Teorie virů vs exozomů & pravda o testech na covid-19

Ve zkratce...

Co když viry jsou ve skutečnosti exozomy? Stále více odborníků věří této nové teorii, která ukazuje, že nemoci nejsou nakažlivé a že za nimi stoji něco jiného.
Facebook
Telegram
VK

Přepis: teorie virů vs exozomů

Máte otevřenou mysl? Dokážete se na chvíli zdržet úsudku? Většina lidí nedokáže. Ale co když na tom závisí vaše práce? Co když na tom závisí svoboda objímat druhé lidi? Co když na tom závisí váš život? Zde je nová teorie. Nejprve zvažte, že žijeme ve světě, kde je vše toxické. Půda, voda, vzduch, potraviny a léky. I stres může být toxický. Představte si, že všechny ty toxiny jsou pro nás na buněčné úrovni jedovaté. Představte si, že naše buňky mají obranu a reagují na tuto situaci.

Otrávený genetický materiál, buď RNA nebo DNA, se zabalí a vyšle z buňky ve formě malých bílkovinných kuliček. Nazvěme tyto kuličky genetického materiálu exozomy. Představme si, že exozomy se mohou chovat jako zprávy, které ostatní buňky varují před konkrétním jedem, a tak více buněk v celém těle zabaluje otrávený materiál a uvolňují ho. V určitých ročních obdobích v důsledku teplotních cyklů mají lidé tendenci se z těla zbavovat velkého množství těchto otrávených genetických materiálů, což vede k symptomům nemoci. Tyto exozomy nezpůsobují nemoci a ani nejsou nakažlivé, i když se zdá, že se šíří celým tělem. To je teorie exozomů. Teď přejděme k uznávané teorii virů. Obecně se má za to, že viry nejsou živé.

Nemají buněčnou strukturu a samy se nerozmnožují. Ale uvnitř našeho těla jich máme biliony. Jsou to malinkaté kousky genetického materiálu, buď RNA nebo DNA, zabalené v malých bílkovinných kuliček, které zdánlivě vstupují do buněk a vystupují z nich. Zní to povědomě? Jsme přesvědčeni, že některé tyto entity jsou nakažlivé a patogenní, že se přenáší mezi lidmi a uvnitř našeho těla rozmnožují a tak způsobují nemoci a smrt.

Podívejme se tedy na situaci s koronavirem a porovnejme ji s těmito dvěma teoriemi. Nejprve zvažme příběh o původu koronaviru. Skupina lidí měla respirační nemoc, na kterou antibiotika nezabírala, tak lékaři začali hledat virus. Pod elektronovým mikroskopem viděli, že buňky vyměšují malé bílkovinné kuličky. Dobře, první srovnání. Tohle by dávalo smysl jak v teorii exozomů tak virů. Pak hledali a našli fragment RNA, který předtím u některých pacientů neviděli.

To dává smysl jak v teorii exozomů tak virů. Neprokázali, že někoho nebo zvíře mohou nakazit vyčištěnou formou tohoto tzv. viru. Jednoduše se domnívali, že tento fragment RNA je příčinou nemoci, kterého u některých pacientů viděli, a usoudili, že je nakažlivý. Víte, jak fungují testy? Není to binární test jako těhotenský test. Říká se mu PCR test, který spočívá v zesílení genetického materiálu tím, že ho v desítkách cyklů zdvojnásobuje, dokud nemáte miliardy nebo biliony původních molekul. Na základě těch výsledků se pak určuje, jestli máte dostatek fragmentu RNA, aby se výsledek testu dal určit za pozitivní.

Zde je jedna věc… V určitém bodě zdvojení by každý člověk testoval pozitivně. Tyto testy používají nahodilý bod přerušení, kdy přestávají materiál zdvojovat. Ten bod přerušení je u různých testů na covid-19 odlišný. Mezi 33 testy, které úřad FDA schválil, bylo 10 různých bodů přerušení. To se zdá trochu zvláštní, že? Možná vám přijde zajímavé, že vynálezce PCR testu a držitel Nobelovy ceny stál za tím, že by se PCR test neměl používat k diagnóze nakažlivé nemoci.

teorie virů vs exozomů

Možná jste slyšeli o nějakých problémech s testem, jako třeba vysoká míra falešných pozitiv. I tak řekněme, že po 37 zdvojeních specifického genetického materiálu z vašeho těla usoudili, že máte dostatek RNA, kterou hledají, aby byl výsledek pozitivní. To může dávat smysl jak v teorii exozomů tak virů. Ale přece na světě jsou oblasti, kde je více nemocných než jinde. Podívejte se na New York. Musí to být virus. Nicméně, pokud jste vystaveni něčemu toxickému ve svém prostředí, je pravděpodobné, že i lidé kolem vás. Pokud se těchto jedů obecně zbavujeme během určitých ročních obdobích, mnoho lidí může mít současně symptomy nemoci. To zapadá do obou teorií.

Teď to začne být zajímavé. Teď si řekněme o tom, co se stalo na výletní lodi Diamond Princess. Věděli, že lidé, kteří spolu několik dní bydleli ve stejném pokoji, měli protichůdné negativní a pozitivní testy? Jak jeden člověk může mít vysoce nakažlivou nemoc, a nepřenést ji na někoho, kdo s ním několik dní žije? To dává smysl v teorii exozomů, kde kuličky RNA nejsou nakažlivé, ale nedává to smysl v teorii virů, kde kuličky RNA mají být vysoce nakažlivé. Podívejme se na první případ přenosu ve státě Illinois. Žena letěla do Wuhanu, vrátila se a jak ona tak její chronicky nemocný manžel testovali pozitivně na koronavirus.

Zdravotnické instituty pak vystopovali 300 lidí, kteří s nimi byli v blízkém kontaktu, aby zjistili, kdo virus chytil. A hádejte co? Nikdo ho nechytil. To znovu dává smysl v teorii exozomů, jelikož exozomy nejsou nakažlivé. Ale nedává to smysl v teorii virů, kde tohle má být nakažlivý virus. Víte, že po celém světě je spousta zdokumentovaných případů pacientů, kteří testovali pozitivně na tento fragment RNA bez žádné relevantní historie cestování a žádným vědomým kontaktem s někým nakaženým? To byli lidé žijící daleko od světa, na počátku této krize, kteří najednou testovali pozitivně.

To znovu dává smysl v teorii exozomů, kde se RNA produkuje uvnitř našich buněk jako imunitní reakce. V teorii virů to nedává smysl, kde musíte přijít do kontaktu s někým, kdo je virem nakažený. Co vysoký počet pozitivně testovaných lidí, kteří nejsou nemocní? 80 % lidí, kteří testují pozitivně, jsou buď bez symptomů, nebo mají mírné symptomy nachlazení. Proč? To dává smysl v teorii exozomů, jelikož fragmenty RNA nejsou příčinou nemoci. Ale v teorii virů to nedává smysl, kde tento virus má způsobovat nemoc. A to ještě nejsme u toho nejzvláštnějšího. Věděli jste, že někteří lidé v řádu několika dní nejprve testovali pozitivně, pak negativně a následně znovu pozitivně? To dává smysl pro teorii exozomů, kde buňky možná na základě určitých podmínek uvolňují více či méně těchto exozomů.

Ale v teorii virů to nedává smysl, kde jste údajně nakažení, dokud se viru nezbavíte. Jaká z těchto teoriích se vám zdá pravděpodobnější? Co kdybyste slyšeli, že existují virologové, kteří věří, že viry jsou ve skutečnosti exozomy? Co kdybych vám řekl, že tomu také věří doktoři a ostatní vědečtí odborníci? Nehledě na to, jaké teorii v tuto chvíli věříte, zavedené teorii o nakažlivém viru, nebo formující se teorii exozomů, jak moc věříte PCR testům? Vážně chcete, aby vám byl život omezen na základě výsledků z tohoto potenciálně bezvýznamného testu? Chcete testovat svoje blízké? Chcete být testovaní? Nebo bychom možná měli test odmítnout?

Související překlady:

Dr. Kaufman odhaluje: Úmrtnost na covid-19 je zkreslená. Testy jsou neúčinné.

Dr. Cowan – Historie se opakuje. 5G & koronavirus. Viry nejsou příčinou nemocí.

Překlad: David Formánek

Zdroj: https://bit.ly/2WBkyn8

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů