Mark Zuckerberg svým postojem „proti vakcíně” porušuje vlastní zásady Facebooku

Ve zkratce...

Interní video z Facebooku z července 2020 ukazuje, jak Zuckerberg vyjadřuje pochybnosti o vakcíně proti covidu, a tím porušuje dnešní nové zásady Facebooku.
Facebook
Telegram
VK

Přepis:

James O’Keefe: Facebook minulý týden oznámil, že „rozšiřují svoje snahy odstranit falešná tvrzení na Facebooku a Instagramu týkající se covidu-19, vakcín proti covidu-19 a obecně vakcín během pandemie.” Psalo o tom i New York Times. Podívejme se na aktualizované zásady FB týkající se vakcíny proti covidu-19, cituji: „Cheme mít jistotu, že naše zásady chrání lidi před škodlivým obsahem týkající se covidu-19 a vakcín.” Ale skutečné překvapení je tady, kde FB v zásadách píše, že odstraní jakýkoliv obsah, který „tvrdí, že vakcína proti covidu-19 mění DNA lidí”. No… Právě jsme dostali novou interní nahrávku se samotným Zuckerbergem, CEO Facebooku, kde v podstatě porušuje svoje vlastní zásady. Dnes by byl na své platformě cenzurován za to, co zde řekl. Poslechněme si to.

Zuckerberg: Jen chci vyjádřit určitou opatrnost, protože nevíme, jaké budou dlouhodobé účinky v podstatě modifikování DNA a RNA lidí, kdy se přímo zakóduje do DNA a RNA lidí… v podstatě schopnost tvořit ty protilátky, a jestli to později nezpůsobí ostatní mutace nebo jiná rizika. Je práce na obou stranách vývoje vakcíny.”

James O’Keefe: To je z interního týdenního vysílání Facebooku z července 2020. Když Zuckerberg řekl, že vakcína „v podstatě modifikuje DNA lidí”, dá se říct, že modifikování je to stejné jako změnění. Za to, co Zuckerberg řekl, by mu na Facebooku zabanovali účet. Tohle video, kde vám ukazuji, jak Zuckerberg o tom mluví, možná bude cenzurováno, protože on porušuje zásady Facebooku. Zdá se to trochu pokrytecké, nemyslíte si? Ale Zuckerberg pak 30. listopadu udělal veřejné vysílání s otázkami a odpověďmi s lékařským poradcem Bílého domu, dr. Anthony Faucim, kde zdánlivě mění svůj pohled, a ptá se Fauciho na vakcíny a jejich vliv na DNA nebo RNA.

Jestli se Vám líbí překlady, zvažte přispění na jejich tvorbu, děkuji, David

Zuckerberg: Jen abychom si vyjasnili jednu věc, chápu to tak, že tyto vakcíny nemodifikují vaši DNA nebo RNA. To je podle mě důležité vyjasnit. Pokud něco spletu, opravte mě. Jen abychom si to vyjasnili.

Fauci: Ne… zaprvé DNA je obsažená ve vašem buněčném jádře. Píchnout tam cokoliv cizího se ve výsledku vyčistí.

Zuckerberg: Dobře, jsem rád, že jsme to vyjasnili.

James O’Keefe: Jo, jsem rád… není jasné, co má Zuckerberg na mysli nebo co má v srdci, co se týče vakcíny proti covidu. Není zajímavé, že Zuckerberg dokáže zahrnout svůj pohled na vakcíny, a jde až tak daleko, že varuje svoje vlastní zaměstnance, ale jakmile změnil svůj pohled, nebo zdánlivě změnil pohled na věc, znemožní téměř 3 miliardám uživatelům Facebooku, aby dělali to stejné. „Pravidla pro tebe a ne pro mě.” Ironií je, že v jejich vlastních zásadách komunity píšou, že chtějí, aby lidé byli schopni „diskutovat, debatovat a sdílet svoje osobní zkušenosti, názory a pohledy týkající se pandemie.”

Hmm… Ale jak můžete „diskutovat nebo debatovat” něco, když ani nemůžete sdílet opačné názory nebo ani fakta, nebo ani vlastní tvrzení Marka Zuckerberga, CEO Facebooku? Nejsem tady, abych vám říkal svůj názor na vakcínu, ale je očividné, že Zuck se neřídí svou vlastní knihou pravidel. Co se stalo se svobodou projevu? A kdo je v této facebookové dozorčí radě? Kdo dělá rozhodnutí týkající se jejich zásad? Slyšeli jste Nicka Clegga v tom zveřejněném telefonátu, jak o tom mluví, jak musí dělat rozhodnutí v reálném čase.

Clegg: Mark to velmi jasně vyjádřil. Že ideálně bychom nedělali tato rozhodnutí sami, ale dělali bychom je v souladu s naší vlastní shodou, s demokraticky dohodnutými pravidly a principy. V současné době ta demokraticky dohodnutá pravidla neexistují. Musíme dělat rozhodnutí v reálném čase.

James O’Keefe: Proč mohou určovat, co můžeme nebo nemůžeme říkat, pokud jde o naše zdraví? Nic z tohoto bychom nevěděli, pokud by nebylo odvážného člověka zevnitř Facebooku, který nám, projektu Veritas, nadále posílá video nahrávky vedoucích pracovníků z Facebooku. Není to tak, že by tento člověk byl zrádcem Marka Zuckeberga, ale že Mark Zuckerberg zrazuje to, co má Facebook hájit. Buďte odvážní, udělejte něco. Pošlete nám email nebo tip na .

Překlad: David Formánek

ZDROJ

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů