Učitelka z New Yorku prosazuje politickou agendu a říká: „Ti bílí žáci jsou odporní” (2. část)

Ve zkratce...

Učitelka na soukromé škole v New Yorku na tajné kameře odhaluje, jak mezi svými žáky prosazuje politickou agendu a ideologii. Více v druhé části série „Tajný učební plán” od Projektu Veritas.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte zde.

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓

Sledujte také na: NášTub / Odysee / Rumble

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován ZDE: 1. září 2022

První část: Asistent ředitele školy v USA přiznal záměrnou politickou indoktrinaci žáků (1. část)

Přepis:

JN (Jennifer Norrisová, učitelka): Pracuji v nóbl soukromé škole. Je to rozhodně škola, kde by se konzervativci necítili dobře. Neskrývám svoje názory, ale nemohu předstírat, že prosazuji nějakou agendu, i když je zřejmé, že ji prosazuji všemi těmi věcmi, které dělám. Když jsem tam začínala, skryla jsem svůj život. Jako bych byla dvojí agent. Bohužel jsou to bílí chlapci, kteří se cítí velmi oprávněni vyjadřovat své opačné názory a prostě odporovat. Velká skupina z nich je prostě odporná.

James O’Keefe (zakladatel Projektu Veritas): Tohle je Jennifer Norrisová, ředitelka studentských aktivit na škole Trinity v New Yorku. Tato škola je soukromá a stojí téměř 60 tisíc dolarů ročně na žáka. Norrisová se setkala s naším novinářem v utajení, kde se chlubí, jak její politické názory ovlivňují její práci. Škola, která podle svého webu se chlubí tím, že je místo, které, cituji: „nabízí vyvážený vzdělávací program pro tělo a duši.“

JN: Bohužel jsou to bílí chlapci, kteří se cítí velmi oprávněni vyjadřovat své opačné názory a prostě odporovat. Velká skupina z nich je prostě odporná. A ty si říkáš: Budete vždy tak hrozní nebo budete hrozní nyní? Nevím…

PV (novinář v utajení): Je možné tyto republikánské bělochy nějak zachránit?

JN: Nevím, podle mě musí odejít. Podle mě to jsou hrozní lidé. Toho se bojím u svých bílých žáků, kteří jsou bohatí. Říkám si: Musíte tohle vůbec někdy řešit? Kapitalismus je tak chrání. Jsem z toho smutná. Potřebujeme najít někoho jako Dextera…

PV: Jo, jo. Mstitele, který likviduje lidi.

JN: Znáš seriál Dexter?

PV: Jo. Potřebujeme Dextery mstitele. Tady máte seznam cílů.

James: Kromě odkazu na fiktivního sériového vraha, výrazy Norrisové ohledně republikánských bělochů jsou odporné. A je si jistá ve svých schopnostech prosazovat tajný učební plán, aniž by o tom rodiče věděli. Ona a jí podobní ve škole se snaží ovlivnit politický aktivismus svých studentů v poměru 13 studentů na učitele.

JN: Máme skupiny učitelů, kteří chtějí tyto věci dělat, ale správa školy nám to neumožňuje. Takže se snažíme nacházet kličky a mezery.

PV: Cože?

JN: Správa škola byla mnohem konzervativnější než většina z nás. Dobře se znám se zástupkyní ředitele školy. Byla učitelkou angličtiny, a pak postoupila nahoru. Byla předsedkyní oddělení a teď je zástupkyní ředitele. Často za ní chodím, je úžasná. Vážně jí na tom záleží a má moc věci změnit. Konečně mám pocit, že mám cestu dovnitř…

PV: Jsi aktivistka, to je super. Já také.

JN: Když jsem tam začínala, skryla jsem svůj život. Jako bych byla dvojí agent. Je hezké, že svůj aktivismus nemusíme ve škole skrývat. Nemusíme skrývat, kdo jsme. Můžeme se v práci plně projevovat a dělat důležitou práci. Dávám žákům všechny umělecké potřeby, můžou tvořit transparenty. Máme lidi, co chodí na každý pochod. Jsou omluveni z hodin.

PV: Které pochody?

JN: Šli na pochody za práva žen po Trumpovi. Šli na veškeré pochody ohledně zbraní. Je to také zábava… protože pokud odejdou ze školy… někdy je to politický protest, a my jim ve skutečnosti nedáváme odkladnou lhůtu… netrestáme je, ale pokud to udělají, pak musí zůstat po škole. A když jsou po škole, tak mluvíme o sociální spravedlnosti. Tam probíhá mnohem více vzdělávání.

PV: Dáváš jim příležitost, aby byli motivovaní.

JN: Na oko je to trest jít za školu, ale ve skutečnosti není.

PV: To je úžasné.

PV: Narážíš třeba na rodiče nebo zaměstnance, kteří jsou trochu konzervativní?

JN: Ani ne. Je to 300 let stará škola, takže očividně založená na bílé nadřazenosti. Byla založena v kostelu Nejsvětější Trojice, který postavili otroci. Začínají se potýkat s historii své školy, ale podle mě lidé vědí… nejsme tak levicoví jako já, ale je to rozhodně škola, kde by se konzervativci necítili dobře.

PV: To je dobré.

JN: Snažím se to narušit, kdekoliv můžu. A teď v této pozici mám k tomu mnoho příležitostí.

James: Norrisová si je jistá, že její aktivismus by konzervativce odpudil. Zde vysvětluje, jak svoji pozici využívá k prosazování své agendy.

JN: Dva dny v týdnu máme nějaké přednášející zvenčí. To je velká příležitost, abych pozvala lidi, co budou mluvit o tématech sociální spravedlnosti, kteří mají zkušenosti. To je super.

JN: Musíš se hádat se zaměstnanci, že nenecháváš mluvit konzervativce?

JN: Ne, mluvila jsem s ředitelem a říkala jsem: Pokud tohle pořádám, já jsem s žáky 100% demokratická. Řeknu jim možnosti a oni hlasují. Nebudu jim vybírat tyto určité přednášející pro tento rok. Chci, aby žáci byli aktivní. Hodně je zapojuji, ale řekla jsem: Některé přednášející jim ani nenavrhnu, a pokud je to problém, tak to nemůžu mít na starosti.“ A ředitel řekl: Ne. Tohle není doba pro obě strany. Nejsme ve společnosti na takovém místě.

PV: Líbí se mi. To je ředitel?

JN: Ano. Chci, aby byl neústupnější a odporoval, ale pokud řeknu: Tohle je moje hranice… vždycky mi říká: To je v pořádku.

JN: Takže byste u sebe nenechali zaznít republikánské názory? To je dobře.

JN: Já ne.

PV: Ale ty to máš na starosti.

JN: Přesně tak. Pokud je chtějí, tak to musí udělat někdo jiný, ale za mě ne.

James: Rozhodli jsme se provést test, jestli by Norrisová umožnila vystoupení drag queen před dětmi ze školky a našemu novináři řekla tohle:

PV: Jo, můj kamarád Mojžíš… drag queen… řekl jsem mu, že jsem na rande s učitelkou a on: Zeptej se, jestli můžu vystoupit v její škole.

JN: Jistě.

PV: Jsi tomu otevřená?

JN: Jo, znám se s knihovnicemi, takže uvidím.

PV: Takže drag queen?

JN: Rozhodně.

PV: Co když bude chtít peníze?

JN: Kolik peněz?

PV: 500-700 dolarů bude v pohodě?

JN: Máme i nižší ročníky až do 12. třídy.

PV: Dobře. Myslím si, že by to bylo nejúčinnější u mladších…

JN: Chce jim předčítat, co? To by bylo skvělé.

PV: Jo, to on miluje.

JN: Můžu si promluvit s vedoucí knihovnic a zjistím to.

James: I když je škola Trinity soukromá, mezi jejich absolventy jsou zástupci newyorské rady, právníci, politici, korporátní pracovníci a novináři ocenění Pulitzerovou cenou. Chceme, aby nenávistné postoje Norrisové ovlivnily jedny z hlavních instituc budoucnosti? Zůstaňte naladění.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů