Změna klimatu – Potlačovaná pravda globálního rozměru (1/2)

Ve zkratce...

Je možné, že změna klimatu není způsobena kritizovaným oxidem uhličitým? V tomto videu se dozvíme o potlačované pravdě a agendě pod záštitou změny klimatu. Uslyšíme o věrohodných vědcích, kteří zastávají opačný názor vůči mainstreamovému přístupu ke změně klimatu, a nabízí k tomu podporující důkazy. Zdá se, že za celou změnou klimatu stojí agenda s touhou po větší moci a kontrole. Více ve videu.
Facebook
Telegram
VK

Přepis 1. části

„Jsme první generace schopná ukončit chudobu, a poslední generace schopná podniknout kroky, abychom se vyhnuli nejhorším dopadům změny klimatu. Budoucí generace nás ostře odsoudí, pokud nedodržíme své morální a historické povinnosti.“

Environmentální problém, který poslední tři desetiletí přitahuje spoustu pozornosti. Něco tak obřího a komplexního, že to mění způsob, jakým se díváme na Zemi. Protože naše budoucnost na tom závisí. Skrývá se za tím politická agenda? Pokud ano, kdo za ní stojí? Připravte se na debatu týmu „Edge of Wonder“ o environmentálním problému, o kterém všichni přemýšlíme.

Změna klimatu a globální oteplování.

Vítejte na „Edge of Wonder“. Pokud jste si mysleli, že změna klimatu je uzavřený případ, zamyslete se znovu. V této sérii se dvěma částmi o změně klimatu vám odhalíme objevy, které vás nenechají klidnými. V první části rozebereme změnu klimatu, povíme vám o dvou stranách této debaty, probereme příčiny změny klimatu, odhalíme, jak modely klimatu jsou chybné, a proč politici a média tento falešný pohled tak propagují. V rámci našeho výzkumu nás ohromilo, kolik skvělé práce už existuje.

V tomto video bychom rádi poukázali na tu dobrou práci a našli souvislosti s nejnovějšími informacemi. aby se tyto informace neztratily ve falešných vědeckých informacích a falešných zprávách. Pokud vás tohle téma zajímá, prostudujte si ho sami a klidně se podívejte na naše zdroje. Netvrdíme, že jsme kvalifikovaní vědci, ale máme otevřenou mysl a používáme logiku. Pokud najdete nové důkazy, které podporují nebo vyvrací informace v tomto videu, podělte se o ně v komentářích.

Chceme podpořit diskuzi, protože chápeme, že tohle téma je pro některé citlivé. Ještě než se pustíme k tématu… Budeme zmiňovat spoustu jmen vědců a odkazovat na různé studie, weby, nebo videa, která jsme našli. Pokud toho bude moct, pusťte si video znovu. Definice Co je změna klimatu? Co je globální oteplování?

National Geographic a Wired.com změnu klimatu definují jako dlouhodobou změnu počasí a teploty jako důsledek globálního oteplování. Ostatní mainstreamové zdroje zpráv upozorňují na změnu klimatu a na zvyšování teploty. Nepochybně když téměř všichni – jako tento článek, co tvrdí, že 97 % klimatologů ze studie z roku 2013 v časopise „Environmental Research Letters“ se shodlo na tom, že existuje souvislost mezi „globálním oteplováním“ a „globální změnou klimatu,“ a že „lidé způsobují globální oteplování,“ pak to musí být pravda. Ne tak zhurta.

Rámcová úmluva OSN o změně klimatu tvrdí: „Změna klimatu se týká změny ve stavu klimatu, která přetrvává desítky let nebo déle, ať už v důsledku proměnlivosti přírody nebo v důsledku lidské aktivity.“ Takže „Mezivládní panel pro změny klimatu“ OSN, který je tvořen mnoha skupinami vědců, došel k odlišnému závěru, že příčinou by mohla být lidská aktivita nebo příroda. Původ Než se ponoříme hlouběji, prozkoumejme původ těchto výrazů. Kdy se poprvé použil výraz „globální oteplování“ a „změna klimatu“?

Výraz „globální oteplování“ předchází výrazu „změna klimatu“. Globální oteplování jako výraz se poprvé objevil v roce 1975 ve vědeckém článku od geochemika Wallace Broeckera z geologického oddělení kolumbijské univerzity: „Klimatická změna: jsme na pokraji výrazného globálního oteplování?“ Na stránce NASA se píše o rozdílu mezi výrazy „změna klimatu“ a „globální oteplování”. „Průmyslové emise maličkých vzdušných částic s názvem aerosoly mohou způsobovat ochlazování, zatímco emise skleníkových plynů způsobovat oteplování.“ Lidé nedospěli dohodě, tak se tomu začalo jednotně říkat „změna klimatu“. Kdy se klima začalo drasticky měnit? Mainstreamové zdroje tvrdí kolem let 1830 a 1850, což je zhruba na konci průmyslové revoluce.

Nicméně geologická historie nám říká, že Země vždy procházela změnou klimatu.

V minulosti byla na východě a západě období globálního oteplování. Čínská centrální planina za Šangovy dynastie před 3000 lety byla subtropickou oblastí, kde lidé lovili slony. „Odhaduje se, že průměrná roční teplota byla kolem 2 stupňů Celsia vyšší.“ Citrusy rostly na půdě císařského paláce v Chang’anu, který se dnes nachází v severozápadní Číně. Ve zprávě z roku 2016 s názvem „Proč se vědci neshodují o globálním oteplování,“ kterou zveřejnil Mezinárodní panel pro změnu klimatu (NIPCC), se píše: „V moderním geologickém období zemská teplota přirozeně kolísala mezi asi 4 stupni Celsia a minus 6 stupni Celsia s ohledem na teplotu 20. století.“

V posledních 2 milionech letech se na Zemi střídala chladná a teplá meziledová období, každá trvající 15 000 let. Tudíž na Zemi dlouhodobě nebyla tato vlažná teplota, která zůstala stejná, a prudce se zvýšila po průmyslové revoluci. Opoziční strany Jaké dva opoziční pohledy převládají v debatě o změně klimatu? Tzv. antropogenní pohled na globální oteplování, který tvrdí, že člověk zničil klima nárůstem uhlíkových emisí. Druhý pohled je skeptický pohled, který není přesvědčen, že člověk může být jediným důvodem za změnou klimatu.

Opoziční strana jim říká skeptici, ale my jim rádi říkáme klimatičtí „hledači pravdy“. Hledači pravdy mají holističtější přístup a myslí si, že za změnou klimatu stojí vyšší síly jako slunce, kosmické paprsky, vodní pára, oblačnost, posun pólů nebo jiné, ke kterým se brzy dostaneme. Když se podíváme na tyto dva pohledy, jeden z nich se sám zahání do rohu. Jak může být cokoliv absolutní? Jak můžeme definitivně říct, že změna klimatu je pouze nebo převážně způsobena lidmi? Corbettova zpráva brzy vyvrátila tyto neopodstatněné důkazy, které média prezentují. Musíme se s vámi o ni podělit. Doporučujeme se na ni podívat.

Abychom shrnuli její závěr, Corbettova zpráva v podstatě ukazuje, jak média nedokážou určit, jestli změna klimatu dělá svět teplejším nebo chladnějším, vlhčím nebo sušším, podporující šíření malárie nebo její pokles? Podle všeho oba stavy existují pro jednu geografickou oblast, což je rozpor. Philip Stott, emeritní profesor biogeografie na SOAS, londýnské univerzitě, tvrdí: „Změna klimatu je příliš komplikovaná, aby ji způsoboval jen jeden faktor, ať CO2 nebo mraky.“

Profesor Stott kritizoval lidi, kteří se ohání výrazem „popírač změny klimatu“ nebo “klimatický skeptik“, když opak je pravdou. „Odpůrcům globálního oteplování se často posměšně říká ‚popírači změny klimatu‘. Přesně opak je pravdou. Ti, kteří zpochybňují mýtus globálního oteplování, jsou vášniví zastánci změny klimatu. To urputní zastánci globálního oteplování popírají, že změna klimatu je normou. Ten to říká, jak to je. Popírači změny klimatu ve skutečnosti věří ve změnu klimatu, a že tu byla odjakživa. Zastánci antropogenního globálního oteplování si myslí, že klima má být stabilní.

Profesor Ian Clark z oddělení věd o Zemi na ottawské univerzitě uvedl: „Nemůžete tvrdit, že CO2 mění klima. V minulosti rozhodně neměnil. Když se podíváme na klima z geologického pohledu, nikdy by nás nenapadlo, že CO2 je hlavním hnacím prvkem změny klimatu.“

Hladiny oxidu uhličitého v poslední době možná narostly, ale v historii Země došlo k teplejším nárůstům teploty, které nesouvisí s nižší hladinou CO2 v minulosti. Člověk, který uvádí věci na pravou míru a mluví o podstatě toho všeho, je Lord Nigel Lawson, bývalý člen britského parlamentu. Řekl: „Panuje zde naprostá netolerance jakéhokoliv názoru, který odporuje změně klimatu. Pochybovat o této ortodoxii změny klimatu se stala nejvíce politicky nekorektní věc.“

Lépe by to vyjádřit nemohl. V druhé části této série si povíme, jak tzv. „hluboký stát (Deep State)“ zneužil změnu klimatu a environmentalismus jako celku, aby rozdělil a dobyl nic netušící populaci. Abyste si nenechali druhou část ujít, odebírejte tento kanál, abyste dostali upozornění, kdy bude připravená. Zde je krátký výňatek z pořadu „Globální oteplování – Velký podvod“, který se na Channel 4 vysílal v roce 2007. Obavy kolem globálního oteplování se tváří jako věda. Není to věda, ale propaganda. Neexistují přímé důkazy, které spojují globální oteplování 20. století s antropogenními skleníkovými plyny. Jen nám ve výsledku říkají lži. Kdo může tvrdit, že CO2 způsobuje změnu klimatu?

~ Pokračování na další stránce ~

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Jedna odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů