Lockdowny – Největší chyba v historii

Ve zkratce...

Charlie Kirk v tomto krátkém videu mluví o tom, že lockdowny jsou a byly chyba, že jen oddalují nevyhnutelné a ve výsledku mají negativní důsledky na lidi.
Facebook
Telegram
VK

Přepis:

Charlie Kirk: V posledních šesti měsících jsme udělali neuvěřitelnou chybu. Hodně jsem si tohle zkoumal. Lockdowny se zapíšou do dějin jako jedno z nejhorších rozhodnutí v historii naší země, bez výjimky. Lockdowny jsou… Lockdowny… Musíme to říct, aby se to už nikdy nestalo. Řeknu nějaké věci, které někteří mohou považovat za kontroverzní, ale to je jedno… Lockdowny jsou luxusem bohatých. Pokud máte peníze, můžete přežít lockdown. Pokud je nemáte, musíte bojovat a sotva vyžít.

Každé měřítko pro upadající společnost stoupá. Každé měřítko. Kvůli těmto lockdownům se o 150 milionů více lidí po celém světě dostane do extrémní chudoby. 150 milionů lidí po celém světě, protože jsme se rozhodli přerušit globální dodavatelské řetězce, přerušit pohyb lidí, zboží a služeb. 15 000 vědců podepsalo Barringtonskou deklaraci, která říká, že lockdowny jsou největší hrozba pro lidské zdraví. Říkají, že je to v zájmu bezpečí a zdraví, ale lockdowny lidem škodí. Tohle nejsou zločiny bez obětí. Pokusili jsme se zabít myš pomocí rakety, a za chodu jsme se nepřizpůsobili. Čím více dat jsme měli, tím více jsme naši zemi uzavřeli.

To vše akorát oddálilo nevyhnutelné, a také ublížilo našim mladým lidem. Jeden ze čtyř mladých lidí v naší zemi v posledních 90 dnech zvažoval sebevraždu. Jeden ze čtyř. Užívání antidepresiv v naší zemi je na vzestupu o 600 %. 600 %. Mohu vám říct statistiky. 40 % amerických dospělých lidí oznámilo problémy s duševním zdravím, což je 6% nárůst oproti roku 2019. Sebevraždy v americké armádě se zvýšily o 30 % během pandemie oproti roku 2019. CDC kvůli obavám z čínského koronaviru odhaduje, že 41 % amerických dospělých odložili urgentní zdravotní péči. Nechtěli jít do nemocnice, mysleli si, že si ublíží.

Co malé podniky? Yelp, který jste všichni někdy použili, říká, že 60 % restaurací v jejich aplikaci se nikdy znovu neotevřou. 60 %. Kdo vlastní malé podniky? Kdo vlastní tyto restaurace? Vy všichni tady… víte, jak je to těžké. Musíte jednat s městem, místní okrskovou vládou, přesvědčit lidi, aby se vrátili. Páteří amerického podnikatelského experimentu jsou lidé ze střední třídy, co podnikají malé riziko, kteří mají 5-10 zaměstnanců, a my jsme je zničili. A co se stane s vládnoucí třídou v této zemi? Jeff Bezos je bohatší než kdy předtím.

Bohatí, a Bůh jim žehnej… většina z nich jsou schopni tohle bez problémů přežít. Je to kolektivistická třída, která v této zemi dělá rozhodnutí, která skrze tyto lockdowny ničí obyčejné lidi. A oni říkají: „Důvodem je, aby se zastavilo šíření.” To je lež! Nikdy nebude možné zastavit šíření. Jen oddalujete nevyhnutelné. Můžete ho dočasně zpomalit, můžete ho dočasně zbrzdit, ale dává to lidem falešnou víru v něco, co ubližuje skutečným lidem. A co naše generace? Jak jsem říkal, 52 % mé generace nyní žije doma se svými rodiči. To je nárůst ze 37 % oproti minulému roku. 52 %! Nenapadám lidi, co žijí doma se svými rodiči. Někteří nemají na výběr. Kvůli financím nemají na výběr.

Máme generaci, kde průměrný dluh ze studentské půjčky na vypůjčitele je 31 tisíc dolarů. Tito lidé pak vystudují většinou s málo nebo žádnými dovednostmi, a s radostí rozvedu celý problém se školstvím. Poté vstoupí do země, kde jim říkáme: „Musíš tvrději pracovat. Musíš tvrději pracovat. Omlouvám se, že jsme v posledních 9 měsících uzavřeli zemi.” To, s čím si v západní společnosti nyní zahráváme, pokud znovu plně neotevřeme naše ekonomiky a školy, způsobíme nenapravitelnou škodu páteři naší republiky, což umožní pouze socialistickému demagogovi, získat moc.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Jedna odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů