ISIS je zpět… a je falešnější než kdy dřív

Ve zkratce...

Po několikaleté „pauze” mainstreamová média znovu přichází se staro-novou hrozbou: ISIS a terorismus! Jenže jak se dočteme v článku a co je mnohým známé... ISIS je jen další vykonstruovaná věc podporovaná tajnými službami. Více v článku.
Facebook
Telegram
VK

Originál článku publikován ZDE: 16. srpna 2023 (autor Kit Knightly)

V posledních dnech se ISIS – Islámský stát, ISIL, Da’esh nebo jakkoli jinak – dostal na titulní stránky publikací z celého světa. Silné oživení příběhu, který byl v posledních několika letech více než klidný.

Když jsme naposledy slyšeli o našich karikaturních sekáčích s černými vlajkami, řekli svým sebevražedným atentátníkům, aby se „vyhýbali Evropě zasažené koronavirem“.

Oznámení, které by před „pandemií“ patřilo k nejhloupějším titulkům, jaké jsem kdy četl… ale v postkovidovém světě se pravděpodobně stěží dostane do první dvacítky.

V každém případě to pro ISIS znamenalo přestávku, odchod ze světové scény, protože „válka proti terorismu“ ustoupila „válce proti Covidu“. Podle studie provedené na Yaleově univerzitě bylo dokonce „snížení počtu násilných teroristických událostí“ vysvětlováno jako potenciální kladná stránka lockdownů.

…ale teď jsme tady. Uplynuly tři roky a ISIS se vrátil s velkou pompou, nebo spíše s několika pompami. Stejně jako medvěd s kuklou na hlavě se z hibernace vynořili nevrlí.

Mainstream k tomu začal připravovat půdu již na přelomu ledna a února, kdy vyšla výše zmíněná studie z Yaleovy univerzity a poté američtí politici náhle varovali, že ISIS je „doutnající sud s prachem„, a zdůrazňovali, že válka proti terorismu ještě neskončila.

Poté USA začaly likvidovat „vysoké představitele ISIS“, přičemž v dubnu během dvou týdnů zabily dva a v červenci třetího. Do akce se zapojila i Sýrie, která také zabila jednoho vůdce ISIS.

Během léta se „pobočky“ ISIS přihlásily k útokům v Afghánistánu, Pákistánu a Ugandě. Po nich následovala další sdělení typu „válka proti terorismu ještě neskončila“.

V posledních dnech se však situace začala opravdu vyhrocovat.

11. srpna CBS oznámila, že ISIS stojí za přepadením v Sýrii, při kterém zahynulo 20 syrských vojáků.

Washington Post 12. srpna informoval, že ADF, „pobočka ISIS“ v Kongu, je zřejmě „stále smrtonosnější“.

13. srpna bylo oznámeno, že ISIS „nasazuje kryptoměny, aby pokračoval ve své hrůzovládě“.

Ach ta lidskost!

14. srpna íránská vláda oficiálně obvinila ISIS z údajného teroristického útoku na svatyni v Šírázu a TimesNow informoval, že „expert ISIS na výrobu bomb“ plánuje útok v Indii.

A právě včera deník The Mirror varoval, že ISIS a Al-Káida jsou „zpět v Afghánistánu“. Indonéská policie mezitím provedla razii v domě podezřelého z terorismu a našla vlajku ISIS.

Třešničkou na dortu je zpráva OSN, která včera ráno varovala, že ISIS stále představuje „vážnou hrozbu“ a v Sýrii a Iráku má 5000-7000 bojovníků. A pokud by to někoho zajímalo, pokusili se také vysvětlit nedostatečnou aktivitu ISIS v posledních několika letech. Vůbec nešlo o důsledek toho, že by globální elity měly jiné (covidské) ryby na smažení. Ne, pane. Byla to „záměrně přijatá“ strategie.

snížit počet útoků, aby se usnadnil nábor a reorganizace.“

To dává smysl, ne?

Ale narativ ISIS nikdy smysl stejně nedával.

Ve skutečnosti byl ISIS možná prvním zcela falešným příběhem – komiksovými padouchy s nemožným dosahem a neznámými cíli, konceptem vytvořeným spíše marketéry a PR firmami než geopolitickou realitou.

Někdo zjevně jen hodil hromadu peněz do místnosti plné reklamních manažerů a špatných televizních scénáristů a řekl jim, aby se zbláznili – a zrodil se ISIS.

Měli flotily štíhlých odpovídajících nákladních vozů, které vždy zůstávaly věrné příslušnosti ke značce Toyota. Nikdy nikam nejeli bez své osobní značky. Denně „pašovali“ ze Sýrie doslova stovky tun ropy v kilometrových konvojích (nebo podle některých dokonce na mulách), které údajně nebylo možné odhalit ani zastavit, a financovali se z tun ukradených starožitností, které se nikdy nepodařilo zabavit.

Měli nablýskané zprávy ke konci roku, bankovní účty a účty na sociálních sítích, které se nikdy nezrušily, vlastní aplikaci pro Android, pětiletý plán na ovládnutí světa. Dokonce i vlastní měnu.

Ale nikdy nebyli hloupí. Nikdy nezasahovali do žádné skutečně velké agendy elitářů.

A i oni vždy podporovali očkování vašich dětí.

Za starých časů měl „ISIS“ dvě strany.

Na jedné straně to byly zástupné síly podporované NATO, které vedly válku proti syrské vládě.

Na druhé straně to však byly přízraky, které vytvořili reklamní manažeři a neúspěšní scénáristé, aby vyděsili obyvatele Západu a přiměli je, aby svým vládám povolili „dočasné mimořádné pravomoci“; důmyslný výmysl přehřátých mémů o zlých lidech, který měl vyvolat strach a připravit půdu pro určitou agendu. Oficiální „realita“, která v sobě neměla prakticky vůbec žádnou skutečnou „realitu“ a neobstála ani při chvilkovém zkoumání jasnýma očima.

Dalo by se říct, že ISIS byl Covid před Covidem.

Ale pak se od nich upustilo, když se „pandemie“ rozšířila před velkým resetem a vyprávěním o „sjednoceném světě“.

Ve své nové, postpandemické podobě je ISIS jen dalším znamením, že „multipolární svět“ je lež. Koneckonců, namísto šíření strachu z mýtického ISIS by vlády Indie nebo Afghánistánu mohly odmítnout hrát hru a označit ISIS za chiméru podporovanou Západem.

Každopádně bychom se měli ptát, „proč by chtěli „válku proti terorismu“ obnovit právě teď?“.

No, je tu několik možností.

Nejprve je tu slovo na R – rozptýlení. Další vysvětlení není třeba.

Za druhé, je tu – kontrola škod. Zahráli své karty Covid v očekávání, že se uklidí a odejdou od stolu, ale hra ještě neskončila a oni potřebují najít další esa.

Zatřetí je tu… sakra… další slovo na R – rozdělení. Stejně jako kulturní válka, válka na Ukrajině a další ožehavá témata může být i „válka proti terorismu“ využita k dalšímu rozkladu nového protisystémového hnutí, které vzniklo díky Covidovému hoaxu. Rozdělit ho podle staromódních stranických linií.

Možná je v příběhu ještě něco víc, co se teprve ukáže. Nějaký promyšlený dlouhý podvod.

Možná někdo navrhne „protiteroristickou armádu“ OSN nebo nějakou jinou mezinárodní legislativu – třeba něco na způsob čínského koncepčního dokumentu Globální bezpečnostní iniciativy – a budeme o další krok dál na cestě ke globální vládě.

Možná se ukáže, že ISIS jsou odpůrci vakcín, nebo se navrhne nová „protiteroristická legislativa“, která bude bojovat proti ISIS, ale v textu budou ukryty klauzule týkající se „lékařských dezinformací“, „protivládních nálad“ nebo „konspiračních teorií“.

To vše jsou samozřejmě jen domněnky, ale ať už se ukáže, že je pravdivá jedna z těchto teorií, všechny nebo žádná, náhlé zapojení ISIS do narativu v tuto pozdní hodinu zavání slovem na Z: Zoufalství.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

2 komentáře

  1. Parádní rozbor divadelní organizace CIA jménem Islámský stát!

    Není pozoruhodné, že tito islámští fanatici ovládli území několika států Blízkého východu, v Sýrii mimo jiné na jistý čas dokonce malou oblast u Golanských výšin, ale před hranicemi nenáviděného Izraele se nakonec vždy zastavili?

  2. Asi jeste nechteli pozornost pocetnych panen, ktere na ne netrpelive cekaji jako odmena za to, ze se nechaji zabit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů