Jedno z řešení, jak vybudovat harmoničtější společnost

Ve zkratce...

Prostá a zároveň velmi hluboká úvaha člověka v metru, který mluví o současné situaci a kam to vše směřuje, a nabízí pár řešení. Více ve videu.
Facebook
Telegram
VK

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Přepis:

Říkáte si někdy… proč nemáte rádi lidi? Všichni jsme na sebe navzájem naštvaní. Nechceme se na sebe dívat, mluvit mezi sebou, nezajímáme se o sebe navzájem. Jen chceme od všech pryč. Všichni jsme na ostatní naštvaní a chceme se akorát stáhnout do své malé bubliny a být sami se sebou. To je ve skutečnosti velmi nebezpečné pro nás jako národ, jako komunita. Ve skutečnosti to ničí komunitu. Říkám tomu hyper-individualizace.

Současný systém tohle ve skutečnosti dělá záměrně… nebo ho nazvěme pravým jménem… světový komunistický systém. Chce dát na kupu dohromady příliš mnoho lidí, což způsobuje tuto hyper-individualizaci. Příliš mnoho lidí, co žije společně na stejném místě. Přirozeně nemáme denně být kolem tisíců a deseti tisíců cizích lidí. Nemáme být obklopeni tolika lidmi, které neznáme, a se kterými nemáme nic společného. V důsledku toho se rychle společensky vyčerpáme, a stahujeme se zpět do své bubliny, jak jsem říkal. A pak jako jedinci, kteří se navzájem nemají rádi, kteří se navzájem bonzují, kteří ostatním nepřejí nic dobrého, tyto lidi je mnohem snazší ovládat a řídit. Proto současný světový systém prosazuje tato chytrá města, všechny dostat na jednu kupu do malé oblasti, do měst, kde je velké množství sledovacích systémů.

To je ideální životní situace pro sluhy v rámci světového komunistického systému. Když k tomu přidáte multikulturalismus, lidé se o to víc od ostatních cítí odcizeně, protože jste denně obklopeni nejen tisíci cizími lidmi, ale ti lidé se od vás také tak moc etnicky a kulturně liší, že máte pocit ještě větší odcizenosti, cítíte ještě větší samotu a vyčerpanost.

A pak… jakoby to nestačilo… také máme omezení shromažďování. Teď máme tuto covid pandemii. Nemůžeme se navzájem navštěvovat… nemůžeme se jako komunita shromažďovat. Je zajímavé, že vláda zavřela kostely, ale McDonaldy jsou stále otevřené. Jakékoliv komunitní aktivity byly zrušeny, samozřejmě ve jménu vašeho zdraví a bezpečí. Jaké je tedy řešení? Je prosté. Jako první mě napadá, že je třeba trávit více času se svou rodinou. I rodiny se rozpadají do té míry, že už ani tolik nevoláme svým rodičům nebo prarodičům.

Nevídáme je. Strýcové, tety, bratranci a sestřenice… musíme se znovu potkávat se svou rodinou. Musíme se svou rodinou trávit čas… znovu s ní navázat kontakt. Pak bychom se měli zaměřit na vytvoření komunitních sítí. Nemyslím si, že je dobrý nápad tyto sítě zakládat na politice. A to protože podle mě neexistuje žádné politické řešení, takže nemá smysl tvořit politické skupiny. Je lepší tyto komunity zakládat na kultuře, nebo i morálních či náboženských hodnotách. Když každý týden chodíte do kostela… něco takového. Pokud svoji skupinu založíte na politice, přitáhnete do ní lidi, kteří si o sobě myslí kdo ví co, kteří jsou mocichtiví a mají touhu ovládat a ovlivňovat, apod. Tohle přitahuje politika. A takoví lidé budou říkat a dělat cokoliv, a kohokoliv zradí, jen ve snaze naplnit svoje představy o moci. Tomu se chcete vyhnout, zejména v počátečních fázích.

Je lepší založit komunitní skupiny na základě kultury, náboženských morálních tradic, rodiny… To je nejlepší způsob, jak proti tomu bojovat. A pokud si to můžete dovolit, vypadněte z města. Odstěhujte se dál od města, pokud si to můžete dovolit. Buďte od města co nejdál. Lidi, co jsou daleko od města a mají vlastní podpůrné komunitní sítě, je mnohem těžší ovládat. Pro vládu je mnohem těžší vás dostat. Zamyslete se nad tím. Pokud by vás chtěla politická policie dostat ve městě, je to snadné. Jen vás ve tři ráno vytáhnou z postele a vaši sousedé nic neudělají. Vaši sousedé byli ti, kteří vás nabonzovali…

To světový komunistický systém potřebuje. Potřebuje úzkostné, rozhořčené lidi s hlubokým odporem vůči ostatním. Lidi, kteří na sebe navzájem bonzují… kteří se navzájem nenávidí. Lidi, kteří nechtějí mezi sebou mluvit nebo se o sebe zajímat. Lidi, kteří nemají žádnou podpůrnou komunitní síť. Abychom proti tomu mohli bojovat, potřebujeme vybudovat vlastní podpůrné sítě.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

3 komentáře

  1. každou chvíly sliším nebo čtu je třeba udělat lepší společnost atd ! ale všíchni zapoměly na dvě základní věci ! na svobodu kterou nemaji ! a ža pokud chtěji být lidé svobodní , tak se za svobodu platí cena nejviší ! na to už lidi uplně zapoměly !
    a na to že pokud chcete stavět musíte prvně ničit ! čili nejde jen tak zmněnít všechny/většínu lidi a nebo zavedený system ! musíte nedříve zničit system a zničit zaběhnuté chovaní lidí ! až pak mužete budovat novou společnost a nový system !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů