Matouš Svoboda: Kříž, pokřižování, Ježíš a amen… spojitosti a mystika tohoto tématu

Ve zkratce...

Matouš k videu píše: Cílem je poukázat skrze jasná fakta převyšující nad hypotézami, že křesťanství v rané podobě nemá téměř nic společného s Římskokatolickou církví a že mnoho věcí je zcela obráceně, než se nám tvrdí!
Facebook
Telegram
VK
Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Náhodný výběr

Diskuze

13 komentářů

 1. Ano je to tak! Třeba to mytí nohou je zcela nepochopeno nebo záměrně překrouceno.

  V jistých kruzích se ví, že veškerá negativní karma je uložena v nohou člověka. Proto, aby byla eliminována, je nutné povznášet se duševně k Bohu, k božství či jak kdo chce, a působit touto vyšší kvalitou na maso nohou! Tímto způsobem se člověk očistí od „hříchu“. Až toho dosáhne, má UMYTÉ nohy, pak je čist a může postoupit do vyšší třídy…

  To umytí může provést i zasvěcenec typu Ježíše.

  Samozřejmě se to neobejde bez krizí! Jakmile začne člověk čistit svou karmu, začne pociťovat krize. Proto se tato práce musí dávkovat!!! Pokračovat až po odeznění těch nepříjemných stavů.

  U toho „mytí nohou“, u toho očistného procesu, se dostavuje „křest vodou“, který nemá s tím církevním divadlem nic společného.

  Snášení těch „bolestných“ reakcí, je ono – „Vezmi svůj kříž a následuj mne“.

  Zná tohle některý církevník?

  1. Děkuji Karle za komentář.
   Jsou i lidé, kteří jsou zasvěcováni zcela spontánně „vyšší mocí“ (přímo Duchem Svatým). Nepotřebují znát tyto esoterní poznatky a přijímají vše bez „komentáře mysli“ (racionality). Takoví jsou napříč všemi vyznáními, mezi mystiky, „duševně nemocnými“..mezi lidmi čistého srdce. …nepotřebují magii ani oficiální zasvěcovací rituály (svátosti) církevníků, zednářů, rosenkruciánů…
   To je moje zkušenost, moje poznání…

   Pokoj a námi. RČ

   1. Díky Romane za reakci.

    Ano, to co píšete je možné! Každý člověk je na „svém“ karmickém stupni vývoje, a tak ma každý jiný přístup, vedení, k Duchovnu či k Bohu.

    Však to znáte: „parafrázuji“ – „Všechny cesty vedou k Bohu,“

 2. Dobrý den, (prosím dočtěte můj příspěvek až do konce a bez předsudků).
  Jsem katolík a vůbec nepotřebuji k pochopení zla v Církvy svaté žádné očisťující obřady a kříž je pro mne připomínka oběti, kterou pro mě Pán Ježíš udělal. A také nejsem žádný otrok kultu a moc dobře vidím jaké zlo se v Církvi Svaté dělo a děje. Ale nemůže za to Církev, ta je svatá, ale zlí lidé, kteří okupovali a okupují nejvyšší místa v církvi a tím neustále zotročují prostý lid. Prostí lidé (bez urážky) jsou prostě prostí a mnohé si nechávají nalhat a pak tomu věří. Stejně jak tomu bylo nedávno s COVID agendou a dnes s LGBRT, nebo zeleným údělem. Vlatně říkám totéž jako vy, ale nestačí kydat hnůj, kdo chce znát pravdu můsí se také podívat na to, kdo ten hnůj v Církvi svaté ze sebe vyprazdňuje.
  Tak jak to tedy dopopravdy bylo a je?
  V roce 325 byl do Nového Zákona impletovám starý židovský zákon a desatero. Babylonské židovství se tím stalo pátou kolonou uvnitř pravého křesťanství a krok za krokem místo lásky propadalo kultu kabaly, mamony, krutosti, homosexualismu atd… úplně stejně jako dnes i mimo Církev v podobě, Hipies, Covid, LGBT a dalších lahůdek. Prosté, že?
  Tenet
  P.S. kdo ví co je to láska nemusí se bát.

  1. Nemyslím si, že církev je zlá! Jen je v ní určité nepochopení. To asi souvisí s tím koncilem, kde dali do klatby učení o reinkarnaci. 400 let našeho letopočtu!? Tato nauka musela být zahrnutá v Jéžišové nauce!

 3. … ještě doplněk k předchozímu.
  Prosím přečtěte si díla Grigorie Klimova, dají se najít na ulož.to ( např.: Boží národ, román Kníže tohoto světa) a pochopíte kdo je zde na Zemi a v každé soc. společnosti i v náboženství nositelem zla. I V Indii či Nepálu stejně jako v Evropě se rodí sadomasochisté, asociální psychopaté atd….
  G. Klimov ve své vyšší sociologii to popsal přesně. Celý svět o G. Klimovovi ví, dokonce i na Slovensku vyšla jedna jeho kniha, jen v české kotlině nic. Proč asi, že? Našemu území se totiš ve světě říka evropský Izrael.
  Tenet.

 4. Klimovy knihy v češtině jsem četl , více než dvě.

  S těmi nositeli zla to není tak jednoznačné!

  Tuším, to co jste naznačil, ale nositeli zla jsme všichni, v menší či větší míře , pokud tedy nejsme světci.

  Víte, platí poučka, že čím je člověk větší sobec, což souvisí s egem, tím omezenější má vědění!

  A podle jisté nauky, je nevědomost největším ZLEM.

  Příklad! Ježíš! Nic nevlastnil a rozdával, poučoval, co mohl! Nakonec dal i svůj život, i když se mohl tomu neblahému konci lehce vyhnout! Obětoval se…

 5. Vážený tenet, chápem Tvoje postoje. Aj ja som veriaca kresťanka. To ale neznamená, že slepo nasledujem to,
  čo cirkev propaguje. Tvoje tvrdenia mi pripomínajú výroky kryptokomunistickej „verchušky“ typu:
  na vine je jedinec, nie systém. Ale keby bol v poriadku systém, nedovolil by výskyt neospravedlniteľného konania toho jednotlivca za ktorého sa skrýva.

 6. Přidávám komentář k další diskuzi týkající se biblického „amen“….

  Rozporuji pohled autora tohoto videa, který se snaží vidět v biblickém „amen“ = „jistě“, „vpravdě“ atd. jméno egyptského boha Amona. Jde evidentně jen náhodnou fonetickou shodu slov, která mají v egyptštině a v hebrejštině zcela odlišný význam. Zatímco jméno boha Amona bylo již ve starověku Egypťany odvozováno od slovesa ´imn – „skrývat“; za patrně nejvýstižnější vyjádření podstaty jeho jména pokládali „Ten, který sám sebe utajuje“, či podle řidčeji zastávaného názoru některých badatelů je třeba pokládat tuto etymologii za druhotné vysvětlení a namísto toho by mělo být Amonovo jméno souviset s libyjským aman – „voda“, hebrejské „amen“ souvisí. Jednoznačně s dalšími hebrejským slovy odvozenými ze stejného kořene: amún = „věrný“, emún = „věrnost“, emúná = „pravdivost“, „víra“, ámón = „hodnověrný“, „pěstoun“, omen = „pravda“, amná = „výchova“, „skutečně“, amáná = „pevná dohoda“, omná = „zárubeň“, ámnám = „bezpochyby“, ámán = „umělec“, emet = „pravda“. Hebrejský kořen a-m-n tedy nese především význam něčeho pevného, jistého, pravdivého, důvěryhodného. Podobně je to i v příbuzných semitských jazycích (viz příloha). Není tedy vůbec žádný důvod k domněnce, že slovo „amen“ je přejato z egyptštiny skrze kontakt Hebrejů s egyptskou civilizací. Slovo „amen“ v modlitbách tedy nemá nic společného s egyptským bohem Amonem.

  Z pouhé fonetické shody nelze vyvozovat přejímku z jednoho jazyka do druhého bez ohledu na etymologické souvislosti. Tak např. slovo „more“ = slovensky „moře“, anglicky „více“, hebrejsky „učitel“, řecky „blázne!“, cigánsky „chlape!“.

  Ve videu je mylné tvrzení, že egyptský obelisk, který dnes stojí na náměstí Sv. Petra v Římě, nechal do Říma dopravit císař Vespasianus a následně byl postaven v chrámu boha Amona v Římě. Ve skutečnosti ho totiž do Říma nechal dopravit již císař Caligula a nechal ho umístit na páteřní cestu vedoucí kolem pozdějšího Neronova cirku. Až papež Sixtus V. ho nechal v 16. století odtamtud přemístit na náměstí Sv. Petra. Zda byl obelisk vůbec zasvěcen právě Amonovi, je pochybné, neboť na něm nejsou žádné hieroglyfy, dle nichž by se to dalo zjistit.

  Architektura Washingtonu je pak díle zednářského architekta, prý i sodomity, Pierra Charlese L’Enfanta – proto ta úhelnice, pentagram, obelisk. Ale to už je jiná kapitola, která nemá se slovem „amen“ už vůbec nic společného.

 7. Dobrý večer pane tvůrce videa (Nevím, jestli jste David nebo Matouš, budu Vám proto jen vykat.)
  Video je velmi pěkně zpracované. Je s podivem, že ve Vatikánu mají tak do očí bijící sál… Netušil jsem, že jsou tak daleko… Rád bych Vám, ale něco předal.
  Naši předkové v ráji naslouchali ďáblovi a rozhodli se mu uvěřit a neposlechli Boha. Vůbec jsme neměli poznat loučení, smrt , bolest atd… Jsme stvořeni, abychom byli s Bohem, ale ten je Svatý. Propadli jsme soudu a musel přijít trest – smrt. Nejen smrt těla ale i duše a ducha. Duch je věčný a tudíž nesmrtelný a protože se nad námi Bůh slitoval, dal Ježíše, aby každý, kdo v Něj uvěří nezahynul, ale měl věčný život. Ježíš zaplatil za můj i Váš hřích a třetí den vstal z hrobu a je na nebesích. Kdo lituje a vyznává své hříchy, tomu Bůh odpovídá tím, že do něj vstoupí v podobě Ducha Svatého. Zažil jsem to a vidím tento stav na hodně Božích dětech ve svém okolí. Je to nepopsatelné, úžasné a naplňující. Nemám to s čím srovnat, v životě jsem nebyl v transu nebo něčem podobném, lihoviny mi nechutnají, halucinogeny nepoužívám…a jsem technik a používám logiku. Najednou víte, že Bůh Vám odpustil, že Ho milujete a chodíte „metr nad chodníkem“ a toužíte lidem, na kterých Vám záleží, předat to co máte, a je Vám úplně fuk, že se Vám někdo směje, a chce se Vám plakat, protože kdo své hříchy nevyzná, jde do ohnivého jezera. Je to něco úžasného a zároveň nepřenosného.
  Bůh Bible je jediný, který řeší náš hřích. Zaplatil za něj v Ježíši Mesiáši a Ježíš je ta jediná Pravda. To člověk pozná, až když Mu uvěří. Ježíš řekl, Já jsem ta cesta pravda i život, nikdo nepřichází k Otci, než skrze mne. Vámi pojmenované okultní praktiky ŘKC vnímám již dávno, ale úplně stejně se Bohu hnusí okultismus a modlářství všeho druhu, ať už se jmenuje jakkoli. Tedy všechny východní nauky, náboženství a směry až po satanisty. Vaše video jsem shlédl do cca 11. minuty a to mi stačilo, protože před Bohem jste ve stejném hříchu jako lidé, které popisujete. Moc bych Vám přál, abyste se rozhodl svou duší hledat pravdu, protože najdete živého Ježíše a nebudete sdílet úděl služebníků ďábla. On je totiž lhář od počátku a kromě toho krade a vraždí. Jen Ježíš Vás před ním ochrání, ale je nutné, abyste chtěl Vy sám. V nebi i pekle budou jen a pouze dobrovolníci.
  Necítím potřebu Vás naštvat, ale toužím Vám nabídnout pomoc. Prosím, hledejte pravdu. Vaše rozhodnutí určí Vaši věčnost. Ať Vám Bůh žehná.
  S úctou Miloš Eliáš

 8. Spasitelova slova:
  Jan 1, 51 A dodal: „Amen, amen, pravím vám, uzříte nebesa otevřená a anděly Boží vystupovat a sestupovat na Syna člověka.“
  Jan 3, 3
  Ježíš mu odpověděl: „Amen, amen, pravím tobě, nenarodí-li se kdo znovu, nemůže spatřit království Boží.“
  Jan 3, 5 Ježíš odpověděl: „Amen, amen, pravím tobě, nenarodí-li se kdo z vody a z Ducha, nemůže vejít do království Božího.
  Jan 3, 11 Amen, amen, pravím tobě, že mluvíme o tom, co známe, a svědčíme o tom, co jsme viděli, ale vy naše svědectví nepřijímáte.

  Vše ekumenický překlad (EP)

  Atd.

  Ten, kdo přisuzuje našemu Spasiteli modlářství, se dopouští hříchu proti Duchu Svatému a nebude mu odpuštěno v tomto věku, ani ve věku budoucím – praví Spasitel!!!

  Matouš 12, 32 I tomu, kdo by řekl slovo proti Synu člověka, bude odpuštěno; ale kdo by řekl slovo proti Duchu svatému, tomu nebude odpuštěno v tomto věku ani v budoucím.

  Autor článku se pohybuje v nebezpečné oblasti jako slon v porcelánu. celý článek je mixem pravdy a lži a proto ho pokládám ze velmi nebezpečný. Článek se někdy se pravdě velmi blíží a proto je velmi nebezpečný.

  Koloským 2:4 (BKR)
  A totoť pravím proto, aby vás žádný, falešně dovodě, neoklamal podobnou k pravdě řečí.

  Nechť autor článku činí pokání, aby mu bylo z Boží milosti odpuštěno.
  i

 9. Ja sa chcem opýtať, ako sa mám očistiť od toho znaku, ktorý ničí energetické centrá?
  Od cirkví sa jedného dňa odhlásim. No najprv by som to rada urobila po tej „duchovnej“ stránke.
  Ďakujem za odpoveď. A veľký obdiv za túto prácu.

 10. Dobrý den,
  nad nejrůznějšími znaky a energetickými centry vůbec neuvažujte, protože to vše je součástí satanského učení, které člověka ničí a posléze i zničí, není-li mu v Kristově jménu kladen odpor.

  http://www.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2471054

  Učení Kristovo je s okultním učením, které je satanského původu neslučitelné:

  2 Korintským 6:15 (B21)
  Jaká je shoda Krista s Beliálem? Co mají věřící a nevěřící společné?

  Satan je vrah a lhář od počátku a nikdy v pravdě nestál:

  Jan 8:44 (BKR)
  Vy z otce ďábla jste, a žádosti otce vašeho chcete činiti. On byl vražedník od počátku, a v pravdě nestál; nebo pravdy v něm není. Když mluví lež, z svého vlastního mluví; nebo lhář jest a otec lži.

  Řešením vaší situace je útěk ke Kristu. Čtěte Písmo svaté, zvláště Nový Zákon kdykoli k tomu máte příležitost, modlete se.
  V úzkostech pronášejte s vírou toto:
  Pane Ježíši Kriste, smiluj se nade mnou hříšnou!“ (publikánova modlitba).

  Už když vyslovíte v duchu, či nahlas Jméno „Kristus“, je to pro nečisté síly které vstoupily do vaší mysli, velice nepříjemné. Toto „Jméno, nad každé jméno“, nečisté síly vyhání ven z mysli.

  Skutky apoštolské 4:12 (BKR)
  A neníť v žádném jiném spasení; neboť není jiného jména pod nebem daného lidem, skrze kteréž bychom mohli spaseni býti.

  Záchrana je běh na dlouhou trať, prakticky doživotně:

  2 Timoteovi 2:5 (BKR)
  A jestliže by kdo i bojoval, nebudeť korunován, leč by řádně bojoval.

  Dávejte si velký pozor na to, kam chodíte, čemu nasloucháte a co čtete. každé kázání v církvi filtrujte Písmem svatým, což je nutnost, neboť nominální křesťanské církve dnes hlásají celou řadu bludů:

  http://notabene.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5292

  Čtení okultní literatury je hříchem, který musí být vámi
  uznán, pak
  Kristu vyznán, aby pak mohl být
  odpuštěn.
  Bez odpuštění hříchů se nepohnete dopředu žádoucím směrem. Pouhé vystoupení z církve problém neřeší.

  Pán vás provázej a ochraňuj!
  i

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů