Studie: závažnost Covid onemocnění je ovlivněna střevní mikroflórou (tj. stravou)!

Ve zkratce...

Nová studie z British Medical Journal odhaluje spojitost mezi závažností Covid onemocnění a střevní mikroflorou. První vědecká studie tohoto druhu objevila, že složení střevní mikroflóry koresponduje se závažností Covid onemocnění, a nevyvážená mikroflora se může podílet na některých případech "vleklého Covidu". Jak uvádí Markus Rothkranz v tomto videu, velké množství studií potvrzuje souvislost mezi kompozicí střevní mikroflóry a stavem našeho imunitního systému. Ty potvrzují, že mikroflóra má vliv na záněty v těle. Jak Markus dále říká, střevní mikroflóra je v první řadě ovlivněna tím, co jíme.
Facebook
Telegram
VK

Přepis:

Táááák… máme tu znovu období nachlazení a chřipek! Období „stále trpím zácpou z vánočního jídla a cítím se na nic,” protože nedokážu přestat jíst dortíčky, sušenky, konzervy, lupínky, krémové sýry, kávu, smetanovou omáčku… a všechno se sýrem a omáčkou… a teď je moje střevo plné odpadu, moje imunita je oslabená a v tu přichází koronavirus, a nový a silnější Covid. Jo… naštěstí se říká, že odpověď lze najít v problému. Co všechny tyto věci mají společného? Hmm… všechny začínají písmenem C! Vitamín C! To bylo chytré, co? Sám jsem to vymyslel… děkuji, děkuji.

Tak dobře… všichni víme, že vitamín C pomáhá. Také už snad víte, že si nemůžete koupit tu nejlevnější kyselinu askorbovou v obchodě, které říkají „vitamín C”, protože ji tvoří v laboratoři kombinací kukuřičného škrobu a kyseliny sírové. Funguje jen krátkodobě, protože je to kyselina a kyseliny zabíjí některé bakterie a viry, ale po nějaké chvíli se vám to vymstí, protože je to ve výsledku jen chemikálie z laboratoře. Jelikož vaše tělo si nedokáže vyrábět vitamín C, potřebuje plnohodnotný komplex vitamínu C, který můžete získat jen z rostlin. Jsou v nich ostatní související kyseliny… bioflavonoidy, kofaktory, které tvoří zdravý komplex vitamínu C, který vaše tělo potřebuje. Nemůžete jednoduše brát jen vitamín C a být zdraví, pokud nadále jíte odpad, ze kterého jste nemocní… ten koncept snad chápete.

Abyste byli zdraví, nestačí si jen něco vzít, ale musíte přestat s tím, co vás dělá nemocnými. Dobrá… to už víte. Tohle video dělám kvůli nově zveřejněné studii z British Medical Journal (BMJ), která uvádí: „První studie svého druhu zkoumala vztah mezi vážností průběhu covidu-19 a střevním mikrobiomem.” Páni… je možné, že to, co jsem celou dobu říkal, je ve skutečnosti pravda? Že vaše střevní bakterie určují, jak moc jste zdraví nebo nemocní? To je úžasné.

Jestli se Vám líbí překlady, zvažte přispění na jejich tvorbu, děkuji.

Ve studii říkají, že určité bakterie, které našly, vám pomáhají zdolat v podstatě cokoliv, a jiné bakterie vás dělají nemocnými. Ale zajímavá věc na této studii, jelikož je z lékařského světa, je ta, že oni neví, odkud ty bakterie pochází… to je neuvěřitelné, že si nedokážou spojit, že složení vašich střevních bakterií je určeno tím, co si dáváte do svých úst, co jíte. Pokud jíte pečivo, sušenky, krekry, těstoviny… cokoliv z pšenice pečené v troubě, nebo cukr, mléčné produkty… cokoliv takového, v podstatě krmíte to, čemu se říká kvasinky. To ani nejsou bakterie… kvasinky je monstrum samo o sobě.

Způsobují nafouknutí… pokud jste po jídle hodně nafouknutí, kvasinky v tom nejspíše hrají velkou roli. Je to jako, když kyne chleba, akorát uvnitř vás. A to, co kvasinky dělají s vašimi přátelskými střevními bakteriemi… jsou jako slon, co se přežene přes skupinu myší. Jakmile začnete krmit toho kvasinkového slona, je těžké se ho zbavit… nemůžete si prostě vzít prášky proti candidě a myslet si, že to pomůže. Musíte přestat jíst to, co kvasinky krmí, co je posiluje. Jakmile jim přestanete dávat, čím se krmí, což je převážně cukr a pšeničné produkty, scvrknou se do rohu a budou si hledět svého.

Musíte krmit ty dobré bakterie! A čím se dobré bakterie živí? Hlavní zdroj, o kterém mluvím, je syrová rostlinná vláknina… ne pečené, ne vařené, ne ohřívané v mikrovlnce… ale syrová rostlinná vláknina je to, co vaše střevní bakterie rády jedí! Možná řeknete: Ale my nejsme stavěni na to jíst syrové rostlinné vlákniny. A co jsme stavěni jíst? Čoko tyčinky? No tak… běžte do přírody a dejte si borůvky, mrkve… to je syrová rostlinná vláknina. Není to tak složité… není to žádná velká věda. Máte pravdu, že některé věci z rostlinného světa mají tvrdou celulózu, a vaše tělo má pak problém ji rozložit, ale to protože nejsou pro vás, jsou pro vaše střevní bakterie.

Projdou vaším trávícím systémem… (páni, dnes jsem hodně technický, že) … dostanou se do vašich střev, kde slouží jako potrava… musíte krmit i ty střevní bakterie. Něco z toho je pro vás, a něco z toho je pro ty bakterie. Proto je rostlinný svět tak dokonalý… některé živiny má pro vás a některé pro střevní bakterie. Takže, pokud chcete být zdraví, pokud chcete zdolat cokoliv, co koluje tam venku, jen jezte správně. Je to tak prosté. To je pointa tohoto videa… to je základ zdraví a dlouhověkosti. Je to tak prosté… vážně je to tak prosté. „Ale Markusi, potřebuji ňákou výmluvu, abych mohl jíst sladkosti a pečivo!.” „Tak onemocněte, je mi to jedno.” „Ale Markusi, to je spousta práce.” „Ne, není. Spousta raw jídel má jen tři ingredience.” „Ale Markusi, určitě je cesta, jak…” – „Ne, není. Nemůžete podvádět, omlouvám se.” Dobře… to je vše. Nic víc nemám. Řekl jsem, co jsem chtěl.

Překlad: David Formánek

Uváděná studie

Odkaz na článek o studii

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

5 komentářů

  1. nejdřív „oni“ změnili naši mikrofloru jogurty- vyrábějí z mrtvé břečky zvané mléko, pak do toho strčí „živou kulturu“- nimi vybrané bakterié a udělají obrovskou LEŽ zvanou reklama. začalo to už před 100 lety, aby jste nebyli v omylu, že je to nějaká vymoženost, cílená likvidace imunitního systému, ale narazili ještě na staré Hipokratovi doktori, kteří LÉČILI přírodními prostředky: vodou, hladovkou, očistou, nuceným zvracením v určitém období roku, pro které byla lékem příroda- tedy slunko, vzduch, studniční voda a pohyb. Pak vyrobili invalidy nejdříve vojnové a dali jim „důchod“ a na to lidi skočili, no, na prachy a začali také provozovat „invaliditu“, skvělou výdělečnou činnost – zadara -nemá to nic společné se ekonomickým stylem – ale společnou motivací je LIDSKÁ HLOUPOST a jiné negativity pěstované nemyslícím člověkem, darwinovou opicí, ano, zasmějme se sami na sobě.cokoliv člověk vezme do ruky a odtrhne od přírody, je dílem jeho vlastní skázy.

  2. No…doporučuju si o tý střevní mikroflóře něco přečíst. Mikroflóru vám „oni“ nezmění, ale můžete si jí postupně změnit k lepšímu nebo horšímu vy sám. Horší všichni znají: chlast, tučný, málo vlákniny obecně, stres a antibiotika. Lepší: jezení všemožné nevařené stravy a probiotické potraviny. Proč to tak je: Každý z nás dostává od maminky její střevní a poševní bakterie. Mamky domorodců jich mají cca 1400 (zdokumentovaných) druhů, naše mamky cca 1000. Zatímco probiotická strava vyvolává se střevními bakteriemi komunikaci tj. brát si z nich genetickou informaci a dává jim potravu (střevní bakterie žijí zhruba 20-40 min, poté máte již novou mikroflóru), tak antibiotika bakterie přímo zabíjejí a alkohol a ostatní je oslabuje, ale i zabíjí ve velkém množství. Ale ono to máte jedno, když budete psychicky v pohodě, uděláte pro svoje bakterie víc, než když budete každý den jíst jogurt. [info z no a teď tu knížku nemůžu najít, ale je od člověka který v USA zkoumal Helicobacter pirroly, pak se ho snažil vymýžit, než zjistil, že hraje důležitou roli v regulaci kyselin v žaludku, pak zkoumal střeba a teď dělá osvětu o důležitosti střevní mikroflóry…takovej vtipej příběh]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů