Dr. Peter McCullough – Svědectví před senátní komisí o léčbě covidu-19

Ve zkratce...

Dr. Peter McCullough 10. března 2021 svědčil před senátní komisí, ve kterém poukazuje na zásadní chybu v nedostatečné léčbě covidu-19. Zdůrazňuje, jak je zásadní včasná léčba pomocí dostupných a efektivních léků, které zabrání hospitalizaci. Více ve videu.
Facebook
Telegram
VK

Přepis:

Peter McCullough: Dobré odpoledne, jsem dr. Peter McCullough. Jsem internista, kardiolog a profesor medicíny na texaské fakultě medicíny. A angažoval jsem se v reakci na covid-19. Názory, které zde uvedu, jsou výhradně moje a ne nezbytně názory mé instituce. Mohu vám říct, že v mém oboru… jsem akademický lékař, pracuji s pacienty, ale zabývám se i výzkumem, jsem redaktor dvou velkých časopisů v mém oboru. V mém oboru zabývající se srdcem a ledvinami jsem nejpublikovanější člověk na světě v historii. Když nás zasáhnul covid-19, vnímal jsem to jako náš lékařský Superbowl. Lékaři jako dr. Urso podnikli kroky a tomu viru se postavili.

A byli lékaři v nemocnici, kteří byli jen v obranné pozici. Pak byli ti, kteří se uchýlili na okraje a ti, kteří byli kritici proti pandemii. Jak jsem začal prozkoumávat dostupná data, měl jsem pacienty se srdečním a plicním onemocněním, kteří potřebovali urgentní léčbu. Odmítnul jsem, aby onemocnění, které trvalo dva týdny, když byli doma, než dostatečně onemocněli, aby byli hospitalizovaní, odmítnul jsem, aby pacient trpěl doma bez léčby, aby pak, jak už bylo příliš pozdě, byl hospitalizován. To bylo zřejmé už v dubnu minulého roku.

Použil jsem v té době nejlepší dostupné nástroje či léky, a tohle jsou řádně předepsané, oficiálně neschválené pro dané použití… pamatujte, že značka léku je jen reklamní značka, není to vědecký dokument. Šlo o řádně předepsané konvenčních léků k léčbě onemocnění. V květnu jsem dal dohromady tým lékařů, protože skupina, která pandemii čelili nejvíce, byla v Milánu v Itálii, takže většina z nich byla v italské výzkumné síti. Shrnuli jsme vše, co víme o dostupných lécích, a svoje zjištění jsme publikovali v srpnu v 8. vydání American Journal of Medicine.

Název té studie je „Patofyziologická báze a odůvodnění pro včasnou ambulantní léčbu.” Měla předpoklad… jsou dva špatné dopady covidu-19: hospitalizace a úmrtí. Druhý předpoklad je, pokud neuděláme něco před hospitalizací, nikdy to nezastavíme. Musím vám říct… a byl jsem hlavní autor té studie, ale měli jsme desítky autorů z Itálie, Indie, USLA, Emery, nejlepší instituce z USA. Zajímavá věc byla, že v recenzované literatuře o covidu je 50 tisíc studií. Ani jedna z nich neříkala lékařům, jak léčit. Ani jedna. Kdy se tohle stává? Byl jsem naprosto ohromen. A když se tato práce zveřejnila, stala se bleskosvodem… stali jsme se tehdy nejvíce citovanou studií v podstatě v celé medicíně.

Svět mi začal klepat na dveře… nemohl jsem uvěřit tomu, co se stalo. Nikdy předtím jsem nebyl na sociálních sítích. Moje dcera, která byla doma z právnické školy, mi řekla, ať natočím YouTube video. Tak jsem natočil video se čtyřmi stránkami z té studie. Tohle je recenzovaná studie publikovaná v jednom z nejlepších lékařských časopisů na světě. Čtyři stránky… dokonce jsem měl na sobě kravatu a oblek. Ukázala mi, jak natočit prezentaci, a pak jsem ho zveřejnil. Rozšířilo se naprosto virálně.

A YouTube během týdne řekl, že jsem porušil zásady komunity. Tehdy se do toho zapojila kancelář senátora Johnsona a řekla, že tohle jsou důležité vědecké informace, které pomohou pacientům uprostřed této krize, a sociální média to cenzurují. Na základě jaké autority? Jedna věc vedla k další, a já byl v listopadu 2020 hlavním svědkem pro svědectví před americkým senátem. Tohle slyšení probíhalo, protože pacienti nedostávali téměř žádné informace o léčbách. Téměř žádné informace.

Časem došlo k tomu, že my v Americe jsme se dostali do cyklu, kdy nedáváme žádné informace o léčbách… pacienti si myslí, že virus je neléčitelný. Jdou tedy za lékařem, kde dostanou diagnózu… já jsem covid prodělal, moje žena také, můj otec v pečovatelském domě to stejné… dostanete diagnostický test, který říká: Jste covid pozitivní, běžte domů. Dostanu nějakou léčbu? Ne. Mohu někam zavolat? Ne. Nějaké linky? Ne. Nějaké výzkumné linky? Ne. To je standardní péče v USA, a pokud bychom dnes zašli na testovací místa v Texasu, vsadím se, že tohle je standardní péče. Vsadím se o to. Není divu, že jsme v Texasu měli 45 tisíc úmrtí.

Obyčejný člověk v Texasu si myslí, že žádná léčba není. Upřímně si to myslí. Ani neví o těchto UAE protilátkách… slyšeli jste od 90letého pána, který dostal lék. Na co se zaměřuje? Zaměřujeme se tak moc na vakcínu, ale proč se nezaměřujeme na teď nemocné lidi? Tato komise by měla vědět, kde jsou všechny tyto monoklonální protilátky, měli by vědět, jaké jsou všechny léčebné protokoly. Měli by mít seznam léčebných center v Texasu, které ve skutečnosti léčí pacienty s covidem-19. Zahájil jsem tedy iniciativu… druhá studie se zveřejnila ve specializovaném vydání Reviews in Cardiovascular Medicine a teď mám 57 autorů včetně dr. Urso, dr. Emanuela, vedoucí lékaře v Houstonu, San Antoniu a teď jsme tu práci aktualizovali a integrovali. Ano, použili jsme léky na virovou replikaci… protilátky jsou skvělé. Můžeme použít nitrobuněčné protiinfekční léky.

Používáme kortikosteroidy a protizánětlivé léky. Nejlepší protizánětlivý lék je kolchicin. Nejspíše jste o něm nikdy neslyšeli… v největším randomizovaném experimentu nejvyšší kvality s více jak 4000 pacienty… dvojitě slepý placebo kontrolovaný experiment… došlo k 50% snížení v úmrtnosti. Vůbec se o tom nemluvilo. Naprostý blok… kolchicin. Jak je to možné? Jak je to možné? A nejsmrtelnější část virové infekce je trombóza. Své pacienty jsem vždy léčil něčím, co léčí virus, něčím, co léčí zánět, a něčím, co léčí trombózu… stejně jako dr. Urso. A mám velmi nemocné pacienty… a o dva jsem přišel. Ale musím vám říct, že to, co se děje, je neuvěřitelné. Kolik z vás jste si zapnuli lokální televizní stanici nebo národní televizi, a někdy dostali aktuální zprávy o léčbě doma? Kolik z vás jste někdy dostali radu o tom, co dělat, když máte diagnózu covid-19? Není divu!

Jestli se Vám líbí překlady, zvažte přispění na jejich tvorbu, děkuji.

To je naprosté selhání na každé úrovni. Dobře, vezměme si Bílý dům. Jak to, že jsme neměli panel přidělených lékařů, aby svoji snahu nasměřovali na zabránění těchto hospitalizací? Proč nemáme lékaře, kteří ve skutečnosti léčili pacienty, kteří by se dali dohromady do skupiny a každý týden by nám dávali aktuální zprávy? Proč jsme to neměli? Proč jsme to neměli na státní úrovni? Nic. Proč nemáme zprávy o tom, kolik pacientů bylo vyléčených a zabránilo se tak hospitalizacím? Dnes jsem poslouchal šest hodin svědectví… nic. Nula.

Vůbec nikde se nemluví o léčbě. Vůbec nikde. Alespoň v USA je pár hrdinů… Americká společnost lékařů a chirurgů do toho šla. Identifikovali 35 léčebných center v Texasu… ví, jaká to jsou. Mají pohotovostní linky… pomohli dr. Hallovi dát dohromady tuto stručnou brožuru, ale existuje i detailnější, která dává lidem alespoň šanci na to, získat nějaké informace. To je naprostá parodie, když tu máme smrtelné onemocnění a neléčit ho. Národní zdravotnický institut a Americká společnost infekčních chorob začali zveřejňovat postupy k léčbě covidu-19, a do dnešního dne se téměř výhradně zaměřují na hospitalizované pacienty.

Dvě studie, které jsem zveřejnil jako hlavní autor, s podporou báječných lidí jako dr. Urso, jsou jediné studie v recenzované literatuře, které lékařům říkají, jak léčit covid-19 ambulantně na základě podpůrných vědeckých informací… jediné dvě studie. Příručka pro léčbu doma od Amerických lékařů a chirurgů je jediný pacientům dostupný zdroj informací o tom, jak léčit covid-19 doma. Jediný zdroj. Co můžeme tady a teď udělat? Bude více lidí, kteří v Texasu zemřou, a je to naprostá tragédie… co tak zítra schválit zákon, který říká, že každý člověk, který bude testovat pozitivně, dostane příručku s léčbou a s horkou linkou, na kterou se může obrátit. Nasaďme na to zaměstnance a dejme dohromady veškeré dostupné informace, ať žádný člověk neodchází domů s výsledkem testu, se smrtelnou diagnózou, aby doma jen seděl a dva týdny se trápil, než bude hospitalizován a zemře.

Je nepředstavitelné, abychom v Americe měli takovou přehlíženou oblast. Viním lékaře z toho, že se za to nepostavili. Kde byla Lékařská asociace? Proč s tím nic neudělala? Co nějaká snaha z federálních a státních agentur? Nikdy nebyla podniknuta skupinová snaha, jak zabránit hospitalizacím. Nikdo nad tím ani nepřemýšlel. Bob Hall mě v dubnu nebo květnu pozval na telekonferenci a já se ptal: Počkat chvíli… kde univerzita UTC Western? Sám jsem ji studoval. Kde je ANM? Kde je zbytek univerzit? Jak je možné, že s tím nic neděláme? Jak to, že s tím nic neděláme?

To není ale vše… ve studii, kterou jsem v prosinci 2020 zveřejnil… měl jsem báječného lékaře z Brazílie. Procházeli jsme postupně jednu zemi za druhou a ptali se: Co ty země dělají? Kdy jste naposledy zapnuli zprávy a dostali pohled do vnějšího světa? Kdy jste dostali zprávu o tom, jak zbytek světa přistupuje ke covidu? Nikdy. V této pandemii se nám svět uzavřel… je pouze jeden lékař, jehož tvář je teď v televizi… pouze jeden. Ne panel lékařů… lékaři vždy pracují ve skupinách. Vždy máme odlišné názory. V televizi není jediný lékař, který kdy léčil covid pacienta. Ani jediný! V krizovém štábu Bilého domu není jediný člověk, který kdy léčil pacienta. Proč neuděláme něco odvážného? Co tak dát dohromady panel lékařů, kteří ve skutečnosti léčili covid pacienty? Proč nesdílíme nápady? Proč se neptáme, jak můžeme pandemii ukončit? Není to ohromující?

Zamyslete se nad tím. Zamyslete se nad tím naprostým zaslepením… mohu vám říct, co se stalo. Kolem května se vědělo, že virus se bude řešit pomocí vakcíny. Veškeré snahy o léčby byly upuštěny. Národní zdravotnický institut měl program na léčby… po 20 pacientech ho ukončili. Řekli, že nemohou najít pacienty. Nejvíce pokrytecké prohlášení všech dob. A program Warp Speed se pak pouze zaměřil na vývoj vakcín. A docházelo k umlčování jakýchkoliv informací o léčbě. Jakýchkoliv… Umlčování. Odstraněno z Twitteru, YouTube. Nelze o tom zveřejnit studie… nemůžeme naše informace dostat ani do našich lékařských časopisů. Došlo k naprosté cenzuře. Tento program se zaměřoval na snahu zabránění šíření viru a na čekání na vakcínu… a jak budeme očkovat, veškeré snahy musí být směrem k očkování. Tady jsme měli čtyři hodiny jen o očkování. Jak tady dnes sedíme, zamyslete se nad tím, jaká jsou data v Texasu ohledně kolektivní imunity. Data ukazují, že nyní jsme na 80 % kolektivní imunity bez žádné vakcíny. 80 %.

A více lidí prodělává covid… budou proti němu imunní. Lidé, co prodělají covid, mají kompletní a odolnou imunitu. Velmi důležité… kompletní a odolná. Přirozenou imunitu nemůžete porazit… nemůžete k ní přidat očkování a udělat ji lepší. Neexistuje žádné vědecké, klinické nebo bezpečnostní odůvodnění pro očkování těch, co prodělali covid. Není odůvodnění pro testování těch, co prodělali covid. Moje žena a já jsme prodělali covid… proč jsme venku museli projít testem? Nemá to odůvodnění. Vyzývám tuto komisi, aby se podívala na to, co se dělá, a zeptala se, jestli to má nějaké odůvodnění? Poslechněte… je spousta těch, co prodělali covid. Ať se tito nemusí nechat očkovat a ti, co chtějí, ať se nechají. Ale při 80% kolektivní imunitě… v očkovacích experimentech méně než 1 % ve vakcinační a placebo skupině dostali covid.

Vakcíny budou mít 1% vliv na veřejné zdraví… to ukazují data. Nezachrání nás… už jsme z 80% kolektivně imunní. Pokud ji budeme strategicky mířit, můžeme s vakcínou dobře pandemii ukončit, ale když s ní budeme strategicky mířit. Lidé pod 50 let, kteří v podstatě nejsou v ohrožení… není žádné vědecké odůvodnění, aby se museli nechat očkovat. Nemá to vědecké odůvodnění. Jednu z chyb, kterou jsem dnes slyšel jako opodstatnění pro očkování, je bezpříznakový přenos. A chci velmi jasně říct… můj názor je takový, že dochází k nízké, jestli nějaké míře bezpříznakovému přenosu. Nemocný člověk to přenáší na nemocného.

Číňané v British Medical Journal zveřejnili studii, kde se snažili najít bezpříznakový přenos, ale nenašli ho. To je jedna z hlavních mylných informací. Když senátor Hall svolal konferenční telefonát o tom, co po znovu otevření v Kapitolu mají dělat, řekl jsem: Víte, co děláme u nás? Vstoupíte dovnitř, změří vám teplotu a jdete dál. Testujeme všechny, kteří přichází do naší nemocnice? Ne. Jsou mnohem víc nemocní než všichni v této místnosti? Věřte, že ano…

Proč bychom tedy dělali něco tady v Kapitolu, co nejspíše nemá žádné vědecké odůvodnění, a pak to dělat v tomto kontextu? Moje dnešní svědectví je to, že covid-19 vždy bylo léčitelné onemocnění. Velmi velká studie z Texasu a New Yorku ukazuje, že když lékaři léčí pacienty zavčas, kterým je nad 50 let a mají už zdravotní problémy, s protokolem několika léků, které jsou dostupné… čtyři až šest léků, které mají dostupné… monoklonální protilátky jsou lepší… dochází k 85% snížení hospitalizace a úmrtí. 85%. 85 %… chci, abyste si to číslo zapamatovali. 85 %.

V USA máme více jak 500 tisíc úmrtí. Mohlo se zabránit až 85 %, pokud by naše pandemická odpověď byla laserově zaměřená na problém, na nemocného člověka před námi. Zaměřujeme se všemi různými směry… na roušky a tak dále, ale kdybychom se zaměřili na léčbu nemocných lidí… nebyli jsme zaměření na to nejzásadnější. To je moje svědectví.

Předsedkyně komise: Děkujeme. Vidím, jak jste vášnivý a určitě jste vůdce v šíření informací o preventivních protokolech a také ambulantní fázi… myslím si, že to tady chybělo.

A je to problém… protože covid-19 s námi bude dál. Doufám, že jsme na 80 % kolektivní imunity… ještě to nevím, přečtu si vaši studii. To hlavní je, že existují léky, které fungují. Existují terapie, které fungují.

Peter McCullough: Ale žádný lék nefunguje samostatně… chyba je, udělat jen malou studii a říct: „Studovali jsme 200 pacientů a použili jsme ivermektin a hydroxychlorochin a nefungovalo to.” To je jako u rakoviny vybrat jeden léků a říct, že nesnižuje úmrtnost na rakovinu. To neděláme u rakoviny, nikdy jsme to nedělali u AIDS, neděláme to u hepatitidy C. Hledáme přínosné signály a přijatelnou bezpečnost, a pak to zkombinujeme.

To je vše, co jsme dělali. Ale prohlašování o jednotlivých lécích, že nefungují, je… a to je na nás, lékaře… to je velká chyba, kterou jsme udělali… nikdy jsme neměli očekávat, že jednotlivé léky sníží úmrtnost, ale léky v kombinaci proti smrtelné virové infekci.

Předsedkyně: Vím, že nám dochází čas. Senátore, máte jednu otázku?

Senátor: Jen stručně. Tuto otázku jsem pokládal dříve ohledně toho, o čem mluvíte… A to, že když někoho testujeme, než jim jen říct, že jsou pozitivní a ať jdou domů, tak abychom alespoň poskytnuli informace o tom, co víme, že lze použít… nesnažit si hrát na lékaře. Souhlasíte s tou interpretací, že by se tohle dělat nemělo, protože to tvoří vztah lékař-pacient, ale jednoduše je informovat, nebo jim poskytnout volně prodejné léky, abychom mohli pro tyto lidi mít včasnou léčbu, a nečekat, než se objeví v nemocnici?

Peter McCullough: Alespoň bychom mohli mít schválenou příručku lékařů… příručka od APS se použila u 500 tisíc případů v USA. Včasná léčba ve skutečnosti nejspíše zabránila přeplnění nemocnic v posledním čtvrtletí roku. Když jsem posledně svědčil, říkal jsem, a byl jsem o tom přesvědčen, že brzy přeplníme naše nemocnice… náš bod zlomu byl 135 tisíc lidí v nemocnicích.

Dosáhli jsme 128 tisíc. Křivka začala klesat dlouho před vakcínou… mohu vám říct, že kolektivní imunita se tvořila dlouho před vakcínou a křivka začala klesat. Ale včasná léčba pomohla… používání ivermektinu, hydroxychlorochinu, monoklonálních protilátek… monoklonální protilátky bohužel na mnoha místech stále leží na regálech. Ale komise jako tato by měly říkat: Kde jsou ty monoklonální protilátky? Pošleme je do pečovatelských domů? Kde jsou velké řetězce urgentní péče a co dělají? Jaké jsou jejich protokoly včasné léčby?

Tohle jsou přehlížené oblasti… vsadím se, že se nad tím nikdo tady ani nezamyslel. Tohle je vážně snadný úkol, se kterým si dokážeme poradit. To hlavní je, že spousta lékařů se stáhla… když jim pacienti volají, říkají: Covid neléčím. Když se těch lékařů ptám: Proč neléčíte covid? Říkají: Žádná léčba není. Ptám se: Ale voláte jim o dva dny později, jaký je jejich stav? Ne. Co to je? To není: Neléčím covid. To je: Už mi na tom nezáleží. To je ztráta soucitu. V naší zemi v lékařském oboru máme krizi soucitu. To se děje v naší sféře.

Ale pokud lékaři říkají pacientům, že neléčí covid, dobře… ale volají jim o dva dny později a pomáhají jim získat kyslík a zjistit jejich stav? Pokud je odpověď ne, to je porušení Hippokratovy přísahy… a to je na nás. A říkám vám, že v lékařství se musíme vážně nad sebou zamyslet.

Překlad: David Formánek

Zdroj

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů