Radovan Dluhý: Jak se nechytit do pasti zvané chemtrails – zplodiny z letadel (1. část)

Ve zkratce...

Chemtrails, ovlivňování počasí, geoinženýrství - komplexní téma, ve kterém je často těžké se vyznat. Radovan Dluhý v této první části na tohle téma rozebírá problematiku „chemtrails” a ovlivňování počasí.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte -> ZDE <-

Chcete-li podpořit konkrétně Radovanovu práci, můžete zasláním daru zde: 
35-6666350207/0100

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Ostatní Radovanova práce:

Přepis + zdroje:

Dobrý den, vážení diváci, vážení posluchači. Jmenuji se Radovan Dluhý a v minulém pořadu jsem hovořil o nadměrných úmrtích a o vakcínách proti covidu jako jejich možné příčině. Rád bych také upozornil na můj nedávný rozhovor s indickou aktivistou, Vandanou Shivou pod názvem Můžeme si zvolit svobodu nebo otroctví. Vandana Shiva již po několik dekád bojuje proti globální moci a akumulaci bohatství v rukách několika tisíc elitářů. A v rozhovoru mj. nabízí také praktická řešení, jak se těmto silám bránit a jaké alternativy je možné začít vytvářet.

Dnes bych se s vámi chtěl podělit o výsledcích mého bádání v oblasti znečištění ovzduší zplodinami z letecké dopravy a tím zahájit sérii pořadů pod názvem Jak se nechytit do pasti zvané chemtrails.

Pokud se vám moje pořady líbí a vidíte v nich přínos, tak mě prosím finančně podpořte, abych se podobným investigacím a rozhovorům mohl i nadále věnovat. Zde je číslo mého účtu. Děkuji.

Již několik let se věnuji tématu ovlivňování počasí a klimatu. A tak mi často lidé píší alarmující maily, ve kterých popisují, jak nám nad hlavou letadla sypají různé jedy. Např. cituji z jejich zpráv „Vidíte ty čáry nad hlavou? To jsou jasný chemtrails! Ráno je po většinou čisté modré nebe a jak začnou práškovat, obloha se přemění v naprostou šeď.“ Zasílají mi i spoustu fotografií těchto jevů a obdržel jsem i pár oficiálních rozborů dešťové vody nebo sněhu, které jak vidíte obsahují mnoho nebezpečných chemických částic, jako např. hliník, mangan, baryum či stroncium. Bylo by asi přínosné, kdybyste si podobný rozbor udělali vážení diváci i vy. 

Odkud se tam ty prvky dostaly? Bohužel, další důkazy o původu těchto chemických prvků v ovzduší, vodě, či půdě veřejnost většinou nemá. A je to pochopitelné. Tomuto tématu se u nás mainstreamová média či odborníci až na výjimky seriózně vůbec nevěnují. Touto výjimkou může být pár vědců z AV ČR, jako např. paní docentka Řezáčová, která v pořadu ČT Planeta Věda tuším někdy v roce 2010, popisovala jak se po několik dekád generátory, raketami či letadly za účelem ovlivňování počasí vypouští a vystřelují do ovzduší různé chemické látky. Problematice ovlivňování počasí a klimatu se však budu věnovat příště. Ono jo totiž s tématem tzv. chemtrails velmi propojené.

https://www.youtube.com/watch?v=FoMdFSKZM9I

Nicméně, pojďme dál. Zastánci chemtrails se stávají snadnou obětí fact checkerů a těch co odhalují tzv. hoaxy. Fact checkeři se do vás okamžitě pustí s tím, že nejste asi normální, že to, co vidíte jsou regulérní kondenzační stopy z letadel, ne žádné chemtrails. Ve skutečnosti jde prý jen o výsledek běžných emisí vodní páry z motorů ve vysokých nadmořských výškách, kde se vodní pára sráží do viditelného mraku. K tomu dochází, když se horký vlhký vzduch z motorů mísí s chladnějším okolním vzduchem.

A pokud věříte něčemu jinému, tak tím pádem asi taky věříte, že země je placatá. Věcná výměna po většinou končí a dochází k osobnímu napadání. Mise fact checkerů byla splněna. Byli jste zdiskreditováni, zesměšněni a chyceni do pasti zvané chemtrails, z které je pak už velmi těžké dostat se ven.

Jak se tedy do této pasti nechytit? Nejrozumnější je tento výraz raději vůbec nepoužívat. Problém je totiž mnohem komplexnější a zahrnuje témata ovlivňování počasí, vojenských technologií, klimatického inženýrství či právě letecké dopravy.

Začněme dnes právě tímto tématem. Kondenzační stopy za letadly jsou totiž klíčovým argumentem fact checkerů. Ti veřejnosti neustále tvrdí, že zplodiny z letadel obsahují jen oxid uhličitý a vodní páry. Nicméně, podle studií univerzit MIT v Bostonu (str. 12, fig. 2) či v Bristolu, nebo Vysoké technické školy ETH v Curychu (str. 57) bylo prokázáno, že zplodiny z letadel obsahují kromě oxidu uhličitého a vodní páry, také oxidy síry a dusíku, ale i další velmi nebezpečné chemické prvky, jako např. hliník, křemík, nikl, měď, olovo, baryum, chrom, molybden, které pak vdechujeme často ve formě nanočástic spadlých na zem.

https://dspace.mit.edu/bitstream/handle/1721.1/87714/dan%201%20Cziczo%20et%20al.%20Science%202013.pdf?sequence=1&isAllowed=y

http://web.archive.org/web/20180419172212/http://www.vups.ch/Verein/Themen/PhD_Dissertation-Manuel_Abegglen.pdf

https://www.mdpi.com/2226-4310/9/7/355

Obecně se také ví, že ve většině zemí je např. povoleno používat olovnaté palivo v malých letadlech. Ve Spojených státech se v letadlech s pístovými motory ročně spotřebují stovky milionů galonů benzinu s obsahem tetraethylolova, což má za následek únik přibližně půl milionu kilogramů olova do životního prostředí. Tato letadla jsou dnes zodpovědná za dvě třetiny znečištění olovem ve Spojených státech.

https://vtm.zive.cz/clanky/deti-zijici-v-blizkosti-letist-pro-mala-letadla-mely-v-krvi-vic-nez-dvojnasobne-hladiny-olova/sc-870-a-220244/default.aspx

Můžeme tedy fact checkerům věřit? Proč nás takto dezinformují?

Přece problémy se zplodinami z vojenských či dopravních letadel, mají dlouhou historii. V roce 1958 si např. zástupci města Palm Springs v Kallifornii stěžovali na americké letectvo, že vytváří nesnesitelný závoj na obloze. Reakce americké armády byla přímá a jasná: „Buď se s tím smíříte, nebo si město Palm Springs odstěhujte jinam.“ SLIDE

Podobně dopadly dva americké státy (Illinois a New Jersey), které zažalovaly letecké společnosti kvůli znečištění ovzduší letadly začátkem 70. let. Ekonomická a politická moc leteckých společností, a především fosilního průmyslu je totiž díky jejich úspěšnému lobování dosti významná. S tím souvisí ona studie amerických profesorů Martina Gilense a Benjamina Page z univerzit v Princetonu a Nortwestern, o které jsem mluvil v pořadu o volbách cca před měsícem. Tato studie uvádí, že jsou to úzké obchodní zájmy ne americká veřejnost, které mají zásadní vliv na politiku Spojených států. Součástí úzkých obchodních zájmů je i vojensko-průmyslový komplex. Vždyť již v roce 1961 varoval prezident Dwight Eisenhower americkou veřejnost před vojensko-průmyslovým komplexem, který by mohl zničit americkou demokracii. A určitě zde nejde jen o Spojené státy, ale korupce a střet zájmů jsou hrozbou pro všechny demokracie na světě.

https://www.youtube.com/watch?v=Gg-jvHynP9Y

Dovolte mi zde ještě jednu relevantní vsuvku. Asi žádný jiný sektor, kromě armády, si nedovolí zpronevěřit cca 35 bilionů amerických dolarů a nemít od těchto nákladů účetní doklady. Tak jak se to podle prestižního magazínu Bloomberg a investigace profesora Skidmore z Michiganské univerzity, nedávno přihodilo ve Spojených státech. Jen pro představu, HDP Spojených států bylo v roce 2020 cca 21 bilionů dolarů!!! Asi podobný finanční „průtokáč“ můžeme očekávat u armád v autoritativních režimech jako je Rusko či Čína. Největší armády ve světě si tedy prakticky dělají, co chtějí. Je těžké je dohnat k zodpovědnosti. Takže není divu, jak píše britský Guardian, že se vlastně vůbec neví, jak obrovský rozsah znečištění ovzduší vojenskými letadly je.

https://finance.yahoo.com/news/pentagon-35-trillion-accounting-black-231154593.html

https://www.gaia.com/article/21-trillion-missing-us-budget

https://www.theguardian.com/environment/2021/nov/11/worlds-militaries-avoiding-scrutiny-over-emissions

Nicméně, co se týče znečištění ze zplodin komerční letecké dopravy, tak nějaké přesnější odhady přece jen existují. Např. David Keith, profesor z Harvardu a asi nejvýznamnější odborník na klimatické inženýrství, nedávno v médiích uvedl, že komerční letadlo emituje do ovzduší asi 100 g sazí síry za minutu.

https://www.technologyreview.com/2022/12/24/1066041/a-startup-says-its-begun-releasing-particles-into-the-atmosphere-in-an-effort-to-tweak-the-climate/

Můžeme si tedy vypočítat, že při 100tis. letadlech denně (což je údaj z NASA) a dejme tomu průměrnému 5 h letu všech letadel (což je podle mého rozumný odhad), se jedná cca o 1 mil. tun sazí síry z letadel ročně. K tomu si tedy ještě přidejte vojenská letadla, o jejich znečištění prakticky nic nevíme. A jak uvádí výše uvedené studie univerzit MIT, v Bristolu a Curychu, saze síry jsou plné různých nanočástic kovů, které se pak postupně dostávají z ovzduší do lidského těla a negativně ovlivňují naše zdraví. Figure 1.5 str. 10 z EHT

http://web.archive.org/web/20180419172212/http://www.vups.ch/Verein/Themen/PhD_Dissertation-Manuel_Abegglen.pdf

Výzkumy např. ukazují, že vdechování jemných prachů hlinitých sloučenin, jako je například oxid hlinitý, může vyvolat onemocnění plic. A obecně nanočástice mohou dle studií prostoupit během pár dnů do našich orgánů, buněk, a dokonce ovlivnit naše DNA. Připomínám, že velikost nanočástic je miliardtina metru.

https://www.nationalgeographic.com/science/article/pollution-air-dna-health-science

Podle nedávné studie umírá ve světě jen na znečištěné ovzduší kolem 9 mil. lidí, v Evropě je to asi 1 milión. Vymírají v alarmujícím množství také ptáci a hmyz, jak si můžete přečíst v mainstreamovém The Guardian. Samozřejmě existuje mnoho dalších faktorů, které přispívají ke znečištěnému ovzduší, např. průmyslová výroba či automobilová doprava. Takže je velmi těžké určit procentuálně úmrtí zapříčiněné jen ze zplodin letecké dopravy.

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0013935121000487

https://www.theguardian.com/environment/2019/feb/10/plummeting-insect-numbers-threaten-collapse-of-nature

Nicméně, zplodiny z průmyslu a aut nyní splňují přísné vládní normy na ochranu zdraví lidí a životního prostředí. A to díky novým technologiím, lapačům zplodin a katalyzátorům. Není tedy načase, aby proběhly seriózní nezávislé výzkumy o závažnosti znečištění z letecké dopravy. Bohužel, tento problém se moc neřeší a fact checkeři se nás snaží přesvědčit, že vlastně není co řešit, protože tzv. kondenzační stopy obsahují pouze emise CO2 a vodních par. Což je však závažnou dezinformací, jak dokládají výše uvedené studie a výzkumy.

Pojďme se ještě podívat, jak mohou reagovat některé tyto zplodiny v přírodě? Např. oxidy síry a dusíku se v ovzduší přemění na kyselinu sírovou a dusičnou a vedou k tzv. kyselým dešťům, jak se můžete dočíst v článku známého mezinárodního magazínu National Geographic. Kyseliny síry a dusíku se při dešti dostávají do půdy, kterou okyselují.

Všimli jste si např., jak jsou naše parky, trávníky, stromy čím dál více než v minulosti porostlé mechem, který miluje kyselé prostředí? Nedávný rozbor sněhu, který jsem obdržel z pohoří Jeseníků, měl ph hodnotu 4,8, což vykazuje značnou kyselost. Normální déšť, sníh má přece ph 5,6 a více!!!

Kyselá půda následně uvolňuje mnohem větší množství hliníku či manganu než v zásaditém prostředí. Čili ještě nad rámec toho, co se do půdy dostane z leteckých zplodin či ze zplodin průmyslové výroby.

Rostliny a stromy pak začnou odmítat toxickou vodu a živiny, v kterých je např. vyšší procento právě hliníkových kationtů Al3+. Pomalu zakrsají a usychají, stanou se obětí různých plísní, hub, mechů a brouků, které je nadále oslabí a často úplně zlikvidují.

Důležitá poznámka. Ačkoliv je hliník třetím nejvíce zastoupeným prvkem v zemské kůře, v přírodě by se měl vyskytovat pouze jako součást různých kamenů a minerálů.

https://en.wikipedia.org/wiki/Stratospheric_sulfur_aerosols#/media/File:Volcanic_injection.svg

https://extension.okstate.edu/fact-sheets/cause-and-effects-of-soil-acidity.html

https://www.nationalgeographic.com/environment/article/acid-rain

Vymírání stromů a lesů je celosvětovým problémem. Podle odhadů vědců je asi 1/3 druhů stromů na světě před vymřením. Nedávno ve státě Oregon objevili takřka půl milionů hektarů mrtvého lesa. Samozřejmě, globální oteplování, jak se často tvrdí, může hrát při vymíraní lesů určitou roli. Není však toxicita ovzduší a půdy jeho prvotní příčinou? Neměli by vědci a vládní agentury tuto možnost pečlivě prozkoumat? Není kůrovec, který likviduje naše lesy také spíše symptomem toxicity ovzduší a půdy?

https://www.bgci.org/news-events/scientists-issue-warning-to-humanity-that-tree-species-extinction-could-bring-economic-as-well-as-ecosystem-crisis/

https://www.nbcnews.com/science/environment/firmageddon-researchers-find-11-million-acres-dead-trees-oregon-rcna59671

Blížíme se k závěru. Znamená to tedy, že čemu věří zastánci chemtrails, tzn. že existuje tajný program v rámci kterého letadla vypouští do atmosféry různé chemické látky, je pouze iluzí a blábolem? A že tedy jde v uvozovkách jen o běžné zplodiny z letecké dopravy? Anebo je možné, že by v rámci nějakého tajného programu opravdu docházelo k dalšímu vypouštění nějakých chemikálii z letadel nad rámec jejich běžných zplodin?

Co na to historie? Ta se totiž velmi často opakuje. Přece v minulosti vlády Sovětského svazu či Číny a dalších zemí realizovaly na svých obyvatelích různé experimenty s biologickými a chemickými zbraněmi. Asi si řeknete, že to byly šílené totalitní režimy. Nicméně podobné pokusy se prováděly i v demokratických zemích. V mainstreamovém Business Insider a knihách amerického odborníka Cole či britského profesora Schmidta se dočtete takřka o tisících biologických a chemických pokusech v období mezi 50. a 70. lety 20. století, které se aplikovaly na Američanech a Britech. Vlády Velké Británie a Spojených států vypouštěly na netušící obyvatelstvo různé bakterie, patogeny, bacily či chemické sloučeniny zinku a kadmia. Dokonce ve velkých městech, jakým je San Francisco!!!

https://www.businessinsider.com/military-government-secret-experiments-biological-chemical-weapons-2016-9?op=1

https://www.independent.co.uk/news/uk/politics/how-the-british-government-subjected-thousands-of-people-to-chemical-and-biological-warfare-trials-during-cold-war-10376411.html

Nebo si myslíte, že práškovat několik miliónu lidí a miliónů hektarů půdy a lesa jedovatým herbicidem Orange Agent během války ve Vietnamu je naprosto normální? I když se vědělo, že může způsobit rakoviny, různá postižení a na dlouhá léta toxicitu půdy, v které nic neporoste?

https://cs.wikipedia.org/wiki/Agent_Orange

Je opravdu neuvěřitelné, jak zapomínáme naprosto šílená fakta z historie a čeho jsou vlády v propojení s korporacemi a armádou schopni.

Takže to je dnes ode mě vše. V příštích dílech prozkoumáme problematiku ovlivňování počasí a také jak zplodiny z letadel či nákladních lodí přispívají k tzv. „náhodnému“ geo-inženýrství či klimatickému inženýrství, což je nyní často diskutovaná strategie, která má za cíl terraformovat planetu a způsobit obrovské globální změny. V této souvislosti se jedná především o vypouštění aerosolů (např. oxidů síry a hliníku) do nízké stratosféry v rámci solární řízení radiace, anglicky solar radiation management (SRM). Jedná se o strategii, která má za cíl mj. zredukovat globální oteplování.

https://www.theguardian.com/environment/2022/dec/25/can-controversial-geoengineering-fix-climate-crisis

https://www.youtube.com/watch?v=BAVnpyItcfk&t=588s moje obsáhlejší prezentace k témat klimatického inženýrství

Takže na viděnou příště, děkuji, že mé pořady sledujete, a že procházíte ověřené zdroje, ze kterých čerpám, a které jsou přiložené v textu pod videem. Mějte se hezky.

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Náhodný výběr

Diskuze

6 komentářů

 1. U nás umirají smrky, jiným druhům stromů se daří. ČR je nevíce zalesněná za posledních cirka 600 let. Vyjeďte do lesů, tam je to vidět

 2. Jsem vlastník lesů.
  Mohl bych udělat přednášku o hospodaření lesů. A poslat fotky. Chyba a veliká je, že se lesy neudržijí, např. pravidelnými prořízkami atd..
  Najděte si mapy zalasnění naší krajiny před 100,200,300 lety, jsou k dispozici. Nechávají se dnes růst stromy v rámci ekologie, které jsou nemocné, staré. Místo obnovy.
  Ubývá ovocných stromů, protože se to “nevyplatí”. V tom je potíž.
  A ce se Chemtrails týče, jen dodám jeden fakt a to ke svítivost slunce na Zemi.
  Ta se za posledních 20 let rapidně snížila.Pozorní lidé to vidí, i to co za tím stojí. A rozhodně to není pouze letecká doprava, ale cílený záměr.

  1. Souhlasím s tím, že průmyslová revoluce v 18.-19. století znamenala obrovskou devastaci lesů i u nás. A asi máte pravdu, že díky zalesnění především smrkovými monokulturami máme u nás nyní více lesů než na začátku 20. století. Ale kvůli toxicitě a kyselým dešťům jdeme rychle opačným směrem.
   A důležitá čísla, v globálu za posledních 100 let jsme ve světě ztratili lesní krajinu o rozloze Spojených států (viz data zde) https://ourworldindata.org/world-lost-one-third-forests
   A ano, ta „svítivost“ je mnohem nižší a ovlivňuje např. i účinnost solárních elektráren. Podle některých studií se snížila až o 25%, což není málo. Díky moc za Vaše komentáře.

 3. https://i.postimg.cc/yY6K6nHc/ohio-gas-cloud-rising.png

  Celé rodiny už vykašlávají krev, trpí dalšími zdravotními příznaky po masivním toxickém mraku, který vznikl v důsledku železniční katastrofy v Ohiu (kdy se to snažili zakrýt plácáním o sestřelených UFO a objektech, kdy i sám Pentagon v pátek přiznal, že vynaložil velké množství munice a peněz daňových poplatníků na obranu amerického vzdušného prostoru proti něčemu, co nebylo mimozemským plavidlem, ale obyčejnou vzducholodí – jinými slovy balónem).

  A bidet mezitím odletěl na okrajinu, aby jim dal dalších 500 milionů dolarů z daní.

  Společnost Norfolk Southern údajně ODMÍTÁ zveřejnit, jaké všechny chemikálie a toxiny převážela ve vykolejeném vlaku ve východní Palestině.

  Toxický mrak, který shazuje extrémně toxické dioxiny na rozsáhlé území obytných domů a zemědělské půdy, byl záměrně vytvořen otevřeným spalováním vinylchloridu, při němž vznikly vedlejší produkty hoření dioxinů, které jsou o mnoho řádů toxičtější a nebezpečnější než původní látka.

  Někteří obyvatelé z místa havárie již hlásí, že v místních vodních tocích, odkud odebírají vodu z kohoutku, jsou patrné zbytky ropných látek a že trpí fyzickými příznaky, přestože jim federální a státní úřady tvrdí, že „vše je v pořádku“. Podle obyvatel v oblasti chybí i zvuky volně žijících zvířat – štěbetání veverek a cvrlikání ptáků, Divoká zvěř zmizela, atd.
  Již někteří tamní lidé od incidentu trpí bolestivou nevolností a vykašlávají krev a nyní se obávají možnosti, že jim v budoucnu bude diagnostikována rakovina kvůli přítomnosti dvou známých karcinogenních chemických látek v ohnivém mraku, který havárie vyvolala.

  „Den po vykolejení jsem začal mít příznaky, skoro jako kovid příznaky, jako by mi někdo tlačil na hrudník. Měl jsem velmi silný tlak. V průběhu dne to začalo být stále silnější. Měl jsem kašel, velmi špatný pocit v plicích a v krku. A následující den se to ještě zhoršilo. Pálily mě rty, nos a oči a měla jsem silný kašel.“

  (připomenu pro ty, co stále neví O CO VLASTNĚ JDE: dne 3. února, vykolejil ve městě East Palestine v Ohiu vlak, který převážel několik nebezpečných chemikálií, došlo k explozi. Uvolňování vysoce toxického plynného vinylchloridu však vytvořilo po celém městě fosgen a chlorovodík, přičemž několik lidí sdílelo na sociálních sítích fotografie a videa velkých oblaků.. Nejméně jeden novinář byl zatčen za pokus o reportáž z místa dění. Při hoření vinylchloridu se uvolňuje fosgen, chemická zbraň z první světové války, která při kontaktu s biologickými bytostmi mrzačí nebo zabíjí. Vše v okolí bylo zasaženo spadem, přičemž již nyní je hlášeno masivní vymírání zvířat, nejen půda bude zasažena kyselými dešti. SUMA SUMÁRUM = dioxinová katastrofa, která se projeví v následujících měsících a letech. Připomenu, že dioxiny byly hlavní rakovinotvornou látkou Agent Orange používanou např. ve Vietnamu).

  Jaké zdravotní problémy způsobuje expozice dioxinům?
  1) Potlačení imunitního systému.
  2) Neplodnost, samovolné potraty.
  3) Extrémní hormonální poruchy.
  4) Vývojové poruchy u kojenců a dětí.
  5) Mutace DNA.
  6) Rakovina.

  Jedovatá plynová bomba s dioxiny, která byla právě vypuštěna nad Ohiem, je zároveň bombou s genetickou mutací, která zničí životy milionů lidí na několik generací dopředu.

 4. Pane Radovane,
  neberte moje komentáře jako rýpání prosím. Diskutuji se svými znalostmi jak je mám a rád přijímám nové, s kterými mohu souznít dle svých životních zkušeností.
  Ono nejde pouze o průmyslovou revoluci, prostě lidé ve staletích dřívějších se lépe o krajinu starali, více pěstovali a tudíž bylo méně lesů, ale kvalitních. Bavím se o Evropě.
  Již v antice se platila daň ze stromu. A bylo to proto, aby majitelé pokáceli staré, nemocné, neplodící a obnovovali sady. Tím nenabádám k placení daně z vlastnictví stromů! Dne jsem četl, že za loňský rok se pokácelo2,5 milionů ovocných stromů v ČR!!!! Přitom vypěstovat sad a obnovovat, není žádná lehká práce. Takže příčinu poškozených lesů, sadů, dřevin vidím i v tomto. Na druhou stranu, vidím i krásné zdravé lesy v ČR a to mě těší.
  Vážím si vás, že jste jeden z mála, kdo veřejně poukazuje, a úspěšně, na problematiku chemtrails. Sám se tímto zabývám od roku 2010 a byl to pro mne šok. Svítivost se mi nezdála již dříve. A její snížení je jasně prokázáno – odborně nevysvětleno. Například i fotografové světově proslulí msi všimli, že nemohou pořídit kvalitní foto krajin s jasností jako před lety.
  Existují společnosti, které nabízejí zejména bohatým arabským zemím déšť…. . Je to až neuvěřitelné, jak se mnoho lidí i přesto zdráhá tomuto uvěřit.
  Brunom

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů