Země BRICS oznámily plán na společnou měnu krytou zlatem

Ve zkratce...

Země skupiny BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika) oznamují svůj záměr naprosto obejít americký dolar a obchodovat mezi sebou ve svých místních měnách, a ve výsledku vytvořit novou společnou měnu. Více ve videu.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte -> ZDE <-

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován ZDE: 7. dubna 2023

Doplňující informace od kolegů z Epoch Times:

PS: Doporučuji si přečíst i tento článek, který osvětluje, kdo vlastně BRICS je, a že jde vlastně o stejné globalisty:

Přepis (Země BRICS oznámily plán na společnou měnu krytou zlatem):

Zatímco média zde v Americe se soustředí na obvinění prezidenta Trumpa, stojí za zmínku, že zbytek světa se nepřestal točit. Mnozí naši geopolitičtí rivalové využívají této příležitosti, kdy je Amerika rozptýlená, aby udělali své kroky. Ukazuje se například, že státy BRICS pracují na vytvoření zcela nové vlastní měny, která bude vázána na fyzická aktiva, jako je zlato. Pokud jste o ní ještě nikdy neslyšeli, BRICS je podobná organizace jako G7.

Zatímco G7 je skupinou vyspělejších ekonomik, BRICS je organizací pro přední rozvíjející se ekonomiky. Nyní má pět členských států: Brazílii, Rusko, Indii, Čínu a Jihoafrickou republiku. Těchto pět zemí dohromady představuje asi 26 % rozlohy světa, asi 41 % světové populace, a v současné době představují přibližně 31,5 % světového HDP. A jen tak pro zajímavost, národy BRICS nedávno předstihly skupinu G7, pokud jde o jejich společný HDP.

Zatímco BRICS představuje 31,5 % globálního HDP, jak vidíte na grafu, G7 představuje pouze 30 %. Pokud budou věci pokračovat tak, jak jdou, se tento rozdíl bude postupem času jen zvětšovat. A tyto země BRICS právě nyní činí velké kroky, aby vytlačily americký dolar jako světovou rezervní měnu. Zrovna minulý týden vystoupil vysoce postavený ruský představitel a potvrdil to, o čem se již dlouho šuškalo, že země BRICS skutečně pracují na vytvoření nové globální měny. Zde je místopředseda ruské Státní dumy, což znamená, že je ruskou obdobou našeho Kevina McCarthyho, zde je jeho vyjádření k této nové měně: „Přechod na zúčtování v národních měnách je prvním krokem.

Viděli jsme to u ropných obchodů mezi Indií a Ruskem, které byly vypořádány v jiných měnách než v dolarech. Dalším krokem je zajištění oběhu digitální nebo jiné formy zásadně nové měny v blízké budoucnosti. Domnívám se, že na summitu lídrů BRICS bude oznámena připravenost k realizaci tohoto projektu.

Národy BRICS vyvíjejí strategii, která nehájí dolar ani euro, a že v rámci BRICS pravděpodobně vznikne jednotná měna vázaná na zlato nebo jiné skupiny produktů, jako jsou prvky vzácných zemin nebo půda, což znamená, že tato skupina národů, která představuje asi 40 % světové populace a rostoucí část globálního HDP, aktivně pracuje na vývoji nové globální měny, která bude vázána buď na zlato, nebo na některé jiné druhy fyzických aktiv, aby se obešel americký dolar. A pro vaši informaci, summit lídrů BRICS se bude konat v srpnu v Jihoafrické republice.

A letošního summitu se možná zúčastní více než jen těchto pět zemí. To proto, že i když v tuto chvíli tvoří blok BRICS pouze země Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika, začínají se hlásit i další země. V loňském roce se o členství v BRICS oficiálně ucházel Írán. A podle zprávy, kterou vydalo The Cradle, projevuje zájem o vstup také několik dalších národů, včetně Saúdské Arábie, Alžírska, Spojených arabských emirátů, Egypta, Argentiny, Mexika a také Nigérie.

Nicméně skutečnost, že právě tato skupina národů se rozrůstá, roste její HDP a připravuje se na zavedení vlastní měny, to nejsou jediné špatné zprávy pro hegemonii amerického dolaru. Jedná se jen o poslední z dlouhého trendu, který lze asi nazvat globální dedolarizací. Koncem minulého týdne představitelé Číny a Brazílie společně oznámili novou obchodní dohodu, v níž budou vzájemně nakupovat a prodávat za své vlastní národní měny a zcela obejdou dolar.

Podle této nové dohody Brazílie a Čína budou obchodovat přímou směnou čínského RMB za brazilský real nebo naopak, nebude již existovat tento mezikrok konverze jejich místních měn na americké dolary, a to ani v případě ropných transakcí. Marco Rubio zrovna včera mluvil ve Fox News o tomto rozhodnutí Brazílie opustit petrodolar a přejít na přímý obchod s Čínou.

Rubio: Brazílie, největší země na západní polokouli jižně od nás uzavřela dohodu s Čínou, budou obchodovat ve svých vlastních měnách. Vytvářejí ve světě sekundární ekonomiku nezávislou na USA. My tady máme lidi, co podstatě zasvěcují svůj život v této zemi tomu, aby zajistili, že bude legální mrzačit děti, aby dělali Drag představení ve školách, brzy bude tolik zemí obchodovat v jiných měnách než v dolaru, že nebudeme mít možnost je sankcionovat, a my tu máme další velmoc, která se v podstatě chce stát dominantní světovou mocností na náš úkor, a tito lidé se na to nechtějí soustředit.

Roman: K tomu však nedochází pouze v Brazílii, ale zdá se, že tento odklon od petrodolaru je rostoucím trendem, který se prosazuje po celém světě. Například na summitu Rusko-Čína, který se konal minulý týden, Vladimir Putin vystoupil s prohlášením, cituji: My, tedy Rusko, jsme pro používání čínského jüanu pro zúčtování mezi Ruskem a zeměmi Asie, Afriky a Latinské Ameriky.

Již od začátku zástupné války mezi Ruskem a Ukrajinou platí, že Čína nakupuje ruskou ropu jak za ruské rubly, tak za čínské jüany. Francouzská společnost nedávno nakoupila 65 tisíc tun zkapalněného zemního plynu ze Spojených arabských emirátů. A vůbec poprvé tato společnost za tento plyn zaplatila v čínské měně. Bylo to poprvé, co se něco takového stalo. Francie nakoupila zkapalněný zemní plyn, byl jí dopraven na tankeru z Emirátů a na šanghajské burze ropy a zemního plynu to vyúčtovali nikoliv dolary, ale čínskými jüany.

Pak tu máme případ Saúdské Arábie, která se nejen stále více přibližuje Číně, například tím, že vstoupila do Šanghajské organizace pro spolupráci. Ale také saúdskoarabská vláda vyjadřuje stále větší ochotu přijímat místní měny výměnou za svou ropu.

Saúdská vláda před dvěma týdny souhlasila s tím, že bude jako platbu za dodávky ropy do Keni přijímat keňské šilinky namísto amerických dolarů. Nedávno vystoupila indická vláda a nabídla používání své měny, tedy indické rupie, jako alternativy k americkému dolaru pro mezinárodní transakce. Zde je krátký úryvek z Bloombergu, cituji: „Indie nabídne svou měnu jako alternativu pro obchodování se zeměmi, které čelí nedostatku dolarů v důsledku nejostřejšího zpřísnění měnové politiky amerického FEDu za poslední desetiletí.“ A právě na tomto setkání byl hlavní bod programu…

A právě minulý týden jste měli setkání v Indonésii, kterého se zúčastnili ministři financí téměř všech zemí jihovýchodní Asie. diskutovali o způsobech, jak snížit závislost finančních transakcí na americkém dolaru, euru, jenu a britské libře a přejít na vypořádání v místních měnách. Diskutovalo se o snaze snížit závislost na hlavních měnách prostřednictvím systému transakcí v místní měně. Jedná se o rozšíření předchozího schématu vypořádání v místní měně, které již začalo být realizováno mezi členy ASEAN, což je Sdružení národů jihovýchodní Asie.

Ať už jde o národy BRICS, které tvoří vlastní globální měnu krytou zlatem, nebo o tyto jednotlivé národy, které se rozhodnou provádět transakce ve svých vlastních místních měnách, je stále zřejmější, že se stále více zemí snaží minimalizovat svou expozici vůči americkému dolaru. Je však třeba zmínit, že vše, co jsme vyjmenovali, nemusí nutně znamenat, že se americký dolar v příštím roce zcela zhroutí. Situace je taková, že všechny země na světě používají fiat měny, tedy měny, které jsou tištěny do existence ze vzduchu centrálními bankami.

A všechny tyto měny se hroutí co do hodnoty. Akorát dolar je mezi hroutícími se měnami nejsilnější. Jde to vidět, když se podíváte na graf těchto měn vůči něčemu stabilnějšímu, jako je zlato. Všechny fiat měny se hroutí. A navíc je role dolaru ve světové ekonomice stále obrovská a zůstává zdaleka nejvýznamnější používanou měnou.

A tato skutečnost je zcela zřejmá, když se podíváte na to, jak moc americký dolar stále dominuje devizovým rezervám různých zemí, což, na co se právě díváte na obrazovce, je časová osa aktiv, která drží v rezervách centrální banky po celém světě. Tohle je v podstatě ukazatelem toho, co centrální banky očekávají do budoucna.

A v tuto chvíli tvoří americké dolary stále přibližně 51 % všech devizových rezerv, což znamená, že v tuto chvíli centrální banky stále předpokládají, že dolar bude v blízké budoucnosti potřebný k zapojení do mezinárodního obchodu. A americký dolar stále výrazně převyšuje dokonce i měnu na druhém místě, kterou je euro s přibližně 20 %. Myslím, že to byl Hemingway, kdo kdysi slavně napsal tohle: „Jak jste zkrachoval? Dvěma způsoby. Postupně, a pak náhle.“

I když právě teď americký dolar stále dominuje zahraničním rezervám, v posledních dvou desetiletích se jeho obsah v trezorovém prostoru neustále snižuje, Z 62 % v roce 2000 na pouhých 51 % dnes, což znamená, že s postupem času v posledních dvou desetiletích, i když právě teď se většina transakcí stále provádí v dolarech, centrální bankéři rok od roku předpokládají menší potřebu amerických dolarů na mezinárodním trhu. A mimochodem, myslím, že stojí za zmínku, že to není jen teoretický problém bankéřů a finančníků.

Pokud americký dolar ztratí status světové rezervní měny, nebo spíše až americký dolar ztratí status světové rezervní měny, vy i já budeme dost trpět. Jedním z nejzřejmějších důvodů však je, že přibližně polovina amerických dolarů, které jsou v oběhu, se ve skutečnosti nachází mimo USA. Co by se stalo, kdyby si svět najednou uvědomil, že může obchodovat ve svých vlastních místních měnách, že nepotřebuje americký dolar? Vyměnili by své americké dolary za něco jiného, což by znamenalo, že by se najednou všechny ty biliony dolarů, které byly drženy mimo státy, vrátily zpět do Ameriky. Lidé se nějakou dobu diví, že na internetových stránkách FEDu se píše, že peněžní zásoba za posledních několik let vzrostla o 400 %, ale míra inflace je pouze 8 %.

Část odpovědi souvisí s tím, že spousta těchto peněz ve skutečnosti není v Americe, ale v zámoří. Právě to mají lidé obvykle na mysli, když říkají, že USA vyvezly svou inflaci, že jsme zaplavili svět dolary, což snižuje hodnotu každého jednotlivého dolaru. Ale tady ve Státech to tak ve skutečnosti nepůsobí, protože tyto dolary nejsou v oběhu tady v Americe. Místo toho jsou drženy jako aktiva v jiných zemích. Pokud se v této zemi náhle objeví biliony dolarů, které se budou honit za stejnými výrobky a službami, které jsou v současnosti k dispozici, tyto výrobky a služby se náhle astronomicky zdraží. Míra inflace může být dvouciferná nebo i trojciferná.

Pokud si myslíte, že vejce za 7 dolarů jsou drahá, no počkejte, až je uvidíte za 35 dolarů. Hodím vám všechny své výzkumné poznámky dolů do popisku pod tímto videem. A pak až do příště, já jsem váš hostitel Roman z Epoch Times, zůstaňte informováni. A hlavně, zůstaňte svobodní.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

6 komentářů

 1. Ahoj David, pravidelne dostavam tvoje clanky, niekolkokrat som tvoj blog financne podporil – robis spravnu vec. Pozorne to vsetko sledujem co sa deje, ale bohuzial uz niekolko mesiacov som si nemal moznost prehrat ani jedno video. Videa nefunguju, nedaju sa prehrat – predtym tam boli odkazy na inu platformu kde fungovali, ale tie odkazy tam pri vidach uz nie su, takze to nefunguje. Je to skoda – urcite nie som jediny kto ma podobny problem – poskokovia chazarskej mafie blokuju co sa len da. Tvoja praca je obrovsky prinos pre vsetkych a robis dobru vec. Bolo by fajn keby sa tvoje prispevky nejakym spôsobom „osetrili“ tak, aby boli voci blokovaniu „imunne“ a boli pristupne vsetkym. Viem, je to iste narocne na cas, ludi, aj financie…

  1. Ahoj, to je divné, že videa nefungují. Nad videi mám napsané „Nefungují Vám videa níže? Klikněte -> ZDE <-”, zkus tohle, tam jsou videa nahraná na jiné platformě. Snad to bude fungovat.

   1. Ahoj D,
    já se na tvoje stránky bez VPN nedostanu vůbec. Opera píše následující:

    Vaše připojení není soukromé
    Útočníci se mohou pokusit ukrást vaše údaje z otevrisvoumysl.cz (např. hesla, zprávy či údaje z kreditních karet).

    NET::ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID
    Help me understand
    otevrisvoumysl.cz běžně používá k ochraně vašich údajů šifrování. Když se Opera pokusila připojit k otevrisvoumysl.cz nyní, web poslal zpět neobvyklá a nesprávná data. To se stává, pokud se útočník pokouší předstírat, že je otevrisvoumysl.cz nebo pokud přihlašovací obrazovka Wi-Fi přerušila připojení. Vaše údaje jsou dosud v bezpečí, neboť Opera ukončila připojení dříve, než došlo k jakékoli výměně dat.

    Nyní nelze navštívit otevrisvoumysl.cz, neboť web používá technologii HSTS (HTTP Strict Transport Security). Síťové chyby a útoky jsou obvykle krátkodobé, takže tato stránka zřejmě bude za chvíli opět funkční.

 2. Naše republika si se zlatem nemusí dělat starosti od éry bankéře Tošovského,který na základě prý zbytečnosti zlata v moderní době je vyměnil za německé dluhopisy.
  To,že se nyní víceméně tajně zase zlato nakupuje a jako republika jsme v jeho vlastnění někde na chvostu evropských majitelů,se raději moc nezveřejňuje….
  My budeme spíše zavádět jako naše platidlo hřivnu.Máme konečně vládu odborníků,kteří vědí nejlíp co republika potřebuje ve vztahu k dolaru.
  Díky Davide,že si tak nyní už můžeme potvrdit co nás čeká…

 3. Aha….takže digitálny rubeľ už nič? HOAX? Či? … Lebo digitálny rubeľ krytý zlatom…to mi nejako nejde dokopy…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů