Prostá pravda o COVIDU-19

Ve zkratce...

Údajná epidemie koronaviru zachvátila svět... skutečně? Co když vše, co nám bylo řečeno, je jinak a prostá pravda nám uniká? Více v tomto videu.
Facebook
Telegram
VK

Přepis:

Vědci před pár měsíci objevili nový virus, který má být velmi nakažlivý, velmi smrtelný a bez léku na něj. Odborníci, kterým naše vlády nejvíce důvěřovaly, předpověděli pandemii s obrovskou ztrátou na životech, a nevídanou zátěž na nemocnice a JIP. Začali jsme hodně testovat… a hádejte co? Čím více testů jsme dělali,a tím více případů jsme objevili. Šlo udělat jen jednu věc, aby svět neskončil. Zploštit křivku. Spousta zemí podnikla drastická opatření ve snaze zabránit apokalypse. Udělaly to, co lidstvo nikdy neudělalo. Uzavřely celou společnost. Uzavřely velkou část ekonomiky a zdravé daly do karantény. Nařídili jsme udržování rozestupů, nová pravidla, nové zákony. Nový normál.

Věci, které zmizí jen s příchodem nové vakcíny, která nás všechny zachrání. Ale… zápletka. O několik měsíců později se nezávislí vědci podívali zpět a viděli, že ty předpověděly byly astronomicky nesprávné. Počet úmrtí byl podstatně nižší, ve skutečnosti je srovnatelný s ostatními vážnými chřipkovými sezónami. A ano, vážnost dopadu se lišila podle místa, tak jako vždy během každé chřipkové sezóny. Ale… co se vlastně dělo? Zaprvé… svět nebyl na okraji vypuknutí vysoce smrtelné a nakažlivé nemoci.

Namísto toho jsme už následovali křivku normální infekční vlny normální směsice chřipkových virů, kdy, tak jako každý rok, jsou koronaviry poslední v sezóně. Exponenciální růst případů, který vypadá tak děsivě, nebylo nic víc, než přímý důsledek exponenciálně rostoucího počtu provedených testů. Pozitivní byli lidé, kteří byli už týdny nebo měsíce vystaveni viru. Když každý rok testujeme lidi s chřipkovými příznaky, nacházíme vždy směsici virů. Jako první přichází rhinoviry, pak influenza A a B, a nakonec se objevují koronaviry.

Takže… co jiného bylo tentokrát? Ve skutečnosti nic. Podívejme se na infekční vlny ve všech zemích. Vypadá to, že neexistuje žádná spojitost mezi lock-downy nebo udržováním rozestupů a postupu infekční vlny. Země se striktními nebo žádnými opatřeními si vedly srovnatelně dobře nebo špatně v zamezení šíření viru. Nařízení o dodržování rozestupů se ve většině zemích nařídilo až po skutečné infekční vlně neboli po vrcholu hodnoty R. To naznačuje, že lock-downy neměly vliv na snížení případů.

Pokud veškerá drastická opatření neměla dopad na potlačení šíření epidemie, co ten dopad mělo? Šíření nákazy ve většině zemích ustalo ze stejného důvodu, proč končí každou chřipkovou sezónu. Atmosférické podmínky jako počásí, teplota a vlhkost a rostoucí imunita, což brání šíření viru. Ale počkat… neříkali nám, že ke kolektivní imunitě máme daleko? Že se svět musí připravit na druhou vlnu? A že se do normálu může vrátit, až když přijde vakcína? Víte co?

Nejprve se vraťme a podívejme se znovu na zabijácký koronavirus. Virus, který byl tak hrozně nakažlivý, tak hrozně smrtelný, a neměl žádný lék. Nezávislá věda nyní ukazuje, že je méně nakažlivý než chřipka, že je zhruba stejně smrtelný jako vážná chřipka, a existuje spousta vědeckých důkazů, že existuje cenově dostupný, spolehlivý, bezpečný a funkční lék, který lze brát v prvotních fázích nemoci, díky kterému i lidé nebudou muset být hospitalizováni.

Takže… díky tomuto všemu je nebezpečí koronaviru neboli Covidu-19 srovnatelné s mírnou až vážnou chřipkovou sezónou. A ano, koronavirus zabíjí… to zajisté. Tak jako chřipka, ale není tak smrtelný jako nemoci, se kterými žijeme stovky let bez takové mediální pozornosti. Možná se ptáte, testy ukazují, že pouze 5-10 % lidí má protilátky, a abychom byli v bezpečí, potřebujeme 70-80 % lidí, že? Takže se tomu ani neblížíme? Ne… To, co vám bylo řečeno, neodráží realitu. Nejprve se podívejme na úžasnou věc – náš imunitní systém, který tvoří vrozená imunita, vaše kůže, sliny, žaludeční kyseliny, komenzální flora a mnohem více.

Dále vaše adaptivní imunita, zabijácké T-buňky, pomocné T-buňky a protilátky. Super, co? Ukazuje se, že pro chřipku a ostatní druhy virů většina z nás už má vrozenou imunitu, což je například důvod, proč 75 % starých lidí, kteří byli koronaviru vystaveni na výletní lodi Diamond Princess, se vůbec nenakazili. I když měsíc byli v dokonalém inkubátoru. Tato zkřížená imunita je ve vědě dobře známá. Kdo nám ale o ní řekl? Možná je načase přehodnotit naše činy. Možná musíme zpochybnit daná nařízení.

Zpochybnit nový normál. Zpochybnit vakcíny proti koronaviru. A zpochybnit celou krizi. Možná, konec konců, je dobrý nápad se informovat, přijmout nezávislou vědu, přijmout diskuzi, a přijmout selský rozum. Už tak jsme přežili spoustu věcí. Tuto nejspíše také zvládneme.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů