Corbettův report: Příběh století právě praskl (a nikdo si toho nevšiml)

Ve zkratce...

Mainstreamová média o tom informovala, ale jen okrajově a nikdo o tom nemluví. Příběh o vládou podporované cenzuře a psychologických operacích na internetu. Více v článku.
Facebook
Telegram
VK

Originál článku publikován ZDE: 10. října 2022

Pokud jste dobrým a důvěřivým konzumentem mainstreamových médií, pravděpodobně považujete za samozřejmé, že ruští hackeři představují největší nebezpečí pro lidský druh v dějinách naší planety.

Nebo to jsou čínští hackeři? Nebo snad Severokorejci? To je jedno. To jsou jen detaily.

Jde o to, že hrozba, kterou tito stínoví kybernetičtí bojovníci představují (ať už je to kdokoli), je tak velká, že žádné hyperbolické katastrofické výroky televizních mluvících hlav, lidí na Twitteru a think tanků z hlubokých státních kruhů nejsou příliš.

Ano, Číňané pronikají do počítačových systémů našich společností, aby ukradli všechna naše průmyslová tajemství! Jak jinak si vysvětlit, že se obávaná čínská armáda může pochlubit tolika renovovanými americkými technologiemi?

A ano, Rusové se nabourávají do energetické sítě. Jak jinak si vysvětlit, že výpadky proudu jsou v západním světě stále častější?

A Severokorejci samozřejmě hackersky napadají Hollywood! Jak jinak si vysvětlit ty naprosté sračky, které se v dnešní době cpou do krku veřejnosti ve jménu „zábavy“?

Ve skutečnosti je to ještě horší, jak už my, poslušní ctitelé digitálních nestorů, dobře víme. Tito kreténští počítačoví zločinci se už nespokojí jen s tím, že se nabourají do našich počítačových mainframů a odcizí naše drahocenná data. Ne, v tomto věku informační války se zlí bojovníci světové sítě nyní zapojují do psychologických operací proti nám a aktivně šíří mylné, dezinformační a zkreslené informace s cílem pokřivit naše nevinné mysli fakty, které jsou nepohodlné elitářům z establishmentu.

Takže si myslíte, že uprostřed téhle hysterické hyperventilace nad hordami kybernetických bojovníků, kteří na nás útočí ze všech stran, by to byla poněkud velká věc, kdyby úctyhodná novinářská instituce, jako je, řekněme, deník Washington „Demokracie umírá v temnotách™“ Post přišel s článkem, v němž bezelstně přiznává, že největší armádu internetových psyops vojáků na světě ve skutečnosti nasazují USA, nemyslíte? Jistě by si zasloužilo víc než jen letmou zmínku na zadní straně novin, kdyby společnosti provozující sociální sítě mazaly falešnou armádu botů americké armády a Pentagon by v této věci vedl falešné „vyšetřování“, aby si zakryl zadní část těla, že?

Hádejte co? Přesně to se nyní přiznává a vy jste o tom pravděpodobně nic neslyšeli, že?

Pojďme to opravit.

PŘÍBĚH

 

Obsah obrázku text, interiér Popis byl vytvořen automaticky

Ať už jste konzumentem mainstreamových nebo alternativních médií, určitě jste už slyšeli o velkém nebezpečí naší doby: dezinformacích na internetu. Koneckonců jsme právě prožili tři roky hysterie establishmentu kvůli tomu, že se průměrní Joeové a Janové (a dokonce i Jamesové!) odvážili využít internet k šíření pravdy o podvodech.

Ještě před posledním kolem „dezinformačního blouznění COVID“ jsme léta slýchali, že demokracie jako taková je pod útokem stínových ruských kybernetiků, kteří na Facebooku zveřejňují memy o Ježíšovi v hodnotě stovek dolarů. 

Pozorní diváci MSM si však jistě všimli drobných trhlinek ve fasádě tohoto propagandistického vyprávění.

Je tu například skandál Scary Poppins, kdy se Bidenova administrativa pokusila jmenovat známou šiřitelku dezinformací a zastánkyni cenzury Ninu Janckewiczovou do čela své „Rady pro řízení dezinformací“ s mrazivým názvem.

Nebo je tu zdánlivě nekonečná přehlídka propagandistů establishmentu, šiřitelů dezinformací a přímých lhářů, kteří využívají svůj politický kapitál k prosazování stále drakoničtějších cenzurních zákonů v bezostyšné snaze umlčet ty, kdo by chtěli poukázat na jejich nešvary.

V tuto chvíli už je pro objektivního pozorovatele téměř nemožné popřít, že celý ten šílený útok establishmentu na „online dezinformace“ je:

  1. projekce těch samých představitelů establishmentu, kteří jsou sami vinni šířením těchto dezinformací; a
  2. vhodnou záminkou pro cenzuru svých kritiků.

Aby však nikdo z normálních lidí neměl pochybnosti o tom, odkud přichází skutečná dezinformační hrozba, tyto pochybnosti byly vymazány nejnovějším skandálem, který prolomil informační blokádu vytvořenou strážci MSM.

Ačkoli jste to možná přehlédli, pokud jste minulý týden při procházení zpravodajského kanálu mrkli, ti samí posměváčci, kteří posledních deset let strávili vyvoláváním neomccarthyistického nového rudého strachu z ChiComu/Best Koreje/Ruských hackerů, právě přiznali, že největším šiřitelem online dezinformací je … .

… (Jste na to připraveni?)…

vláda USA!

Jste překvapeni? To jsem si nemyslel.

Konkrétně nová zpráva našich přátel z WaPo odhaluje, že Pentagon „nařídil rozsáhlý audit způsobu vedení tajné informační války poté, co hlavní společnosti sociálních médií identifikovaly a vyřadily z provozu falešné účty podezřelé z toho, že je provozuje americká armáda v rozporu s pravidly platforem.“

Zpráva je samozřejmě kamufláž. Poukazuje na zprávu Graphika/Stanford vydanou letos v srpnu, která osvěžujícím způsobem použila nesmysly, které se používají ke spojování stránek jako The Corbett Report s „extremistickými“ kanály a zahraničními vlivovými operacemi, a místo toho použila tuto metodiku k odhalení skupiny podezřele prozápadních účtů na sociálních sítích.

Výzkumníci z Graphiky a Stanfordu odhalili „propojenou síť účtů na Twitteru, Facebooku, Instagramu a pěti dalších platformách sociálních médií, které používaly klamavé taktiky k propagaci prozápadních narativů na Blízkém východě a ve střední Asii“. Zdálo se, že tyto účty byly zapojeny do „řady skrytých kampaní po dobu téměř pěti let, nikoli do jedné homogenní operace“. Ačkoli některé z těchto operací byly spojeny s online propagandistickým programem Velitelství speciálních operací USA nazvaným „Transregionální webová iniciativa“, o němž bylo krátce informováno před deseti lety, ostatní účty byly zapojeny do „řady tajných kampaní nejasného původu“.

Nejnovější zpráva WaPo nás informuje, že „Bílý dům a některé federální agentury“ „vyjádřily rostoucí znepokojení nad pokusy ministerstva obrany o manipulaci s publikem v zahraničí“ a celou záležitost vyšetřují. Původní zpráva Graphika/Stanford sice přímo neobvinila americkou armádu z kontroly nebo nasazení sítě „prozápadních“ účtů na sociálních sítích, ale anonymní zdroje WaPo uvádějí, že „Ústřední velení USA je mezi těmi, jejichž aktivity čelí kontrole“.

Když čteme mezi řádky, není těžké pochopit, proč The Bezos Post o tomto příběhu „informuje“: externí výzkumníci odhalili online dezinformační síť řízenou americkou vládou, Pentagon vede falešné falešné „vyšetřování“, aby mohl nevyhnutelně dojít k závěru, že se ničeho nedopustil, a veřejnost má dojem, že v tomto „skandálu“ šlo o zcela legální (i když morálně pochybnou) „zahraniční“ propagandistickou kampaň.

Pokud budeme zprávu brát jako nominální hodnotu, mnozí pokrčí rameny a přejdou k dalšímu příběhu. Co když tedy americká vláda vytvořila několik falešných účtů na sociálních sítích, aby – jak tvrdí WaPo – „čelila dezinformacím šířeným Čínou, které naznačují, že koronavirus COVID-19 byl vytvořen v laboratoři americké armády ve Fort Detricku“ a „rozšířila pravdivé informace amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí o původu viru v Číně“? O co jde?

Největší problém je samozřejmě v tom, že tento příběh je omezený a ukazuje nám jen velmi malou špičku nepředstavitelně velkého ledovce.

POZADÍ

Obsah obrázku text

Popis byl vytvořen automaticky

Omlouvám se, že vám to teď říkám, ale nejen Rusko, Čína, Severní Korea nebo jakýkoli jiný strašák, který se tento týden ocitl na seznamu ministerstva zahraničí, zaměstnávají hackery, digitální špiony, armády botů a vojáky psyops ve snaze ovlivnit online diskurz. Jsou to také USA a Izrael a Británie a Kanada a všechny ostatní země na světě, které se podílejí na těchto silikonových vylomeninách.

To samozřejmě nikoho, kdo dává pozor, nepřekvapí. Stačí si vzpomenout na záměrně děsivou reklamu na nábor do americké armády, abyste si udělali představu o rozsahu zapojení americké armády do online dezinformačního prostoru.

Navíc, jak už jistě víte, internet byl doslova vytvořen americkou armádou. Podnětem k vytvoření internetu, který začínal jako ARPANET, bylo – jak v roce 2018 nedbale přiznal Vint Cerf, dnes oslavovaný jako jeden z „otců internetu“ – „přesvědčení, že velení a řízení může využívat počítače, aby ministerstvo obrany mohlo využívat své zdroje lépe než protivník“.

A jak říkají výzkumníci jako Yasha Levine, autor knihy Surveillance Valley: (The Secret Military History of the Internet), poukazují na to, že internet byl od své první inkarnace zbraní pro sledování a kontrolu, která měla být nasazena proti komukoli, koho americká armáda považovala za protipovstaleckou hrozbu.

S ohledem na tento kontext je snadné vnímat stovky datových bodů, které spojují americké vojenské a zpravodajské operace a internet, jako pouhé dílky této celkové skládačky. Ačkoli vyčerpávající seznam těchto dílků skládačky by vydal na tucet článků, mezi něž patří:

Mohl bych pokračovat dál a dál. Ale do těchto operací se samozřejmě nezapojují jen USA.

Je to i Kanada, kde vláda „zaměstnává internetové trolly a PR agenty, aby „opravovali dezinformace“.“

A je to Izrael, který školí sionisty k úpravám Wikipedie a jehož nechvalně proslulí kybernetičtí špióni „Jednotka 8200“ v posledních letech založili ohromující počet špičkových technologických startupů, což jim zajistilo přístup zadními vrátky k mnoha nejcitlivějším systémům světa (přístup, který se nebojí využívat).

A je to Velká Británie, jejíž nechvalně proslulá 77. brigáda ve své infoválce proti šiřitelům pravdy o Covidu a dalším nepřátelům establishmentu přiznaně „stříhá videa, nahrává podcasty a píše virální příspěvky“ a jejíž vysoce tajná Společná zpravodajská skupina pro výzkum hrozeb doslova vytvořila příručku (nazvanou „Umění klamání: Školení pro novou generaci online tajných operací„) pro manipulaci s veřejným míněním na internetu.

Když se na to podíváte opravdu důkladně, zjistíte, že každá země na světě se zapojuje do online aktivit „řízení vnímání“ nebo se snaží rozvíjet své vojenské schopnosti v „informačním bojovém prostoru“, ať už jde o nabourávání se do podnikových mainframů a důležité infrastruktury cizích zemí nebo o manipulaci s veřejným míněním prostřednictvím internetových propagandistických kampaní.

Možná se ptáte, že když to dělají všichni, proč na tom záleží?

PROČ NA TOM ZÁLEŽÍ

Obsah obrázku text

Popis byl vytvořen automaticky

Lež, kterou hlásají mluvící hlavy MSM – lež, podle níž jde pouze o ruské/čínské/německé strašáky, kdo se podílí na hackerských a online propagandistických kampaních – je obzvláště zákeřná ze tří důvodů.

Zaprvé je to dokonalé krytí pro jeden z nejdůležitějších bodů programu mocných, kteří by neměli být: zastavení volného toku informací na internetu. Jako diváci filmu Mediální Matrix a studenti kurzu Masová média: Dějiny vědí, že omezení internetu v této neogutenbergovské době je pro oligarchy stejně důležité, aby si udrželi moc, jako bylo pro oligarchy v předchozí éře omezení tisku. V sázce není nic menšího než další přežití informačního oligopolu, který je jádrem jejich mechanismu kontroly nad společností, takže by nemělo být překvapením, že využijí informační operace svých nepřátel jako záminku k cenzuře internetu.

Za druhé, mýtus o hackerech umožňuje mluvčím establishmentu v médiích démonizovat nepřátele ministerstva zahraničí tím, že přesně poukazují na kybernetické a hackerské operace těchto zemí, a zároveň ignorují vlastní operace USA a jejich spojenců a připravují veřejnost na virtuální událost pod falešnou vlajkou, kterou by bylo možné hodnověrně obvinit tyto nepřátele a použít ji jako záminku pro přijetí kybernetického zákona PATRIOT Act.

A za třetí, příběh o strašákovi odvádí pozornost veřejnosti od té nejzásadnější otázky: proč se všechny vlády na světě tolik snaží manipulovat a klamat veřejnost pomocí online dezinformačních kampaní šířených prostřednictvím falešných osobností na sociálních sítích? Vlády a zpravodajské služby na celém světě svým jednáním odhalily, že se skutečně bojí volného toku informací online. Ale proč? Základní pravdou, kterou máme přímo pod nosem, je, že na našem vnímání a našem jednání záleží a že něco mění. Právě proto vlády na celém světě vynakládají tolik času, energie a prostředků na to, aby nás přiměly uvěřit jejich propagandě: abychom si neuvědomili, že skutečnou řídící moc ve společnosti máme (a vždy jsme měli) my.

A tak po letech nesmyslů typu Russiagate – po všech těch hyperventilacích nad facebookovými memy Ježíše, které ovlivnily volby, po všech těch nesmyslech, jak se čínští hackeři a severokorejští klávesnicoví bojovníci neustále zapojují do útočných kybernetických operací a je třeba je za každou cenu zastavit – zjišťujeme, že na tomto příběhu je přece jen něco pravdy. Existují online bojovníci, kteří se chtějí nabourat do systémů a manipulovat veřejnost prostřednictvím online vlivových kampaní. Jenže největšími pachateli těchto špinavých triků jsou USA a jejich spojenci.

Neočekávejte však, že by „interní vyšetřování“ Pentagonu dospělo k takovým závěrům nebo že by o něm informovaly deníky jako The Washington Post.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů