Corbettův report: Ruské mýty vs. ruská realita s Riley Waggamanem

Ve zkratce...

Riley Waggaman alias "Edward Slavsquat" se k nám dnes připojí, aby rozebral propagandistické mýty, které o Putinovi a Rusku stále kolují v takzvaných alternativních médiích, a střízlivou realitu, že Rusko není ani výhradně zlé, ani výhradně dobré a že Putin není bojovník za svobodu, který statečně bojuje proti globalistům.
Facebook
Telegram
VK

Článek v PDF si můžete stáhnout ZDE

Nefungují Vám videa níže? Klikněte zde.

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓

Sledujte také na: NášTub / Odysee / Rumble

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován ZDE: 1. března 2022

Související video:

Corbett Report – ŠOKUJÍCÍ dokument odhaluje skutečný plán Trudeaua

Přepis:

Riley Waggaman (R): Pokud máte systém přesvědčení, že WEF je podezřelé, digitální měny jsou podezřelé, biometrické údaje jsou podezřelé, vakcíny jsou podezřelé, Rusko tomu přesně odpovídá… dělají všechno stejně jako všude jinde.

Posloucháte Corbettův report.

James Corbett (J): Vítejte přátelé, James Corbett zde z corbettreport.com. V rozhovoru, který je nahráván 28. února 2022. No, a tady v Japonsku je 28. února dvě hodiny odpoledne. Ale až to budete poslouchat v Americe nebo kdekoli jinde, bude to pravděpodobně o 24 hodin nebo více později. Takže se vám nebudu pokoušet poskytnout nejnovější aktuální informace z Ukrajiny, i kdybych věřil nejnovějším zprávám, které v tuto chvíli přicházejí z tohoto regionu, což nemám tendenci dělat. Ale stačí říct, že tento rozhovor je nahráván uprostřed probíhající speciální vojenské operace pro Donbas, kterou vyhlásil Putin 21., která se rychle rozšířila na vojenskou operaci proti celé Ukrajině, bojuje se v Kyjevě nebo v jeho blízkosti, na místě se teď děje všechno možné.

A právě v této souvislosti hovořím s dnešním hostem, kde bohužel jako vždy vidím, že se lidé v době války shromažďují kolem vlajek. A samozřejmě pro normální diváky CNN, kteří hltají propagandu, to bude shromáždění kolem vlajky NATO a hurá, a Zelenskyj je velký hrdina a sláva Ukrajině. Bohužel v nezávislých médiích to znamená shromáždit se kolem ruské vlajky, protože pokud je NATO to špatné, tak Putin musí být ten hodný. To je binární myšlení, které naprosto odmítám, a to říkám vědomě, s více než patnáctiletým výzkumem toho, co se děje na geopolitické scéně. Ale nechytejte mě za slovo. Dnes si budeme povídat s někým, kdo má k těmto otázkám mnohem bližší vztah a chápe je, a sice s Rileym Waggamanem alias Edvardem Slavesquatem, který píše na platformě Substack. Do popisku dám na něj odkaz. Už nějakou dobu píše a žije v Rusku a mluví o Rusku a jeho roli ve vznikajícím novém světovém řádu. Takže ho pozveme do pořadu. Riley, děkuji, že jsi přišel do pořadu.

R: Moc děkuji za pozvání, Jamesi.

J: Začněme tím, že se divákům představíš. Kdo jsi? Odkud pocházíš? A proč by tě lidé měli poslouchat?

R: No, jsem Američan. V Rusku žiji už asi sedm nebo osm let. Původně jsem, jako asi mnoho Američanů, kteří cestují do zahraničí… tohle je svět, kam jsem původně přijel jako učitel angličtiny. A měl jsem předchozí zkušenost s novinařinou, hned jak jsem vyšel z vysoké školy, pracoval jsem ve Washingtonu a vyhořel jsem, asi tak do roka. Tak jsem se vydal poznávat svět. A nakonec jsem přijel do Ruska. A pak jsem přijel, paradoxně, zrovna když se stal Majdan, v podstatě na samém začátku. Takže jsem přijel na začátku ukrajinské krize. A právě v té době jsem si uvědomil, že bych možná neměl učit angličtinu, ale začít psát. Protože Rusko je teď zase v centru geopolitické scény. A přišlo mi, že je to na místě. A tak jsem přijel do Moskvy a začal jsem pracovat pro různé publikace. Russia insider, také Press TV, což je íránský státní kanál, jako korespondent v Moskvě a nakonec jsem skončil v RT, kde jsem pracoval jako starší redaktor, jak mi říkají, ale ve skutečnosti jsem byl jen pisatel začátečník, a to asi čtyři roky. A v červnu loňského roku, ne června, omlouvám se, v září loňského roku jsem dal výpověď v RT a vydal se na sólovou dráhu se substackem.

J: Takže jsi byl přímo v srdci ruského dezinformačního systému. Byl jsi ten ruský bot, před kterým jsme byli všichni varováni, a teď z toho vycházíš na druhé straně.

R: Ano, ruský bot.

J: Dobře, pojďme se pustit do nějaké práce, začneme hned na konci. Začneme u jednoho z tvých posledních příspěvků na tvém substacku: Válka začíná. Ale proč? Píšeš tam, že Putin oznámil speciální vojenskou operaci k „de-nacifikaci“ Ukrajiny a začal jsi klást otázku, no, bylo by velmi zvláštní, kdyby Rusko použilo vojenskou sílu na „de-nacifikaci“ Ukrajiny, kdyby výše uvedená tvrzení nebyla pravdivá. Hovoříme-li o ruské vládě podporující své vojáky a z Velké vlastenecké války a pokusy na lidech ruské vlády a další zločiny spojené s nacistickým režimem, ale pak začínáš poukazovat na některé věci, které to problematizují, tím je nejen, samozřejmě, explodující úmrtnost v Rusku, ani ne tak kvůli COVIDu, jako kvůli reakci ruské vlády na COVID, jako tolik jiných míst na světě, ale také píšeš: Nejenže Kreml podporoval donucovací lékařské experimenty na obyvatelstvu, alias experimentální vakcíny, Putin tvrdil, že má morální povinnost podporovat národní systém lékařského apartheidu, což byla legislativní iniciativa tak nepopulární, že Státní duma byla nakonec nucena od ní upustit. Pověz nám něco o této stránce příběhu, o které ti garantuji, že ji nyní v mnoha nezávislých médiích neuslyšíš.

R: Ano. Pokud chceme mluvit o tom… měli bychom začít s vakcínami opravdu stručně, nebo jak?

J: Začněme s tím. Ano.

R: Dobře. Je opravdu fascinující, jak Sputnik V dostává takovou volnou cestu, řekl bych, v alternativních médiích, lidé o něm buď nemluví, nebo v některých případech dokonce tvrdí, že je to nějaký druh velkého farmaceutického séra, které zastaví depopulační agendu. Víte, lidi, skutečnost je taková, že Sputnik V je možná jedna z nejpochybnějších vakcín. Důvodem nemusí být nutně… no, za prvé o ní neexistují téměř žádné skutečné údaje, protože ruská vláda ani nemá systém VAERS.

Ve Spojených státech máme alespoň nějaký způsob, jak změřit, jak smrtící jsou tyto vakcíny. V Rusku nejenom, že na to nemají žádný systém, ruské ministerstvo zdravotnictví řeklo, že nemůže zveřejnit údaje o tom, kolik očkovaných Rusů zemřelo, protože by to odradilo od očkování. Pak Státní duma, takže někdo z ruských zákonodárců požádal vládu, aby zveřejnila nejnovější údaje z klinických studií Sputniku V. A oni řekli, že to nemohou udělat, protože je to tajné obchodní tajemství. Je to utajované obchodní tajemství, aby se zveřejňovaly údaje o klinických zkouškách. Každopádně o Sputniku V bychom mohli mluvit i celé hodiny.

Ale jde o to, že to je stejně jako všechny ostatní injekce… je to experimentální genetická injekce, která nebyla prokázána jako bezpečná a nebyla prokázána jako účinná. A Rusko přijalo nátlakovou politiku, která v podstatě donutila Rusy, aby si vybrali mezi svým živobytím a injekcí. Dokonce ani ne jen s vazbou na zaměstnání, ale pokud chcete jít na univerzitu, existuje tragický příběh mladé Rusky, 18-19 let, která zemřela poté, co dostala Sputnik V, a nechala si ji dát, protože chtěla jít na univerzitu. Takže v Rusku je to stejný příběh jako všude jinde. A upřímně mi přijde fascinující… žít v Rusku a vidět to, máš tolik alternativních médií, které říkají, že milují Rusko, jsou pro Rusko, a vůbec nechtějí diskutovat o tom, že stejné zločiny, které se dějí všude jinde na světě, se dějí i v Rusku. Říkám, že v Rusku je to horší? Ne nutně, ale je to prostě stejné. Je to přesně to, co se děje všude jinde.

J: Skoro jako by se to řídilo nějakým, já nevím, programem Světového ekonomického fóra nebo tak něco. Ale to jsou jenom bláboly. Není to tak, že by Rusko, Kreml a Putin byli napojeni na Světové ekonomické fórum, že?

R: Správně. A pak samozřejmě… důvod, proč říkám, že Sputnik V je jedna z nejpochybnějších vakcín, protože pokud chceme mluvit o WEF… vývojáři a finančníci Sputniku V mají přímé vazby na Světové ekonomické fórum (WEF). Herman Gref je generální ředitel Sberbanky, je členem správní rady Světového ekonomického fóra. Tento člověk, i když je bankéř, měl na starosti v podstatě složení počátečních peněz a nastavení logistiky pro vytvoření této vakcíny. Pak dostal exkluzivní smlouvu na přepravu prvních asi osmi nebo devíti milionů dávek vakcíny po Rusku. Člověk, který financuje Sputnik V, je generálním ředitelem ruského fondu přímých investic.

Kirill Dmitriev je Mladý globální lídr Světového ekonomického fóra, ročník 2009. Ty vazby tady jsou vlastně docela rozsáhlé, když se do toho opravdu ponoříte. Kromě toho má Rusko dohody se společností AstraZeneca. Mají s nimi dohodu a ruská vláda investuje do společnosti AstraZeneca. Prostřednictvím svého ruského fondu přímých investic investují do farmaceutické společnosti, která vyrábí jak Sputnik V, tak AstraZenecu. Vyrábějí AstraZenecu zde v Rusku na export, a původní plán v Rusku, pokud se zpětně podíváte, co vláda říkala, je, že chtěla vytvořit koktejl mezi AstraZenecou a domácí ruskou vakcínou pro domácí použití v Rusku. To byl původní plán.

J: To je, chci říct, to je celá plechovka červů, ale otevírá to další plechovku červů, kterou je širší příběh Hermana Grefa a Sberbank. A jejich vztah k celé politice COVID, která v Rusku právě probíhá. Můžeš o tom mluvit podrobněji?

R: Ano, jistě. O Sberbank musíme pochopit, že… skoro jako, ani nevím, jak to popsat. Je to skoro jako Amazon plus banka, protože to dělá všechno. A tak začali opravdu dělat všechno během COVIDu. Takže v září 2020, to je pár měsíců poté, co opravdu COVID mánie v Rusku a všude jinde začala. Přišel Herman Gref a řekl: My už nejsme banka, budeme si jen říkat Sber, odebereme slovo „bank“. A hodláme ruskému lidu nabídnout celou řadu služeb. Takže je tu Sber zdravotnictví, Sber potraviny, Sber umělá inteligence, v tuto chvíli je tu doslova Sber všechno, Sber dodávky. A je to součást tohoto celku. Chci říct, že to prostě zapadá do celé čtvrté průmyslové revoluce, narativu velkého resetu. A jak zajímavé, že Herman Gref je členem správní rady Světového ekonomického fóra. A co je také fascinující na Sber, je, že velmi hluboce investují do biometrie. A už začali, v Rusku už jsou plány, a už se to děje, dát v podstatě každému školákovi v Rusku biometrický průkaz.

Takže abyste mohli jít do školy, musíte si nechat udělat otisk dlaně nebo si nechat oskenovat oční duhovku nebo co to dneska dělají, já ani nevím. A Sber je do toho tak zapojená, že existují zprávy z před několika let, kde se mluví o tom, jak chtěli, začali testovat systémy, kde se používají biometrické průkazy k placení školních obědů.

A to dělala Sber… banka. A tak se prostě musíte divit, že v mnoha ohledech Rusko vlastně je… pokud chcete studovat, co je na cestě, tak se podívejte na Rusko, protože je to všechno veřejné. Nemusíte dělat takové ty složité sítě. Je to prostě velmi přímé. Jedna linie k druhé. Herman Gref a Světové ekonomické fórum, Herman Gref a vzdělávání, Herman Gref a biologická bezpečnost. To můžete udělat s mnoha různými prvky v rámci ruské vlády. Takže já bych řekl, místo toho, abychom se dívali na Rusko jako na to místo, které bojuje s impériem, ať už to nazvete jakkoliv… Rusko podle mého názoru není jiné.

V zásadě se Rusko liší tím, že samotní ruští lidé jsou vůči své vládě velmi podezřívaví. A to je myslím něco instinktivního, co mají, kvůli své historii, a tak to, co dělá Rusko vlastně jedinečným a odlišným, je to, že navzdory tomu, že jejich vláda je v souladu se zbytkem světa, ruský lid je velmi proti tomu. A jsou proti tomu v podstatě od začátku celého toho podvodu.

J: A co třeba Herman Gref a Cyberpolygon? A nebyla do Cyberpolygonu zapojena Sberbank? Víš co, měli bychom se smrtelně bát ruských hackerů. A přesto je tady ta ruská banka, která je zapojená do této akce Cyberpolygonu, kde si prostě hrajeme na hackery a předstíráme, že máme hackerské válečné hry.

R: A tohle je vtipné… Herman Gref také vyvíjí kryptoměnu s názvem Sbercoin. Naposledy jsem viděl zprávu agentury Reuters z loňského roku, podle které to dělá ve spolupráci s JP Morgan. A má to být stabilní mince, což se strašně hodí, protože zrovna teď ruský rubl šílí. Jeden dolar je skoro 110 rublů. Když jsem poprvé přijel do Ruska v roce 2014, tak to bylo 30 rublů za dolar. Teď je to zřejmě víc než 100, podle zpráv, které jsem viděl dneska ráno. Je to prostě… a víš… pokud chceš mluvit o digitální měně centrální banky, všech těchto věcech, tak Rusko je v čele toho všeho. Takže pokud jste podezřívaví… co bych řekl každému, kdo si říká: „No, víte, Putin vypadá docela v pohodě.“ Pokud máte systém přesvědčení, že WEF je podezřelé, digitální měny jsou podezřelé, biometrické údaje jsou podezřelé, vakcíny jsou podezřelé, Rusko tomu přesně odpovídá… dělají všechno stejně jako všude jinde.

J: Ale ty tomu nerozumíš, Riley. Jo, to je Herman Gref a Sberbank a petrohradská klika a ostatní prvky v ruské vládě, kteří pracují proti Putinovi. A Putin proti nim bojuje a snaží se ze všech sil, stejně jako Trump bojoval proti globalistům v Americe. Putin to dělá v Rusku. Je to tak?

R: Přesně tak… Tady je další dobrý příklad, trochu mimo téma. Ale dobrý druh příkladu, který bychom mohli použít, když mluvíme o té myšlence, že Putin je obklopen těmi pátými kolonisty a v zákulisí s nimi bojuje. Jedním z hlavních hráčů, kteří stojí za Sputnikem V, je člověk jménem Anatolij Tobiáš, což je dlouholetý zloděj, který je v Rusku nenáviděn. A jeho kořeny sahají v podstatě až do doby rozpadu Sovětského svazu. Podílel se na privatizaci, intrikách, masových zlodějnách, je to v podstatě takový váš arci oligarcha v Rusku. Tenhle člověk dosazen do čela společnosti s názvem Rusnano, která měla vyvíjet nanotechnologie, včetně nanovakcín, jak zajímavé… v roce 2008.

A první věc, kterou udělal, bylo, že navázal spolupráci s Gamaleya centrem, což je institut, který údajně vyvinul Sputnik V. A navázal spolupráci s jejich ředitelem, Alexander Ginzburgem, o kterém bychom mohli mluvit hodiny. Tobiáš tu společnost Rusnano zničil, teď jsou prakticky v bankrotu. A víš, co se stalo? Místo aby tenhle chlap šel do vězení za to, že zpackal státní korporaci, jmenují ho Putinovým zvláštním zástupcem pro udržitelnost. On je Putinovým zvláštním vyslancem pro klimatické změny. A nedávno napsal na Facebook příspěvek, kde říká: loni jsem četl všechny ty skvělé knihy, kniha číslo pět byla od Billa Gatese s názvem: Důvod, proč nás všechny zabije změna klimatu. Teď nevím, jestli se ta kniha tak jmenuje….

Tento chlapík… nemůžeš být otevřenější, nemůžeš o tom mluvit otevřeněji. A to je další věc. Lidé říkají: „no, Rusko není v souladu s agendou klimatických změn. Nikdy to neudělají.“ Podle mého názoru na tom ani nezáleží. Jde o to, že je to jen další podvod, jak kontrolovat Rusy. A tak je velmi výmluvné, že Tobiáš je člověk, který to v Rusku vede, protože to říká, že Rusové se prostě nechají ošidit jako všichni ostatní. A Tobiáš byl jmenován Putinem, aby byl jeho speciální zástupce pro klimatické změny.

J: Je toho tolik, o čem bychom mohli mluvit v tom, co jsi pokryl. Opravdu doufám, že lidé se podívají na tvé články na Substacku, kde píšeš o všech těchto věcech, QR kódech, vakcínách a všech těch biobezpečnostních věcech. Ale pojďme být vážnější. A pokusím se na chvíli zahrát si na skutečného ďáblova advokáta a promluvit si o situaci na Ukrajině, protože to je myslím prokazatelně pravda. A každému, kdo posledních několik let, ne-li desetiletí, dává pozor, že NATO se stále více přibližuje k Rusku, že zasahuje do jeho historické sféry vlivu, že zaujímá jasně agresivní postoj a že jasně porušuje úmluvy a dohody o tom, že se nebude rozšiřovat na východ. To se zjevně děje právě teď.

Ti zatracení Rusové stále umisťují své vojenské základny blíž k NATO, jak se říká. Takže tam je myslím skutečná, předpokládám, že skutečná obava ze strany ruských občanů, natož vlády, ohledně blížící se hrozby ze strany sil NATO. A myslím si, že to na Ukrajině vrcholí. A máme tu situaci na Donbasu s rusky mluvícími… lidmi, kteří se považují přinejmenším za proruské, když už ne za etnicky ruské, kteří jsou prokazatelně vyvražďováni. Takže toto je reakce na tuto agresi. Jak bys to formuloval? Nebo jak bys o tom mluvil, aby se to nezjednodušilo na NATO je dobré a Putin špatný, nebo že NATO je špatné a Putin je dobrý?

R: Jasně. Tak zaprvé, abychom si to ujasnili, naprosto souhlasím s tvým hodnocením. Vůbec nejsem fanoušek NATO, spíš naopak. Co bych řekl lidem, kteří to vidí takhle… tohle bych řekl každému, vraťte se o týden zpátky a ukažte mi jediného analytika alternativních médií, který řekl, že se Rusko chystá zasáhnout na Ukrajině, nebo „udělat mírovou misi“. Říkali, že je to nemožné, protože Putin je tak úžasný státník, že Rusko na Ukrajinu nikdy nesáhne, že to udělá jenom v případě napadení. Mimochodem Rusko nikdy napadeno nebylo, oni si vytvořili v podstatě záminku pod falešnou vlajkou, aby tam mohli jít. Během týdne se mínění lidí změnilo z toho, že se to nikdy nestane, k tomu, že Rusko nemělo na výběr. Stačí se vrátit a podívat se na to, že je to všechno tam. A spousta analytiků teď říkala, že je to úžasný pětirozměrový šachový tah Putina. Před týdnem říkali, že je to nemožné. Že to bylo šílenství, že každý, kdo si to myslel, byl agent CIA.

Takže já nevěřím tomu, že lidé skutečně věří tomu, že to bylo jako to nejlepší, co se dalo udělat, pokud jste se obávali o bezpečnost. Důvodem je to, co přijde potom? Co přijde potom? Zelenskyj teď údajně… Jeho zástupci se setkávají s Ruskem na hranicích Běloruska s Ukrajinou. To se děje, myslím, právě teď nebo brzy, takže kdo ví, co se stalo? Možná se chystají podepsat mírovou dohodu. Jde ale o to, že jste neudělali Rusko bezpečnějším. Vy jste dali NATO šek zdarma. Dali jste organizaci, která by vlastně neměla existovat, záminku k tomu, aby existovala, protože jste napadli Ukrajinu, obklíčili jste Kyjev s vojáky. A chci říct, že Rusko se zjevně snažilo… opravdu věřím, že se snažilo minimalizovat civilní oběti. Nedělají ten šok a hrůzu jako v Iráku, víte, že by odpařovali lidi na ulici. Z toho, co jsem viděl, se to neděje.

A sledoval jsem to velmi pečlivě. Vlastně až tak, že podle mě tam byly zbytečné ruské oběti, protože oni vlastně nebyli jako Spojené státy, které napadly Irák, například. Ale tady jde o to, jak to vlastně zvýší bezpečnost Ruska? Co jste vlastně udělali, je to, že jste dali Západu něco, kolem čeho se může shromáždit v době, kdy pravděpodobně byla masová, domácí nespokojenost, stejně jako byla v Rusku, že jo? Takže teď máte situaci, kdy jste si vlastně nijak zásadně nezvýšili bezpečnost. Jen jste dali svým nepřátelům, té druhé straně, důvod, aby zaujmuli ještě zarputilejší postoj. Podívejte, měli jsme pravdu. Putin je maniak. Putin je další nový Hitler. Tady se opravdu nic zásadního nezměnilo. My jsme jenom vystupňovali ten starý meme ohledně NATO a Ruska. Nikdo mi nevysvětlil, jak to vlastně dělá Rusko bezpečnějším.

Naopak si myslím, že to vlastně bohužel zhorší to, co je vniknutím NATO. Nepochybně, ale jak to má tohle napravit? Jak se to zlepší? A mimochodem, chci se krátce dotknout těch záminek. O tom se mluvilo pořád dokola, že Rusko nikdy nevtrhne, nikdy nevstoupí, pokud nebude napadeno. Rusko nikdy nebylo napadeno… víš, co udělala FSB, ruská tajná služba? Oni si vymysleli všechny ty absurdní historky, jako že kontrolní stanoviště FSB na ukrajinsko-ruských hranicích bylo vyhozeno do vzduchu, bylo ostřelováno ukrajinským dělostřelectvem. Je tam video, vypadá to jako chatrč uprostřed lesa. Když se podíváte na ruská internetová fóra, všichni píšou, že je to trapný. To je taková zjevná záminka.

Měli ještě jednu, kde tvrdili, že ukrajinský granát dopadl na ruské území v Rostově. To je doslova jako výmol od nějakého traktoru. A oni kolem toho dali jakoby žlutou pásku, jako kdyby to bylo nějaké místo činu 11. září. Chci říct, prostě si vymysleli všechny tyhle absurdní příběhy, které nepřetržitě pumpovali do ruských médií v ruské státní televizi, aby ukázali, že se Rusko brání, že to nacisté na Ukrajině nás napadli. A mimochodem, na Ukrajině jsou neonacistické živly, a já jsem o tom už v minulosti informoval. To je realita.

Ale nikdo před týdnem nemluvil o invazi na Ukrajinu, aby ji „de-nacifikoval“. Tak proč se o tom mluví teď? A jak jsem zmínil já a ty, můj argument je, pokud chcete začít něco „de-nacifikovat“, proč Rusko provádí nacistické experimenty na vlastních lidech? V tom případě „de-nacifikujte“ vlastní zdravotní byrokracii, nebo Hermana Grefa nebo ty ostatní zrůdy, než napadnete jinou zemi, abyste to udělali. Takže pro mě je to prostě velmi… asi uvidíme, co se stane. Jestli lidi chtějí mluvit o Ukrajině jako o aktu benevolence a „de-nacifikace“ a o dobru versus zlu… Podle mě to je špatný způsob, jak se na to dívat.

J: Víš, máš nesmírně důležitou poznámku, kterou chci zdůraznit, a to je v podstatě: Ano. Dobře, „de-nacifikace“. Ale co to znamená? Protože jakou ideologii ve své vlastní zemi propagujete? A jak jsi zdůraznil, ano, pokud děláte věci, které definují nacismus, tak co to z vás dělá? Ve skutečnosti, jak jsi psal v nedávném článku: „Válka nezastaví ruskou šaškárnu COVID“. Teď už asi víte, že vůdci Doněcké a Luhanské republiky vyzvali k evakuaci žen a dětí do Ruska. Evakuovaní, kteří se vydají na cestu do Rostova, dostanou od štědrých ruských hostitelů 10 000 rublů, 130 dolarů. Ale to není vše, co dostanou. Více než 2 miliony rychlotestů na testování donbaských uprchlíků na COVID-19 půjdou do Rostovské oblasti. A samozřejmě v případě potřeby bude organizováno očkování pro uprchlíky. Jak milující a úžasné. Takže ano, je tam tento podklad celého tohoto problému. Ale chci se také dostat k tomu, že ruský lid, jak říkáš, je v tuto chvíli možná instinktivně nedůvěřivý ke své vládě a podezřívavý k tomu, co se vlastně děje. Jaká byla reakce v posledních dnech?

R: Víš, dozvíš se širokou škálu názorů. Co mi přijde opravdu zajímavé, jenom jako postřeh, je to, že v Rusku jste měli jakési, řekl bych, konzervativní živly v zemi, které byly velmi silně proti očkování. A myslím si, že nabývaly na síle, dokonce například komunisté, kteří byli dost hlasití proti povinnému očkování, QR kódům, všemu. Tihle lidé… hodně z nich, neřekl bych všichni… oni jsou velmi pro válku, oni si myslí, že to je skvělé. Oni si myslí, že „de-nacifikujeme“ Ukrajinu. Už toho bylo dost, Washington zašel příliš daleko.

Zároveň máte v Rusku ty liberální živly, kteří byli velcí zastánci očkování, nemohli se dočkat, až se nechají očkovat, všude nosí roušky. A teď jsou super proti válce, ale ani jedna strana vlastně nedává smysl. Například před dvěma týdny jste měli konzervativní telegramové kanály, kde se psalo, že ruská vláda se snaží zabít moje dítě touhle experimentální vakcínou. A teď píšou: Jo, pojďme poslat naše syny do boje za svobodu. A pak máte ty liberály, kteří jsou jako: Prostě mi dejte všechny genetické šťávy, které máte… mňam, mňam… a teď říkají: Ne, vládě se nedá věřit. Oni nám lžou. A to ukazuje lidskou povahu. Co chci opravdu říct víc než cokoliv jiného, že čím víc času trávím v Rusku, tak to pro mě není ani o Putinovi, politice, nebo Hermanu Grefovi. Je to jako román od Tolstoja, prostě máte celou škálu lidské absurdity.

Víc než kdy jindy teď cítím skoro apolitickou…. je to prostě jako, jsme obklopeni šílenstvím a absurditou. A situace na Ukrajině… například já mám syna, jeho babička je přilepená k televizi a sleduje ruskou státní televizi už několik dní. A včera ke mně vtrhla do pokoje se slzami v očích, protože jí někdo poslal video, na kterém jsou mrtví ruští vojáci, jak leží na silnici, jsou tam požáry a výbuchy v Kyjevě. A ona říkala, že tohle nám ve státní televizi neukázali. A pak zavolala svému příbuznému, bratranci mimo Kyjev a on říká: Oni nám ukazují mrtvé ruské vojáky. Neukazují nám mrtvé ukrajinské vojáky. A nikdo neví, co se děje. A všichni nám lžou. A proč se to děje? A to prostě ukazuje… lidská tragédie je prostě…. o co tady jde? Všichni, Ukrajina, Rusko, my jsme dva roky zneužíváni a ponižováni a zachází se s námi jako se zvířaty. A teď je to Slovan proti Slovanovi, bratr proti bratrovi. Proč? Jaký to má smysl?

J: Chápu, co říkáš, ale vlastně si myslím, že ten argument má smysl i na konzervativní straně, protože ruská vláda umí dobře zabíjet děti. Takže by měli zabíjet ukrajinské děti, že?

R: Správně.

J: Jo… je to zajímavé. Ještě než řeknu závěrečnou poznámku, objevily se zprávy o stovkách až tisícovce lidí, kteří byli zatčeni během prvního dne nebo dvou nebo zadrženi na protiválečných protestech v Petrohradě, v Moskvě a jinde. Slyšel jsi o tom?

R: Ano. Dobře, takže protesty byly po celém Rusku a nejen v Petrohradě v Moskvě. Viděl jsem videa z celé země. Na těch protestech je zajímavé to, že Rusko má ministerstvo vnitra, které přišlo s prohlášením, že byste se neměli účastnit nepovolených shromáždění, protože koronavirus je stále v ulicích. A víte, bylo by to velmi špatné, kdybyste dostali koronavirus. Viděl jsem nedávno video, na kterém jedna ruská mladá dáma držela prázdný kus kartonu, je to bílá cedule, na které nic nebylo, a byla zatčena a byla na osm dní uvězněna. A tohle je země, která bude „de-nacifikovat“ Ukrajinu? Je mi líto… To není o tom, že si myslím, že Rusko je nejhorší země na světě. Já si to opravdu nemyslím. Ale prostě to nedává smysl. No tak. Já se nedivím průměrnýmu Ukrajinci, který se ptá: proč by nás Rusové měli „de-nacifikovat“? Oni jsou také totální blbci. Pro mě to je prostě lidská povaha. Vyřešte si svoje problémy, než se mi budete cpát do mojí země.

J: Cink, cink. Ano. Kdyby se každá země řídila podle tohoto principu, představ si, v jakém světě bychom mohli žít. A zmínil jsi další neuvěřitelně důležitou věc, kterou chci opět zdůraznit, lidskou povahu. O tom to je. Je to tak snadné. A chápu to… pro lidi, jako jsem já, kteří neumí rusky, nikdy nebyli v Rusku. Můžu si o Rusku představovat různé věci a promítat si do něj různé věci. Ale rád si myslím, že jsem proti tomu očkovaný, chcete-li, tím, že jsem žil 18 let v Japonsku. A můžu vám říct, že všechno, co si o Japonsku myslí lidé, kteří v Japonsku nikdy nebyli, je špatně. Všechno. Lidé mi řeknou, co si o Japonsku myslí. A je to jako z jiného vesmíru, jako o čem to mluvíte? Ne, vy tomu nerozumíte.

Takže chápu, jak je snadné si do Ruska tak nějak promítnout všechny možné věci, a Rusko je tak jiné místo. A Putin je takový mistr, který hraje patnáctirozměrné šachy, a všechno je jinak. A ruský lid miluje svou vládu a jeho vláda miluje jeho. Ne, v jaké zemi jednorožců to žijete? Je to lidská přirozenost, korupce se děje všude. A bohužel v mnoha těchto systémech stoupá svinstvo nahoru. A řekl bych, že Rusko asi není výjimkou. Znovu opakuji, není to nejhorší místo, které kdy existovalo, ale není ani nejlepší. A s tím lidé mají problém, zvlášť když se jim v nezávislých médiích dostává tolik binarizovaného myšlení a vznesl jsi další dobrou poznámku o tom, že žádný analytik, kterého někdo poslouchal, minulý týden neříkal, že oni tam vtrhnou a začnou bombardovat Kyjev nebo tak něco. Samozřejmě, že ne, to nikdo neříkal. Nikdo to neobhajoval, ale teď to obhajují…

R: Teď je to jediná možnost, kterou mají, jiná možnost není.

J: Jo, přesně tak. Kdokoliv, kdo to neprohlédne a nepochopí, že válka v konečném důsledku je válka vlád proti svým národům. Já prostě nevím, co jiného říct. Ale budu to říkat pořád. A vím, že ty to budeš dělat přinejmenším do té doby, než tě za tvou disidentskou činnost zatknou a zadrží. Pověz lidem ještě jednou o svém Substacku a o tom, jak mohou lidé sledovat tvoji práci.

R: Jo, moje adresa je EdwardSlavsquat.substack.com. Nejsem na sociálních sítích. Ale můžete mě sledovat na Twitteru, prostě Riley Waggaman. Moje jméno. Tak jo, víte, v poslední době jsem nepsal, protože jsem doslova v šoku, jen sleduji ruskou televizi a telegram a snažím se pochopit, co se děje. Ale každopádně brzy budu zase psát docela pravidelně. A tak se prosím přidejte. Já svůj Substack považuji za jedno z mála míst, kde vás nebudeme banovat za to, že s námi nesouhlasíte, což se často stává u stránek týkajících se Ruska, jako že nemáte dost rádi Putina? Zabanujeme vás. Neříkáš to, co si myslím já? Ban. A tak to není o tom, že bychom všichni nesouhlasili, jen se snažíme zjistit, co se to sakra děje. Já se jen snažím klást otázky a zjistit, co se děje, protože je to šílené. Začíná to být šílené.

J: To rozhodně ano. No, sleduji tvoji práci už několik měsíců. Doporučuji ji ostatním. Nabízí totiž úplně jiný názor a pohled na věc, než se dozvíte ve spoustě takzvaných nezávislých médií. A toho si cením. Ať už souhlasíte, nebo ne. Přinejmenším je to jiný úhel pohledu. A to si myslím, že je v dnešní době, kdy jsou lidé hnáni do jedné či druhé ohrádky, důležité. Vážím si toho, že děláš tuto práci, a doufám, že si s tebou budu moci znovu promluvit, Riley. Děkuji za tvůj čas.

R: Děkuji, Jamesi.

Překlad: David Formánek

Poznámky a reference:

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

12 komentářů

 1. Pane Formanku,
  tohle video o mytech a ruske realite mne dost nastvalo. American, ktery neni nic a zije v Rusku v nem Rusy a Rusko vylozene pomlouva. Umi vubec rusky? Zakladni veci mu nejsou jasne co se tam odehrava a proc bezi ta vojenska operace, ktera neni valka. Rozciluje se nad tim, ze ruska TV neukazuje mrtve vojaky. Ktera valcici strana to kdy delala? Je to prece kontraproduktivni. Nikdo nechtel valku, Rusove 8 let vahali a Ugrosi rizeni NATO oficiry ostrelovali neustale separatisty a zabijeli je a jejich deti za ignorace politiku a medii na zapade. A on mluvi o false flag pro invazi!!! Ten stale blbe se sklebici Amik nema ani potuchy co Sputnik V je a ze to neni mRNA sajrajt, provadejici genetickou terapii, coz ale on tvrdi!
  Dal to nechci rozebirat.
  Pane Formanek, zverejnenim toho poklesleho salatu pd nejakeho amaterskeho Amika, ktery se ma za politologa jste se zaradil mezi dezinfo weby o Rusku. Priste ocekavam relaci s Navalnym a jeho lzi o Putinove palaci se Strahovskou knihovnou a o jeho hroznych cinech. Pritom zadny stat nepodporuje deti, rodiny a duchodce vic, jako Rusko. Hlavne diky Putinovi.
  Ten Corbett se taky moc nevyznamenal.
  Krecovita snaha obou chce presvedcit lidi, ze Rusko vlastne je mnohem horsi, nez si mysli. Jakoby vam nestacilo to rozpoutane rusofobni silenstvi se zakazovanim vseho ruskeho jako Cajkovskeho, Gerijeva, Netrebko na zapade!
  A ti dva blbci se predhaneji v dehonestaci Ruska!!!!

  S pozdravem
  Ing. J. Schram

  1. ..Vaclav podepisujici se Schram, nemá být správně Schramm (dvě m?). Sputnik a cokoli z těchto spásných „vakcín“ je toxický šmejd. Je to ve výsledku jedno, kdo to vyrábí, distibutuje..to nehraje žádnou roli. A zbytek raději nekomentuji 🙂

   Ještě dodám:
   Všichni zdravotníci, lékaři, zdravotní sestry, porodní asistentky, zdravotníci, zubaři, ergoterapeuti atd. by si měli uvědomit, že vláda se dosud úplně nevzdala svého plánu podávat toxickou experimentální injekci, která neúčinkuje tak, jak se o ní tvrdí, a která podle oficiálních údajů zabila mnohem více lidí než válka na Ukrajině. Viz např.: https://jobsnotjabs.uk/

   Evropská unie si nekompetentními opatřeními a neprozíravou politikou kope vlastní hrob… jsou to všechno „odborníci“, kteří se řídí ideologií, a ne zdravým rozumem…

   A vzhledem k tomu, že inflace nyní překračuje 7 % a úrokové sazby jsou nižší než 1 %, dostávají střadatelé na své těžce vydělané peníze minus 6 % ročně. To vše je součástí Schwabova plánu ožebračit každého, kdo není podvodný miliardář. Sankce zavedené za účelem potrestání Ruska zvýšily cenu ropy a plynu. Aby se Čína vyhnula vysokým cenám, používá mnohem více uhlí. Kultisté změny klimatu a blázni do čisté nuly, kteří sankce proti Rusku vítali, by se nad tím možná rádi zamysleli..

  2. Pane Schrame,
   já s tím co je v rozhovoru moc nesouhlasím ale je třeba dávat prostor názorům i jiným než jsou ty které se mi líbí. Jinak by to bylo stejné jako v ČT, kde má prostor jen jedna strana.
   Ing.Pavel Aron

  3. Souhlas.
   Nejde o to, zda to je pro/proti Rusku, jde o to, že to je salát.
   Žádná informační hodnota, prostě nula.
   Jiné názory ano, proto jsem si to pouštěl, ale musí to mít nějaký podklad, nějakou logiku.

 2. Pán J. Schram, ja sám to tiež nemám jasno, bez ohľadu títo dvaja akože vyvážení diskutéri hovoria.

  Čo vieme:
  1) Plandémia nevyšla podľa očakávaní globalistov = vidíme na vlastné oči.
  2) Platí, že ak všetko ostatné na podriadenie más zlyhá, tak elity skúsia vojnu = vidíme na vlastné oči.
  3) Povinné vakcinovanie v Rusku je rovnako nemorálne ako povinné očkovanie kdekoľvek na svete.
  4) Povinné kódovanie ľudí v Rusku je rovnako nemorálne ako povinné kódovanie kdekoľvek na svete.
  5) Schwab sa chvastal, že má Putina pod palcom (neviem, či je to pravda, ani či sa chlastal, ani či ho má pod palcom)

  Ja mám dva scénare, buď ide Putin s globalistami a vojna je fáza 2), alebo minimálne do začiatku vojny s nimi išiel (prípadne to predstieral) a potom sa vzbúril a vojna je len dorazenie fázy 1). Ak sa preukáže, že napr. Sputnik je len placebo a elektronické čipovanie v Rusku (zatiaľ len v telefónoch QR kódy) bolo len na oklamanie globalistov, teda len tak naoko. Čas ukáže. Alebo ak máte lepšie vysvetlenie rád si ho prečítam.

  Bohužiaľ 1984 je román návod. A verím Hemingwayovi, v momente keď vlády pošlú svojich ľudí do vojny, ľudia majú právu vládu zabiť.

 3. Pane Schram, to je přesně ta bipolarizace, o které ti dva diskutují. Váš názor je jasná ukázka víry. Hodnoťme činy a skutky, bez emocí a víry. A Sputnik V je mRNA, to si můžete dohledat sám. Rozděl a panuj, stále to samé, v jiném kabátu.. Nežijme v iluzích a nebojme se nahlédnout do neznáma..

  1. Sputnik není mRNA ale DNA adenovirus. Funguje to ale podobně. Dostane se to do buněk jako normální virus a pak to vyrábí spike protein. + to co tam je možná navíc. Je to podobné jako AstraZeneca. Souhlasím s dobrým článkem. Alternativa zcela nerozumně přešla od kritiky očkování a covid fašismu k podpoře Ruska. Tím diskreditovala svoje předchozí pravdivé informace k vakcínám. Černobílé vidění není na místě. Tady není žádná dobrá státní moc, žádný prezident zachránce. Tady jsou ve hře globalistické velmocenské zájmy a zájmy nějakých univezálních temných sil, které válka vyhovuje stejně jako pandemie. Tady stojí normální člověk ať už na Ukrajině, v Rusku nebo na západě proti těmto silám. Zajímalo by mě, jestli se nechal Putin očkovat. Tyto vakcíny mají v sobě temné vlivy i mimo bio-technologie. Napojují člověka na temné astrální egregory stojící v pozadí a následně ho pak ovlivňují. Boj dobra proti zlu tu běží spíše na energetických rovinách než jako boj jednoho „dobrého“ státu proti „zlému“. Tato válka dokonale odklonila pozornost lidí proti vlastním vládám nesoucí odpovědnost za covidové a vakcinanční šílenství k jednomu ďáblu někde venku na druhé straně. Jeví se tak jako logické pokračování covidové agendy.

 4. pekne podprahova diskusia, kto sa dokaze aj zamysliet, tak ten v tejto diskusii tu podprahovost jasne vidi, aj ked navonok sa tvaria diskutery akoze nezavisle uvazujuce osobnosti a naivni ludia sa dokazu stotoznit s akoukolvek podsunutou myslienkou, ale kedze pravdu nepozname, tak sa mozeme len domnievat, ale tato diskusia nas podprahovo navadza ako sa mame „domnievat“ ze vyzera pravda, ci je putin len biely kon globalistov, ci nie, ja neviem, snazim sa sledovat dostupne informacie, ale tito dvaja tajtrlici sa na nezavislych kvazi analytikov len hraju

 5. Davide, napřed mimo soutěž: Ten Váš Anatolij Tobiáš, je Anatolij Čubajs – to byste si mohl najít.
  Jinak ten Amík v podstatě popisuje pravdu, akorát jenom tak, jak to vypadá na povrchu – chtělo by to trošku konceptuálního vzdělání – jednoduše ruská vláda a oligarchové nerovná se Putin a Putin může dělat jenom to, co mu daná rovnováha anebo spíše nerovnováha sil různých korporátních zájmových skupin dovolí.
  Že v tom nemá jasno nějaký Edward Slavsquat by nevadilo, ale že je tak konceptuálně slepý a tak v tom plave James Corbett to mě mrzí, to je mi fakt líto.
  Jenom pro rovnováhu a vyváženost, nemohl byste, Davide, prosím, otitulkovat následující video z 24.3.2022 – Catherine Austin Fitts & Karel van Wolferen – Ukraine, NATO, EU, NWO and WEF (24-03-2022) – https://odysee.com/@FTC-NL:0/Catherine-Austin-Fitts-and-Karel-van-Wolferen—FTC-NL:0.
  Moc děkujeme předem všichni, co Vás sledujeme, jsme Vám vděční za Vaši úžasnou práci a naději, kterou nám dáváte.

 6. Pravda je, že rozhovor je velmi povrchní, více méně propagandistický, nic se v něm neříká o biolaboratořích, o obchodu s lidskými orgány, o genocidě Rusů trvající 8 let, o vydrancované Ukrajině západem a Amerikou, o vojenské přítomnosti „instruktorů“ NATO na Ukrajině, o rozšiřování NATO kolem hranic Ruska, o tom, že Ukrajina si dosud od roku 1991 nezaregistrovala své hranice, takže je vlastně defacto i dejure součástí Ruska atd. Musíme si také uvědomit, že nejprve pokud „chci s vlky žíti, musím s nimi výti“, abych je mohl posléze porazit. Však budoucnost brzy ukáže všem, jak to je a jak to bylo. A světová válka, která již trvá desetiletí je ekonomická, psychologická, informační, biologická, kybernetická a je velmi zákeřná a jedná se v ní ale o budoucnost světa a bohužel takovou válku nelze vyhrát beze ztrát. Obě strany blufují a nikdo z nás ani v tuto chvíli není schopen poznat celou pravdu.
  Karel Novák

  1. Děkuji pane Karle za Váš komentář, vnímám to stejně….je opravdu někdy velmi těžké rozeznat někoho, kdo může být potenciální „kontrolní opozicí“ , tedy pracovat pro opozici (nepřítele, globalistu), ale tvářit se jako „přítel“ aby si získal důvěru a mohl pak stočit své následovníky „svým“ směrem, a nebo jestli je dotyčný prostě jen něčím zaujatý (např. Putinem) a jak psala ještě v komentáři paní Jana, „konceptuálně slepý“. …samotnou by mě to zajímalo, jak to je v případě Corbetta, jehož reporty ohledně covidu a vakcín jsou skvělé a pravdu ukazující, ale v případě Ruska a Ukrajiny je i v mých očích velmi zaujatý….otázkou je, jestli schválně, záměrně, nebo je zaujatý prostě omylem…

 7. Zjistuji zpovidajici a zpovidany nebo komentujici , jak jsou, jsme, nekdo vice, jiny mene, daleko od toho, co je?
  Vse, co se deje je pravdive. Velka cast toho je jiz odtrzena od „prirozenosti“, stravitelneji, od prirozene inteligence toho, co je.
  Svymi fragmenty pozornosti, mysleni, vlivy vzdelani, zkusennosti, pameti, mysli, jsme nutne neuplni. Tedy i autori clanku, posluchaci, ctenari. Clanek je snad spontanni vypoved zpovidajiciho se, nemusi byt a nutne neni adekvatni.

  Zada, ocekava nekdo adekvatnost? Hledaci uplnnosti? Chceme vubec objektivne videt vse, co se deje? J.Krishnamurti pred zapojenim USA do 2. sv. valky, na dotazy bojechtivych, co se da delat odpovidal: nejprv reste valku ve svem mysleni, vedomi, postojich, nez se vrhnete do valky proti jinym.
  Valka je pry pokracovanim politiky jinymi prostredky, vcetne tzv. studene, ideologicke, technologicke, nove pritomne biolgicke, dehumanizacni atd.
  Valky, politika, zivot sam, tak, jak je nastaveny, je neustala smrt a zrozeni, „bojem o preziti“, i na ukor jinych. Zakladni zakony preziti jsou: udrz si zivot, zdravi, poznavej, uc se, jak si, druhym, zpusobujes utpeni (viz Budha) K.Minarik spravne psal, jsi li velky idealista, chces pomahat svetu, stan se velkym realistou a poznas, ze lide nechteji skutecne pomoci, ale jen potvrzovat sve nazory, sebeprojekce atd. Kdo neumi pomoci sam sobe neumi pomahat jinym.

  K clanku.. Jde o fragment toho, co se skutecne deje, takovy je i jeho prinos, kousek mozaiky. Zaujimame postoje (ke kouskum), nestojime( k celku) K.Kryl. Schopnost videt v uplnosti tzv. „stavy za mysli“, viz Meirink, F. Kafka, ale i Einstein, Krishnamurti, D. Bohm, D. Capra a jini vedci, se neucime, tedy ani uplne nejedname. Chceme to od druhych, a posuzovat je. Ale stejne, jako pri uniku v pelotonu: za nami jiz neni nikdo, kdo by to tahl, udelal. Je to na mne, Tobe, Vas. Jsme nejvyssimi zastupci zivota na planete, nechovame li se tak, nejsme. V zivote v bydlisti, na pracovisti, v komunalu, ve state, pak i ve svete. Ne podle slov, postoje tady, ale az podle cinů kdekoliv, tim nejsme nebo jsme.
  Nemene zajimave je, coz zpovidajici se nezminil, ze v soucasnem deni vetsina statu sveta se odmitla pripojit nejdrive k sankcim, a dale prime valce USA, a tzv. zapadu proti Rusku, a na druhem miste proti Cine, Iranu, nove Srbsku.

  Dle charty OSN je kazdy stat sveta povinny bojovat proti projevum fasizmu a nacizmu, kdekoliv na svete.
  V CR jiz fasizmus, podporu nacizmu, vc. dehumanizace planety ze strany USA, EU a rezimu statu zazivame primo. Nejvetsi ohrozeni je to, ktere se dobyva do Vaseho domova, zdravi a penezenek, ohrozuje Vase rodice, Vas a Vase deti. Tim je je soucasna vlada, vc. jiz kolaborujici justice, vsehoschopnych spravnich a silovych slozek statu( viz covidismus, ukrajinismus), tedy cely rezim. Nakonec nebezpecim je kazdy z tech dobrych muzu a zen, kteri tvari v tvar jiz nacizmu, sve likvidaci nedelaji nic, umozni, vetsina i aktivne, psychpatum vsechny podmanit, ovladat, s planem zbytek zotrocit.
  Ma to reseni? Nejsou nam vzorem a prikladem statecnosti odbojari z Ceskoslovenska a Francie, a nejen oni, po celem svete, proti fasizmu a nacizmu rezimů?, zatim co vetsina pro tyto rezimy mezitim bez odporu pracovala a pracuje. Fuj!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů