Radovan Dluhý: Volby – falešná naděje, nebo cesta ke změně?

Ve zkratce...

Vážení čtenáři, dnešní video vám přináším ve spolupráci s Radovanem Dluhým, kterého jste možná zaznamenali v souvislosti s videi a články na téma chemtrails a ovlivňování počasí. Pravidelně plánujeme na stránkách zveřejňovat zajímavá videa na různá témata jako právě geoinženýrství, a jiné. Dnešní první video se týká voleb jako takových. Pod videem jsou i všechny zdroje. Dejte vědět, jak se vám líbí, díky. David
Facebook
Telegram
VK
Nefunguje Vám video níže? Klikněte -> ZDE <-

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Chcete-li podpořit konkrétně Radovanovu práci, můžete zasláním daru zde: 35-6666350207/0100

Přepis + zdroje:

Dobrý den, vážení diváci, vážení posluchači,

jmenuji se Radovan Dluhý, jsem nezávislý badatel a další informace o mě a mých aktivitách můžete najít na webových stránkách www.radovan.org

Jsem velmi potěšen, že mi David Formánek umožní pravidelně sdílet výsledky mého bádání na platformě otevři svou mysl. Podle mého názoru v mediálním prostoru chybí jiný pohled k narativu mainstreamových médií, a to pohled založený na faktických informacích z ověřených zdrojů. Rád bych Vám zde přinášel různá témata, která, věřím, rozšíří vaše povědomí o tom, co se děje kolem nás.

V předvečer prezidentských voleb u nás se mi zdá příhodné zamyslet se nad smyslem voleb v demokratických zemích obecně. A začal bych situací u nás.

V roce 2017 David Ondráček, tehdejší šéf české pobočky Transparency International, což je mezinárodní nezisková nevládní organizace bojující proti korupci v rozhovoru pro DVTV řekl, cituji „oligarchistické rodiny drží tuto zemi, nabírají si svoje pomahače a přisluhovače, vazby sahají až k premiérům, bude se to stupňovat, očekávám ohňostroj špíny, k té budou sloužit média, která byla koupena, jsme svědky privatizace veřejného zájmu, vazby se posilují, nosí se peníze, motivuje se přímou korupcí, tlačí se funkcemi, dělá se to promyšleně.“ Konec citátu

https://video.aktualne.cz/dvtv/sef-ti-cr-drzi-oligarchove-je-chucpe-kdyz-babis-tlaci-na-hos/r~96e5ad08e48311e697210025900fea04/

To jako opravdu? Po takřka dvou dekádách tzv. svobodných voleb je podle šéfa Transparency International naše země v područí oligarchistických rodin? Dobře, možná jsou to porodní bolesti všech nových demokracií.

Pojďme se tedy podívat rovnou do kolébky demokracie, do Spojených států.

Studie amerických profesorů Martina Gilense a Benjamina Page z univerzit v Princetonu a Nortwestern uvádí, že americká vláda nereprezentuje většinu obyvatelstva. Profesoři prošli během období 1981 až 2002 různými, takřka dvěma tisíci politickými tématy a zjistili, přímo cituji autory: „ekonomické elity a organizované skupiny, které zastupují úzké obchodní zájmy mají podstatný nezávislý vliv na vytváření politiky a zákonů vlády Spojených států, zatímco průměrní občané „mají malý nebo žádný nezávislý vliv.“ Tzn. ať zvolíte jednoho či druhého kandidáta, jednu či druhou politickou stranu, výsledek je takřka vždy stejný. Vaše názory nebo přesvědčení nejsou brány v potaz v nových zákonech, opatřeních, a vlastně tedy ve směrování demokratické společnosti.

Tuto studii zveřejnili i na stanici BBC a jejich článek si můžete přečíst pod názvem Studie: Spojené státy jsou oligarchií, ne demokracií. Zde najdete i proklik na samotnou studii.

Zdroj: https://www.cambridge.org/core/journals/perspectives-on-politics/article/testing-theories-of-american-politics-elites-interest-groups-and-average-citizens/62327F513959D0A304D4893B382B992B#

Zdroj: https://www.bbc.com/news/blogs-echochambers-27074746

Ano, říkáte si asi, že přece není možné mít dokonalou demokracii. Co když je ale problém mnohem hlubší a demokracie byla vždy jen jakýmsi narativem, či zástěrkou zájmů úzké skupiny lidí, tzv. oligarchie, jak uvádí samotná stanice BBC.

Pojďme tedy trošku do historie. Edvard Bernays, americký zakladatel a otec PR a propagandy (tak se jmenovala i jedna z jeho knih), proslul svou obratnou manipulací s veřejností (např. lstivou kampaní rozšířil kouření cigaret u žen) a pracoval pro americké prezidenty Hoovera a Roosevelta a různé korporace jako např. General Electric či United Fruit, té prý asistoval při puči demokraticky zvoleného prezidenta Guatemaly Arbenze v roce 1954 přímo řízenou CIA, https://www.newsweek.com/cia-has-been-undermining-governments-years-531609

tak tento Edvard Bernays uvedl, cituji:

„Vědomá a organizovaná manipulace organizovaných zvyků a názorů mas je důležitým prvkem demokratické společnosti. Ti, kdož tento mechanismus ovládají, vytvářejí neviditelnou vládu, která v naší zemi představuje skutečnou moc.“ Konec citátu

A demokratické volby Bernays vnímal jako tzv. engineering consent. To znamená souhlas či podpora určitému člověku či narativu, který byly předem zkonstruovaný a odsouhlasený asi pravděpodobně nějakou tou neviditelnou vládou, jak ji Bernays sám nazval.

Položme si tedy otázku? Když tzv. demokracie není o prosazování zájmů široké veřejnosti. O čí zájmy tedy jde? Kdo může být tou neviditelnou vládou?

Známý americký profesor a novinář Ferdinand Lundberg napsal v roce 1937 knihu pod názvem 60 amerických rodin. A v této knize popisuje klíčové osoby, které zásadním způsobem ovlivňovali politiku ve Spojených státech v první polovině 20. století. Jmenoval např. bankéře a průmyslníky Rockefellera, Morgana, Forda, Vanderbilta, Mellona, Du Ponta a další. Podobně jsou v Evropě proslaveny např. rodiny Rottschildů a Warburgů.

https://www.amazon.com/Americas-60-Families-Ferdinand-Lundberg/dp/1406751464

Rockefeller a Morgan a další vlivné rodiny, plus přes jedno sto politiků, ale především průmyslníků a zástupců bank byli v roce 1921 u založení Rady pro mezinárodní vztahy, anglicky Council on Foreign Relations, která od té doby mnoha způsoby směruje zahraniční politiku Spojených států. Tato Rada má nyní několik tisíc členů a je složena z vlivných politiků, bývalých prezidentů, státních tajemníků, CIA ředitelů, bankéřů, právníků, šéfů velkých korporací, jako např. investičních společností a bank Blackrock nebo Morgan Stanley, či firmy Google a také klíčových osob mediálních agentur CBS, PBS, Time nebo Reuters. Např. prakticky všichni šéfové Světové banky byly členy Rady pro mezinárodní vztahy.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Rada_pro_mezin%C3%A1rodn%C3%AD_vztahy

https://en.wikipedia.org/wiki/Council_on_Foreign_Relations

https://en.wikipedia.org/wiki/Members_of_the_Council_on_Foreign_Relations

David Rockefeller a jeho blízcí bankéři, průmyslníci a politici jako např. Zbygniew Brzezinski založili v roce 1973 tzv. Trilaterální komisi, dá se říct mezinárodní ekvivalent Rady pro mezinárodní vztahy. Dnes má Trilaterální komise kolem 400 členů včetně zastoupení z totalitní Číny a oligarchistického Ruska, což je velmi zajímavé a ukazuje, že rozdílné ideologie a názory na demokracii či totalitu nemusí být překážkou v členství v této organizaci. Členem komise je např. více prezident Ruského svazu průmyslníků a podnikatelů Igor Yurgens.

https://freddonaldson.substack.com/p/trilateral-commission-2020-membership-list-of-those-who-really-create-american-and-european-national-and-foreign-policy

https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Union_of_Industrialists_and_Entrepreneurs

Jak je to možné? Výše uvedené elity se totiž pravděpodobně řídí heslem Rozděl a panuj a je jim úplně jedno, jestli přístup k nerostným surovinám a zisku znamená podporu levicových či pravicových stran, diktátorů a různých brutálních režimů. Zdá se vám to jako silné tvrzení!!! Uvědomme si např. dlouhodobou podporu Západu během 20. století africkým diktátorům.

https://www.africanexponent.com/post/8618-the-united-states-of-america-has-a-long-history-of-supporting-african-dictators

Historická fakta však odhalují ještě závažnější případy a možné souvislosti. Americký profesor Anthony Sutton, bývalý člen Hooverova institutu, ve své knize Trilogie Wall Streetu, ukazuje na mnoha oficiálních často vládních dokumentech či bankovních záznamech důležitou podporu západních finančníků a průmyslníků např. ruským bolševikům (Leninovi, Trotskému a dalším) před a po revoluci nebo také fašistickému Německu při jeho vzniku a pak i během války. Rockefellerův Standard Oil, firmy General Electric, IBM, ITT nebo Henry Ford svou produkcí a různými investicemi podporovali Hitlera a jeho kumpány od 20. let dvacátého století až po rok 1944. Tak jak později sovětský režim v 50. a 60. letech.

Ano, zní to dosti šíleně. Profesor Sutton dokonce naznačuje, že bez jejich podpory by tyto totality pravděpodobně nemohly získat takovou sílu a zásadně ovlivnit kola dějin 20. století. Samozřejmě je to jen hypotéza. A již nikdy nezjistíme, jestli byla pravdivá či ne. Pokud však ano, znamenalo by to, že např. studená válka mezi Východem a Západem byla jen jakousi hrou mocných? Co následující válka proti terorismu a jiné války a konflikty?

https://www.amazon.com/Wall-Street-Trilogy-History/dp/0999492918/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8

Oceňovaná indická spisovatelka Arundhati Roy a není zdaleka jediná, ve své knize Kapitalismus – příběh o přízraku, popisuje, jak Rada pro mezinárodní věci společně s Trilaterální komisí zásadně ovlivňují světové společenské dění především prostřednictvím médií a dalších mezinárodních institucí.

Pravděpodobně globální systém funguje tak jak to v tomto grafu popisuje britský nezávislý novinář Iain Davis. Kde široká veřejnost má nad sebou mocné skupiny tzv. klíčových playmakerů (bankéře, průmyslníky a vlivné rodiny), pak ty, co politiky distribuují a dbají na jejich realizaci (tzn. různé rady, komise, OSN, jednotlivé vlády a fóra jako např. SEF), a v neposlední řadě různá média a instituce, které nám dnes a denně vtloukávají do hlavy narativy mocných.

https://iaindavis.com/what-is-the-global-public-private-partnership/

Lidé ve světě tedy jen přihlížejí a často se stávají obětmi jejich strategií, které mohou vrcholit dokonce závažnými krizemi a válkami. Jak říká americký profesor Jason Moore, historie ukazuje, že globální elita se nezastaví před ničím.

https://www.youtube.com/watch?v=eB-d4pOMYLU&t=2s

Široká veřejnost v Západních demokraciích je neustále ukolébána tím, že může chodit každých několik let k volbám a volí kandidáty, zastupitele, které je však nezastupují, protože jsou, jak jsme viděli velmi často v područí vlivných rodin, bankéřů a šéfů velkých korporací propojených touhou po moci a penězích. A tak v přímém přenosu dochází u nás a ve světě k dalšímu ničení životního prostředí a k akumulaci obrovského bohatství a centralizaci moci v rukách pár tisíc jedinců a firem. Podle např. americké stanice CBS vlastnilo ve 2020 jen 2 750 miliardářů více bohatství než polovina lidí na planetě.

Exemplární jsou i Panamské dokumenty či Dokumenty o rájích, které odhalují nelegální symbiózu vlád a korporací plnou korupce a středu zájmů.

https://www.investigace.cz/pet-let-s-panama-papers/

Místo toho, aby se autoritativní režimy ve světě postupně transformovaly na demokracie, trend se zdá být přesně opačný. Západní demokracie začínají více a více přebírat totalitní praktiky a jak americký profesor, Joel Kotkin, popisuje ve své knize, Západ se transformuje spíše na jakýsi neo-feudální systém.

https://www.cbsnews.com/news/wealth-inequality-billionaires-piketty-report/

https://www.amazon.com/Capitalism-Ghost-Story-Arundhati-Roy/dp/1608463850

https://www.amazon.com/Coming-Neo-Feudalism-Warning-Global-Middle/dp/1641770945/ref=sr_1_1?keywords=The+Coming+of+Neo-feudalism&qid=1672924906&sr=8-1

Rád bych ukončil dnešní pořad citátem Davida Rockefellera z jeho knihy Paměti, ze str. 405, cituji: „Někteří dokonce věří, že jsme (jako rodina Rockefellerů) součástí tajného spolku kabalů, kteří vyvíjí aktivity proti nejlepším zájmům Spojených států. Popisují mě a mou rodinu jako internacionalisty konspirující s dalšími lidmi ve světě se záměrem vytvořit více integrovanou globální politickou a ekonomickou strukturu – jeden světový systém, nebo tak něco, jestli mě za tohle obviňují, pak jsem tím vinen a jsem na to pyšný.“ Konec citátu.

https://www.amazon.com/gp/customer-reviews/R21H7V9MDHOVB1/ref=cm_cr_arp_d_viewpnt?ie=UTF8&ASIN=0812969731#R21H7V9MDHOVB1

https://opengov.ideascale.com/c/idea/4007

https://newspunch.com/david-rockefeller-says-conspiracy-about-one-world-order-is-true/

Takže toliko mé zamyšlení k volbám a k demokracii. Moc děkuji, že jste zůstali až do konce. Doufám, že výsledky mého bádání jsou pro vás přínosné. A pokud byste chtěli mou investigaci finančně podpořit, tak budu za to velmi vděčný. Pod videem můžete najít č. mého účtu. Děkuji. Mějte se hezky a brzy na viděnou.

Radovana jste mohli vidět:

Radovan Dluhý-Smith: Přednáška o klimatickém inženýrství a ovládání počasí

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

9 komentářů

 1. Volby..volby… = falešná naděje, min. tři roky jsou všechny cinknuté, jedou podle not a pokud si někdo myslí, že ne, je VELMI naivní.
  Dodám, že:
  „sčítací archy prezidentských kandidátů v ČR ověřuje firma s neprůhlednou vlastnickou strukturou vedoucí do daňového ráje na Kajmanských ostrovech! Holdingová struktura firem dokonce figuruje v uniklých dokumentech Paradise Papers! Jana Peterková podala žalobu na ministerstvo vnitra a žádá soud o předběžné opatření a odsunutí konání prezidentských voleb v ČR! Jana Peterková uveřejnila na svém profilu na Facebooku video a informace, které ve videu zazní, vám dají možnost nahlédnout do králičí nory neuvěřitelných a korupcí zavánějících procesů, které okolo sčítání a ověřování petičních archů pro volby prezidenta probíhají již od roku 2012, tedy již od dob vlády Petra Nečase…“
  facebook.com/janapeterkovaofficial/videos/1339152926877300/

  „…nevěřím, že nějaký soud v ČR odsune termín voleb, aby se toto prošetřilo, jak je možné v demokratické zemi, která je prý podle Petra Fialy ve válce, že petiční archy prezidentských kandidátů v ČR sčítá firma s neznámými koncovými vlastníky, jejichž stopy končí až někde v exotickém daňovém ráji. Česko snese fšecko!“

  Celý článek o tomto, zde:
  aeronet.news/exkluzivne-investigace-aeronetu-odhalila-ze-scitaci-archy-petentu-prezidentskych-kandidatu-v-cr-overuje-firma-s-nepruhlednou-vlastnickou-strukturou-vedouci-do-danoveho-raje-na-kajmanskych-ostrovech/

 2. MIMO TÉMA, ale:
  “Další pandemie” se blíží, řekl pí*č*s Gates, podle kterého je potřeba i více cenzury nad “dezinformacemi” …
  winepressnews.com/2023/01/07/bill-gates-tells-al-jazeera-how-to-prepare-for-the-next-pandemic-and-to-moderate-some-of-the-insanity-online/

  Krátký výňatek toho zme*tka:
  =Není otázkou “zda, ale kdy”, prozradil Gates a varoval, že lidé a vlády se musí “aktivně připravit” (na další kolo globální tyranie!), které určitě zastíní to minulé.
  “Příště budeme mít k dispozici továrny, které budou schopny vyrábět [vakcíny] mnohem rychleji.”
  “Takže budeme mít dostatečné zásoby, takže na stanovení priorit nebude záležet, protože pokryjeme všechny.”
  “Vlády jsou tu od toho, aby nás chránily…”
  “Vybíráme, jak posílit WHO – vytvořit speciální organizaci věnující se pandemiím.”=

  Gaťes ještě dodal, aby byli vždy nejprve očkováni všichni staří lidé -prej tentokrát příště. Mladí lidé by podle něj měli dostat injekci poté, co si všichni starší lidé již vyhrnou rukávy..

  A samozřejmě je jen náhoda, že investoval miliardy na další vakcíny, která zabije a zmrzačí miliony lidí.
  A měli by poslat tuto zrůdu do Indie, aby čelil obvinění z vraždy, protože, na Gatese tam byl vydán zatykač za vraždu!!

  TAKŽE: VÍCE PLANDEMIE + VĚTŠÍ POTLAČENÍ CENZURY + VÍCE SPÁSNÝCH DALŠÍCH VAKCÍN = ? ….

  A vzpomínáte si na závěrečné scény původního filmu Frankenstein? Rozzuření měšťané se sbíhali k větrnému mlýnu, kde se krčil nepřítel. Lidé se ozbrojili vším, co měli po ruce… většinou lopatami, vidlemi a pochodněmi. Větrný mlýn byl zapálen a…….

  1. Virologická „cirkev“ – mafia – funguje na židovskom princípe – „vyrobíme problém – potom ponúkneme jeho riešenie“. Výroba a výrobca problému musí ostať neviditeľný – a je to ten istý, ktorý sa zviditeľňuje ponúkaným riešením. Teda – už dopredu je vymyslená nejaká vakcína – ako budúce riešenie problému. Potom ju treba predať – marketingom strachu. Teda – niekde spustia buď klamlivú kampaň o nebezpečnosti nejakej nákazy – alebo -spustia tam otravu, žiarenie, ktorým vytvoria chorobnosť – na ktorú ponúknu vakcíny. Potom odstránia otravu, žiarenie. Chorobnosť začne klesať a to sa pripíše na účinnosťou vakcín.

   Čiže – žiadne vírusy – vírusy sú marketingový nástroj a vakcíny sú predávaný produkt – teraz navyše vražednej agendy. Veď „aj jed býva často liekom“ – takže čo tam potom po vedľajších účinkoch.

 3. Čína chodí k dětskému na preventivní prohlídky, Rusko občas postoupí operaci pohybového aparátu, Ukrajina leží ve stádiu klinické smrti udržovaná přístroji, Evropa je v procesu eutanazie, Afrika je v prenatální poloze a USA je Frankenstein,který si na tělo prisije, co uřeže u jiných..

 4. TĚŽKO NAJÍT LEPŠÍ DŮKAZ, JAKOU OHROMNOU SÍLU MAJÍ MÉDIA A VEŘEJNÝ NARATIV.
  Budoucnost všech se rozpadá před našima očima, BUDOUCNOST DĚTÍ.
  LID JÁSÁ, NIKDO NEPOCHYBUJE.

  K ROKU 2021 ŽIJE V ČR (dle veřejných údajů k roku 2021) 57% rodilých Čechů v naší zemi.
  Zbytek % (k roku 2021) v naší zemi je uznáno víc jak 30 národnostních menšin.
  A Stav je takový, že z těch 57% českých lidí, žije téměř 20% v zahraničí..
  Tak ještě jednou, kolik nás Čechů tady v ČR opravdu je? A kolik nás bude za deset-dvacet let?

  VÁLKA JE MÍR,
  SVOBODA JE OTROCTVÍ,
  NEVĚDOMOST JE SÍLA!

  PŘÍLIŠ MÁLO LIDÍ ZATÍM PADLO FINANČNĚ…
  PŘÍLIŠ MÁLO LIDÍ ZATÍM PADLO ZDRAVOTNĚ…

  -A TŘI ROKY POKRAČUJE NIČENÍ BUDOUCNOSTI-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů