Velký reset je převrat globálních elit

Ve zkratce...

Alan Jones ze SkyNews mluví o Velkém resetu, kdo za ním stojí a společně s novinářem Jamesem Delingpolem vysvětluje, o co jde.
Facebook
Telegram
VK

Přepis:

Alan Jones: Jen abych navázal na to, co zde zaznělo o Danieli Andrewsovi, před 25 lety tehdejší prezident České republiky, Václav Havel, mluvil v Národním tiskovém klubu ve Washingtonu. Mluvil o krizi autority z perspektivy Československa, které zažilo totalitu. Zamyslete se nad tím… jak řekl Kevin Andrews: „Denní mediální konference premiéra Viktorie (Austrálie), držitele všech detailů, nosiče všech znalostí, neustále vinící občany za neúspěchy jeho administrativy.” Nemáme si představovat, že tohle nás někam nevede. Ale jen o tom mluvit, může znamenat obvinění, že jde o konspiraci. Ale během koronaviru jsme zaznamenali nárůst státní moci. A i když je na světě 104 tisíc pacientů v kritickém stavu s koronavirem, to představuje 0,0013 % populace. Vůdci se i tak ale této moci drží. Minulý rok jsem o tom mluvil s Mauricem Newmanem.

Nadnesl skvělý poznatek o těchto vůdcích, včetně těch našich, tzv. liberálních vůdců. Cituji Maurice Newmana: „Není pochyb, že individuální svobodu vnímají jako něco navíc, ne jako nezcizitelné právo. A chtějí, aby jejich nové pravomoci se staly normální součástí vládnutí.” Dále mluvil o těchto lidech, kteří tzv. vládnou. Cituji: „Byla to jejich hrubá neschopnost, nebo záměr, co jim dalo současný vládnoucí vrchol. Zaprvé, navzdory jasným důkazům o virulenci covidu, Světová zdravotnická organizace hrbila hřbet před Pekingem a zlehčovala rizika nákazy.

Poté, jak šíření viru ohrožovalo kapacitu globálních zdravotních zdrojů, zdravotní autority vytvořily katastrofické scénáře, aby vyděsily občany do podrobení, a aby odůvodnily vymahatelné a drakonické lockdowny, uvalené bez ohledu na základní práva nebo ekonomickou cenu. Mnoho rad ‚odborníků‘ se odhalilo jako politicky zaujatých, ne založených na vědě.”

Zpět k věci. Jaká je tu agenda? Máme předpokládat, že svobody a ekonomické výhody, které jsme tak dlouho brali za samozřejmost, jsou v bezpečí? Konec konců, sledujeme, jak v Americe chtějí zbavit funkce člověka, který už ani není prezident. Trump byl ze všech stran očerňován. Koronavirus? Zemřelo 0,06 % Američanů, ne na koronavirus, ale s koronavirem. Ale Trump vytvořil 7 milionů nových pracovních pozic. Průměrná nezaměstnanost byla nižší než za jakékoliv vlády v historii Ameriky. Nezaměstnanost žen byla nejnižší za 70 let.

Nezaměstnanost mladých Afroameričanů dosáhla historického minima. Chudoba Afroameričanů dosáhla nejnižší úrovně, která kdy byla zaznamenaná, ale tyto úspěchy se nelíbí entitám jako je Světové ekonomické fórum, do kterého patří lidé jako princ Charles, Al Gore a ta školačka… všichni tam jsou… George Soros, Greenpeace, ředitel Evropské banky, generální tajemník OSN, Světové ekonomické fórum… zapamatujte si ho. Říkají, že po covidu musí být hlavní agendou klimatická akce. A zakladatel a vedoucí předseda fóra je profesor, Klaus Schwab. 82letý německý ekonom, který je spoluautorem knihy s názvem Velký reset. Dvě velká slova. Cituji: „Udělat společnost spravedlivější, chytřejší a zelenější. A odvrátit lidstvo z cesty ke klimatické katastrofě.”

Říká tomu Velký reset. Kniha vyšla minulý rok, aby, cituji: „Svět pracoval s přírodou, než aby přírodu vykořisťoval.” „Pokud podniky začnou upřednostňovat přírodu, do roku 2030 můžeme globálně vytvořit 395 milionů nových prací.” Nenechte se oklamat, levice je na vzestupu. Tento chlápek Schwab řekl: „Změny, které jsme už viděli v reakci na covid-19, prokazují, že reset našich ekonomických a společenských základů je možný.” Není třeba zdůrazňovat, že Trump je pro tohle vše velkou překážkou. Tudíž důraz na dekarbonizaci ekonomiky a tvrzení, že „společnosti by měly sloužit všem zainteresovaným subjektům, ne jen akcionářům.” Je tohle hrozba nebo ne?

Pokud tohle nebudeme brát vážně, jen si budeme něco nalhávat. James Delingpole je anglický spisovatel, novinář a sloupkař. Publikoval romány a politické knihy, publikoval články odmítající tzv. vědecký konsensus týkající se změny klimatu a je proti větrné energii. Nenarodil se do zámožné rodiny. Je synem vlastníka továrny, ale vystudoval Oxford z anglického jazyka a literatury. Tvrdí, že musíme pochopit význam Velkého resetu a jeho dopad na naši civilizaci. Už jsme s Jamesem mluvili, ale je tu znovu s námi. Jamesi, děkuji ti za tvůj čas.

Tito lidé chtějí transformovat světovou ekonomiku, že?

James: Ano, a je otázka, kterou si podle mě spousta lidí teď pokládá, a ty jsi znovu položil, a tou je: Proč tohle dělají? Odpověď je jednoduchá – tohle je převrat ze strany globální elity. Probíhá ve vaší zemi, v mé zemi, viděli jsme to v Americe. Tito lidé svůj plán berou velmi vážně, čímž ve výsledku je, snížit nás na úroveň sluhů. Elity to samozřejmě v průběhu historie dělaly. Západní demokracie je ve skutečnosti relativně neobvyklý fenomén… ty svobody, které máme. Vracíme se do historické normy, kdy malá skupinka elitářů ovládá lidi a ničí je… potlačují jejich ducha. Světové ekonomické fórum v roce 2016 vytvořilo video, ve kterém vypravěč říká: „Vítejte v roce 2030. Nic nevlastním, nemám žádné soukromí a život nikdy nebyl lepší.” No… to mi nezní jako lepší svět. Zní to otřesně… kdy nevlastníme žádný majetek. Kdo ho bude vlastnit?

Alan: Říkají, že po velkém resetu nebudou žádné peníze, žádné soukromé vlastnictví, žádná demokracie… někdo odpustí všechny naše dluhy z kreditek a půjček. Ale výměnou za to nebudete nic vlastnit, nebudete mít žádné peníze a žádnou demokracii. Každé rozhodnutí… čím se budete živit, kolik toho budete spotřebovávat, bude rozhodováno vzdálenou, nedosažitelnou elitou. Tohle není konspirace… tohle tito lidé říkají.

James: Ano. Je to konspirace (spiknutí), ale není to konspirační teorie. Není to konspirační teorie, když vám říkají, co dělají, když pořádají roční konference, kterých se účastní všichni… od prezidenta Xi z Číny po Angelu Merkelovou po prezidenta Putina. Všichni tam jsou… Světové ekonomické fórum je vážná organizace a její plán je vážný. Naše výhoda je, že jich je hrstka a nás je většina… musíme se probudit.

Alan: Ano. Premiér Kanady Trudeau řekl, že tato pandemie poskytnula příležitost pro reset, pro přebudování našich ekonomických systémů, které vyřeší globální výzvy jako extrémní chudobu, nerovnost a změnu klimatu. To vše zní nevinně, že? Ale vrací nás to zpět k tomuto profesorovi Schwabovi. On sám řekl, že svět po koronaviru musí „společně a rychle vylepšit všechny aspekty našich společností a ekonomik.” Jamesi, bylo by šílené, pokud bychom s tím nečinně souhlasili.

James: Ano, přesně tak, a musíme odporovat. Je to nešťastné… všichni jsme si užívali desítky let míru, ale tohle je naše 3. světová válka, jen to není válka, kterou jsme očekávali… není to bojovná válka, nejsou v ní zbraně a rakety, ale tato válka je o převzetí kontroly nad našimi svobodami a o tom, vzít si je zpět od lidí, kteří je nám kradou.

Alan: Ano. Děkuji za hovor, znovu ho zopakujeme. Pokračuj v dobré práci. Rád bych si myslel, že více lidí je na naší straně a ne na té jejich, ale pochybuji… ale nás to nezastaví v boji, Jamesi. Děkuji za hovor.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů