JP Sears – PETA, organizace za práva zvířat, říká, že lidé uráží zvířata. Stáváme se hloupější?

Ve zkratce...

PETA, organizace za práva zvířat, tvrdí, že zvířecí urážky utlačuje a uráží zvířata. Tato tvrzení pak na internetu a Twitteru vybudila kontroverzi. Jsou jejich tvrzení pravdivé? Stáváme se jako druh hloupější? V tomto videu zjistíte vše o kontroverzi s organizací PETA, co potřebujete.

SDÍLET →

Share on facebook
Facebook
Share on vk
VK
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Facebook zrušil stránku Otevři svou mysl i můj osobní profil (David Formánek). Pomozte prosím šíření překladů a sdílejte tento článek u sebe na Facebooku kliknutím na sdílecí tlačítko „Facebook” níže. Děkuji!

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram

Přepis:

JP Sears: Lidé se nestávají více inteligentní… to ti povím.

Náš dnešní hlavní příběh. Je možné, aby se zvířata urazila? Podle PETA (organizace za práva zvířat) ano. PETA tento týden na internetu vyvolala velkou kontroverzi, když vyzvala lidi, aby přestali používat „speciesistní” (druhové) výrazy jako urážky. Jako třeba nazývat lidi slepice (srab), krysa, had, prase nebo lenochod. PETA říká, že tyto výrazy jsou pro zvířata urážlivé a utlačuje je. PETA mezi ostatními vědeckými pohledy tweetnula: „Nazývat někoho zvíře jako urážka upevňuje mýtus, že lidé jsou zvířatům nadřazení a ospravedlňuje jejich zneuctívání.” Ke své zprávě přidali infografiku, kde píšou: „Používání zvířat jako urážek udržuje speciesismus.” Tohle je skutečné? Tohle je skutečné? Vážně? Chybí mi rok 2020… do hajzlu s mým životem…

A samozřejmě s tím, že hlavní účel médií je demoralizovat společnost skrze odbourání pravdy, souhlasíme s PETA. Ne všichni ale s PETA souhlasí. PETA čelila obrovské kritice a lidé si z ní neustále utahovali, dokonce i ostatní aktivisté za práva zvířat a vegani, kteří tvrdí věci jako: „Hloupost PETA ubližuje hnutí za práva zvířat, nepomáhá mu.” A jeden člověk nevzdělaně odpověděl: „Zvířata nejsou utlačovaná, protože náš jazyk nechápou. Nemají žádný koncept slov a jejich významu.” To si nemyslím, sestro… to mi zní dost nevědecky.

Náš tým ověřovatelů faktů neboli trénovaných marxistů označili její tvrzení za nepravdivé. Ověřovatelé faktů dále potvrdili, kde je vlastně pravda. Lidé nejsou zvířatům nadřazení. A zvířecí výrazy používané u lidí ve skutečnosti zvířata uráží. PETA v infografice zveřejněné na Twitteru navrhuje jako řešení používat „ne-speciesistní” urážky. Vyzývají lidi, aby slovo slepice (srab) nahradili slovem zbabělec. Krysa slovem bonzák. Had slovem debil. Prase slovem odpudivý. A nahradit lenochoda slovem líný.

Tato infografika naznačuje, že zatímco PETA je proti používání jmen zvířat k ubližování lidí, PETA není proti ubližování lidí. Navrhuje alternativní seznam urážek, které můžete používat k urážení lidí. Protože ubližování lidem je stále důležité, že PETA? Bylo tohle od PETA vše? Ne, bohužel pro ně. Kopali si svůj hrob ještě hlubší, jak vyzvali všechny slovníky, aby nahradili „speciesistní” jazyk ve svých publikacích.


Jestli se Vám líbí překlady, zvažte přispění na jejich tvorbu, děkuji.


Na podporu jejich snahy odstranit speciesistní jazyk ze slovníků, nechali jsme náš tým výzkumníků, aby se podívali do slovníků a zjistili, jestli tam vůbec je slovo „speciesista”. A ono tam bylo… A v ironických zprávách… PETA svoji snahu odstranit jazyk utlačující zvířata oznamuje na Twitteru… platformě, která používá logo ptáka, aby přilákala lidi, aby ji používali. Zjistilo se, že Twitter nedaroval žádné peníze ptákům. My zde ve stanici nepodporujeme přivlastňování si ptáků a nelíbí se nám, že PETA ochotně používá platformu, která podporuje přivlastňování si ptáků, protože to utlačuje ptáky!

Požádali jsme náš panel odborníků typu „označ cokoliv, co se ti nelíbí, za projev nenávisti”, aby se vyjádřili ke kontroverzi kolem PETA. Přispěli svým komentem: „Být schopen rozlišit jakýkoliv rozdíl mezi zvířaty a lidmi je projev nenávisti.” Páni… i tam to našli. Dále řekli, že neexistuje žádný biologický rozdíl mezi lidmi a zvířaty. Vítejte v roce 2021. Abychom pomohli vám, nevzdělané veřejnosti, pochopit, jak speciesistní jazyk zvířata utlačuje a uráží, máme zde zvířecí dopisovatelku Vedu, která se k nám ve studiu přidá.

Vedo… podívejme se, jak tyto speciesistní urážky ublíží tvým pocitům. Vedo… Gavin Newsom (guvernér Kalifornie) je had. Ou… cítí se ublížená na pocitech. Vedo… někteří lidé se nepostaví za svoje svobody, protože jsou jako slepice. Ou… jsi v pořádku? Můžeme pokračovat? Vedo, poslední. Moje bývalá přítelkyně byla pes (mizera). Jsi v pořádku? Jsi v pořádku?

Pro všechny z vás, kteří se vysmíváte PETA, dívejte na ni! Dívejte, kolik prožívá bolesti! Hodná holka. Je utlačovaná! Děkuji PETA za to, že přijímáte dary a utrácíte peníze lidí, abyste tomuto zabránili. Na závěr dnešního příběhu, náš tým investigativních výzkumníků zjistil, že průměrné IQ lidí je 100. 68 je průměrné IQ člověka, který se neustále uráží. 10 je průměrné IQ pro psy. A 9 je průměrné IQ pro člověka, který si myslí, že zvířata se uráží. PETA… gratulujeme ti, že jsi dosáhla IQ 9, jelikož identifikovat se jako inteligentní by rozhodně bylo speciesistní.

Mezi koníčky Vedy patří mazlení se, aportování, a lízání si svého zadku po dobu 15 minut, zatímco leží na gauči. Když tohle nedělá, pracuje ve Spotify jako zaměstnanec, který se stále snaží zrušit Joe Rogana, protože říká slova a ona neví, jak říkat slova.

Překlad: David Formánek

ZDROJ

Sdílet:

Share on facebook
Facebook
Share on vk
VK
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Líbí se Vám překlady?

Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účet, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Mohlo by vás zajímat

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nejnovější
Populární

Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účet, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Získejte odkaz ke stažení všech videí na email

+ Novinky na email. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Získejte odkaz ke stažení všech videí na email

+ Novinky na email. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Získejte odkaz ke stažení všech videí na email

+ Novinky na email. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů