Patří Elon Musk k těm dobrým? (1. část)

Ve zkratce...

Elon Musk, který koupil Twitter, slibuje na platformu přinést svobodu slova. Spousta lidí si ho v dnešní době adoruje, ale patří Musk k těm dobrým? Jde mu skutečně o svobodu slova, nebo se za tím skrývá něco jiného? Pojďme se podívat na jeho historii.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte zde.

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓

Sledujte také na: šTub / Odysee / Rumble

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován ZDE: 16. února 2022

Elon Musk a agenda digitálního ID na Twitteru (2. část)

Přepis:

Ahoj, posloucháte Hugo Talks. Elon Musk. Chodí mi emaily o Elonu Muskovi, většinou jsou to zprávy týkající se jeho osoby. Lidé říkají: On je jeden z těch dobrých. Je na naší straně. A já jsem z toho vždycky zmatený. Tak se na to pojďme krátce podívat. No, tohle měl být krátký pohled na Elona Muska. Ale tak nějak jsem se dostal ke spoustě věcí, které jsem nevěděl. Tak vám o tom povím. Nejdřív k tomu, že je momentálně ve zprávách. On je ve zprávách pořád. Tady vidíme, jak Elon Musk obviňuje „zábavní policii“ ze stažení více než 500 000 vozidel s funkcí vydávání kozích zvuků.

Takže tenhle příběh je tak trochu nesmyslný, že? Možná je tento příběh dnes venku z reklamních důvodů, aby zakryl ten druhý. Tento článek, který vyšel před pár dny. „Test mozkového čipu Elona Muska Neuralink zabil 15 opic z 23. Společnost je obviněna z toho, že způsobuje extrémní utrpení, říká zpráva.“

Takže tato zpráva vyšla před pár dny, což je negativní reklama, a pak se najednou objeví nesmyslná zpráva, jako je tato, kterou jsem zmínil dříve, aby se to zakrylo. A ejhle, zrovna když jsem natáčel tohle video, přišel další příběh tady.

„Elon Musk věnoval akcie Tesly v hodnotě 5,7 miliardy dolarů na charitu. Nejbohatší muž světa daroval v listopadu loňského roku více než 5 milionů akcií výrobce elektromobilů.“

Takže ó, jaký je Elon skvělý chlapík, zřejmě to udělal tajně loni v listopadu. Je to tak tajné, že dnes to bylo zveřejněno ve všech médiích, den po zprávě o jeho čipu Neuralinku, který zabil 15 z 23 opic a způsobil jim přitom extrémní utrpení. Takže zakrývání negativních zpráv. Zdá se tedy, že Elon Musk, kterého faleš-streamová média označila za nejbohatšího člověka na světě… Je vážně nejbohatší? Vsadím se, že jsou i jiní lidé s více penězi. Každopádně se zdá, že mu opravdu záleží na jeho veřejné image, jako každému egoistovi. Neustále píše na Twitter věci, kterými se snaží vyrovnat lidem. Opravdu chce být mužem z lidu.

Podívejme se tedy na nedávný tweet o kanadských řidičích kamionů. Zde vidíme tweet: „Kanadští kamioňáci jsou super.“ „CB vysílačky jsou osvobozeny od vládní/mediální kontroly.“ A pak říká, že svoboda je odebírána kousek po kousku, dokud nezmizí, a tak dále. Ano, Elon je znepokojen. To je ten chlapík, co chce každému strčit do hlavy čip a nahrát vaše myšlenky do internetového cloudu. Je zajímavé sledovat, jak Elon tak hlasitě podporuje svobodu konvojových kamioňáků, že má takovou starost o budoucnost řidičů kamionů, že utrácí své peníze, aby je všechny efektivně připravil o práci. Chce nahradit řidiče kamionů roboty a stroji a kamiony bez řidiče od Tesly. Mimochodem, Tesla je přesmyčka slova „krást“ a on okrádá lidi o práci, kterou převezmou stroje s umělou inteligencí. Tady je klip Elona, toho chlápka, který má takovou starost o kamioňáky z Kanady.

Elon: Umím řídit tuhle věc a nemám ponětí, jak se řídí návěs. A bude to jenom lepší než tohle. Jeden Tesla kamion sám o sobě poráží ostatní dieselové kamiony. Ale co když máte konvoj? A co když máte dva kamiony za sebou, tak jste spíš jako strojvedoucí. Ve skutečnosti technologie konvojů, technologie sledování… To je něco, o čem jsme přesvědčeni, že dnes můžeme dělat desetkrát bezpečněji než lidský řidič. Chci to vyjasnit. To je to něco, co můžeme udělat už dnes. Když se podíváte na ekonomiku konvoje nákladních vozidel, je to ještě mnohem lepší. Znamená to, že použít jeden dieselový kamion není jen ekonomická sebevražda, i pro železnici je to ekonomická sebevražda… tohle překonává železnici. A to je, myslím, opravdu docela zásadní. Jsme přesvědčeni, že tohle je produkt, který je ve všech ohledech lepší, který v nejhorším případě vyhrává ekonomicky nad dieselovými kamiony a který poráží železnici v konvojovém scénáři… a výroba začíná v roce 2019.

Hugo: Takže má opravdu starost o kamioňáky? I když je chce nahradit se svými robotickými kamiony bez řidiče? Není divu, že má všechny ty satelity Starlink na obloze a 5G, aby všechna ta automatizace fungovala. S nejrůznější strojovou automatizací, včetně kamionů. Takže každopádně Elon Musk má zřejmě tolik peněz. Tady je příklad. Kdybyste vydělávali 1 milion dolarů ročně, trvalo by vám 288 000 let, než byste zbohatli jako Elon Musk.

Takže jeden příklad… jeho otec. Jeho otec se jmenoval Errol Musk a byl bohatý… je bohatý jihoafrický důlní magnát.

Patří Elon Musk k těm dobrým? (1. část) • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

Poté, co Musk starší prodal smaragdový důl, rodina mimořádně zbohatla. Takže ještě jednou, tohle není člověk, který se vypracoval z obecního sídliště na podřadné dietě. On pochází ze světa superbohatých. Píše se tu: Otec Elona Muska, Errol Musk, jednou řekl pro Business Insider: „My máme někdy tolik peněz, že bychom ani nemohli zavřít náš trezor, a že jeden člověk by musel držet peníze na místě a druhý by musel zavřít dveře.“ Dodal: „A pak by z něj pořád trčely všechny ty bankovky, které bychom tak nějak vytáhli a dali si je do kapes.“

Píše se zde, že Elon údajně jako teenager chodil po New Yorku se smaragdy v kapse, což je skvělý start pro každého, kdo se chce stát nejbohatším člověkem na světě. A to není něco, o čem by rád mluvil. Nechce, aby se o tom mluvilo. Není to dobré pro jeho image. Tento článek v časopise Forbes byl mezitím smazán, ale stále ho lze najít na Wayback Machine. V tomto článku říká:

V tomto článku říká: „V Jižní Africe měl můj otec soukromé letadlo, létali jsme v neuvěřitelně nebezpečném počasí a sotva jsme se dostali zpátky. Bude to znít trochu šíleně, říká, ale můj otec měl také podíl ve smaragdovém dole v Zambii. Bylo mi patnáct a moc jsem s ním chtěl jet, ale neuvědomoval jsem si, jak je to nebezpečné. Nemohl jsem najít svůj pas. Tak jsem vzal bratrův, který se ukázal být půl roku prošlý. Takže jsme měli v letadle náklad kontrabandu a prošlý pas jiné osoby. Samopaly AK-47 byly všude možně a já si říkám: Tohle by se mohlo vážně zvrtnout.“

Ale teď to podle všeho popírá. Tento chlap má opravdu starost o svou image. Začal s PayPalem. Ale on tu společnost PayPal nezaložil sám. Tak nějak ji získal. Prostě se tam spojil, koupil si tam cestu. Pokud vím, většinou to byli jiní lidé, kteří napsali kód a byli mozkem. Stejně tak to bylo s Teslou. Ta byla založena rok předtím, než se do ní koupil. A pak je tu jeho matka, Maye Musková, která byla 50 let modelkou. Podívejte se na některé z fotek s pózami ukazující jedno oko.

Patří Elon Musk k těm dobrým? (1. část) • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

Myslím, že některé z nejzjevnějších podobných póz s jedním okem, které jsem viděl. Dokonce se objevila v klipu Beyoncé. Podívejte se na ni tady. Tohle je ona v klipu Beyoncé.

Teď je třeba říct víc o matce Maye. Ale pojďme si promluvit o jejím otci. Tohle bude dědeček Elona Muska. Tady vidíme dědečka Elona Muska, který se jmenoval Dr. Joshua Haldeman. A ten stál v čele kanadského technokratického hnutí. To byla organizace založená v roce 1933 v New Yorku a organizace, která chtěla změnit společnost radikální restrukturalizací politického a sociálního a ekonomického života v Kanadě a Spojených státech, přičemž ústředním principem jejího fungování byla věda. Dobře, tohle je dědeček Elona Muska.

Nechtěli politiky, podnikatele, peníze ani nerovnost příjmů. Chtěli zaručený základní příjem. Zní to povědomě, že? Nevěřili ani v pojem zemí, kterým říkali Kanada nebo Spojené státy. Chtěli jen jednu obrovskou kontinentální pevninu zvanou TechNate, techno-utopie, kterou by řídili inženýři a další odborníci ve svých oborech. A to mělo posunout komunismus na zcela novou úroveň. Abych to zkrátil, tenhle chlapík, Dr. Joshua Haldeman, dědeček Elona Muska, byl vyhoštěn z Kanady, objevil se u městského soudu, aby čelil dvěma obviněním podle zákona o obraně Kanady. Bylo to nazváno podvracením válečného úsilí, podařilo se mu vyhnout stíhání ze strany kanadské vlády a skončil v Jihoafrické republice, kde se mu narodila dcera Maye, což je matka Elona Muska. Takže vidíte, jak tato technokracie sahá až k dědečkovi Elona Muska a snaží se změnit společnost, snaží se změnit svět v jakousi dystopickou utopii.

Když byl v Jižní Africe, tenhle doktor Joshua Haldeman, dědeček Elona Muska, létal vlastním letadlem, měl v Jižní Africe vlastní malé letadlo a létal po celé poušti Kalahari, sbíral starověké artefakty a zřejmě hledal ztracené město, něco jako Indiana Jones. Je to všechno dost divné. A dcera Maye, matka Elona Muska, jezdila s ním. Někteří lidé teď naznačují, že generace této rodiny jsou napojeny na vládu, CIA, tajné lóže, říkejte tomu, jak chcete. A pak jsou tu také ty další zvěsti, že matka Elona Muska, Maye Musková, byla známou Charlese Mansona, který byl zatčen na ranči Mansonovy rodiny, a také se tvrdí, že ho navštívila ve vězení.

Tato tvrzení pochází od osoby jménem Shalom Girl, která tvrdí, že Elona Muska hlídala, když byl velmi mladý, a má kanál na YouTube, uvádí dost divoká tvrzení. A je to velmi zajímavé, bohužel si myslím, že nic z toho není ověřitelné. Ale níže nechám odkaz na několik článků o výše uvedeném a jejím kanálu, abyste si to mohli ověřit sami. Je to docela králičí nora. Místy to zní trochu šíleně, ale v dnešní době se nedá vyloučit nic. Takže ano, je tu toho ještě hodně, na co se podívat. Třeba i na vztah Elona Muska se zpěvačkou Grimes.

A opět, podívejte se… další fotky s jedním okem.

Patří Elon Musk k těm dobrým? (1. část) • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

Samozřejmě, že tam musí být fotky s jedním okem. Ty jsou přece povinné, ne? Dobře, to stačí. Ztratil jsem tím příliš mnoho času. Co si myslíte o Elonu Muskovi? Nechce se mi věřit… lidé mi posílají e-maily nebo zprávy, v nichž si myslí, že tento člověk patří k těm dobrým, Nechce se mi věřit, že by v takovémto kontrolovaném světě bylo jedinému člověku dovoleno získat takové bohatství. Spíš si myslím, že je to frontman, mluvčí něčeho úplně jiného. Jako vždy děkuji za pozornost. Přijďte se přihlásit k odběru na HugoTalks.com. Místo pro stejně smýšlející duše a uvidíme se později.

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

3 komentáře

 1. Myslím, že u osoby Elona Muska není potřeba vytvářet žádné spekulace nebo domněnky, protože úplně postačí to, co o něm víme z „oficiálního“ mediálního obrazu tohoto „geniálního dítěte“. Jeho příběh je naprostá nereálná pohádka od prvního okamžiku jeho života až po současnost. Musk je jeden z vyvolených-privilegovaných, kterému bylo „umožněno“ stát se globální celebritou díky sérii fantazijních úspěchů a nepřetržitému sledu příznivých okolností a náhod.

  Pro bližší pochopení doporučuji knihu Elon Musk : Tesla, SpaceX a hledání fantastické budoucnosti od Ashleeho Vance, což je sice oficiální životopis, ale psaný kriticky. Kdo umí číst mezi řádky, tak se nebude stačit divit, kolik neuvěřitelných náhod, úžasných shod okolností a záhadných pomocí na poslední chvíli před totálním krachem se dostalo v Muskově životě, podnikání a kariéře! Existují hromady knih podobného typu, slepě nadšených i zcela servilních životopisů tzv. úspěšných, ale toto je prostě extrém. To je FIKCE, ne skutečný život!

  První část knihy, popisující Muskův rozjezd podnikání s PayPal je ještě jakž takž uvěřitelná (i když i v tomto příběhu je plno záhadných známých a pomocných rukou s bezednými kapsami dolarů), ale to, co se píše v dalších kapitolách, je jednoduše pohádka ze země neomezených možností, již nelze nazvat příběhem dítěte štěstěny, protože tolik štěstí na světě neexistuje. To jsou nové pověsti americké o rozmazleném princátku, kterému se splní jakékoliv přání, na něž pomyslí.

  Co takhle napadne obyčejného Američana, který chce rozjet podnikání a má pár milionů nazbyt? Rozjedeme lety do kosmu a výrobu aut! Narušíme sice monopol státního kosmického i automobilového průmyslu, ale vojensko-průmyslovému komplexu v USA to vůbec nevadí, naopak s radostí uvítá vlastní konkurenci! A Musk dostane jako dárek celou kosmickou výzkumnou a vývojovou základnu USA, dříve soustředěnou ve státní agentuře NASA. To je přece běžná pomoc u každého začínajícího podnikatele v USA, že?

  V knize se mj. dozvíte, jak v Muskově kosmickém projektu SpaceX hledali prostor, kde by mohli vystavět první startovací rampu. Prostě vezmete do rukou glóbus a vyberete si místo na zeměkouli, odkud by se tak mohlo dobře létat do kosmu. Najdete příhodný ostrov na rovníku. A hle, zjistíte, že zrovna jak na udělání tam stojí americká vojenská základna! 🙂
  Co poté napadne chytré mozky ve SpaceX, v úplně nové společnosti bez jakýchkoliv zkušeností s leteckým průmyslem, v té chvíli bez jediného funkčního stroje?
  Muskova sekretářka napíše e-mail veliteli základny s prosbou, zda by si u nich mohli postavit leteckou základnu pro starty do kosmu. 🙂
  Ale to hlavní teprve přijde: po pár dnech velitel vojenské základny odepíše, že je rád za jejich zájem a je připraven jim ve všech ohledech vyjít vstříc!
  A tak tedy soukromá společnost SpaceX nastěhuje na vojenskou základnu v Tichém oceánu veškerou stavební techniku, vybetonuje půlku ostrova, vykácí lesy, postaví příjezdové cesty a začne stavět vlastní letecký komplex. Armáda Spojených států jen kolegiálně přihlíží, jak si soukromá firma dělá byznys, konkurující kosmickému průmyslu vlastního státu.

  Nyní už je toho samozřejmě daleko více, kolik ze všemožných činností života na planetě ovlivňuje tento odnikud se vynořivší všestranný génius: ovládl sociální síť Twitter, hodlá vyrábět mozkové implantáty pro ovládání lidského vědomí, elektroautomobily, vakcíny proti koroně, vypouští 5G satelity jako jeden z nástrojů totální kontroly nad světem… A do toho ještě „ve volném čase“ komentuje světové dění a filosofuje o politice a historii, sem tam na twitteru někoho plivne, sprostě pomluví potápěče, kteří zachraňovali děti z thajské jeskyně (je obžalován, ale soudy jej samozřejmě rychle osvobodí), udělá děti několika svým přítelkyním a s těmi starými se hlučně hádá a rozvádí…?
  Opravdu si někdo myslí, že tato figurka skutečně zvládá všechny „své“ aktivity, která mu média přisuzují? Musk byl prostě někým instalován do pozice globální mediální celebrity v podobě spasitele lidstva (update Billa Gatese?) a bohužel o dalších eskapádách tohoto novodobého Mesiáše ještě hodně uslyšíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů