostáváme nejmenší důchod na celém světě. Aby bylo jasno, Francouzi hromadně protestují u kanceláří BlackRocku a Američané házejí piva značky BudLight do koše.

K: Když chceš bojkotovat BudLight, tak musíš bojkotovat asi tak 50 různých zbytečných nápojů.

J: Američané jsou tak hloupí. To je to, proti čemu protestujeme.

K: Myslím, že to podpořili, aby ses staral o tohle.

J: Přesně, rozptýlení. Všechny tyhle věci odvádějí pozornost. Řekl bych, že 98 % všech těch řečí o transgenderu v zemi je záměrné odvádění pozornosti. Řekl bych, že tak 98 % z toho. To samé bych řekl o tom, když slyšíte někoho říkat nadřazenost bílých.

K: To je divné. Když jsem se ptal: Ukrajina? Tak říkají: Ne, jistě že ne. Právě tady. Twitter Files.

J: Baracka Obamu jsme zvolili dvakrát. A spousta těch voličů volila Bernieho Sanderse a spousta těch voličů by nevolila Donalda Trumpa. Problém v Americe je ekonomický. Máme tu rasové problémy? Ano. Máme problémy s diskriminací lidí.

K: Jak jinak utajíme problémy s ekonomikou? Samozřejmě, že tu máme rasové problémy. Jak chceš ovládat vězení?

J: To je velmi dobře řečeno, Kurte. Je to proto, že jak Demokratická strana, tak Republikánská strana se k pracujícím otočily zády. Takže teď demokraté a establishment mluví jen o kulturních otázkách, jako jsou záchody a transgenderové operace a transgenderoví sportovci. To je všechno, o čem se mluví.

K: Dovedeš si představit vysvětlovat lidem na ulici kontroverzi se záchodky?

J: Ale ve Francii, tam to mají v hlavě v pořádku.

K: Kdo řekl tuto větu? Jakmile lidé získají nárok, je opravdu těžké ho dostat zpět. Takže oni měli nějakou dobu tenhle systém, který byl lepší než ty ostatní.

J: Čína vám dává téměř 20 let důchodu. Spojené státy asi polovinu.

K: Co kdybys měl 20 let víc na to, abys strávil se svými zbraněmi. Představ si, kdybys aplikovali tuhle logiku práv na zbraně jenom na tuto věc.

J: V Číně odchází do důchodu o sedm let dříve. Téměř o deset let dříve… Američané pracují o deset let déle než Číňané. Kapitalismus, co? Náš systém je nejlepší systém na světě. Máme tu svobodu a volnost pracovat o deset let navíc.

K: Hodně toho souvisí s tím, jakým je rodina nastavena jako tvůj důchod. Amerika takovou kulturu nemá.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů