Pravda o muži jménem Alexej Navalnyj, údajném „Putinově nepříteli”

Ve zkratce...

Byl Alexej Navalnyj skutečně hlavním Putinovým protivníkem? Byl otráven ruskou vládou, která ho pak ve vězení zabila? Byl vůbec v Rusku populární? Tak na to všechno je odpověď „ne”, a my vám ukážeme, co vám Západ neřekne, zatímco oplakává svého oblíbeného mediálního miláčka.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte zde.

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓


Jestli jsou pro Vás překlady hodnotné, zvažte přispěním na jejich tvorbu níže kartou (ocením měsíční podporu) nebo ZDE na bankovní účet. Děkuji! (ps: Po kliknutí na tlačítko „Přispět” budete přesměrování na platební bránu)

Donation amount
Donation frequency


Sledujte také na: NášTub / Odysee / Rumble / Substack

Originál videa publikován ZDE: 17. února 2024

Přepis videa:

Američtí politici a média oplakávají smrt rasisty a xenofoba Alexeje Navalného jako hrdinu a oběť Vladimira Putina a jeho režimu. Dělají to proto, aby vám prodali válku s Ruskem. Pokud se však podíváte na to, kdo tento muž skutečně je a jak málo víme o tom, co se mu stalo, nepřijmete to jako důvod k jakékoli válce. Alexej Navalnyj dnes zemřel ve vězení poté, co údajně utrpěl krevní sraženinu. Federální vězeňská služba Ruska oznámila, že se mu udělalo špatně po vycházce.

Ztratil vědomí a zdravotnický personál se ho sice pokusil resuscitovat, ale nepodařilo se mu to. Prezident Biden využil příležitosti k živé tiskové konferenci ve vzácné formě. Všichni politici se ozývají s rozhořčením, že to ukazuje, že Putin je šílenec a Rusko je zlo. Západ tvrdí, že to byl politický vězeň. Že ho otrávili Rusové. Že byl Putinovou největší hrozbou. Nic z toho není pravda. Řeknu vám, co víme o Alexeji Navalném, než se stal miláčkem médií, protože bylo snadné ho použít jako úder na Rusko a Putina. Zaprvé, byl to opravdu hrdina hodný obhajoby? Za druhé, byl otráven konkrétně ruskou vládou? Za třetí: byl uvězněn neprávem? A za čtvrté: byl skutečně hlavním Putinovým protivníkem?

Hodně z toho pochází z knihy Jacquese Bauda: Případ Navalnyj – spiknutí ve službách zahraniční politiky. Je to skvělá kniha. Doporučuji, abyste si ji přečetli sami. Ale začněme první otázkou. Byl to hrdina? I Západ ví, že nebyl. Tady je článek na Salon.com z roku 2017, který ho za žádného pokrokového hrdinu neoznačuje. V podstatě byl podle nich ruskou obdobou bílého nacionalisty, nenáviděl imigranty. Nazývali ho ruským Trumpem. Říkali, že liberálové… kdyby studovali, což nedělají… by ho nenáviděli ještě víc než Steve Bannona. Říkají, že je proti imigrantům, zejména pokud jde o nově příchozí ze střední Asie. Lidé, kteří ho podporují, říkají, že Putin je zodpovědný za zničení Ruska, protože dovolil imigraci.

Hrál roli v pochodech skinheadů, má sympatie dalších extremistů. Líbí se mi tento tweet: Vždycky je pro západní lidi smůla, když se poprvé dozvědí o Navalného proti-imigrantské xenofobii a jeho roli v moskevských pochodech skinheadů. Ví o tom Západ? Zajímá je to? Je všechna tato chvála ekvivalentem hostování nacisty v kanadském parlamentu? Tak se rozhodněte. Jedná se samozřejmě o chráněná přesvědčení. Pokud chcete být rasista, směle do toho, ale měli byste alespoň vědět, kdy podporujete rasistu. Víte to, když podporujete Navalného?

Otázka číslo dvě, byl otráven ruskou vládou za to, že byl v opozici vůči Vladimiru Putinovi? No, k údajné otravě došlo během letu z Tomsku do Moskvy. Jeho okolí nejprve tvrdilo, že se to stalo čajem, ale ten čaj mu přinesli jeho vlastní kolegové. Další podivná historka byla o spodním prádle. Když to později nikdo nemohl potvrdit, říkalo se, že to bylo z lahví s vodou z hotelu. Říkali, že tyto láhve odvezli do Německa na analýzu, ale bezpečnostní záběry z letiště ukazují, že zavazadla byla kontrolována. Nikdy tam žádné lahve nebyly a německá vláda nikdy neřekla, že by nějaké lahve prohlédla. Jeho vlastní kolegové později historku o lahvích s vodou odvolali.

A teď k té otravě. Tvrdí, že to byl Novičok, což v ruštině znamená „malý”. Kupodivu se objevují zprávy, že Novičok je bojová otravná látka, která zůstala ve stádiu pokusů a Sovětský svaz ani Rusko ji vlastně nikdy nepřijaly. Poznamenali, že jeho vysoká toxicita ztěžuje manipulaci na bojišti, což znamená, že kdyby se jím pokusili otrávit lidi, sami by se zranili. Proto od něj Sověti upustili a zařízení pak byla v roce 1987 přestavěna na výrobu chemikálií pro civilní použití.

Dobře, ale hádejte, kdo má Novičok? A hádejte, kde je uložen? Podle zdrojů se Novičok nacházel v několika zemích NATO včetně Německa, Spojených států, Velké Británie, Československa a Švédska, a byl používán pro účely výzkumu a vývoje protilátek. USA již v devadesátých letech podaly téměř 140 patentů na chemické zbraně tohoto typu a již v roce 1998 americká laboratoř pro chemické zbraně v Edgewoodu syntetizovala Novičok.

A podle tohoto bývalého ředitele FSB existovaly na Ukrajině malé zásoby Novičoku. Dobře, ale předpokládejme, že se někomu v Rusku skutečně dostal do rukou Novičok a použil ho k otrávení Alexeje Navalného. No, tohle je známý organofosforový toxin, což znamená, že narušuje fungování svalů, a je to nevratné. V podstatě zatuhnute a pak to nemůžete zvrátit. Pokud lékaři mají podezření, že se tím někdo otrávil, musí nosit plnou ochrannou výstroj a masky. To je legrační, protože nikdo, kdo kdy Navalného ošetřoval, v té výstroji nebyl, ani v letadle, ani v nemocnici, ani v sanitce. To je divné. Proč?

Když byl později letecky převezen na léčení do Německa, německá vláda později řekla: proč bychom vystavili naše lidi riziku, kdyby byl vystaven Novičoku? A byli z toho rozrušeni. Proč tedy jel do Německa? Je to divné, protože když si dáte tu práci, abyste ho otrávili, pokud jste ruská vláda, proč ho tedy necháváte odjet do Německa? Proč někoho otrávíte a pak ho necháte odjet?

Tady je důvod, protože tato skupina nevládních organizací požadovala, aby byl ošetřen v Berlíně, objednali letadlo a to letadlo odletělo o den později. Pozdě odpoledne byl tedy u jeho lůžka v Rusku nejméně jeden německý lékař, zatímco se zařizoval jeho převoz. Po osobní intervenci Vladimira Putina daly ruské úřady večer 21. souhlas k tomu, aby se léčil v Německu. Proč by to Putin dělal?

Proč někoho otrávíte a pak řeknete: Dobře, porušíme pravidla a necháme ho odjet do Německa. Proč to dělat? To je divné, ne? Zvlášť když uvážíme, že byl v podmínce, která mu zakazovala opustit ruské území, ale Putin to povolil. Nikdo v tom letadle neměl na sobě žádné ochranné pomůcky. Navzdory jakémukoli podezření na otravu Novičokem, na kterou vlastně lékaři v Rusku nikdy neměli podezření, jen se snažili zjistit, co mu je. Teprve když se dostal do Německa, začali mluvit o otravě Novičokem.

Když byl v Německu, staly se tyto zprávy přísně tajnými. Když si je projdete, různé zprávy nemocnice Charité, která je v Německu, organizace OPCW Německa, Švédska nebo Francie, všechny založené na krevních vzorcích, žádná z nich nepotvrzuje způsob otravy, ani se nezmiňuje o lahvích nebo spodním prádle. A to se později potvrdilo i v německém parlamentu. Analýzy provedené všemi těmito západními laboratořemi zůstávají tajné a nebyly zveřejněny ani sděleny Rusku, přestože o to požádalo. Nemocnice v Německu sice vydala tiskovou zprávu, že analýza ukázala na intoxikaci nějakou látkou, ale neřekla, jakou. Později uvedla švédská analýza tohle: „V krvi pacienta byla potvrzena přítomnost XXXX”, to slovo je redigováno.

No, to je divné, když tak moc chtějí, abychom si mysleli, že je to Novičok, a ví, co to bylo, proč to před námi utajují, když se nám tak usilovně snaží říct, že byl otráven Novičokem? Za zmínku stojí i tato poznámka o tom, jak švédská vláda plní příkazy vlády USA, jejich plátců, ohledně Juliana Assangeho. Později lékařský časopis Lancet zveřejnil tento článek, který měl krevní testy Navalného. Oni také dospěli k závěru, že to byl Novičok.

Ale také zveřejnili jeho krevní obraz, a ten ukázal následující, pokud si to přečtete, poznáte, že krevní obraz Navalného měl následující: Albumin, což naznačuje problém s játry, vysoké hodnoty LDH, což naznačuje metabolickou poruchu často pozorovanou u rakovinných nádorů. Hodnoty amylázy a lipázy naznačují zánět slinivky břišní, o kterém se o něm mluvilo v minulosti. Tyto další hodnoty naznačují bakteriální infekci. Další lék často používaný k léčbě Parkinsonovy choroby. Měl Parkinsonovu chorobu?

Lithium používané k léčbě bipolární poruchy a deprese. A tyto tyto další věci byly přítomny, což nám ukazuje, že muž, který tento týden zemřel v ruském vězení, nebyl jinak zdravý člověk, a to ani před touto údajnou otravou. Dozvíme se někdy, zda byl skutečně otráven? Jestli to byla skutečně ruská vláda, co tam bylo, kdo to tam dal? Máme tak málo důkazů… ale západní tisk se chytnul příběhu, že on byl naprosto otráven tou nervově paralytickou látkou.

Co víme, je, že se uzdravil zhruba v rozmezí jednoho měsíce. Koncem září ho propustili a v říjnu už byl podle lékařů v pořádku. Tím se dostáváme k naší třetí otázce, protože se později dostal do vězení v Rusku, byl uvězněn neprávem? No, Navalnyj byl obviněn z korupce. A vždycky dostal pouze podmíněný trest za stejnou věc, za kterou jiní lidé dostávají vězení. O tom, že dostal mírný trest za to obvinění z korupce a pak porušil kauci, se v západním tisku nikdy nepsalo.

Tady se píše: Navzdory tomu, že už to pravidlo porušil šestkrát v roce 2020, před tou údajnou otravou. Dvakrát v lednu, jednou v únoru, v březnu, v červenci a srpnu. Ale ruské úřady k němu byly shovívavé. Takže nejenom, že měl mírný trest za toto obvinění, ale bylo mu umožněno, aby dál ty podmínky podmíněného trestu nedodržoval. Několikrát je porušil, ne proto, že by ležel v nemocnici v Německu. To nebyl důvod, proč ji pak porušil znovu. Byl propuštěn z nemocnice, ignoroval své podmínečné propuštění, aby mohl jet na turné po Evropě a odjet na dovolenou.

Podívejme se na jeho program. Nejprve jeho… chci upozornit, protože tato kniha je přeložena z francouzštiny, někdy se říká ji, když máme na mysli ho – Navalného. Povinnost hlásit se mu byla ruskými úřady pozastavena v době, kdy byl v nemocnici. Na druhou stranu zpráva lékařů v nemocnici říká, že v říjnu byl v podstatě hotov se svými příznaky. Po opuštění nemocnice měl opět zvláštní povolení k odchodu. A pak se měl vrátit, protože byl v podmínce.

Neudělal to, jel do Basileje, poskytl rozhovor německým médiím. Pak odjel do jižního Německa a strávil tam několik dní, aby se dostal zpátky do formy. Pak se v listopadu vydal na telekonferenci k evropským poslancům, kde požadoval sankce proti Rusku. Později pak odletěl na Kanárské ostrovy na dovolenou u moře, kterou se rozhodl nečekaně absolvovat navzdory radám svých bodyguardů. Poté se až do ledna účastnil svého filmu, než 17. ledna odletěl do Ruska. Vše nasvědčuje tomu, že by se Navalnyj mohl vrátit do Ruska, aby splnil své závazky, a že si naše média hrála s fakty.

Vězeňské orgány mu 28. prosince poslaly varování, stejně jako jeho právníkům a tiskovému mluvčímu, ale on ho ignoroval. Proto ruské vězeňské orgány těžko mohly ignorovat tento nový vysoce medializovaný přestupek, takže neustále porušuje své propuštění na kauci. A podniká mediální turné, jezdí na luxusní dovolené a v podstatě se tím chlubí. Tady se píše, že v tuhle chvíli už to prostě nemohli ignorovat a zrušili mu podmíněný trest. Píše se tu: pravděpodobně doufal, že opět využije milosti úřadů, ale s vysíláním svého filmu a výzvami po sankcích proti Rusku, to bylo z jeho strany asi naivní, prostě to přehnal.

A teď se do toho vložil Západ a říká, že Putin pronásleduje své nepřátele. Že Rusko pronásleduje opoziční politiky, zbytek znáte. Teď k poslední otázce, je to skutečně hlavní Putinův protivník? Není. Putinovým hlavním protivníkem je komunistická strana, nikoliv extremisté, kteří následují Navalného. Alexej Navalnyj byl ve skutečnosti v Rusku sotva populární, měl asi 3% politickou podporu. Většina lidí ho zná jen proto, že byl dobrý na Instagramu. Ale lidé mimo městská centra ho moc neznali.

Když se podíváte na tento průzkum, ukazuje, že po této údajné otravě klesá hodnocení jeho činnosti. To nejsou lidé, kteří by ho volili, to je jen dojem lidí z něj, protože jeho skutečná politická podpora se odhaduje asi na dvě až čtyři procenta. Ale po tvrzení, že byl otráven, ztratil procento. A ve skutečnosti mnozí uvádějí, že když Rusové vidí, že západní tisk někoho obhajuje, pojmou podezření, že ten člověk je loutka Západu.

A existuje mnoho důkazů o tom, že Alexej Navalnyj byl skutečně západní loutkou a byl podporován americkou vládou, nevládními organizacemi a CIA. K tomu je spousta důkazů. To si necháme na další video. Putinovým hlavním protivníkem je komunistická strana, rozhodně ne extremisté, kteří následovali Alexeje Navalného. A Putin sám řekl, že kdyby chtěl Alexeje Navalného otrávit, tak by se mu to povedlo. Řekl to v prosinci 2020. Řekl: proč bychom se tím vůbec zabývali?

Kdybych ho chtěl otrávit, byl by mrtvý. Znamená to tedy, že Vladimir Putin je na své nepřátele hodný? Znamená to, že Alexej Navalnyj to měl ve vězení snadné? Znamená to, že s ním bylo dobře zacházeno? To nevíme. Rozhodně bychom měli chtít odpovědi na tyto otázky. Ale odpovědi na tyto otázky nechci od žádného zdroje z NATO ani od žádného spojence NATO, ne po zprávách, které jsem vám ukázala o jeho údajné otravě a o tom, jak s těmi lékařskými zprávami hráli politiku. Takže bychom měli chtít odpověď. Komu však můžeme tuto odpověď věřit? Já nevím.

Dejte mi vědět, co si myslíte. Jaký je tedy závěr z této smrti? Je zřejmé, že každá smrt je tragická. Lidé, kteří milovali Alexeje Navalného, se s ním ve vězení nemohli rozloučit. Můj názor není, že je to dobrá věc. Jde mi o to, že Západ využil tento příběh a zmanipuloval vás, abyste si mysleli, že tento člověk je hrdina, aby vám prodal lež a válku s Ruskem. Můj názor na to je, že by rozhodně neměla být válka s Ruskem kvůli této osobě a tomuto příběhu a že byste měli odmítnout tyto mediální narativy. Dejte mi vědět, co si o tom myslíte. Moc vám děkuji za sledování této reportáže Redacted. A pokud máte nějaké připomínky, ráda si je vyslechnu.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Náhodný výběr

Diskuze

14 komentářů

 1. Matka Alexeje Navalného potvrdila, že zemřel na SDS syndrom! Tedy stejně jako statisíce dalších očkovaných lidí po celém světě! Video zachytilo, jak den předtím Navalný vtipkoval se soudcem a obhájcem o penězích, které mu měli poslat na účet! A na povrch opět vyplavalo video s ředitelem Navalného nadace, který po agentovi MI6 žádal peníze pro provedení státního převratu v Rusku!
  https://aeronet.news/matka-alexeje-navalneho-potvrdila-ze-zemrel-na-sds-syndrom-tedy-stejne-jako-statisice-dalsich-ockovanych-lidi-po-celem-svete-video-zachytilo-jak-den-predtim-navalny-vtipkoval-se-soudcem-a-obhajcem/

 2. Je zbytecne sem komentar, neni s kym komentovat jiz opakovane, hodit kamen do rybnika vyjde na stejno, skoda prace!

 3. + „Takové sraženiny jsem v nikdy neviděl!“ Lékař zveřejnil video:
  https://www.ac24.cz/wp-content/uploads/2024/02/ssstwitter.com_1708294416572.mp4

  ..Nemohu to říct s jistotou, ale začal jsem to pozorovat až na začátku roku 2021. Bohužel stále nacházím podivné sraženiny u mnoha těl…

  + !Článek 4 byl skutečně přijat „ve druhém hlasování“, což znamená, že Francie je nyní lékařskou diktaturou, kde obyvatelé a občané musí brát předepsané „léky“, které jim vláda dává – a to se souhlasným úsměvem!

  Francouzská vláda právě schválila zákon, podle kterého se za odmítnutí injekční aplikace „vakcín“ s mRNA (modRNA) ukládají pokuty a vězení. Za porušení hrozí pokuta 45 000 eur a až tři roky odnětí svobody.

  „Nebude tolerovat žádnou kritiku léčebných postupů, které budou státem doporučovány nebo se stanou povinnými,“ napsala na Twitteru doktorka Kat Lindleyová. „Každému, kdo se odváží tyto terapie otevřeně kritizovat, budou hrozit pokuty a vězení.“ „Je to katastrofa pro zemi, kde většina občanů už neposlouchá propagandu vakcín. Čekají nás sociální nepokoje.“

  = Je to extrémně fašizující. kdy členové WEF a další političt=i srá*či prosazují své zvrácené myšlenky, téměř všude a ve všech zemích! A pro nás lidi, bez ohledu na to, v kde kdo žije, je zásadní, abychom se ozvali a vystupovali proti takovýmto věcem. Nejen to, ale také pojmenování a vyvolání každého fašisty ve vládě, který takové věci podporuje!! Vaše vláda je nelegitimní, nemusíte ji poslouchat!!!

  1. Ale ale, koho tady zase slyším brečet a kopat kolem sebe? No?! A kdo zde musí mít neustále poslední slovo, chovat se dětinsky a psát pod xx nicky?.. Noo, alespoň zvedáte návštěvnost, dobrá práce 🙂

   = AsiMUDR, BEEEEE, AAAAA, WHY, pepik, Frank … = tohle dětinské chování zde v diskusích, jsou všechno nicky – od jedné a tytéž osoby. Podle mě má nějaké komplexy, možná je jen malej a nedorostlej, možná je tlustej, možná je sám bez rodiny a baby (která by takového chtěla, co si budeme povídat), možná je to jen nějaký dosazený idiot a možná…. Obrázek si o něm udělejte sami. Stačí mi dle IP adres z filtru zjsitit, že to píše a jeden stejný idiot. Opakovaně. A dokonce i jinde. Má velmi smutný život, proto ty nicky. Musí si zvednout „ohlasy“, alespoň sám sobě a myslí si, jak není chytrej… 😀

   1. No vidíš. To je úplně přesně k tomu co sem postnul no nevadí. Tak trošku porušuješ GDPR, takže díky 🙂 Příště teda přes proxy když ti to udělá radost. Pa pa

  2. Jak jsem dříve psal tady tak smažte někdo tohodletoho uhrovitého, chudého a otravného teenagera

 4. To, že náhle zomrel vo väzení jeden odsúdený Navalnyj, je západ ihneď na nohách aké krivdy sa robia v Rusku, náš Lučanský zomrel vo väzení bez súdu. Židia zabyli za pol roka 30 000 Palestínčanov, to ani okom nemihnú. Je pokrytectvo západu, len na škodu pre nás Slovákov, čo sme sa s touto bandou dali dokopy.

 5. + CNN už požaduje omezení frekvence cestování Američanů do zahraničí: „Uhlíkové pasy mohou být řešením“

  = Dovolenkáři by se měli připravit na změnu svých cestovních návyků již nyní, než jim bude tato změna vnucena. Takže, pro foce: noste prosím tuto visačku, implantujte si tento čip a připoutejte k sobě tuto kouli a železo, jezte brouky a vyhýbejte se masu, často se očkujte a neodvažujte se sami chodit na internet a neodvažujte se myslet sami za sebe! 🙂

 6. Hnusi se mi tahle zbabela,odporna a prolhana verbez, ktera nakazila svou primitivni retorikou, zcela cely civilizovany svet. Jejich zasadni charakterove vlastnosti jsou identicke s kriminalnim zpusobem zivota, ktery zakryvaji manipulaci pozornosti(„Udalosti vytvorene pod falesnou vlajkou“). Buhuzel, tahle choroba ma silnou podporou spektrem generaci, jejichz zodpovednost v povedomi neexistuje, natoz svedomi, ktere je totalne znicene. Hledame a tapeme v teto realite kde je pravda, je to to jednoche, je to kauzalita(“ Pricina a Nasledek „), kdo to neumi, bude neustale bloudit timto spektrem lzi a nasobit polaritu,(„Momentalni situace“).

 7. Naučte se lépe ruštinu. Novičok znamená „nováček“, nikoli „malý“ jak uvádíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů