Pracovník FDA odhaluje blízké vazby mezi úřadem FDA a farmaceutickými společnostmi (2. část) | Projekt Veritas

Ve zkratce...

Pracovník FDA na kameře odhaluje: „Téměř miliarda dolarů ročně jde do rozpočtu FDA od lidí, které regulujeme”. Více v druhé části odhalení od Projektu Veritas.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte zde.

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓

Sledujte také na: NášTub / Odysee / Rumble

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován ZDE: 17. února 2022

LinkedIn Christophera Colea

První část:

Pracovník FDA na kameru odhaluje budoucí COVID politiku | „Biden chce očkovat co nejvíce lidí” (1. část)

Přepis 2. části:

CC (Christophe Cole): Ano, farma vám dá více peněz a zvyšuje to šanci na schválení. Ty špinavé věci se nikdy nezveřejňují. Je větší tlak… je větší tlak něco schválit. FDA tlumí dopad licenčních poplatků na jejich operace, protože ví, že je závislá na farmaceutických společnostech a na vakcinačních společnostech a ostatních, aby jejich agentura (FDA) fungovala. Bude to opakující se zdroj příjmu. Pokud se jim podaří, aby se každý člověk musel ročně očkovat, je to opakující se příjem peněz. Farmaceutické, potravinářské, vakcinační společnosti nám platí miliony dolarů ročně, abychom najímali a udrželi recenzenty, kteří budou schvalovat jejich produkty.

CC: Pfizer a další farma společnosti mají finanční motivaci propagovat další očkování.

PV (novinářka Projektu Veritas v utajení): Kolik peněz dostávají?

CC: No, myslím… bude to opakující se zdroj příjmu. Z počátku to nemusí být tolik, ale pokud se jim podaří, aby se každý člověk musel ročně očkovat, je to opakující se příjem peněz do jejich společnosti.

PV: Dobře, takže když udělají vakcínu povinnou pro batolata, tak je to zaručený příjem.

CC: Ano, na určité úrovni.

PV: Myslíte, že to je část důvodu, proč…

CC: Nemyslím si, že to je důvod, ale pochopitelně je to jeden z přínosů. Očividně to chtějí i z toho důvodu. Kongres už dávno schválil licenční poplatky pro FDA. V podstatě účtujeme farma průmysl miliony dolarů, abychom najímali více recenzentů léků a vakcín, což urychlí schvalovací proces, aby vydělali více peněz. Náš rozpočet je kolem pěti a půl miliard dolarů.

PV: Počkat, pět a půl miliardy pro co?

CC: Rozpočet FDA.

CC: Téměř miliarda dolarů ročně plyne do rozpočtu FDA od lidí, které regulujeme.

PV: Co tím myslíte?

CC: Farmaceutické, potravinářské a vakcinační společnosti… platí nám stovky milionů dolarů ročně, abychom najímali a udrželi recenzenty, aby schválili jejich produkty. Není to přímá korelace… myslím si, že agentura FDA někdy přikrášluje dopad licenčních poplatků. Tlumí dopad licenčních poplatků na jejich operace, protože ví, že je závislá na farmaceutických a vakcinačních a ostatních společnostech, aby jejich agentura mohla fungovat. Co se týče celkového dopadu schválení… nemyslím si, že to má dopad na fungování FDA. V agentuře jsou pochopitelně lidé, kteří mohou být více přiznivě naklonění některým farmaceutickým společnostem, které jsou ve schvalovacím procesu.

Ty špinavé věci se nikdy nezveřejňují. Myslím tím… je tam větší tlak. Větší tlak něco schválit. Jen protože… většina z nich… téměř všechna z nich jsou založená na skutečných údajích. Takže ano, oni vám dají více peněz, to je skvělé, a zvyšuje to šanci schválení. Ale pokud nemají údaje, tak to schytá recenzent. Nebo to všichni schválí, pak se projeví nepříznivé reakce, a my to musíme stáhnout z trhu.

PV: Stává se to?

CC: Ano, děje se to hodně. Všechny organizace v rámci FDA začaly vidět jen zisk a peníze. Je to jako… musím si ulomit kousek toho koláče. Myslím si, že jsme v tomto zašli příliš daleko. FDA je trochu horlivá v účtování si licenčních poplatků na jiné než mzdové výdaje.

PV: Proč to dělají?

CC: Proč ne? Peníze se uloží do banky. Neutrácí se… je to víceleté. Peníze se uloží do banky, a chcete být schopna je utrácet.

PV: Utratit za…?

CC: Za cokoliv… ať je to správné nebo špatné. Kongres to pak na nižší úrovni schválil. Schválili to hlavně pro výplaty, ale teď to také podporuje infrastrukturu a vše… je to jako takové zvíře. Podle mě je účtování si licenčních poplatků přehnané. Ale farma průmysl si na to moc nechce stěžovat, ale myslím si, že FDA je nejspíše… myslím si, že to používají k zakrytí jiných výdajů, které nezbytně nesouvisí s potřebou po licenčních poplatcích. Podle mě v FDA není dost lidí, co by řeklo: Dívejte, to není v pořádku, takže vám poplatek nenaúčtujeme. Nechcete být ten člověk. Moc dlouho tam nevydržíte, pokud budete vždy tím člověkem.

PV: Vždy ten člověk, který tak nějak…

CC: Který kritizuje nebo navrhuje, že bychom tohle dělat neměli.

PV: Pokud tedy na to upozorníte, tak…

CC: Jste označena.

PV: Co tím myslíte?

CC: Nedostanete se do určitých úrovní ve vládě. Překvapivě ve vládě není motivace se ozývat. Myslela byste si, že je, ale není. Je lepší prostě nic neříkat a jen to ignorovat. I když je status whistleblowera vysoce postavený, je poněkud směšný. Není žádná ochrana pro někoho, kdo se ozve.

PV: A neměla by být?

CC: Má být, ale jsou jednoduché způsoby, jak to obejít.

PV: Jak?

CC: Budete označena a ostatní instituce vás nebudou chtít najmout, pokud jste se ozvala proti něčemu, ať je to správné nebo špatné. Je nezajímá, proti čemu jste se ozvala. Jen nejsou ochotní… vláda je o tom, nerozvířit vody… a oni nechtějí… což je jeden z problémů, který mám s vládou… nelíbí se jim, když někdo rozvíří vody, ať je to správné nebo špatné… za žádnou cenu. Chtějí najmout bezpečného člověka, který práci dokáže dělat, ale který… je skvělý pracovník.

PV: Takže typ člověka, který odvrátí zrak, když něco uvidí?

CC: To je člověk, kterého by najali.

CC: Z toho, co jsem slyšel… nikdo toho člověka nepřijme. Jste omráčená. Je lepší zůstat potichu a přijmout to.

Komentář od tiskové mluvčí FDA: „Licenční poplatky poskytují FDA zásadní financování pro nezávislé přezkoumání lékařských produktů, které pomáhají všem Američanům, aniž by se ohrozil závazek agentury vůči vědecké integritě, veřejnému zdraví a regulačním standardům, bezpečí pracienta a transparentnosti.“

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů