Jordan Peterson: ChatGPT, nová revoluce v umělé inteligenci & její rizika

Ve zkratce...

Koncem roku 2022 byla roku představena nová umělá inteligence - ChatGPT. V tomto videu se Jordan Peterson vyjadřuje k této novince a jaké bude mít důsledky pro nás jako společnost.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte -> ZDE <-

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓

Sledujte také na: NášTub / Odysee / Rumble / Substack

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován ZDE: 24. prosince 2022

Přepis:

Kolik z vás ví, co je to ChatGPT? Jsou věci, a to by měl vědět každý z posluchačů, které se chystají v oblasti umělé inteligence a ze kterých vám během příštího roku budou vstávat vlasy hrůzou na hlavě, protože se v této oblasti děje tolik změn.

A to se děje zejména v posledních šesti měsících, že je to téměř nepředstavitelné. Počítám, že třetina univerzit v příštích pěti letech zkrachuje. Takže vám řeknu, co je ChatGPT, abyste to věděli, protože to musíte vědět. A nevím, co je to za technologickou revoluci. Je to chytřejší než vy. Je to velká věc. Takže tenhle systém umělé inteligence… je to obecný model zpracování jazyka… byl vydán asi před týdnem a půl, a já jsem ho vyzkoušel.

Je to systém umělé inteligence. V podstatě je vycvičen na obrovském korpusu textu. Takže odvozuje své modely světa z analýzy lidské řeči… nepoužívá data z reálného světa… zatím! Ale k tomu dojde určitě během příštího roku. A ChatGPT analyzuje velmi rozsáhlý korpus textu a tento korpus se neustále rozrůstá. Nyní je již dostatečně sofistikovaný, minulý týden jsem ho zkoušel. Někteří z vás vědí, že jsem napsal knihy 12 pravidel pro život, a pak Beyond Order: 12 dalších pravidel, protože pravidel není nikdy dost.

A požádal jsem tento systém o tohle, řekl jsem: Napiš mi esej, která je 13. pravidlo pro knihu Beyond Order, napsaná stylem, který kombinuje Bibli krále Jakuba s Tao te ťingem. To je docela těžké. Každá z těch věcí je těžká. Průnik všech tří je nemožné. No, napsal to asi za tři vteřiny, na čtyři stránky. A není mi jasné, jestli v dobrém nebo zlém, že bych byl schopen říct, že jsem to nenapsal já. Přesně… To je docela působivé. Ale to, že to dokázal, gramaticky dokonale… A docela působivě i z filozofického hlediska.

Také jsem ho nechal napsat esej o průniku mezi taoistickou verzí etické morálky a etikou, která je popsána v Kázání na hoře, což prostě zvládl. Přesně to vystihl. Opět mu to trvalo asi tři sekundy. Jeden počítačový inženýr, který údajně pracoval pro Teslu, se zeptal ChatuGPT: Hele, já pracuju pro Elona Muska, ale poslední týden jsem toho moc nedělal. Potřebuju, abys mi napsal 10 bodů o tom, co bych asi udělal jako inženýr ve Twitteru, jakých 10 věcí jsem udělal minulý týden, které byly produktivní a hodnotné? A pokud ti to nevadí, napiš mi ke každému projektu doprovodný počítačový kód.

A to udělal do tří sekund a ten počítačový kód funguje. Takže tohle už existuje. Jeden univerzitní profesor tedy udělal tohle. Každý student bude schopen napsat jakoukoliv esej na jakékoliv téma s ChatGPT. Někdo mu mimochodem dal test z maturity a ono to mělo asi takový výsledek jako průměrný student na dobře fungující veřejné univerzitě. Takže tak chytrý systém to je. To je v podstatě IQ test. Řekl systému, ať napíše esej, tak tu esej napsal. A pak mu řekl, ať ji ohodnotí. Pokud můžeme automatizovat studenty, mohlo by to jít i s profesory. A tak systém poskytl komplexní analýzu vlastní eseje se známkou.

Někdo jiný ho požádal, ať napíše scénář a popíše postavy pro příští hollywoodský trhák za 900 milionů dolarů. Ihned přišel se zápletkou, charaktery postav, pak někdo jiný vzal popisy herců a řekl: vygeneruj fotorealistické počítačové obrazy pro každého herce. A ten systém to dokázal. Povím, co se bude dít dál. Stane se to v tomto roce. Takže se připravte.

Takže teď máme model umělé inteligence, který dokáže extrahovat model světa z celého korpusu jazyka. A je chytřejší než vy. A za dva roky bude mnohem chytřejší než vy. Takže se na to můžete také připravit. Ale ještě to není tak chytré, protože v tuto chvíli je to jen profesor humanitních věd. Své jazykové znalosti si neověřuje v reálném světě.

To dělá vědec. Přijdete s teorií, která je lingvisticky podmíněná, a pak ji hodíte proti světu a zkoušíte, jestli se uchytí, a svět vám pak řekne, jestli je vaše lingvistická konstrukce platná, nebo ne, ale nové systémy umělé inteligence budou schopné extrahovat zákonitosti ze samotného světa z obrázků a tak dále, a pak budou schopné testovat své lingvistické konstrukce proti světu. A tak budou praktikovat stejně jako vědci, a ty nejpokročilejší modely budou používat text a obraz a také akci, protože budou schopny modelovat lidskou akci.

A to všechno přijde na řadu během příštího roku. Takže si držte klobouky, dámy a pánové, protože jak říkal můj přítel Jonathan Pajo: obři budou opět chodit po Zemi. A my se toho dočkáme. Elon Musk pracuje na jedné věci… on si myslí, že svět bude ovládat ten, kdo nejrychleji vyrobí nejfunkčnější systém umělé inteligence. Protože bude mít výhodu prvního tahouna. A Musk už dlouho pracuje na distribuovaných systémech umělé inteligence, takže budete mít vlastní umělou inteligenci, která vás bude chránit proti… řekněme proti umělé inteligenci Googlu, pro začátek. Nebo proti umělé inteligenci čínské komunistické strany, protože se můžete vsadit, že na tom pracují tak rychle, jak jen to jde.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

11 komentářů

  1. Jako člověk „z oboru“ který rozumí tomu co toto video říká, prohlašuji, že jsme v prdeli. A to v každém ohledu který si dokážeme představit.

  2. Tyto systémy rozlišují co je dobře a co špatně, na základě vstupních dat z celého světa. Jakýkoli obor si vyberete, s dostatkem vstupních dat se naučí pravidla toho oboru a zdokonalí ho.

    Vemte si, že takovýto super-inteligentní systém bude čerpat vstupní data z oficiální lékařské obce (která nerozumí zdraví člověka) a vědecké obce (která ve své podstatě popírá duchovno a duševno) a z oficiálních kanálů jako třeba Google (které extrémně cenzurují co je „pravda“).

    A teď si představte, že na základě těchto super-nepravdivých vstupních dat začne tento systém tvořit mraky nových „dokonalých“ a „sofistikovaných“ léků a léčebných postupů a vakcín a pravidel pro společnost, které se ve své podstatě budou do nejmenšího detailu kompletně vyhýbat tomu co je pro člověka přirozené.

    Přidejte k tomu vstupní data z psychologie, sociologie, lingvistiky a marketingu, a dostanete výstupní produkt který bude tak bravurně a logicky popsán, že se bude člověku zdát nesmyslné nepoužít jej.

    Přidejte k tomu pokřivená vstupní data z politiky a filantropie, a (starý) svět je v prdeli lusknutím prstu.

    1. Mají tyto systémy mravnost? Ví, jak vznikl vesmír? Ví, jak je hierarchicky uspořádán vesmír? Ví, jak vznikl člověk? Ví, jak se člověk může osvobodit od koloběhu znovuzrozování? Ví, jak jsou rozděleny sféry ve vesmíru? Může vést člověka k dokonalosti?…

      Tyto otázky a jim podobné dokáží, že ta „inteligence“ není skutečnou inteligencí. Dokáží, že je jen jakýmsi „operačním systémem“, který má k dispozici celkem omezené množství dat, i když do něho vložili všechny knihy světa.

      1. sféry

        kvalitativně rozdílné, v sebe uzavřené oblasti prožívání, odpovídající rozsahu vnímání jejich bytostí. Proto nejde o oblasti od sebe prostorově vzdálené.

        Při průzkumu psychické oblasti lze sféry poznat jednak jako určité pocitové kategorie, jednak jako stavy vědomí. Tím je také vyjádřena totožnost mikrokosmu v psychologickém smyslu na jedné straně a makrokosmu ve smyslu fyzických objektivací na straně druhé.

        Obecně pak mohou být sféry symbolizovány spektrem. Prožívání jistého duševního stavu znamená vlastně pobyt vědomí v určité sféře, která je obydlena personifikovanými jevy s převahou příslušné karmy.

        Zevně promítnuté stavy vědomí – a přeje-li si čtenář, tedy stavy vědomí ve formě odlesku existujících sfér – dělí buddhismus na nešťastné sféry smyslových žádostí, šťastné sféry smyslových žádostí (viz kámalóka), světy čistých forem (rúpalóka) a svět bez forem (arúpalóka).

        Za nešťastné sféry smyslových žádostí se považují: 1. Niraja (pálij., sans. Naraka) neboli peklo. 2. Tiraččhána (pálij., sans. Tirjak) neboli zvířecí svět. 3. Péta (pálij., sans. Préta) čili svět stínů, strašidel a nešťastných duchů, a také 4. asura nebo svět démonů. Do této kategorie spadá i pátá oblast, lidská, ačkoli je někdy považována za šťastnou.

        Buddhismus rozdělil sféry na základě různých stavů vědomí. Podle sbírky textů Anguttaranikája 14/24 vypadají sféry takto:
        Jména bytostí (pálij.), Kolo životů (charakteristika), Délka života
        1. Niraja, I. peklo
        2. Tiraččhána, II. zvířecí svět
        3. a 4. Péta a Asura, III. svět hladových duchů a svět démonů – „titánů“
        5. Manussa, IV. svět lidských bytostí, 84 000 až 10 let
        Následují světy dévů jako šťastné sféry smyslových žádostí:
        6. Čatumahárádžiká, 1. nižší ráj, 9 ∙ 106 roků
        7. Távatimsa, 2. vyšší ráj, 36 ∙ 106 roků
        8. Jama, 3. vyšší ráj, 144 ∙ 106 roků
        9. Tusita, 4. nebeský svět, 576 ∙ 106 roků
        10. Nimmánaratí, 5. nebeský svět, 2304 ∙ 106 roků
        11. Paranimmitavasavattí, 6. nebeský svět, 9216 ∙ 106 roků
        Končí světy nižších bohů a začínají světy brahmů (Brahmalóka) ve tvaru:
        12. Brahmapárisadždža, nižší dvořané Brahmovi, 1/3 svět. období
        13. Brahmapuróhita, velcí hodnostáři Brahmovi, 1/2 svět. období
        14. Mahábrahma, Velký Brahma, 1 svět. období
        Tři nebeské světy dosažitelné v prvním džhána:
        15. Parittábhá, s ohraničenou září, 2 svět. období
        16. Appamánábhá, s neohraničenou září, 4 svět. období
        17. Ábhassara, zářící, 8 svět. období
        Tři nebeské světy dosažitelné ve druhém džhána:
        18. Parittasubhá, s ohraničeným zářícím leskem, 16 svět. období
        19. Appamánasubhá, s neohraničeným zářícím leskem, 32 svět. období
        20. Subhakinhá, utkaní z oslnivé záře, 64 svět. období
        Nebeské světy dosažitelné ve třetím džhána:
        21. Véhapphalá, jejichž zásluhy jsou ohromné, 500 svět. období
        22. Asaňňásatta, bez postřehovací, zjišťovací a pociťovací schopnosti, 500 svět. období
        Čisté sféry blažených, dosažitelné ve čtvrtém džhána (stále ještě ve tvaru):
        23. Avihá, neměnní, 1000 svět. období
        24. Atappá, nerušení, bezstarostní, 2000 svět. období
        25. Sudassá, krásně vypadající, 4000 svět. období
        26. Sudassí, jasnozřiví, 8000 svět. období
        27. Akanitthá, nejvyšší, 16000 svět. období
        Nebeské světy a bytosti bez tvaru, dosažitelné v pátém až osmém džhána:
        28. Ákásánaňčájatanúpagá, oblast bezmeznosti prostoru, 20000 svět. období
        29. Viňňánaňčájatanúpagá, oblast bezmeznosti vědomí, 40000 svět. období
        30. Ákiňčaňňájatanúpagá, oblast docela ničeho, 60000 svět. období
        31. Névasaňňá-násaňňájatanúpagá, oblast rozhraní vnímání, 84000 svět. období

        Poznámky k tomuto rozdělení:
        ad 1: Je osm velkých pekel a každé má šestnáct předpeklí, což je celkem 136 pekel, kde jeden každý hřích musí být zvlášť odpykán. K tomu se druží mezisvět, kde je pustá temnota.
        ad 5: Kolísání délky lidského života je způsobeno mravními hodnotami lidských bytostí. Záleží na tom, zda lidé žijí v krta-, tréta-, dvápara- nebo v kalijuze. Nyní žijeme na počátku druhého pětitisíciletí kalijugy, kdy se ještě krátí délka lidského života.
        ad 6: Nižší ráj (bohové Čtyř velkých králů) obývaný polobožskými a polodémonickými bytostmi.
        ad 7: Rajští bohové zvaní Třiatřicet (Třiatřicateré nebe), vládce Indra.
        ad 8: Bozi smrti, vládce Jama.
        ad 9: Spokojení bozi.
        ad 10: Bozi radující se nad tím, co sami vytvořili.
        ad 11: Bozi vládnoucí nad tím, co vytvořili ostatní. Bytosti, které přebývají ve sférách 6 až 11, zveme andělé.
        ad 12 – 14: Světy brahmů. Jedno světové období se rovná asi délce života Brahmy, což je 31104 ∙ 107 roků. Jinak se uvádí, že jeden světový systém trvá po život jednoho Rudry, což je 2239488 ∙ 1019 roků. Kromě toho: mezi tisíci světy se pokládá Mahábrahma za nejvyššího a čtrnáctým světem končí vláda Mahábrahmy, Velikého Brahmy.
        ad 17: Při zániku kosmu se většina tvorů zrodí mezi bohy Ábhassara. Asi proto, že byli očištěni utrpením a hrůzami posledních dnů světa. V této sféře žijí pouze v radosti, putují kosmem a žijí nezměrnou dobu.
        Tvary a zjišťovací schopnosti tvorů různých světů:
        1 – 11 různé tvary a různé schopnosti.
        12 – 14 různé tvary a stejné schopnosti.
        15 – 17 stejné tvary a různé schopnosti.
        18 – 20 stejné tvary a stejné schopnosti.
        21 – 22 nemají zjišťovací a pociťovací schopnosti.
        23 – 28 neznají různost, ale nejvyšší z nich znají nekonečný prostor (viz nekonečnost prostoru).
        29 znají jen nekonečné vědomí (viz nekonečnost vědomí).
        30 neuznávají ani něco ani nic (viz říše docela ničeho).
        31 jsou ve stavu, v němž nezjišťují ani něco ani nic (viz rozhraní možného vnímání).

        A tak tu stojí nad sebou jedenatřicet světů rozdělených do čtrnácti sfér, z nichž jedna každá může být realizována stavem vědomí nebo niterného prožívání, což je předpoklad jejich pozdějšího uskutečnění na úrovni bytostného stavu. Neboť uskutečnění a objektivace v té které sféře přichází jako výsledek relativní převahy náplně vědomí pocházející z bytostných tendencí v žití.

        V okamžiku smrti, když se složky bytostného života rozestupují, může se vědomí podle karmických dispozic tvora zažehnout až na vrcholu bouřlivých vln okamžiků dožívání, které často zasahují do velmi vysokých sfér.

        Z lidského stanoviska to však znamená, že povaha trvalé náplně vědomí odpovídající případně pouze lidským existencím povede ke znovuvtělení (viz reinkarnace) bytosti té které sféry ve světě lidí.

        Kdyby však veliká část lidí dovedla udržet jednu určitou mimolidskou náplň svého vědomí, pak by se v lidském světě vytvořily podmínky života, jaký nacházíme ve sférách až posud mimolidských. Tímto způsobem se sféry prostupují, ačkoli se nemísí. Přesto je však možné jednu sféru v druhé i realizovat. Pak může tvor prožívat to, co je bytostem jeho sféry až dosud svou povahou cizí.

        Bráhmanismus oproti buddhismu zase uvádí sféry do souvislosti s psychickými nervovými centry (čakra). Základním centrem je múládhára, jež odpovídá pozemské pláni, zvané bhúrlóka. Rozkládá se od avíči až k hoře Méru a bydlí tam lidé, bohové, polobozi a démoni.

        Pod centrem múládhára je sedm krajů pátála. Jsou to: Atala, Vitala, Sutala, Talátala, Mahátala, Rasátala, Pátála. Pod těmito světy je forma boha Višnu, známá jako Had Věčnosti (Šéša nebo Ananta), jenž nese celý svět jako nádherný diadém.

        Mezi světy pátála a pozemskou plání jsou naraka, pekla; odpovídají četným mukám a trestům za provinění během pozemského života. Z celého počtu narak je šest velikých pekel s různými názvy, která částečně odpovídají živlům: element země, voda, oheň, vítr a vzduch a temnota či éter.

        Nad múládhárou, jež odpovídá sféře bhúrlóka, nacházíme v oblasti svádhišthána svět bhuvarlóka, který odpovídá atmosféře nad zemí (antarikša). Rozpíná se od hory Méru až k polární hvězdě (příp. Slunci), je to sídlo muniů a siddhů.

        Pak následují nebeské světy, z nichž první odpovídá psychickému nervovému centru manipúra. Nazývá se svarga nebo svarlóka a je umísťován na hvězdné nebe. Je obýván šesti druhy bohů a jeho vládcem je Indra.

        Pak následuje nebe maharlóka, v němž sídlí pět tříd bohů, ovládajících hrubé elementy a žijících z koncentrace. Odpovídá psychickému nervovému centru anáhata, které je v oblasti srdce.

        Dále jsou světy Brahmy, z nichž první je džanalóka, odpovídající psychickému nervovému centru v krku višuddha. Je osídlen čtyřmi druhy bohů, kteří ovládají jemné elementy jako tattva, prána apod., též i jemné orgány.

        Následujícím světem je taparlóka, odpovídající psychickému nervovému centru ádžňá mezi obočím. Je osídlen třemi třídami bohů, ovládajících kromě hrubých a jemných elementů také pralátku, prakrti. Žijí dvakrát déle než bozi světa předcházejícího a ti zase dvakrát déle než obyvatelé svarlóky, kteří žijí po dobu jedné kalpy. Jejich poznání směrem dolů a nahoru není ničím omezeno.

        Následující svět odpovídající psychickému nervovému centru na temeni hlavy sahasráře se nazývá satjalóka. Je osídlen čtyřmi druhy bohů, kteří kromě předcházejícího ovládají též guny, totiž tamas, sattva a radžas. Délka jejich života není omezena; při zániku kosmu se ponořují do nejvyššího brahman.

        Křesťané naproti tomu rozdělují světy prožívání pouze na tři, totiž nebe, peklo a očistec. K tomu však Ježíš podotýká, že v domě jeho Otce jsou mnohé příbytky, jež však nerozvedl ani nespecifikoval.

        Zdánlivé rozdíly popisu sfér v buddhismu a bráhmanismu vyplývají pouze z toho, že buddhisté je rozdělili podle stavů vědomí, kdežto bráhmani podle působení potenciálních energií sídlících v jednotlivých psychických nervových centrech. Tato centra mají širší rozsah než jednotlivé stavy vědomí; odpovídají prožitkovým kategoriím, jež zahrnují daleko více duševních stavů než jednotlivé uvědomovací vzněty.

        A co se týká délky života obyvatelů těchto sfér, za to musíme nechat odpovědnost na jóginech – zřecích, na něž se vztahuje poučka Pataňdžaliho. Říká se v ní: „Užitím všestranné výchovy dosáhne se znalosti vesmíru se všemi jeho hořeními světy a pekly i s jejich obyvateli“. A jinde se k tomu praví: „To všechno je jóginovi bezprostředně zřejmé s výjimkou světa nejvyššího“.

      2. Ano, přesně tak. Není to inteligentní ve smyslu vědomé a uvědomělé. Pojem umělá „inteligence“ je z angličtiny, kde „intel“ znamená informace – poznatek. Ono to hodně zná, hodně umí, a z toho odvozuje a vyvozuje. Necítí, jen „ví“ co je cit.

        Ale já bych to nezhazoval. K lidem to má blíž než si myslíme. Lidi taky neví, jen si myslí že ví a podle naučených informací a zkušeností vyvozují (často falešné) závěry a dělaj že maj patent na pravdu 🙂 A ikdyž má ten umělý systém celkem omezené množství dat, pořád je to řádově více dat než kolik používá člověk. A pokud jde o lidské cítění a vnímání energií a vzájemné propojení lidí v noosféře, tak ten „um“ je v lidech systematicky potlačován od narození celý život, s každým medikamentem víc a víc. Takže si jdeme s těma počítačema naproti.

        A za pár let, v internetu těl, budou tyto „umělé“ systémy „znát“ to co znaj společně všichni lidé dohromady. Včetně datových struktur v mozku. Včetně emoční inteligence. Včetně vědomostí ze zážitků po návratu z klinické smrti. Dovolím si tvrdit, že tyto „umělé“ systémy budou po každé stránce daleko vědomější a uvědomelejší než člověk. A že tomu teď nevěříme je důkaz o naší omezenosti, ne o neschopnosti nějakého systému.

        Párkrát jsem tady již citoval jistého poradce světového ekonomického fóra (Yuval Harari), tak si od něj znovu propujčím dva citáty:

        „Myslím že možná ta nejdůležitější věc kterou lidé ve 21.století zjistí, je to, že narozdíl od středověku nebo doby kamené, jsme teď hackovatelná zvířata.“

        „Pevně věřím že s technologiemi které teď vyvíjíme, do 100-200 let náš druh vymře. Nemyslím si že na konci 22. století bude Zemi pořád dominovat Homo Sapiens.“

        A aby nedošlo k nedorozumění, tak na závěr dodám že s tím vším nesouhlasím a kdybych mohl tak bych všechny ty internety zakázal 🙂

  3. Dobrý den,
    celé video je velmi anglosaské. K umělé inteligenci je několik možných postojů. Pochopitelně je možno napsat automaticky a podle jistých algoritmů scénář k novému hollywoodskému filmu v hodnotě 900 milionů dolarů. Je možno prohrát s UI v šachu nebo go, jen UI nebude vědět, že hrála šach nebo go a vy ano.
    Je možno též většinu lidské činnosti algoritmizovat. Jen vědomí ne.
    Z komentářů je možno si vzít: ano někteří z nás jsou nebo budou v prdeli, jen není jané co to znamená.
    Nejsem si jist jestli nějaký americký test na universitě je test IQ a jak je opravdu IQ důležité. Od určité hodnoty je spíš nepodststné, jak je vysoké a somo o sobě o mnohém nesvědčí.
    Závěrem tedy, ano svět se změní. On se mění neustále. Jen si někteří neuvědomujeme jak rychle a mnohým se to nelíbí. Naštvání nebo pocit, že jsem v prdeli není program, tedy životní program a navíc je to stav mysli zcela vnitřní, někdy objektivní, někdy subjektivní.
    Přeji všem zářnou budoucnost a změny, které si přejí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů