O čem je Velká porota & Kam směřuje celá covid krize? Úvodní rozhovor s Reinerem Fuellmichem

Ve zkratce...

Německý právník Reiner Fuellmich představuje koncept lidového soudu veřejného mínění, Velká porota. Jaký je cíl velké poroty? Kam směřuje celá covid krize a co každý z nás může udělat?
Facebook
Telegram
VK
Nefunguje Vám video níže? Klikněte zde.

Video s českými titulky:

V tuto chvíli je video pouze s českými titulky. Z důvodu délky rozhovoru a nutnosti tyto informace Vám přinést co nejdříve, se zde dabing objeví nejspíše až později. Děkuji za pochopení.

↓ Video v originále s českými titulky ↓

Sledujte také na: NášTub / Odysee / Rumble

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován ZDE: 4. února 2022

Přepis:

Robert: Dobrý večer, jmenuji se Robert Cibis, a jsem velmi potěšen a je mi také zároveň velkou ctí, že zde mohu být s Reinerem Fuellmichem. Toto je díl v angličtině, kdy máme tento formát také v jiných jazykových verzích, podívejte se na www.oval.media. V zásadě tu máme velmi zvláštní situaci fakticky na celém světě. Protože korona krize je momentálně na takovém zvláštním rozcestí, kdy starý mainstreamový příběh se již trochu otřásá, kdy na jedné straně se ještě trochu přitvrzuje a na druhé straně je už kritika o trochu více hlasitější. A důvodem pro dnešní (04.02.2022 20:15) vysílání, je hlavně to, co se bude odehrávat zítra (v sobotu 05.02.2022). Ale to my zde vše vysvětlíme. Ze všeho nejdříve tedy, vítejte Reinere.

Reiner: Děkuji za pozvání.

Robert: Takže prosím, řekněte mi nejdříve svůj pohled na aktuální globální situaci. Jak byste popsal pocity, nebo to, jak to všechno vnímáte.

Reiner: Toto je opravdu velmi dobrá otázka. Protože momentálně se nacházíme na rozcestí, a je to možná dle mého názoru ještě více bod zvratu. Ale toto říkám na základě mně všech dostupných důkazů, které můžeme vidět. Na základě veškerých důkazů, o kterých budu hovořit. Pokud se podíváme například na Rakousko, i když se zrovna chystají zavádět jejich požadavky na povinné očkování, tak nikdo netuší, jestli tomu tak bude, protože nejvyšší soud prohlásil, že s tímto neumějí zacházet.

Robert: Skutečně?

Reiner: Takže tam mají problém. Mají tam ještě další problém. Během roku vyměnili třikrát svého kancléře, což znamená, že lidé se chtěli zbavit své současné vlády, což je samo o sobě alespoň dobré znamení. Stejná věc se odehrává momentálně v Kanadě, kde jsem četl, že na 200 000 kamioňáků je tak neústupných.

Robert: Skvělé. Myslím tím, že tomu nemohu ani uvěřit…

Reiner: Dobře, minulý týden to bylo 50 000… nevím, myslím si, že je to možné, že je tam 200 000 kamioňáků, kteří blokují silnice atd. Ale oni doslova vyhnali jejich předsedu vlády Justina Trudea z jeho jakkoli se to nazývá – ekvivalentu Bílého domu. Momentálně se ukrývá, říká o sobě, že je myslím v karanténě, nebo tak něco, viděl jsem dnes rozhovor s jeho bratrem, který říká, že Justin pravděpodobně věří, že to, co dělá, je správná věc, ale nechápe, že někdo ho zneužívá, a tím je Světové ekonomické fórum… Justin je sám produktem jejich programu mladých globálních vůdců. Já osobně, já bych nebyl tak vstřícný v mé analýze. Osobně si myslím, že buď je nebetyčně hloupý, anebo je to zločinec.

To je to, co mi z toho vychází. Moji současní přátelé jsou pod neuvěřitelným tlakem. Stejně tak, jako naše vláda. Naše vláda sama ze sebe dělá blázny, protože sami dovolují to, aby je lidé vnímali jako vládnoucí skupinu lidí, kterou nikdo nezná a ty, co všichni znají, tak jsou všichni hloupí. Stejně tak jako naše ministryně zahraničí… v Americe se tomu říká State Department. Tak ta vůbec neví, o čem mluví, a nikdy to vlastně ani nevěděla. Ona je také produktem tohoto programu mladých globálních vůdců.

Takže my toto vidíme na mnoha místech tohoto světa, například ve východní Evropě, že tam opravdu bojují, třeba dnes jsme měli například rozhovor s právníkem z Bosny a Hercegoviny, a on řekl: „Zrušili jsme veškeré požadavky na povinné očkování.“ Takže se děje hodně věcí, a vypadá to, že druhá strana ztratila kontrolu ohledně vládního narativu. Alespoň to tak vypadá. Ale ještě více se toho děje než jen toto. Myslím si, že mají plán B, takže musíme být opatrní, musíme mít naše oči na stopkách. Ale něco se děje a je to ve prospěch našeho směřování, takže je to velmi, velmi, zásadní doba.

Robert: A ohledně rozpadajícího se narativu, co bude váš další krok? Mám na mysli to, že vy jste samozřejmě známý právník, a na druhou stranu činíte kroky, které mají přímý dopad na naši společnost. Stejně tak s vyšetřovací komisí, kterou jste spoluzakládal, stejně tak jako s ostatními projekty. Můžete o tom trochu pohovořit?

Reiner: Ano. Myslím si, že tu nejdůležitější věc, kterou jsme udělali, my, Viviana a já, ona má neuvěřitelnou energii a ona má tuny nových nápadů, a musím říct, že ona je osobně zodpovědná za velmi podstatnou část úspěchu Korona vyšetřovací komise. Byl jsem, musím říct, že jsem úplně nepochopil to, co se dělo. Opravdu jsem podcenil to, co se kolem mě dělo. Myslel jsem si, že pokud uděláme konferenci, dvoudenní konferenci, možná dvou týdenní konferenci, vysvětlíme, co se skutečně děje a pak naši politici, o kterých dnes víme, že nejsou naši politici, jsou vlastnění stejnými lidmi, kteří řídí tuto plandemii, tak že politici ustoupí a pochopí: „Ó, udělali jsme hroznou chybu,“ a vrátíme se do normálu. Mezitím jsme ale zjistili, že se do toho normálu vracet nechceme. A také jsme věděli, že situace je daleko horší, než jsem si myslel. To je to, proč jsem tak opravdu vděčný za Vivienin nápad, udělat z této záležitosti vzdělávací program, který, jak se zdá, jsme započali založením Korona vyšetřovací komise.

Robert: Je to vzdělávací jak pro diváky tak druhou stranu.

Reiner: Ano! Protože jsme začínali na předpokladu, že otázky, na které jsme hledali odpovědi, budou ty samé otázky, které budou mít ostatní lidé. A také jsme velmi rychle přišli na to, že nedostaneme žádné odpovědi od naší vlády, protože jsme velmi rychle přišli na to, že to není naše vláda, ale že jde o lidi, u kterých někdo jiný tahá za nitky. Jakmile jsme si uvědomili, že neexistuje možnost, že bychom kdy dostali jakékoli odpovědi, ani od mainstreamových medií, protože jsou vlastněny těmi samými lidmi, takže se nakonec ukázalo, že to, co děláme, vypadá, že má dobrý… nebo lépe řečeno pozitivní dopad na mnoho lidí. A to nejen v Německu, ale v té době i v ostatních částech našeho světa, kteří sledovali naše živé přenosy, a to i když nesledovali živě naše videa, ale sledovali je potom, nebo je hledali na našich webových stránkách a díky tomu se dostávali k relevantním informacím.

Robert: Myslím si, že z mého pohledu, a to je to, co považuji za úspěch, v době, kdy to má vliv na společnost, protože jste objevil správnou cestu, během těchto měsíců vyšetřování, která byla následována tak velkou skupinou lidí, a být na cestě s vámi, a mít ty samé logické otázky, kdy je neučíte od shora dolů, ale skutečně provádíte vyšetřování společně s diváky, a to vytváří pouto a to vytváří sílu tohoto příběhu, protože jste hrdinou těch všech objevů. Zjistil jsem, že někdy dostanete od diváků důležitou informaci, lidé vám dávají odkazy, nápovědy nebo vám vyprávějí příběhy, takže tato výměna informací je také součástí úspěchu vámi vybudované komunity.

Reiner: Ano, nikdy jsem v mé práci právníka, a to zejména s lidmi, s kterými komunikuji, kteří pracují se mnou, nebo pro mě… V mé kanceláři bývalo celkem 17 právníků plus dalších 10 koncipientů a sekretářek atd. Vždycky jsem se snažil, abych s nikým nemluvil zvysoka, to je to, jak jsem byl vychován. Narodil jsem se a byl vychován v Brémách, můj otec byl policista a když jsem byl malý, ptal jsem se ho vždy, co je smyslem života a on vždycky řekl: „dělat správné věci a bavit se u toho“. Dělat věci správně znamená, že se nechováte k lidem, jakoby tu nebyli, nechováte se k nim jako svým poskokům, ale svým rovným. Ale jen pokud na vás zaútočí, to je věc, kdy jim to oplatíte.

Pokud vás nenapadnou, tak k tomu není důvod. Existuje vždy důvod pro to, aby se komunikovalo, protože komunikace je základem pro vše, je to základ pro naší demokracii. Takže si myslím, že to je cesta, kterou jsme si prošli společně s diváky, já více než Viviana, protože ona věděla mnoho věcí již dávno před touto korona krizí. Ale je to skutečná cesta, kterou jsme učinili spolu, protože jak stále říkám, naučil jsem se toho hodně, a kdyby mi to řekl někdo před dvěma lety, tak bych mu řekl, běž si vzít prášek, a všechno bude v pořádku a mezitím nám dochází všechny konspirační teorie.

Robert: Ano, jen takový dotaz. Vyrůstal jste v Brémách, proč máte tak skvělou angličtinu?

Reiner: Ale ne, ona není tak skvělá, vždycky mi to trvá několik týdnů, abych se dostal zpátky do rytmu jazyka. Ale od doby, kdy používám angličtinu tak jako teď v rámci vyšetřování, část mé rodiny je v Americe a studoval jsem střední školu, v rámci výměnného programu v letech 1974 a 1975 a měl jsem perfektní vztahy s mou hostitelskou rodinou, a stále je mám, a můj americký bratr je, a je mi líto to přiznat, mám s ním lepší vztah než s mým německým bratrem, Mám stále příbuzné v Los Angeles a v Michiganu. Myslím si, že ona stále žije v Midlandu, nejsem si jistý. A vždycky jsem se snažil zajistit, abych v USA strávil co nejvíce možného času.

Má manželka, má předchozí žena, má současná žena, moje ex přítelkyně, všechny – opravdu nerady trávily čas v USA. Moje manželka je velmi ohleduplná a říká, je to výborná země, ale chybí tam několik rozhodujících věcí. To má co do činění s tím, že nežijeme ve velkém městě. Nechtěl jsem žít ve velkoměstě. Nejsem typ pro velká města. Chci mít svůj klid, chci mít možnost dobít svoji energii, to je důvod, proč jsme si koupili ranč uprostřed ničeho. A rozumím tomu, když občas říká, že tam nemá žádné kulturní vyžití, a pokud chci jít někam na večeři a chci jít na něco opravdu skvělého a dobrého, tak zaplatíme dvakrát tolik, než platíme v Německu, a je to jen z poloviny dobré. Já tomu rozumím, a ona je v tomto velmi ohleduplná a ví, že můžeme cestovat tam a zpět tak dlouho, dokud se s ní budu čas od času vracet.

Robert: Takže my jsme již prozradili nějaké nápovědy. Vy jste sám něco naznačoval v jiných médiích, takže co za nový projekt bude zítra začínat? (sobota 05.02.2022)

Reiner: Tohle bude senzační věc. Já a Viviana jsme si při pohledu na mnoho dílků celé té skládačky uvědomili, že začínáme přicházet na nějaké závěry, ale také jsme viděli, že pokud uvidíte jen jednu dílčí část skládačky a pak další a další, nikdy vám to nedá celkový obraz. A protože mnoho právních kolegů ze všech různých zemí se s námi začali propojovat a chtěli po nás, abychom je propojovali s našimi experty, a s některými svědky, což jsme v některých případech udělali, abychom jim pomohli podat jejich případy. Takže poté, co jsme já a Viviana realizovali několik podání v této zemi, tak jsme zcela jasně pochopili, že je to bez šance. Soudní systém v této zemi je kompletně zkorumpovaný.

Existuje jen několik málo lidí, kteří nejsou součástí tohoto systému, jako jsou někteří soudci, kteří jsou v systému, ale nemají důvěru v soudní systém, je to jen hrstka těchto lidí. Takže uvnitř soudního systému toho není moc, co bychom mohli udělat. Viděli jsem to, známe to z vlastní zkušenosti… například: podal jsem dvě žaloby tady u prvoinstančního stupně soudního systému v Berlíně. A obě žaloby ve svém jádru útočily na PCR testy, protože toto je podle našeho názoru jediná cesta, kterou po nich můžeme jít, prokázáním toho, že se jedná o podvodnou pandemii. A nejlepší způsob, jak to udělat, je jít po PCR testech, protože ten, který navrhnul Drosten, tak on říká, že umí detekovat infekci virem SARS-COV-2. Neumí to, on ví, že to je lež, a proto si myslím, že to je nejlepší způsob, jak po nich jít. Takže oba ty případy útočí na PCR testy, oba jsou vedeny stejným složením soudu, jedná se o tříčlenný soud, a my jsme viděli, Viviana a já, že dělají cokoliv, aby tyto případy smetli ze stolu.

Na nepodstatných formalitách. Oni se nechtějí dostat k jádru problému, protože pokud by to udělali, museli by se podívat na důkazy. Důkazy však zcela jistě a bez jakýchkoli pochybností prokazují, že PCR testy vám neumí říct nic o infekčnosti, nehledě na to, jak je použijete. Za druhé, způsob jakým Prof. Drosten vytvořil jeho test pro použití WHO, což je mezitím svým způsobem celosvětová vláda, protože to jsou ti, kteří diktují vše co se týká zdraví, a zdraví je jejich nástrojem, jejich hlavním páčidlem na to, aby nad námi získali kontrolu. Pokud by se soud zabýval důkazy, které jsme mu předložili, pak by celá věc, celý domeček z karet by se zřítil. Proto to neudělají, proto nás drží od soudního projednání, proto mě nutí nosit roušku, i když mám výjimku od lékaře, a samozřejmě, že toto nebudu podporovat.

Abych to zkrátil, rozhodli jsme, že budeme muset spolupracovat s našimi zahraničními kolegy, zejména v rámci amerického systému, protože to nám poskytuje tři velké výhody oproti našemu německému právnímu systému. Zaprvé. V USA stejně tak jako v Kanadě a v Austrálii máte speciální možnost trestního řízení, které se jmenuje hromadná žaloba (class action). Pokud se dostanete k soudnímu řízení, které vám umožní, aby váš případ byl projednáván jako hromadná žaloba, nebudete muset podávat, deset, dvacet, třicet, padesát, sto, milion a v tomto případě pravděpodobně miliardu soudních žalob, a zkoušet neustále dokola řešit rozhodnutí ve stejném meritu věci, uděláte to jen jednou, protože mimo skupinu – skupinová žaloba – mimo skupinu lidí, kteří se rozhodli připojit k této skupině, existuje opravdu jen jeden jediný člověk, kterého pak soudy berou jako jejich zástupce – žalobce.

Takže namísto mnoha žalob, které jsou extrémně drahé, zejména zde v Německu, tak tu máme jednu žalobu, a potom všichni ti lidé, kteří jsou členy této skupiny, kterou jejich zastupující žalobce reprezentuje, pak oni mohou vyhrát s žalobcem, který je takto zastupuje. Příklad: Před mnoha lety jsem vedl soudní spor, a pomáhal jsem tak německé žalobkyni, která utrpěla vážná poškození s ohledem na silikonové prsní implantáty. A ona se přidala k této skupině, myslím, že zastupující žalobce byl někde z Michiganu, ona vyhrála a to znamená, že všichni v té skupině vyhráli. Moje žalobkyně dostala určitou peněžní částku, a všichni ostatní také. Jedna obrovská výhoda.

Ta další je, že naše právní důkazní řízení jsou ze středověku nebo opravdu z doby kamenné, teoreticky existují, ale v praxi si mnoho soudců myslí, že je v jejich kompetenci, zda budou či nebudou předvolávat naše svědky. To je samozřejmě špatně. A třetí hlavní výhodou je, že pokud se jedná o případy zcela vědomého poškození, pokud před soudem můžete prokázat, že poškození, které váš žalobce utrpěl, bylo učiněno záměrně a s plným vědomím, pak nastupují sankční odškodnění, v tom smyslu, že pokud někdo utrpěl skutečná poškození ve výši 1 milionu dolarů, pak soud, porota může rozhodnout, že protože tato újma byla způsobena zcela záměrně, může rozhodnout, aby jim vyplatili jednadvacetinásobek, nebo padesátinásobek, nebo stonásobek aktuální výše způsobené škody, kterou utrpěli.

Proto jsme se přiklonili k anglo-americkému právnímu systému a to je odpověď na vaši otázku, to je to, co budeme dělat, budeme podávat žaloby v USA v rámci existujícího systému, ale navíc, abychom se ujistili, že naše žaloby budou skutečně projednány, zítra večer začneme právní proces, kdy tento právní proces je postaven na základě amerických právních institucí, kdy procedura, kterou budeme činit, je vyšetřování v rámci velké poroty. To, co velká porota činí, nebo to, co se při vyšetřování v rámci velké poroty děje, je to, že se předloží veškeré důkazy, aby se uvedlo, že se předloží veškeré důkazy, námi všemi lidmi, se předloží veškeré důkazy porotě, obvykle je to 26 osob nebo tak nějak, proto se tomu říká velká porota, oproti malé porotě, která rozhoduje aktuální individuální případy. Toto je jen vyšetřování, toto nekončí odsouzením nebo verdiktem, který by byl pravomocný. Ale končí to návrhy poroty, a v tomto případě poroty zvolené lidmi, ano, máte dostatek důkazů k tomu, že můžeme obžalovat tyto budoucí obžalované.

A našimi hlavními obžalovanými jsou Prof. Drosten, kvůli jeho podvodnému PCR testu a dalšímu podvodu s bezpříznakovým přenosem, Fauci, který to samé zorganizoval v USA, Tedros, který je šéfem, pravděpodobně bude jen loutkou, ale momentálně je šéfem WHO, on je ten, který náhle přišel s myšlenkou, že bychom všichni měli začít s hromadným testováním naprosto zdravých osob, bezpříznakově nakažených lidí. Bill Gates, protože vydělává nesmyslné peníze na tzv. vakcínách, Blackrock a Pfizer. To, co děláme, není ani tak o tom, abychom dosáhli obžalování jednotlivých aktérů, ale je daleko důležitější poskytnout veřejnosti příležitost, aby viděla celý obrázek. Nikoliv jen dílky z celé skládanky, který jsme získali díky sezením v rámci vyšetřování naší Korona vyšetřovací komise.

Ale aby jim poskytl přehled, aby jim dal celý obrázek o tom, že nejen vše okolo PCR testu je kompletní lež, a že bezpříznakové infekce jsou také lež, ale aby jim vysvětlil pozadí celého tohoto případu, geopolitické a historické pozadí. Tak aby lidé rozuměli tomu, že tohle není jen čistě podvodná plandemie, ale je to ještě horší než toto, že se ve výsledku jedná o otázku života a smrti, protože to je to, o čem tyto tzv. vakcíny jsou. Tak jak nyní víme, vakcíny jsou naprosto neúčinné, a nejsou bezpečné. Jsou velmi, velmi nebezpečné.

Robert: Takže, dovolte mi, abych to zrekapituloval ve dvou větách.

Reiner: Ano.

Robert: Takže zítra… akorát jste neřekl, u jakého soudu zítra začne vyšetřování velké poroty?

Reiner: Ano… dobře… Tak jak jsem řekl, použijeme instituci z existujícího systému, což je procedura, procedurální základ toho, na čem je to celé postavené. Použijeme hmotné právo, rozhodli jsme se, že použijeme přirozené právo, které bylo ve výsledku použito také při Norimberských procesech, a my nepodáváme tento případ k nějakému existujícímu soudu našeho současného systému. Tady to provést nelze, protože jak jsem říkal, je to zbytečné. Nedomůžete se spravedlivého procesu a řízení.

Zejména proto jsme se rozhodli, že to uděláme na vlastní pěst, mimo systém, s využitím něčeho, co je součástí starého systému, ale pracovat budeme mimo systém, tak abychom zajistili, že lidé budou rozumět tomu, co se skutečně děje. Zaprvé, že nemůžeme věřit naším vládám, nemůžeme věřit mainstreamovým médiím, protože jsou vlastněni stejnými lidmi, a proto, zadruhé my lidé, musíme povstat a všechno to zastavit. My lidé si musíme vzít zpět naši suverenitu a říct NE! Musíme odmítnout s tímto jakkoliv souhlasit a zastavit tyto lidi. A potom do toho vstoupíme, přijdou právníci z celého světa udělají čistku. Ale zastavení toho všeho závisí na lidech.

Robert: Takže…

Reiner: Jmenuje se to „Lidový soud veřejného mínění“

Robert: Dobře, to je odpověď na moji otázku, to bylo důležité sdělit. Takže to, co nás zítra čeká, je skupina právníků a soudců z celého světa, kteří se setkají a aplikují proceduru, která je běžná v USA, aby se dotazovali a rozuměli tomu, co se děje, takže je to taková „vyšetřovací komise“.

Reiner: To je to, co to je.

Robert: Takže to není soud?

Reiner: Ne, není. Jedná se jen o zjišťování informací.

Robert: Není to ani smyšlený soud, je to jen skutečné vyšetřování.

Reiner: Ano, je to skutečné vyšetřování prováděné skutečnými právníky, se skutečnými odborníky, se skutečnými svědky, kteří vysvětlí zdravotní poškození, které utrpěli například kvůli očkování, pod záštitou skutečného soudce. Jde jen o to, že to nepodáváme v rámci systému, protože uvnitř systému nemáme žádnou šanci, abychom se dočkali soudního jednání.

Robert: Tak jako tak, získávání informací je samo o sobě… nepotřebujete žádné povolení z žádné země k získávání informací. Máme právo získávat informace, takže to je důvod, proč to není falešné, jak by někdo řekl, ale skutečné, protože je to získávání informací, což pak může pomoci ostatním v rámci jejich postupů a soudní jednání, které by měly být co nejreálnější.

Reiner: Přesně. Není to falešný proces, není to ukázkový proces…

Robert: Není to ani soud.

Reiner: Ne, není to ani soud. Je to vyšetřování, ale je to soudní řízení. Toto je pochopitelné soudní řízení, a prostřednictvím tohoto soudního řízení cestou získávání znaleckých posudků, kdy odborníci vysvětlují své oblasti odborných znalostí. Co je to PCR test? Co je to psychologická válka, která to všechno způsobuje? Jaká je v tom role MSM médií? Skrze toto řízení se snažíme lidem poskytnout úplný obraz o tom, co víme, že se děje a na jakém základě se to děje.

Robert: Je to jako vyšetřovací komise, kterou jste zahájili v Německu.

Reiner: Ano, je to soudní řízení, nejsou to jen kousky a kousíčky, ale je to celý příběh.

Robert: Mezinárodní samozřejmě.

Reiner: Ano…

Robert: Nejen lidi, kteří to sledují, ale také lidi, kteří to vyšetřují.

Reiner: Ano…

Robert: Takže toto je to místo, na které jsem samozřejmě velmi zvědavý. Mluvil jste o hromadné žalobě, chystáte se, nebo už jste ji udělali, či možná založíte řízení o hromadné žalobě na základě výsledků těchto zjištění?

Reiner: Ano, myslíme si, že jedna hromadná žaloba byla podána, do které jsem zapojen, ale udělal to náš kanadský kolega Michael Swinwood, je to také jeden z právníků, který tu bude zítra s námi při tomto vyšetřování velké poroty. Tato hromadná žaloba byla podána v Kanadě, a jak jsem řekl, je velmi obtížné toto učinit uvnitř existujícího systému, protože je zkorumpovaný stejně i v Kanadě, možná i mnohem více než v Německu.

Robert: To je další bod, který bych chtěl…

Reiner: Z tohoto důvodu byl jeho případ okamžitě soudem zamítnut. Nedostalo se ani na jednání. Nicméně napsal velmi skvělé odvolání, a na odvolání bude mít nyní slyšení před soudem. Což si myslím je opravdu důležité, jedná se také ve své podstatě a jádru o PCR testy. On bude mít jednání myslím 17. března nebo tak nějak, 13. března tohoto roku.

Robert: Trvá to dlouho, že?

Reiner: Ano. Nemělo by to tak dlouho trvat.

Robert: Kdy to začalo?

Reiner: Před více než rokem.

Robert: Ano, pokud chcete ovlivňovat politiku pomocí právních postupů, čas je vždy samozřejmě velkým problémem. Takže, mluvil jste o zkorumpovaném systému. Myslím, že korupce je velmi široký pojem, protože samozřejmě máte jen tu představu, že lidé jen dostávají úplatky, nebo získávají pozice v hierarchii jako příslib, pokud udělají to a tamto, je to druh manipulace, kterou znáte prostřednictvím určité osobní korupce, ale pak musíte bojovat proti oficiálnímu narativu, ten, který je více dominantní, bychom měli následovat a právě nedávno jsem si řekl: Všichni tito lidé pracující v právním systému, to jsou všechno státní zaměstnanci, tak proč by se někdo stal státním zaměstnancem? Myslím si, že jedním z hlavních důvodů je, že chtějí mít stálou práci, nechtějí být vyhozeni tak jednoduše, a chtějí být součástí velké struktury.

Takže z této definice mají tito lidé obecně o něco větší strach než ostatní. Takže pokud zde máme strach šířící narativ, který je dominantní ve všech médiích, tito lidé mohou být daleko náchylnější k tomu, že tomu skutečně uvěří než průměrná populace. Pravděpodobně v rámci státních zaměstnanců, to je pouze můj odhad, nedělal jsem na to žádnou studii, ale je to jen můj odhad, že mezi státními zaměstnanci budete mít více lidí, kteří se bojí viru, skutečný strach z viru, než lidé, kteří pracují rukama např. řemeslníci, nebo lidé, kteří zakládají vlastní firmu, nebo lidé, kteří jsou nezávislými právníky, tito lidé mohou být méně náchylní, protože žijí sami, vědí, že mají smysl pro riskování, protože…

A základní linkou oficiálního narativu vyvolávajícího strach je také nulové riziko, že by nikdo neměl zemřít na tento virus. Myšlenka nulového rizika je samozřejmě sama o sobě obtížně realizovatelná a může být, jak víme, dotlačena k extrémnímu použití útlaku, a to je důvod, proč mě zajímá, zda je to vše korupce, jak bychom to mohli chápat, nebo je to mysl, která je trochu manipulována tím narativem.

Reiner: Myslím si, že je to obojí. Má to hodně společného s manipulací, s toutou psychologickou operací, která byla navržena, myslíme si, že psychopaty a sociopaty, a tato psychologická operace s tím má hodně společného. Zpráva šířící paniku, kterou se pokusili navrhnout prostřednictvím těchto psychologických manipulací, byla předána lidem, kterým byla předávána neustálá propaganda prostřednictvím mainstreamových médií. Tohle vše vlastní ti samí lidé, když říkám, že vlastní naše vlády, mám tím na mysli, že je sami vytvářejí. Protože oni, tím myslím klika Davosu nebo pan Globál, jak ho nazývá Catherine Austin Fittsová, oni vychovali tyto lidi, poslali je na své školy. Mezi prvními, kteří v roce 1992 absolvovali tento program pro mladé globální vůdce, organizovaný Světovým ekonomickým fórem, jsou Angela Merkelová a Bill Gates.

A ti, kteří dnes řídí některé ze zemí, které se je chystají sesadit, což vám ukazuje, že tento druh totalitního systému je navržen tak, aby se sám zničil. Nemá problém se zbavit vlastních lidí. Takže ti, kteří nyní řídí některé země, jsou před kolapsem, anebo již dávno kolabují… Macron, Justin Trudeau, Angela Merkelová, Jacinda Ardernová a další. To má s tím hodně společného…. u korupce si kdy každý myslí, že jde jen o peníze. Nejde jen o peníze. Korupce se může stát…. Myslím si, že oficiální definice je zneužití pravomoci veřejného činitele pro vlastní nebo soukromé účely, něco takového. Pracoval jsem pro Transparency International, což je protikorupční neziskovka. Nicméně jsem došel k závěru, že na samém vrcholu je spousta korupce. Je tam ale i spousta velmi dobrých lidí.

Robert: I v té neziskovce je spousta korupce?

Reiner: Ano, na vrcholu.

Robert: Bylo by velmi zajímavé to analyzovat jako příklad, abychom pochopili mechanismy, protože si myslím, že podle toho, co jsem zjistil z jiných rozhovorů je, že to způsobuje, že lidé, kteří jsou zkorumpovaní, to často ani nevnímají. Vůbec si neuvědomují, aha já jsem teď zkorumpovaný chlap. Všichni si myslí, že jsou dobří. Mají své přátele, v té korporaci nebo v té instituci a říkají, chci ti jen pomoci, aby ses do toho dostal. Jestli máš ten projekt, já ti jen pomůžu.

Reiner: Ano, a najednou pak ztratí veškerý smysl pro nespravedlnost. Nechápou, že to, co dělají, může být v souladu s tím, co se jim říká, aby dělali, protože jen poslouchají příkazy, a dokud jim někdo říká, tohle je pro dobro lidstva, mohou se nechat oklamat, a v tomto smyslu mnozí z nich pravděpodobně ani necítí žádnou vinu.

Robert: To je další věc, kterou jsem si nedávno řekl. Všichni mluvíme o neoliberální agendě. Ve skutečnosti to ale znamená, že nevládní neziskovky, které by za normálních okolností pracovaly pro nějaký etický cíl, nebo veřejné instituce, které by samozřejmě pracovaly pro obecné blaho, pokud řeknete, že byste je řídil jako firmu, vložíte do mysli lidí myšlenku služby. Víte, že máte klienta, a nabízíte mu produkt nebo službu. A tato logika ve skutečnosti vede k tomu, že člověk, který nabízí peníze, dostane službu. A ani se kvůli tomu necítí špatně, protože se cítí jako služebník pro své partnery.

Takže to je velmi těžké, také v myšlení. Vidím to i u lidí, kteří nám občas dávají dary. Nemůžeme jim dát nic na oplátku osobně, jen pracujeme pro obecné blaho… náš filmový tým, a to je důležité pochopit, že to je služba pro společnost, nikoli pro člověka, který nám dává peníze. Takže snadno dojde k nedorozumění, a je to tak hluboko v lidech, že i lidé, kteří si myslí, investují tolik času pro obecné blaho, ve skutečnosti očekávají službu. A to je to, co si myslím, že je neoliberální narativ zatlačený do extrému, a je ve skutečnosti také problém a vede svým způsobem k institucionální korupci. To je má hypotéza.

Reiner: V této zemi máme velmi vážný problém s korupcí. Kdysi jsem si myslel, že korupce je něco, co se děje v Africe. Ne, ne. Myslím si, že tato země je obzvláště zkorumpovaná. Jen máme fasádu, která vypadá, jakoby tam bylo všechno v pořádku, o vše je postaráno, dodržujeme zákony. Ne, tak to není. Absolutně ne. Kdysi jsem pracoval pro jednu z největších korporací v této zemi, Deutsche Bank. Tohle bývala opravdu dobrá banka. Myslím si, že s tím skoro každý bude souhlasit. Je to ale velmi zřejmé, a stalo se to velmi zřejmé i mně, že je to jedna z nejzločinnějších organizací na tomto světě.

A korupce je to, o co tady jde. Všechny ty mezinárodní korporace, se kterými jsem se musel vypořádat, to je to, o co všem jde. Vzpomeňte si na korupční skandál týkající se společnosti Siemens z doby před několika lety, a způsob, jakým se bránili, je tím, že řekli, no dobře, pokud nebudeme podplácet lidi, v Indii nebo v Africe, nebudeme schopni dělat žádný obchod, protože všichni ostatní to dělají. To ale není vůbec dobrá omluva. Protože pokud toto je váš způsob myšlení, můžete se velmi brzy připlést k masové vraždě, protože to dělají všichni ostatní.

Robert: To se stává, pokud je korupce součástí systému. Takže pokud toho nejste součástí, můžete z toho vypadnout. A to, co jste popisoval se Siemensem, to je sebe posilující systém, že toto může být bod zlomu právě teď, protože spousta lidí chápe, že systém dospěl do svého konce.

Reiner: Ano.

Robert: Slyšel jsem Wolfganga Wodarga říkat, že je to, jako kdyby žaludek v těle začal požírat jiné orgány. Ten orgán dělá to, co má, ale ne správným směrem.

Reiner: Ano, to je naprosto správné. Včera večer jsem diskutoval se svou ženou, a jen před pár minutami jsem opakoval to, o čem jsme spolu mluvili, před naší skupinou mezinárodních právníků. Systém skutečně dospěl do svého konce. Toto je konec silnice. Je totálně vyčerpaný, už je zcela bez života. A právě proto my lidé, ti z nás, kteří rozumí tomu, co se děje, a doufáme, že kvůli naší velké porotě, vyšetřovací komisi, mnohem více lidí toto uvidí… dospěli jsme k závěru, že nejen že máme právo na odpor, ale máme také povinnost bránit se. A to není jen luxus, ale je to nutnost nastavit zcela nový systém. Musíme nastavit svůj vlastní systém vzdělávání, svůj vlastní systém ve zdravotnictví, v justici, v ekonomice, tyto jsou ty čtyři nejdůležitější části systému.

Musíme to udělat. Proč? Protože starý systém doslova umírá, myslím doslova, že skončil a mnoho lidí, kteří slouží systému, nebo uvnitř systému pracují jsou, jak Sucharit Bhakdi říká, smrtelně zraněni, protože se nechali naočkovat. Takže s tímto systémem je konec. Nemůžeme se spoléhat na to, že bude fungovat, protože nebude.

Robert: Tak se mi zdá, že to zní jako projekt na celé století. Je to opravdu realistické? Také, víte, že jste na začátku mluvil o hromadné žalobě, a tento postup se zdá být velmi logický a dává smysl, ale musíte ho prosadit, musí být realizován. Takže jak toto může fungovat ve střednědobém horizontu, ani nemluvím o tom krátkodobém. A pokud si vzpomenete, po druhé světové válce bylo Německo zničeno. Víte, že se systém jasně rozpadl všem rovnou před očima. Ale krátce poté, mnoho lidí, co mělo pozice v diktatuře, je mělo také v liberální demokracii. Víme, že velká část systému prostě zůstala a byly nahrazeny jen symbolické postavy…

Reiner: To je problém.

Robert: … a pro mnohé to bylo šokující, ale současně by jiní lidé mohli říct, že to je pragmatismus.

Reiner: Váš příklad je perfektní, protože skončila druhá světová válka, a Německo bylo zcela zničeno. Fyzicky zničeno. Když se podíváte na staré obrázky zcela vybombardovaného Berlína, nebo Drážďan, tak vám to jasně ukazuje, že to byl absolutní konec všeho. A podívejte se, jak rychle byla země přestavěna. Ale problém je v tom, že ji přestavěli někteří stejní lidé, nebo na příkaz některých úplně stejných lidí, kteří zemi zničili. To už se nebude opakovat. Nechceme bojovat proti tomu starému systému, protože já si nemyslím, že to za to stojí. Měl by existovat tak dlouho, dokud by měl existovat, myslím si, že umírá, že už je dávno mrtvý.

Jen chvíli trvá, než se to dostane na povrch. Ale neměli bychom s tím bojovat, nechceme nic svrhnout, nechme je dělat to, co chtějí dělat, ale úplně se oddělit od toho starého systému, měli bychom mít paralelní společnost. A to se již děje nejen v Německu, kde si lidé zakládají vlastní potravinové řetězce, například přímým napojením na farmáře, ale také ve Spojených státech nebo na africkém kontinentu, kde si lidé již nyní zakládají své vlastní soudnictví. A například v Belgii si lidé zakládají svůj vlastní systém zdravotní péče tím, že najímají pouze neočkovaný personál, aby pracovali alespoň v jednom případě v nové nemocnici. To neznamená, že tam bude diskriminace, ne, ale chceme se ujistit, že ti lidé, kteří pomáhají, tak přežijí. Protože pokud nepřežijete, nebudete schopni pomáhat.

Robert: Páni, to je docela velká věc. Velká věc. Ale zároveň je to i svým způsobem zábava, protože vybudovat všechno dává pozitivní energii, a obzvláště se mi líbí koncept nemuset bojovat s něčím nebo s někým nebo s nějakou institucí, je válka, ale jednoduše tam nechoďte a neúčastněte se toho.

Reiner: Ne, děláte si svou práci.

Robert: A pak nemůžete být ani napaden, protože to, co jsem se taky naučil, z toho, že jsem byl v médiích, že máme v Německu už dlouho oligopol. Když založíte firmu, máte pár potenciálních klientů. Málo potenciálních lidí, kteří by vám mohli dát peníze. A dokonce i v menších zemích, jako je Rakousko, Polsko, je jich ještě méně, takže to působí jako monopol. A pak se lidé neodváží postavit a říct, co si myslí… spousta mých kolegů to nedělá. A důvodem je ta situace, že když to udělám, tak bych mohl ztratit vztah se svým klientem. A to je pravda. Ale ve chvíli, kdy máme tyto nové věci na vybudování a nemusíme bojovat o jejich změnu, proč byste měnil své klienty? Prostě si děláte vlastní věc. A protože je tu publikum, tak to, že vás zná široká veřejnost, je důkazem toho, že je tu touha po změně.

Reiner: Předpokládám, že ano. A víte, je důležité říct, že nezačínáme od nuly, máme lidi a ti z nás, kteří jsou v odboji, si myslím, že jsou mnohem, jak bych to řekl, mnohem kvalifikovanější. No jo, myslím, že mnohem kvalifikovanější, aby začali něco nového, protože jsou kreativní. Oni nejsou ti, kteří jen slepě plní rozkazy. Jsme ti, kteří kladou otázky. A to je třeba. Abyste mohli začít něco nového, nemůžete pracovat s lidmi, kteří nemají žádné nápady, kteří chtějí jen plnit rozkazy. Další důležitou věcí je, že stále existuje určitý rámec. A my se tohoto rámce nechceme zbavit, tento rámec spočívá v tom, že musíme chránit a možná oživit právní stát, musíme chránit naši ústavu. A musíme chránit naši demokracii. To vše jde ruku v ruce, to vše jde dohromady. To jsou tedy základní základy, na kterých stojíme. Oni ne, oni se to snaží zničit.

Robert: Je to zajímavé, protože všechny strany se hlásí ke stejným hodnotám a slovům.

Reiner: Ano, ale my nikoho nezabíjíme. Oni ano.

Robert: To je důležitý aspekt. Chci říct, že jsem četl v novinách, kde se říká, že zpochybňovat tyhle studie je proti vědě. Což je oxymóron, protože zpochybňování studií je to, o čem věda je, a jít do ulic je protidemokratické. Je to prostě…

Reiner: Vše obrátili vzhůru nohama.

Robert: Ano, jsou proti našemu demokratickému řádu nebo i ústavě. Takže vy chcete vzít hodnoty z dřívějších dob?

Reiner: Ano.

Robert: Jako z doby před padesáti lety?

Reiner: Ne, ne, tohle bylo… nechci říct ve vývoji, ale to jsou výsledky, myslím, evoluce, demokratické evoluce po osvícení, pomalu, ale jistě, to je pokrok, který jsme udělali. Některé věci, které s tím přišly, nejsou dobré. A jedna z věcí, které nejsou dobré, je to hierarchické myšlení, skutečnost, že už dlouhou dobu vždycky existovala touha malé skupiny lidí, pravděpodobně jenom 3000, možná o něco víc, možná o něco míň, ale malé skupiny superbohatých lidí všechno ovládat. Proto máme tu snahu o globalizaci jako konečný výsledek toho všeho, ale nedaří se to, protože lidé chápou, že o tom demokracie není. Demokracie jde od zdola, začíná v rodinách a komunitách, v regionech. Tam si musíme vybudovat vlastní systémy. Protože jen my v regionech rozumíme tomu, co je pro nás skutečně dobré. Můžeme si na míru vytvořit vlastní pravidla a předpisy, vlastní dodavatelské řetězce, vlastní vzdělávání, pak bychom měli… samozřejmě se nechceme izolovat, to není o izolacionismu.

Jde o demokracii. A pak se můžeme spojit se všemi z každého z těchto regionů, mohou se propojit, vyměňovat si nejlepší nápady, propojit se přes hranici. Ale nechceme žádnou globalistickou agendu. Protože, jak jsme teď obtížně zjistili, je to jen za účelem ovládání nás, a nikdo by nás neměl ovládat. My jsme suverénní. Proto stále opakuji to, co řekla Maggie Thatcherová, když cítila, že je opravdu naštvaná na Evropskou unii, což tehdy byla, myslím, Evropská hospodářská unie, řekla: Chci zpátky své peníze. A to je to, co chceme, aby lidé říkali, chceme zpět naši suverenitu. Chceme také zpátky peníze od těch, kteří je ukradli, od těch globálních korporací a nevládních organizací, které je ukradly. To je mimochodem jedna z hnacích sil toho všeho, protože těch pár lidí, kteří jsou superbohatí, se stali tak superbohatými, protože nám všechno ukradli.

Nemusím zacházet do žádných podrobností. Ale většina lidí chápe, že globální korporace, Deutsche Bank je jednou z nich, že globální korporace se nestarají o lidi, o nic jiného než o vydělávání peněz. Podvádějí nás. Nejlepším příkladem je krize Lehman. Tehdy jsme se měli všichni probudit a říct si: Co se to děje, finanční průmysl je finanční mafie, dělají to bezostyšně před našima očima, kradou naše peníze. A teď jsme k tomu nuceni… protože banky mají problémy. Ty stejné banky, jejichž prostřednictvím lidé, kteří tahají za nitky, ukradli naše peníze a náš majetek. Museli jsme je zachránit, zachránili jsme je z peněz našich daňových poplatníků… tohle se už opakovat nebude.

Robert: Ano…

Reiner: Omlouvám se, mám ještě trochu vody.

Robert: Jde o decentralizaci. Jde o to, aby se rozhodnutí přijímala na místní úrovni. A posílení postavení jednotlivce, rodiny, města. A tak dále.

Reiner: Je to v podstatě o demokracii.

Robert: A to také znamená méně standardizace, jestli to, co máme jako vývoj posledních 500 let, je, že po celé zeměkouli věci jsou si stále podobnější. Jel jsem do severovýchodní Indie do vesnice, kde neměli elektřinu. Ale první, co lidé udělali, když jsem přijel, bylo, že si mě vyfotili mobilem. A za druhé se mě zeptali, jestli fandím týmu Borussia Dortmund nebo Bayernu Mnichov. A to ani pořádně nemluvili anglicky, ale znali Borussia Dortmund a Bayern Mnichov. A to byla těžká volba… nikdy neřeknu, komu fandím. Takže tohle je svým způsobem globalizace, a to velmi silná. Je to svým způsobem hezké, protože se můžete snadno spojit, protože lidé jsou si podobní, ale zároveň… Rozdíly jsou také úžasné.

Reiner: Ano. Proto si myslím, že jsem rozhodně pro úplné zrušení EU, nelze ji reformovat. Myslím, že je skvělé, že Britové měli svůj brexit, a myslím, že mnoho dalších bude následovat jejich příkladu. Protože mnoho zemí, východoevropských zemí, má EU úplně plné zuby, mluvím o lidech, ne o vládách, protože vlády jsou ovládány EU, protože to chtějí dělat. Dalším krokem měla být minisvětová vláda v podobě EU, protože EU se zdá, podle mého názoru… je dalším z těch řídících aparátů, které nemají na mysli dobro lidí, chtějí sloužit jen sobě a svým pánům, těm, kteří třeba tahají za nitky Ursuly von der Leyenové.

Robert: Rád bych si trochu protiřečil, protože, víte, jeden důležitý aspekt společnosti je, jak se společnost může bránit. A to, co máme, jsou velmi velké země, co se týče počtu obyvatel, ale také co se týče ekonomické síly, jako jsou Spojené státy americké nebo samozřejmě Čína a Rusko a Brazílie a tak dále. Na Indii bychom neměli zapomínat. Takže tyto země se stávají silnějšími a mají národní síly, národní tajné služby. A pak Evropa. Kdybyste prostě vzali Evropskou unii jako zemi, jenom jako hypotézu, tak byste měli velmi velkou populaci, mnohem větší než Spojené státy, z hlediska ekonomického, víte, příjmů, je to, samozřejmě, ještě silnější než Spojené státy a Spojené státy jsou světová špička.

Takže by to byla světová špička, a to, co teď žijeme poslední roky, ještě před takzvanou korona krizí, je, že Evropa je stále slabší a slabší ve srovnání s těmi ostatními hráči, které jsem teď citoval, a velké evropské korporace ztrácejí půdu pod nohama. A vidíme symbolický příklad, kdy automobilový průmysl s růstem Tesly… a úpadek Volkswagenu, dříve největšího automobilového koncernu na světě. Nevím, kde se nachází na seznamu teď. Takže jako v každé situaci, když jste spolu, jste silnější. A já si myslím, že to tak je. Takže proto je to tak složité v tom smyslu, že protože jste silnější, když jste nezávislí, protože můžete rozhodovat sami za sebe, protože mít administrativu, která je centrální, také odčerpává energii. Nicméně v některých aspektech musíte spolupracovat, abyste prostě byli v bezpečí.

Reiner: Ano. O tom to je. Tohle je podle mě evoluční proces, kterým teď procházíme. A já si nemyslím, že na konci tohohle pořád budou ty soutěže mezi zeměmi, my máme nejsilnější armádu, my máme nejsilnější průmysl, my máme víc lidí než vy, já si myslím, že to vše překonáme. Spíše jde o spolupráci, proč se nespojit a nevyměňovat si ty nejlepší nápady a nespolupracovat v těch oblastech, kde to má smysl, ale neměli bychom se nechat tlačit do nějaké jednotné světové vlády nebo do nějaké struktury, která je určena jen k tomu, aby nás ovládala, a já jsem dospěl k závěru, že EU je právě to, že je to jen prostředek k tomu, aby nás ovládala. Zdá se, že Světová zdravotnická organizace si vybrala EU jako zkušební prostor pro to, co se děje. Skrze Ursulu von der Leyenovou, která je dalším z těchto absolventů programu mladí globální vůdci, a další.

Mnoho lidí, kteří jsou jejími poradci, to používají jako testovací pole. A myslím si, že než jsme měli Evropskou unii, nebyl žádný velký problém cestovat do jiných zemí v rámci kteréhokoli členského státu Evropské unie. A důvod, proč jsme jako Němci cestovali do Itálie nebo do Velké Británie nebo do nějaké jiné země, není… není navzdory tomu, že jsou jiné. Je to proto, že jsou jiné. A my nechceme, jak už jste zmínil, nechceme všichni žít stejně, jíst stejné jídlo, nosit stejné oblečení atd. Chceme mít své individuality, chceme mít své kulturní odlišnosti. Oni ne, oni nás chtějí dát do jednoho velkého rámce, aby přesně věděli, kde jsme a co v kterou dobu děláme, to my nechceme. Proto jsem proti tomu.

Robert: Naprosto chápu. Když ztratíte identitu, je snazší vás ovládat. To je zřejmé. A mohli bychom k tomu dodat, že pokud jste chudí, je snazší vás ovládat.

Reiner: Ano.

Robert: Takže to drancování může být taky měřítkem kontroly, ne jen chamtivosti. Dalo by se říct: Tito lidé jsou tak bohatí, proč by potřebovali více peněz? A myslím si, že tu převládá pocit, že nás je tak málo a jich je mnoho. Že my jsme slabí, my jsme David. A lidé, 99 %, jsou Goliáš, protože jich je mnoho.

Reiner: To si myslí oni.

Robert: Z jejich pohledu je nás málo a máme tak malou hodnotu, takže to budou chtít. Musíme tedy odvrátit jejich pozornost… zejména v případě jako velké finanční krize, která začala v roce 2007 a stále neskončila.

Reiner: Ano. To je dobrý postřeh. Ano, oni… ti, kteří za tím stojí, pan Globál, se bojí. Rozhodně se bojí. Protože vědí, že se po nich chystáme jít, protože chápeme, co se děje. Dlouho jsme to nevěděli. Jak jsem říkal, dokud tato krize nezačala… měl jsem své pochybnosti o mainstreamových médiích, o soudním systému tady v Německu, ale nikdy by mě nenapadlo, že korupce, pokud to chcete dát pod tento titulek, je v této zemi tak všudypřítomná. Teď už to vím a ví to i mnoho dalších lidí. Oni mají velmi dobrý důvod se nás bát. Nebojí se, protože jich je tak málo, ale protože nám ukradli vše, co mají. A bojí se, že to budeme chtít zpátky. A my to budeme chtít.

Robert: To je zajímavé… popište prosím další kroky, co konkrétně děláte.

Reiner: Budeme pokračovat s naší Korona vyšetřovací komisí, protože se ukázalo, že je toho mnohem víc, co je třeba prozkoumat, spousta dalších detailů, tolik temných koutů, do kterých je třeba posvítit… do některých dost otřesných koutů. Ale musíme to udělat. A další věc je, že toto vyšetřovací řízení velké poroty… pokud bude fungovat tak, jak si myslíme, tak probudí mnohem více lidí, nejen k tomu, co se skutečně děje, ale udělá jednu důležitou věc, posílí je, pochopí tak, že každý z nich má velkou moc.

A když se všichni spojí, jsou neporazitelní. To je to, co by se mělo stát dál, oni budou muset povstat, žádný jednotlivý soud to nemůže udělat, budou muset povstat a říct, my už nesouhlasíme. To je konec linie. Ještě krok dál a my vás nejen zavřeme do vězení, ale vezmeme vám vše, co máte. Vše, co jste nám ukradli. Mnoho lidí se snaží vidět paralely mezi tím, co děláme my, a Norimberkem. Někteří říkají Norimberk 2.0, ale velký rozdíl je v tom, že Norimberk se odehrál poté, co skončila válka. Dohodli se na autoritě, což jsou vojenské soudy, které se staraly o norimberské procesy. To byla autorita, jejíž rozhodnutí mohla být vynucena, protože to byla autorita. My teď takový luxus nemáme, musíme o to usilovat, a musíme o to usilovat tím, že přimějeme lidi, aby pochopili, že oni jsou tou autoritou. Buď by měli použít to, co děláme my, jako vzorový přístup, použít to a pak donutit své vlastní justiční orgány, aby dělaly to, co mají dělat, nebo si zřídit vlastní soudní systémy.

Další důležitý rozdíl mezi Norimberkem a tím, co děláme my, je ten, že Norimberk byl v podstatě symbolickým počinem. Protože ani Američané, ani Rusové to nechtěli. Američané se báli, že všechno vyjde najevo. A existuje film, který se tím zabývá, kde je to vyjádřeno, že například to byl americký průmysl, průmysloví oligarchové, kteří financovali Hitlera, a druhá strana také. A Rusové se báli, že se lidé najednou budou dívat nejenom na to, co udělalo Německo, ale i na to, co udělali oni, že zabili asi 30 milionů vlastních lidí. Takže to opravdu nechtěli. Proto to nebylo o moc víc než symbolická snaha, ale důležitá. Špatné nebo stinné stránky toho je, že nikdo neměl skutečný zájem dostat skutečné zločince a dostat je do vězení. Jak Rusové, tak Američané chtěli, aby pro ně pracovali nejlepší němečtí vědci, Američané díky operaci Paperclip dostali všechny ty vědce, jako Wernher von Braun, který rozjel jejich vesmírný program, ale také dostali ty opravdu zlé, kteří se v Německu snažili vytvořit dokonalého vojáka, MK Ultra – program ovládání mysli. To je jeden z výsledků, nebo jedním z důsledků jejich dovozu těchto konkrétních tzv. vědců.

Robert: Není to tedy symbolické, ale v tuto chvíli nejde o prosazování.

Reiner: Ano.

Robert: A zároveň bych řekl, že žijeme…

Reiner: Je to posílení.

Robert: Žijeme v době, kdy psychologická operace je povolává k agresi, máte agresi skrze Psyops, apod. A v té psychologické válce, média nebo medializace, nebo shromažďování informací, je ve skutečnosti akt odporu. Takhle bych přeložil to, co jste říkal.

Reiner: Ano, rozhodně. Souhlasím s tím.

Robert: A to je důvod, proč shromažďování informací je nyní jiné, než jaké bylo během druhé světové války, nebo samozřejmě i po ní, protože válka nebyla jen o informacích. Psychologická válka byla samozřejmě součástí každé války. Myslím, že války, které se odehrály před 500 lety, to měly také. A samozřejmě také druhá světová válka. Ale tady to k tomu vyzývá, že?

Reiner: Ano. A myslím, že další velký rozdíl mezi tím, co se dělo v dřívějších dobách, a tím, co se děje nyní, je ten, že se věci takříkajíc blíží ke konci nebo vrcholí. Myslím, že je to poprvé v historii, kdy se tolik lidí najednou probouzí a uvědomuje si, že jim celý život lhali. Náš přítel a kolega Michael Swinwood, bude mu myslím 73 let. Říká: 73 let jsem věřil špatným příběhům. Chci říct, že tak trochu vystoupil ze systému, byl velmi úspěšným obchodním právníkem. Ale před 20 nebo 25 lety vystoupil, protože byl znechucen systémem a rozhodl se, že bude pracovat s původními obyvateli Kanady, Spojených států a Jižní Ameriky.

Takže svým způsobem pochopil, že něco není úplně v pořádku, svým způsobem jsem to pochopil i já, protože jsem byl naprosto znechucen naším soudnictvím… protože jsme zastupovali pouze spotřebitele a malé a střední podniky proti obvykle velmi zkorumpovaným a zločinným korporacím. Takže jsem byl znechucený tím, že ten systém nefunguje. Ale tentokrát, a to je na tom opravdu hezké, tentokrát se nemusíme cítit nesví, nemusíme mít pocit, že je něco špatně, jenom to neumím pojmenovat. Tentokrát se dostaneme k jádru věci, uvidíme pravdu. A to je to nejdůležitější, co z toho vzejde. Už se nám nebude lhát, nebo… kdo to byl? The Who. Už se nenecháme oklamat.

Robert: Chápu. Dobře, a chci jen připomenout, že je tu možnost položit otázky na onlinequestions.org. Mám tady takové malé zařízení, kde vidím, co je nahoře, a je tam možnost hlasovat pro nejžádanější otázku. Zdá se to velmi zajímavé, protože si myslím… vzpomínám si na příběhy z Afghánistánu, kde se mudžáhidům zdánlivě podařilo zbavit se Sovětů. A v té době jejich hlavní zbraní, i když je podporovaly Spojené státy a prostřednictvím různých tajných služeb, byl takzvaný kalašnikov, ta ruská zbraň, víte, ta sovětská zbraň, jádro toho, co byli nepřátelé.

A co mě zajímá, je, tady máme globální mediální operaci, protože média jsou důležitá ke všemu, což je samozřejmě psychologická manipulace, a možná mediální povědomí o činech, které děláte vy a ostatní, se proti nim obrátí. A je to na stejné úrovni a možná, víte, lidé se o vás dozvědí nebo o čem diskutujeme na Facebooku, na všech těch platformách, které jsou součástí toho systému, který kritizujete. Takže vidíte, že je to tak trochu ironie dějin? Chci říct, že existuje cenzura, jak všichni víme, ale vlastně nefunguje, protože pokud je cenzury příliš, pak už ta platforma nemá smysl. Platformy by se zabily, kdyby cenzurovaly všechno. Takže když se posouvá veřejné mínění, logika to dělá tak, že se tím musí aspoň trochu řídit, víte, vždycky musí dělat kompromisy.

Reiner: Toho se opravdu nebojím. Ani já v tom nevidím žádné nebezpečí. Protože si myslím, že i nyní dochází k posunu správným směrem. To znamená naším směrem. Lidé, kteří opravdu chtějí informace, pokud si o ně neřeknou… například když když jedu taxíkem, tak většinou mluvím s řidičem. A říkám to pořád dokola, tito řidiči jsou mnohem informovanější, mnohem lépe informovaní než my. Není to jen jejich instinkt nebo vnitřní pocit, který jim říká, že je něco špatně. Ale oni se tím řídí, tím, že hledají skutečné informace. Oni to všichni vědí a mnohem víc lidí to teď ví a chápe, dokonce i ti… někteří, kteří šli s tím systémem, chápou, že pokud chceme informace, tak je nedostaneme z mainstreamových médií.

Takže všichni hledají na správných místech, dívají se na tohle, dívají se na naši věc, dívají se na pořad Dela Bigtreeho, co dělají všechna alternativní média, protože to jsou jediná místa, kde můžete hledat skutečné informace. A nemyslím si, že s tím bude problém, samozřejmě, že budou existovat různé typy informací, může začít nějaká kontrarevoluce, já nevím… Ale myslím si, že v konečném důsledku je to poprvé a naposledy v historii, že se všechno mění. A to k lepšímu. Proto se neobávám budoucího soupeření mezi zeměmi kvůli jejich vojenské nebo průmyslové síle. Nemám z toho obavy, protože lidé už toho mají plné zuby. Už nechtějí bojovat. Nechtějí válčit.

Teď se snaží vyvolat válku, protože vidí, že jim docházejí přesvědčivé argumenty, pokud jde o korona iniciativu. Takže oni potřebují válku, buď v jihovýchodní Asii, nebo na Ukrajině. Ale nemyslím si, že by na to lidé přistoupili. Především si myslím, že Rusové jsou na to příliš chytří. A zadruhé si nemyslím, že by o to měl někdo zájem, i kdyby to byla lokální válka, tak se to nezvrhne ve válku světovou, protože většina lidí ví, o čem válka je. Protože po druhé světové válce už bylo tolik válek, tolik regionálních válek, tolik regionálních konfliktů, které se změnily ve války, že už toho mají lidé plné zuby. Chtějí žít humánně, chtějí spíše spolupráci než soupeření. A já se nebojím, o nic.

Robert: Myslím, že je to velmi silné tvrzení, když říkáte, že problémy mocenských her nemusí být těmi skutečnými problémy, pokud se skutečně obrátíme k lidskosti. A pokud prostě změníme paradigma, je to velmi zásadní, myslím si, že žijeme vrchol a pád myšlenky efektivity, víte, dávání čísel všemu, a o myšlence vzít evoluci do svých rukou. Je to jakési odpojení od vědomí a odpojení od vnitřního já člověka, které souvisí s tím, co jiní nazývají technokracií.

Reiner: Jo.

Robert: Tohle, co říkáte, se mnou rezonuje.

Reiner: Nakonec to vede ke třetímu pilíři celé této revoluce nebo odporu. Prvním je samozřejmě vzdělání, umožnit lidem vidět celkový obrázek. Vše… úplně vše. Druhým je naše právní úsilí. Ale je tu třetí pilíř, který souvisí s lidskostí, empatií, emocemi atd. Myslím, že jsem to jednou řekl v projevu, který byl vysílán v Anglii. Při té příležitosti, před několika měsíci, na Trafalgarském náměstí, jsem řekl, my můžeme zpívat a tančit a objímat se a oni nemohou, oni k tomu nemají přístup, protože nerozumí emocím a empatii. Ale to je to, na čem opravdu záleží. A já, jako právník, jsem zvyklý pracovat velmi racionálním způsobem, přistupovat ke všemu racionálně. Ale samozřejmě všichni víme, že se děje i něco jiného, protože někdy cítíme, že něco není v pořádku. A například v mém případě se ukázalo, že kdykoli jsem se snažil tento pocit ignorovat, nedopadlo to dobře. Takže kromě racionálního myšlení je tu ještě něco dalšího. Někteří lidé tomu říkají spiritualita.

Někteří lidé tomu říkají náboženství, já tomu říkám spiritualita. Takže je tu ještě něco, co může být velmi silné, vlastně si myslím, že je to velmi silné. Je to klíčové pro to, co se děje. A oni, ta druhá strana, k tomu také nemají přístup. Oni přemýšlejí digitalizovaně, jsou protilidští. Transhumanismus je protilidský, chce ukončit lidský život v té podobě, v jaké existuje. Myslí si, že se mohou chovat, jakoby jejich Bůh nefungoval. I když nejste věřící, tak si uvědomíte, že je to jejich megalomanská psychopatická fantazie, kterou si vysnili. Takže to je něco, co oni nemohou překonat, my to máme, oni ne, to bude pro náš úspěch rozhodující.

Robert: Právě jsem si říkal… možná psychicky, to je také vytvořeno tím, že nemám žádný odpor k životu. Představte si, že máte miliardu eur nebo dolarů. A všichni by vám byli k službám, i politici, i instituce, i ti, kteří by normálně… jak je to napsáno v ústavě, nebo jak je to napsáno v mnoha různých základních dokumentech, by se neřídili jenom penězi. A tohle se dost změnilo. Myslím, že to vyvolává pocit, že jste boží, protože neexistuje nic, co by vám v něčem bránilo nebo vás brzdilo. Jo, chci říct, že bych se prostě chtěl podívat na to zařízení, jak tady děláme lidské spojení pomocí digitálních a jiných zařízení. Ale je to všechno o propojení, jak chci zdůraznit při pohledu na toto zařízení. Božínku, tolik otázek. Takže to vlastně musím jen zdůraznit. Některé otázky, které byly vzneseny na začátku našeho rozhovoru, odkazovaly na to, o čem jste tohle odpoledne projednával ve vyšetřovací komisi. Nebudeme do toho zacházet, protože pak bychom měli odpovědět i ostatní. Jak nás může inspirovat lidový soud? Co můžeme udělat v našich každodenních životních situacích, abychom opravdu něco změnili?

Reiner: Jak jsem řekl, nejdůležitější je pochopit, o co jde. I když pochopíte, že PCR test nefunguje, víme, že PCR test je skvělý nástroj, jak ho vynalezl Kary Mullis. Byl zneužit a zmanipulován podvodníky, jako je Drosten. I když chápete, že PCR test vám nemůže říct nic o infekcích, nestačí to, musíte vědět, že je tu prolog, že se něco stalo před tím vším. A to souvisí s historií a geopolitickými strukturami, musíte vidět celý obraz. A jakmile uvidíte celý obraz, a to je to, co si myslím, že by bylo dokonalým výsledkem, pokud to z toho vyjde. Jakmile pochopíte, že nemůžeme věřit nikomu ze současného systému, neexistuje žádná kavalerie, která by nás přišla zachránit. Není tam nikdo, kdo by rozsvítil světlo.

Neustále to říkám lidem tím, že opakuji nejdůležitější větu svého amerického právního hrdiny, Louise Brandeise, že sluneční světlo je nejlepší dezinfekcí. Nikdo nerozsvítí světlo, nikdo nerozsvítí slunce. My jsme kavalerie. My jsme ti, kdo musí rozsvítit světlo. A o tom to celé je. Protože my máme tu moc to udělat. Nikdo jiný ji nemá. My máme tu moc to udělat. Když řekneme, že nebudeme s ničím souhlasit, nebudeme souhlasit s ničím, co se s námi snažíte udělat. To je konec příběhu. To je to, co lidé musí pochopit. Skoro mě rozčiluje, když mi lidé říkají, že jsem jen podřadný člen vaší strany. Jsem jenom něco malého. Ne, my všichni máme obrovskou moc. Zejména pokud se vzájemně propojíme, to je to, co říkám, že druhá strana neví, nechápe a nemůže napodobit.

Robert: To je důležitý bod, protože si myslím, že otázka chtěla velmi konkrétní odpověď. Takže propojení je samozřejmě zásadní, protože to, co utlačovatelé chtějí, je izolace.

Reiner: Jo.

Robert: Propojení je účinná zbraň proti tomu.

Reiner: Propojením, výměnou myšlenek, výměnou informací.

Robert: Jeden inteligentní muž mi nedávno řekl, víte, co je nejlepší revoluce? Když se setkáte v čtenářských kruzích. Setkáte se, přečtete knihu a něco pochopíte, protože pochopení posiluje. A pak k tomu samozřejmě patří i akce. Řekl byste, že je také důležité říkat, nepodporujte korporace, které nás sem přivedly?

Reiner: Ano, přesně tak. Pokud chcete nějaké konkrétní odpovědi, odpojte se od mainstreamových médií, odpojte se od globálních korporací, zkuste spolupracovat s lidmi, kteří zakládají to, v čem jste dobří, například školství, někteří lidé, kteří jsou učitelé, mohou vědět hodně o založení nezávislého školského systému nebo nezávislých univerzit, nebo pokud jste lékař, zkuste spolupracovat s lidmi, kteří mají zájem mít ve svém regionu vlastní nemocnici, která bude sloužit jejich potřebám. Třeba úplně jiným způsobem. Možná se chcete vrátit ke kořenům, to znamená k přírodní medicíně namísto farmacie, farmaceutického průmyslu, to jsou věci, které můžeme dělat všichni. Je tolik malých věcí, které vůbec nejsou malé, pokud všechny tyto snahy propojíte, bude to super silné, nepřemožitelné.

Robert: A zajímavé na vaší odpovědi je také to, že kromě spojení je zásadní porozumění, protože pak se nedáte oklamat jiným typem manipulace. Co jsem se naučil z historie, je to, že někdy jste měl špatného vůdce, a ten byl svržen nějakou jinou silou, a pak přijde nový systém řízený shora dolů a lidé se nechají zblbnout, jakože já vás zachráním, a rádi toho člověka prostě následují. A vlastně ani nepřešli na samostatné myšlení. Takže si myslím, že to je velmi zásadní. Protože pokud chcete změnit systém, musíte změnit sami sebe.

Reiner: Musíte změnit svůj pohled na sebe sama. Pokud jste si až dosud mysleli, že jsem jen malá nula, potřebuji, aby mi někdo řekl, co mám dělat… Nejdůležitější změnou, kterou můžete udělat, je vypnout toto myšlení a pochopit, snad tím, že budete mluvit s ostatními, kteří jsou také na naší straně, a pochopíte, že jste důležití, že můžete něco udělat, my všichni, protože kdybychom například všichni přestali platit daně, systém by se okamžitě zastavil. Kdybychom my všichni přestali platit tyto platby, které používají k tomu, aby nás indoktrinovali. Platíme za naše veřejnoprávní vysílání…

Robert: Ano, to je zajímavá věc. I dnes skupina lidí říká, že bychom měli přestat platit za… to není úplně daň, ale podobná věc pro veřejnoprávní vysílání v Německu, a chtějí udělat iniciativu… další platba je v polovině tohoto měsíce.

Reiner: Pokud by všichni z nás přestali, nedokázali by s tím bojovat. Pokud systém zahltíme tím, že ho donutíme k akci… a oni nemají dost lidí.

Robert: To pak musíte koordinovat, pokud to děláte sám…

Reiner: Proto říkám, spojte se.

Robert: Ano.

Robert: Chápu… spojit se a učit se. Být nezávislý, protože si můžete pomoct sám. I kdyby bylo protihnutí, které by bylo dobré a silné, a mělo nejlepší úmysly… mohlo by se to sabotovat tím, že by to někdo převzal a pak bychom měli zase ty samé problémy.

Reiner: Ano, nemyslím si však, že se to stane, protože jak vidíme v té straně, jejímiž členy jsme se stali, Viviana a já, byla hluboce infiltrována lidmi, kteří podle mého názoru měli jediný úkol. A to je, aby celá ta věc implodovala. Proto pracovali proti všemu, co bylo v nejlepším zájmu strany. Ale po nějaké době uvidíte, o co jde. A znovu, tady je dobrý příklad toho, jak mocní jsme ve skutečnosti ti z nás, kteří jsme v odboji. Viviana mi před pár dny poslala video o přednášce, kterou měl univerzitní profesor psychologie před stovkami studentů ekonomie ve městě Maastricht v Belgii. A snažil se těmto studentům vysvětlit, že… oni všichni chtěli být úspěšnými podnikateli a založit vlastní startupy. Každý to chce. Chci být výjimečný, každý chce být výjimečný. A on řekl: No, tady je něco, o čem byste měli začít přemýšlet.

Obvykle, když narazíme na problém, zastavíme se a přemýšlíme a snažíme se přijít s řešením. Narazit na problém je jako narazit na zeď. A on říká, že se stane tohle. Pokud si myslíte, že jste přišli na řešení, a použijete to řešení, abyste se s problémem vypořádali, a když se pak ukáže, že to nejde, protože opět narazíte na zeď, 97 % lidí udělá jednu ze dvou věcí. Jedna skupina udělá více téhož, druhá skupina udělá méně téhož. A pouze 3 % lidí dojdou k závěru, že bychom možná měli zkusit jiný přístup. O tom to vlastně je. To neznamená, že abyste byli úspěšní, musíte být součástí 3 %. Ani nevím, jestli jsou ta čísla správná. Ale on použil tyto údaje, řekl 3 % oproti 97 %. Ale stačí pochopit, že ta 3 %, u kterých vidíte, že dělají správnou věc, dělají správnou věc, a pak se k nim prostě přidat a podílet se na tom, co dělají. To bude úspěšné pro všechny.

Robert: V podstatě říkáte, že každý může být inteligentní, jen když dokáže změnit názor.

Reiner: Ano.

Robert: A stačí, když mají otevřené oči. Myslím, že i proto v této zásadní krizi, která není jen krizí zdravotnického systému, ale především krizí ekonomickou. Je to také krize vnímání, protože jde o to, podívat se na věci a prostě vidět to, co je. A lidi jsou tak moc ve svém myšlení, že oni, myslím to, co jste popisoval, všichni ti lidé, kteří říkali: Aha, já jsem tomu nerozuměl, před tou korona krizí jsem tomu tolik nerozuměl. Nyní ví, že je tu spousta otazníků. Tohle je zásadní pro parlament a pro demokracii zpochybňovat věci. To je to, co jsem se učil ve škole. Tak mě překvapilo, že širší většina si to od začátku neuvědomuje.

Reiner: Protože za posledních 30 let byl systém zmanipulován do té míry, že vychovává pouze lidi, kteří budou poslouchat příkazy. A většina z nás to ani neviděla, moje žena je učitelka, ta to viděla. A to je jeden z důvodů, proč se rozhodla, že už s tím nechce mít nic společného. Ale to, k čemu nás nutili, to nefungovalo u každého z nás, je myslet v nějaké škatulce. Postavili nám krabici, v níž jsme měli přemýšlet. Ale aby došlo k pokroku, musíte myslet mimo krabici, musíte myslet mimo hranice toho, co vám říkají, že jsou hranice. Žádné hranice neexistují. Už jsem zapomněl, která to byla? Jedna z globálních korporací říkala, že nic není nemožné. Jo. A je to pravda. Protože oni, ta druhá strana, nevzali v úvahu vynalézavou kreativitu lidí, myslí si, že z nás všech udělají počítače, transhumanisty, cokoliv. Ne, nemohou. Jsme chytřejší.

Robert: Přečtu vám dvě otázky. Myslím si, že jsou docela symbolické pro to, na co se ptá naše publikum. Ví Reiner, jak probíhá trestní stíhání a policejní vyšetřování trestných činů ve Spojeném království? A druhá otázka, kdy se dočkáme akcí v Severní Karolíně v USA?

Reiner: To je dobré… Severní Karolína je dobré místo. Je tam město jménem Charlotte. Tam bydlí můj bratr. To nevím. To záleží na vás. Záleží to na vás, na lidech, ale já si s bratrem promluvím a pak možná bude Severní Karolína prvním státem, který to změní. Co se týče soukromých vyšetřování. Ano, jsem si jich vědom. Protože jeden z mezinárodních kolegů, se kterými spolupracujeme, s nimi spolupracuje. Je to Australan, jmenuje se Jerry Preuss. Je to velmi zkušený obhájce v trestních věcech a myslím, že býval i státním zástupcem. Pomáhá Britům a myslím, že chce, aby se z toho stalo mezinárodní hnutí, alespoň pokud jde o angloamerické země a justici. Jakmile budou věci připraveny, opravdu připraveny k rozjezdu, budeme ho mít v naší vyšetřovací komisi, aby mohl vysvětlit, o co vlastně jde. Ale je to něco, co se opravdu děje.

Robert: Svým způsobem se mi líbí váš pragmatický přístup. Myslím, že je to opak toho, co někdy pozoruji a co bych nazval řízenou opozicí. Lidé, kteří pak obviňují někoho, kdo je velmi daleko. Nebo něco, co je daleko. Jako třeba, že je to všechno Silicon Valley. Je to všechno Čína. Pravděpodobně je to pravda. Zločinci jsou všude. To jsem se od vás taky dozvěděl. Ale můžeme jednat v rámci našeho dosahu. Je dost problémů, které řešit. A pak ty problémy, místo toho, aby byly obrovské, příliš velké na to, aby se k nim vůbec dalo přistoupit, námi, tak je můžete zvládnout…. myslím, že to je jádro toho, když se decentralizuje, tak se dá moc převzít snáz, než když máte v hlavě jenom centrální mocenskou strukturu, která je daleko. To je důvod, proč vždycky zdůrazňuji: Je to boj narativů. Protože pokud máte myšlení, že tu moc máte, získáte ji.

Reiner: Ano. Rozhodně. Proto si myslíme, že nemusíme nikoho žádat o povolení k tomu, co děláme. Ani pro tuto vyšetřovací komisi. Založili jsme ji, protože jsme viděli, že ti, kteří jsou v našem systému za to skutečně zodpovědní, to neudělají, protože jsou součástí nepřátelského systému. Takže jsme to udělali sami. Nikoho jsme nežádali o povolení a vy nemusíte nikoho žádat o povolení. Totéž platí pro naše vyšetřování.

Robert: A kdo ví, možná inspirujete parlamenty po světě a oni začnou vytvářet podobné komise, a odtud to poroste. Protože jsem se také naučil, že se člověk učí napodobováním. Takže když vidíte, že někdo něco dělá, to je to, co jste právě vysvětlil, když 3 % dělají správnou věc, a vidíte, že se jim to daří, musíte je napodobit. A to je důvod, proč může mít jakákoli činnost velký dopad. Vrátím se k otázkám. Myslím, že tato otázka již byla zodpovězena. Omlouvám se. Nemohu přečíst všechny otázky. Líbí se mi tato otázka. Mohou se elity schovávat za korporace a nadace?

Reiner: Cože?

Robert: Může se elita skrývat za korporace a nadace?

Reiner: Na chvíli ano, ale jakmile budou jejich korporace nebo nadace zrušeny, k čemuž podle mě dojde, protože pokud budeme chtít naše peníze zpět, budeme muset tyto struktury zrušit, pak najednou uvidíme, kdo za tím stojí. K tomu nás dovedou důkazy. Teď bereme, protože nevidíme, kdo se skrývá a kdo tahá za nitky tam vzadu. Snažím se hnát k zodpovědnosti ty, které můžeme vidět a kterým, jak věřím, můžeme u soudu dokázat, že jsou vinni. Drosten, Fauci, Tedros, Gates, BlackRock, Pfizer.

Robert: Je zajímavé, že mícháte lidské bytosti nebo osobností a dvě velké korporace. Má to nějaký důvod?

Reiner: Ano, můj původní nápad byl jít jen po jednom nebo dvou symbolických obžalovaných, ale ostatní v naší skupině říkají, ne, ne, ne, budeme muset lidem ukázat, že se nebojíme ani těchto korporací. A ty jsou velkou součástí skutečného problému, tyto globální korporace. A to je správně.

Robert: A proč nemáte jako obžalovaného Spojené státy americké nebo německou vládu?

Reiner: O tom jsme také mluvili. Mohli bychom mít víc, stále můžeme. Ale myslím si, že je to trochu obtížné, protože když jdeme po vládě, tak jdeme v podstatě sami proti sobě. Pokud si ovšem neuvědomíme, že to nejsou naše vlády, že to jsou naši nepřátelé, protože plní příkazy těch, kteří tahají za nitky. Tak proč nejít přímo po jednotlivcích, a ne po vládě.

Robert: Jen zdůrazním, že to není soudní proces, že nejdete po někom, ale jen shromažďujete informace.

Reiner: Je to jen vyšetřování.

Robert: Skutečné kroky vůči obviněným budou dělat jiní lidé, na základě možná těchto zjištění.

Reiner: Na základě tohoto modelu. Jedná se o modelové vyšetřování, určité modelové řízení. Může ho použít kdokoli, buďto stávající soudy ve stávajícím systému, mám pochybnosti, že to budou dělat…

Robert: Pozor na svá slova… Zajímalo by mě, zda bychom neměli změnit náš příběh v tom ohledu, že budeme mít větší důvěru ve všechny tyto lidi.

Reiner: Máte pravdu. Je tu pár dobrých lidí…

Robert: Možná jen 3 %.

Reiner: Jo a víte co, vždy stačí pár dobrých mužů a žen.

Robert: Přesně tak. A ostatní budou následovat. A dokonce i v Německu jsou nějací soudci, takže bychom jim měli zavolat a možná si s policií pěkně promluvit.

Reiner: Rozhodně.

Robert: Nedávno jsme se setkali s policisty a oni říkali: Jé, my sledujeme OVAL media. Máme vás rádi. Rádi pomůžeme.

Reiner: Skvělé.

Robert: Nežádali jsme o to. Byla to jen náhoda. Lidskost je všude.

Reiner: Ano.

Robert: Je tu hodně otázek, nechci… tak na začátek. Možná bych vám měl dát ten přístroj. Co první otázka?

Reiner: Jsou do toho zapleteni Rockefellerové a Rothschildové? Myslím, že ano. Protože v zákulisí jsou to oni, kdo mají spoustu peněz. A s velkým množstvím peněz máte velkou moc. A s velkou mocí můžete přimět například vojensko-průmyslový komplex, aby dělal, co chcete. Takže si myslím, že v tom mají prsty.

Robert: Vidím, že lidé chtějí jméno neočkované nemocnice v Belgii, nebo žádají, aby se připojili k hromadné žalobě. Tak jak to uděláme s těmito konkrétními informacemi? Myslím, že bychom měli v popisu uvést nějaké odkazy. Co si o tom myslíte?

Reiner: Jo, o tom si promluvíme. Po našem pořadu. Tohle nebude smazáno, že?

Robert: Ne, uděláme si kopii otázek. Pokusíme se na ně odpovědět, protože si myslím, že tyto konkrétní věci je třeba prodiskutovat. A to zejména s lidmi, jejichž jména bychom uvedli. Přečetl jsem si poslední otázku… Zajímá mě, jak budou eliminovány vlády, které utlačují obyvatelstvo lží, aniž by se vytvořil chaos. Hrozí, že pan Globál zneužije tento chaos.

Reiner: Ano, je to součást jejich plánu B, pokud by se jim nepodařilo prosadit příběh o koroně. A vypadá to, že toho schopni nejsou, protože se to všude hroutí. Mají plán B, a tím je vytvoření chaosu, protože konečným cílem je, že z chaosu… a pod tlakem chaosu si lidé budou myslet, že by možná bylo nejlepší mít jednu světovou vládu, protože se zdá, že naše národní vlády nejsou schopny tyto chaotické problémy řešit. To je důvod, proč tuto otázku neustále prosazuji. Nejdůležitější je, abychom si uvědomili, že my jsme suverénní, nepotřebujeme, aby nám někdo říkal, co máme dělat. Nepotřebujeme vlády, dokonce ani politické strany, je otázkou, zda je potřebujeme.

Používáme ji tady, protože je výjimečná. A já vím, náš nový přítel z Bosny a Hercegoviny je také šéfem tamní strany. Také další přítel z Austrálie má stranu, která se jmenuje Australia One – Ricardo Bosi. Ale ve výsledku se nemusíme bát, že tam bude chaos, když naše vlády zmizí. V Kanadě žádný chaos není a oni už žádnou vládu nemají. Vždyť jim to tam řídí tento chlápek… V Belgii nebyl chaos, když neměli vládu myslím dva roky. Lidé se umí postarat sami o sebe, ve svých regionech se svými přáteli, se všemi, kteří rozumí třeba zemědělství, pokud je to problém, nebo lékařské péči, pokud je to problém, Jde o to, že pokud chcete, a to je hlavní chyba, kterou udělali, mysleli si, že všechno ovládnou tím, že si koupí šéfy všech našich institucí, že dosadí své lidi na samý vrchol našich institucí, odborů a svazů.

Ale jde o to, že oni nechápou, že ti lidé nahoře, na samém vrcholu, nepracují, nic nedělají, nehrají žádnou roli. Skutečnou práci dělá ten management uprostřed a lidé, kteří dělají skutečnou práci. A legrační je, že jakmile tyto mocenské struktury zmizí, dělníci a lidé, kteří dělají skutečnou práci, střední management, pochopí, že nepotřebují, aby jim někdo říkal, co mají dělat. Nepotřebujeme tyto vlády.

Robert: Ano, ale je to zajímavé, protože když vás poslouchám, jsou dvě věci: jedna věc je, že bychom je měli zastavit a bránit jim v tom, aby pokračovali. A pak bychom si měli dělat svoje vlastní věci. Ta otázka je opravdu důležitá. Myslím, že tato otázka je ve své podstatě zásadní – zda můžeme věřit v laskavost a ve vůli k míru. Aby se to stalo bez větších třenic?

Reiner: Myslím, že můžeme, protože, jak jsem již řekl, nemusíme svrhnout vládu, systém, nemusíme se jich ani obávat. Je sebedestruktivní, dosáhl konce. A doslova umírá, protože obyvatelé toho systému jsou, jak řekl Sucharit Bhakdi, smrtelně zraněni. Takže je to jen otázka času. Nestojí nám za to, abychom se to snažili svrhnout, dává mnohem větší smysl vytvořit si něco vlastního. A tím velmi rychle všichni pochopíme, že to dokážeme, opravdu dokážeme. Nikdo nás nemusí vést.

Robert: Vystoupit z toho kruhu zkázy do budování něčeho. A nejde o to, budovat zpět, ale budovat sebe. A je to výzva k lidskosti. Myslím si, že tohle je zásadní. Myslím si, že je tu válečný narativ. Ve skutečnosti bude sabotovaný, když se z toho úplně vytrhnete. To je pro mě důležitý krok v myšlení, protože já vždycky vidím ten přístup „my versus oni“.

Reiner: Ano, je to válečný scénář. Nemusí to tak být. Chci říct, je to válka. A zatím, jak jsem řekl, nehodlám jít po nikom, kdo na mě neútočí. Ale jsou takové situace, kdy musíte vést válku, to když se musíte bránit. Pokud ovšem nejste skutečně zbožný křesťan a nenastavíte druhou tvář. Já nejsem. Pamatujete si tu scénu z filmu Butch Cassidy a Sundance Kid, kdy se Paul Newman vrátil, tuším po nějaké době strávené ve vězení, a jeho gang převzal někdo jiný. A ten někdo jiný byl obří chlap a měl v ruce obrovský nůž. A on mu řekl: „Dobře, tak to rozhodneme tak, že si dáme takový souboj.“ A pak se postavili a chystali se na vzájemný souboj, ten obrovský chlap měl v ruce nuž, a Paul Newman se na něj podíval a myslím, že udělal něco, aby odvedl jeho pozornost. A pak mu dal kopanec mezi nohy. Někdy to člověk musí udělat. Ale jen když vás někdo napadne. Já vůbec nevěřím na válku. Ale není dobré dovolit, aby vás někdo zabil.

Robert: Dobře, myslím, že jsme si vytvořili obrovský seznam témat, do kterých jsme se ponořili poměrně hluboko. A zajímalo by mě, kam to povede, myslím, že jste právě zvýšil napětí pro to, co přijde dál.

Reiner: Dobře.

Robert: A já, jako filmař a tvůrce médií, se mi líbí myšlenka, že veřejné mínění je svým způsobem bitevní pole, myslím, symbolicky řečeno. Protože pokud chcete bojovat proti manipulaci a bojovat za a posilovat nezávislé myšlení, je to o tom, jak komunikujete a jak se spojujete.

Reiner: Ano, to je vše, co je třeba.

Robert: Takže je něco, co byste chtěl k tomu dodat?

Reiner: Myslím, že jsme se zabývali vším, nejdůležitější je spojit se a pochopit, snažit se vidět celý obraz a pochopit, že jste to vy, kdo se počítá… každý z nás, oni nemají šanci. Musíme pochopit, že se musíme spojit, vyměňovat si nápady a stát se znovu lidmi. Někteří z nás to ztratili.

Robert: Moc vám za to děkuji. Jak bych to nazval… řeč pro změnu paradigmatu? A vám také děkuji, že jste vy všichni sledovali naši diskuzi. Je to živé vysílání z Berlína a další události, o kterých jsme také mluvili, a možná bychom měli říci, že začíná v 18:00 středoevropského času?

Reiner: Ano, zítra večer v 18 hodin začínáme.

Robert: Bude to na speciálním kanálu, můžete se podívat na webové stránky, stačí sledovat na telegramu.

Reiner: Tiskové zprávy budeme rozesílat co nejrychleji. Musíme část z nich přepsat a pak také rozešleme odkazy.

Robert: Pro ty, kteří nejsou, přihlaste se k odběru telegramového kanálu OVALmedia, protože pak vás budeme informovat, samozřejmě i o tom. A Reiner Fuellmich má samozřejmě také svůj kanál.

Reiner: Který nevím, jak používat, ale Korvin ano.

Robert: Nespravuje ho on sám, ale jeho tým. A na závěr bych ještě zdůraznil, že my, OVAL media, žijeme pouze z příspěvků, to je jediná věc, která nás živí a dává nám čas a prostor k práci. Takže pokud chcete podpořit tento druh informací a jejich šíření, dejte nám prosím dar. Když půjdete na náš web, oval.media, je tam možnost přispívat měsíčně. Zjistili jsme, že je lepší, když nám bude chodit nižší měsíční příspěvek, než abychom teď měli jeden velký, protože všechno, co děláme, musíme plánovat.

A abychom mohli růst a něco budovat, musíme zaměstnávat lidi a mít rostoucí tým. Takže to prosím zvažte. Je to zásadní. Myslím, že i díky těmto diskuzím se dozvídám, že my jako tvůrci médií jsme součástí týmu obhájců v této psychologické operaci. Myslím, že jsme pro to zásadní. Ne tak důležití jako vy, ale přesto k tomu přispíváme.

Reiner: Myslím, že jste důležitější. Jsou to média, přes která se všechny tyto informace přenášejí.

Robert: Děkuji, že jste to řekl. Nechme to posoudit soudem veřejného mínění, který by měl fungovat každý den na celém světě, protože veřejné mínění by mělo vždy posuzovat a zvážit, co je špatné, co je pravdivé, co je autentické a co může být manipulace. Takže hezký večer. Děkuji vám za sledování.

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Náhodný výběr

Diskuze

7 komentářů

 1. „V 89 letech zemřel francouzský vědec Luc Montagnier, oceněný Nobelovou cenou za lékařství jako spoluobjevitel viru HIV, který způsobuje onemocnění AIDS. Oznámila to dnes francouzská média.“

  1. Dokonce i Kary Mullis prohlásil, že AIDS není způsoben žádným virem HIV.
   Tento druh rádoby vědců, zaostalých dogmatiků, jen komplikuje situaci. A Fuellmich potom taky.

   1. Co, potom taky? Nemáte v tom zmatek? Ono mnoho informací najednou mozek nemusí pobrat… Pan Reiner Vám tady otevřeně vše odkrývá, a Vy to vidíte jako komplikování situace?

 2. Mimo toto téma, ale předvedu důkaz! jak se zpětně upravuje a manipuluje s daty, zabere to asi minutu:
  Nejprve tady: https://www.idnes.cz/koronavirus/statistiky – a dohledejte si tam (dole na stránce) “Podíl pacientů na JIP podle stupně očkování v přepočtu na milión v dané skupině po týdnech” a porovnejte to s mým sběrem dat od 2/2022 viz: https://ibb.co/sQWHB9P

  = jestli toto není cílená manipulace a lež ohledně “neočkovaných vs očkovaných” tak nevím 🙁

 3. Škoda, že jste to pane Davide nepřeložil i dabingem. Mnoho lidí odradí se na tohle podívat, protože by to museli číst. Je to jako film s titulky, lidi jsou líní něco číst, alespoň převážná většina. …a přitom je to tak nádherný rozhovor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů