Skupina europoslanců žádá okamžitou rezignaci Ursuly von der Leyenové, předsedkyně Evropské komise (tisková konference z 16. 2. 2022)

Ve zkratce...

Poslanci Evropského parlamentu požadovali okamžité odstoupení předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové, která nezveřejnila komunikaci s generálním ředitelem společnosti Pfizer. Vyzvali také k ukončení zavádění evropského digitálního covid certifikátu, který je zbytečný, nepotřebný a diskriminační. Jeden z europoslanců také vyzval k vytvoření kompenzačního fondu pro poškozené covid vakcínou. Vše zakončili vyjádřením podpory pro svobodu milující kanadské řidiče kamionů. (Tisková konference - Štrasburk, 16. února 2022)
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte zde.

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓

Sledujte také na: NášTub / Odysee / Rumble

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován ZDE: 18. února 2022

Přepis:

Cristian Terhes: Děkuji vám, že jste přišli na další tiskovou konferenci naší skupiny. Zde s mými kolegy po mé pravé straně… kolegyně z Francie Virginie Joronová, další na pravo je můj kolega z Litvy Stasys Jakeliūnas, a po mé levici Ivan Sinčić z Chorvatska. Takže bez dalšího zdržování předávám slovo mému kolegovi Stasysovi z Litvy. Děkuji vám.

Stasys: Dobré odpoledne všem, prezidentka Evropské komise, Ursula von der Leyenová, je součástí gigantického vědeckého podvodu Covid-19 a propagandy, která způsobila, a stále způsobuje obrovská porušení lidských práv a svobod a stala se tak nebezpečím pro demokracii v Evropě. Pro své jednání a velký střet zájmů by měla odstoupit z její pozice prezidentky komise. Nyní k samotným detailům, které to vysvětlí. Jak všichni jistě víme, bylo to v médiích, prezidentka byla zapojena do soukromé komunikace s CEO Pfizeru ještě předtím, než podepsala kupní smlouvy s touto soukromou společností, a odmítla zveřejnit obsah této komunikace.

Toto je jasné porušení principů transparentnosti a dobré veřejné správy. Za druhé. S ohledem na zveřejněné segmenty kupní smlouvy s Pfizerem, kdy ne všechy její části jsou veřejně přístupné, což je další porušení stejného principu, Evropská komise musí zajišťovat externí komunikaci se svým soukromým komerčním dodavatelem a propagovat vakcíny proti Covidu-19 v zájmu globáního dobra pro veřejnost. Toto není věda! Toto není správné rozhodování! To je jen plnění vakcinačního byznysu a prezidentka Evropské komise jedná jako obchodní zástupkyně takového byznysu. Za třetí. Výsledkem takového závazku, paní von der Leyenová aktivně prosazovala očkování jako jedinou cestu k ukončení pandemie. To je lež! Od začátku pandemie existovala účinná a levná léčba.

Nyní to dosvědčují tisíce lékařů z celého světa, ale prezidentka Evropské komise to ignorovala celou dobu. Za čtvrté. Pfizer poté, co v květnu 2021 podepsal smlouvu s Evropskou komisí, tvrdil ve své tiskové zprávě, že pandemie bude zřejmě trvat několik dalších let, a my všichni budeme muset být několikrát očkováni. Jak toto mohli vědět, a proč se prezidentka Evropské komise připojila k tomuto nápadu? Za páté. Komise spoluopracovala se sociálními sítěmi na tzv. ověřování faktů, jinými slovy cenzura vědecké a veřejné diskuze ohledně Covidu-19. Tato spolupráce byla oznámena už 10. června 2020, a byla jedním z hlavních řídících prvků propagandy Covid-19.

Za šesté. S ohledem na oficiální deklaraci o střetu zájmů prezidentky von der Leyenové, její manžel Heiko von der Leyen je lékařským ředitelem biofarmaceutické společnosti a působí také jako poradce u jiné společnosti, konzultační firmy pro německý a evropský zdravotnický trh. Tím, že paní Ursula von der Leyenová je aktivně zapojená do aktivní propagace očkovacího byznysu COVID-19, je toto další významný střet zájmů. A z těchto všech důvodů by měla odstoupit ze své pozice prezidentky Evropské komise, a já tímto vyzývám představitele všech politických skupin a vedení Evropského parlamentu, aby podpořili tento požadavek a konečně vytvořili vyšetřovací skupinu pro záležitosti týkající se COVIDu-19. Obyvatelé Evropské unie potřebují odpovědi z tohoto Parlamentu na to, jak a proč tato pandemie začala, jak byla řízena, a jak něčemu podobnému zabránit do budoucna. Děkuji.

Cristian: Velmi vám Stasysi děkuji. Nyní bych rád předal slovo svému kolegovi Ivanovi Sinčicovi z Chorvatska.

Ivan: Velmi vám děkuji pane Terhesi, děkuji vážení kolegové, vážení hosté. Chtěl bych vám říct pár slov o nařízeních, zejména o digitálních covid certifikátech a samozřejmě o požadavcích na očkování, zejména ve smyslu nápadu, který přišel z evropských institucí ohledně prodloužení na jeden rok, a to znamená do roku 2023, digitální covid certifikát. Říkám zcela jasně a otevřeně, že jsme proti digitálním covid certifikátům, u kterých se prokázalo, že jsou naprosto zbytečné, a to nejen to, ale ukázalo se, že jsou zcela kontraproduktivní.

Dávají lidem falešný pocit bezpečí. Staly se nátlakovým pandemickým nástrojem, který nutí lidi, nyní i vlády otevřeně přiznávají, že to byl nástroj, jak vyvíjet tlak na lidi, aby se nechali očkovat. Digitální certifikát je sám o sobě nedemokratický, poškozuje občany Evropy v rámci jejich základních práv, jejich lidských práv, jejich ústavních práv. V některých zemích, pokud nemáte digitální certifikát, nemůžete chodit do práce, nemáte přístup do supermarketu, nebo obchodu, nemůžete vstupovat do veřejných budov atd. Jak jsem řekl, je to naprosto zbytečné, a nejenom zbytečné, ale také kontraproduktivní a je to v podstatě licence k šíření a roznášení infekce. Existuje film o Jamesovi Bondovi z 80. let, kde se říká, že má povolení zabíjet, a tady máme analogii toho, že máme licenci na to to šířit, a někoho nakazit.

Pokud jste očkovaní, jste považováni za bezpeční, i když nám věda dokázala, nejen nyní a v posledních měsících, ale předtím, než digitální certifikát byl vůbec implementován, např. v Evropském parlamentu to bylo v listopadu, že existovaly vědecké důkazy v Lancetu a dalších odborných časopisech, které říkají, že očkovaní lidé také mohou šířit onemocnění skoro na stejné úrovni jako neočkovaní. A to byl jen jeden z důkazů, ale evropské instituce to nadále ignorují, nadále ignorují tato fakta. Naštěstí některé vlády, zvláště v poslední době, se rozhodly zrušit všechna opatření a nařízení, a nastavily cestu k normálnímu životu, nebo k tzv. „původnímu“ normálu.

A se vším tím protiústavním, nedemokratickým a nevědeckým chováním zástupců pandemického marketingu jako je prezidentka komise von der Leyenová, a máme velmi podezřelé informace ohledně toho, i mainstreamová média to říkají, že pokračují v propagaci tohoto šílenství, a naopak chtějí prodloužit digitální covid certifikát o další rok a my jsme zásadně proti tomu. Pokud jde o požadavky na očkování, musím říci, že někteří evropští lídři jako např. pan Macron z Francie, a pan Drago z Itálie, a máme také několik zpráv z Rakouska.

Tyto tři země jsou pravděpodobně nejhorší, pokud jde o nařízení v Evropě. Démonizovali část svých vlastní lidí, kteří se rozhodli, že jeden způsob léčby není pro ně nejlepší, a že chtějí jiný druh léčby. Démonizovali a ostrakizovali část svých lidí, kteří jednoduše chtějí uplatňovat svá lidská práva, jejich právo na informovaný souhlas, a právo zvolit si vlastní terapii. Odsuzujeme to, a jednoduše nemůžeme uvěřit, že se něco takového děje v Evropě v 21. století. V podstatě proč by někdo, tak jako např. rakouská vláda, chtěl své obyvatele nutit k tomu, aby se nechali očkovat experimentální látkou. Poslední rok nám ukázal velmi málo účinné produkty, velmi nízké kvality, se spoustou vedlejších účinků, dokonce s více nežádoucími účinky než všechny ostatní přípravky dohromady za 30 let! S nulovou dlouhodobou bezpečností.

Proč by jakákoli vláda na světě nebo v Evropě chtěla něco takového dělat, aby experimentovala na vlastních lidech, aniž by věděla, co se stane za dva roky, nebo pět či deset let. Je to naprostá katastrofa, a my proti tomu silně protestujeme, a jsme také velmi rádi, že se nám potvrdilo, co jsme tvrdili, a tvrdili jsme to, co nám ukazovala věda. Praxe v posledních měsících nám ukazovala, že jsme na správné cestě, a jsme velmi rádi, když vidíme, že mnoho vlád po celém světě ruší svá nařízení, a že lidé povstávají, aby bojovali za svá práva, za své svobody, že lidé už mají dost, nejen zdravotní krize, ale i hospodářské krize, deficitem demokracie a vším tím, co jsem již zmínil. To, co zde máme, je jasně pandemie korupce, a jsme odhodláni se dostat až k jádru problému. A chceme, aby evropské instituce, počínaje ombudsmankou po mnoho dalších, provedly úplné vyšetřování, a to, co v Evropě potřebujeme, je zodpovědnost. Děkuji.

Cristian: Děkuji vám, Ivane. A nyní bych rád předal slovo své kolegyni Virginii Joronové z Francie.

Virginie: Dámy a pánové, děkuji vám, že jste tady, protože zatímco my všichni sedíme pohodlně tady ve Štrasburku, moji krajané z celé Francie jsou na mrazu v Bruselu a odsuzují současná opatření, která zavádějí lidé, kteří jsou v rukou lobby. Jak řekli moji kolegové, potřebujeme transparentnost. Paní von der Leyenová však raději odpovídá, že členské státy urychleně zvažují zavedení povinného očkování. Komise proto bez jakéhokoli zdravotního nebo vědeckého základu rozhodla, že evropský covid certifikát bude prodloužen do června 2023.

Připomeňme, že toto datum odpovídá konci třetí klinické fáze těchto vakcín. Ano, jsme uprostřed klinické studie. V současné době Evropská léková agentura (EMA) zaznamenala více než milion případů nežádoucích účinků. Jeden milion, nepočítaje ty, kteří nejsou hlášeni, protože lékaři to dělají velmi neradi. V této zprávě vidíme, že u dětí dochází k průlomům, děti mají zánět myokardu, děti mají zánět osrdečníku, děti mají autoimunitní onemocnění kvůli covid vakcínám proti nemoci, která se jich netýká. Proto předložím usnesení o fondu na odškodnění obětí vakcín proti covidu.

Předem děkuji dekodérům Fake News, že svou práci dělají pořádně, ne jako minule. Toto usnesení bylo předloženo již v září. Byla smetena ze stolu, ani se o ní nediskutovalo a je to skandál. Jednoho dne se všichni tito lidé, lobby, vlády, technokraté, média a komplicové budou muset zodpovídat ze svých činů. Jediný konvoj hanby a sobectví je ten, který Macron poslal na Francouze, které chce opravdu naštvat, na Francouze, kteří pro něj nejsou ničím. Děkuji vám.

Cristian: Moc vám děkuji. Rád bych využil této příležitosti a budu hovořit o transparentnosti. O důležitosti transparentnosti v Evropské unii. Přesvědčím vás, proč je transparentnost tak důležitá, zvláště, když se bavíme o právním státu. Než začnu svou argumentaci, chtěl bych využít této příležitosti a poděkovat novináři z Německa, který se nezastavil, který neustoupil a nebál se hledat pravdu. Když ten novinář, jehož jméno neznám, a to není důležité…

viděl zprávu v měsíci dubnu 2021, že Ursula von der Leyenová podepsala smlouvu s Pfizerem na 1,8 miliard, ne milionu, ale miliard nových dávek vakcín od Pfizeru, ten člověk požádal Evropskou komisi o přístup k dokumentům, které má komise k dispozici, a to na základě nařízení, zákona EU, který vám jako novinářům umožňuje přístup k dokumentům. Tento novinář si tedy vyžádal veškerou komunikaci mezi Evropskou komisí a mezi Ursulou von der Leyenovou a generálním ředitelem společnosti Pfizer.

Odpověď, kterou tento novinář dostal od Evropské komise, zněla, že mu nemohou poskytnout osobní zprávy nebo přímé zprávy mezi Ursulou von der Leyenovou a generálním ředitelem společnosti Pfizer. On se u toho nezastavil. Podal stížnost k úřadu ombudsmanky. A měsíci září loňského roku úřad ombudsmanky veřejně oznámil, že zahajuje vyšetřování. Nejsem tu proto, abych kritizoval média. Ale musím vám říct, že bruselská média byla jediná, která o tom informovala. My jako europoslanci jsme se o vyšetřování dozvěděli dva týdny poté. Začali jsme to propagovat, a tak se o tom vyšetřování začalo mluvit v mainstreamových médiích. Před několika týdny zveřejnila ombudsmanka závěry tohoto šetření. A úřad ombudsmanky uvedl, cituji: „Došlo k nesprávnému úřednímu postupu“. Když Evropská komise a nepřímo i šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová odmítla zveřejnit tuto osobní komunikaci mezi ní a generálním ředitelem společnosti Pfizer.

~ Jestli se Vám líbí překlady, zvažte přispění na jejich tvorbu ZDE, nebo přes formulář níže, děkuji ~

Takže se vás novinářů, ale i lidí, kteří nás sledují a budou sledovat, ptám: Je tohle Evropa, kterou chceme? Kde předsedkyně, lidmi nevolená předsedkyně Evropské komise, osobně vyjednává s vedoucím soukromé společnosti něco, co se dotkne našich základních práv, jak již řekli všichni moji kolegové? Nejen to, podle zákona a smlouvy o Evropské unii máme právo na přístup k těmto dokumentům. Ale měla to být ona, kdo nám tyto informace sdělí jako první… nám jako europoslancům, vám jako novinářům a všem, kteří žijí v Evropské unii, protože nás všech se tato rozhodnutí týkají. A to se nestalo.

Proto musím využít této příležitosti a poděkovat Emily O’Reillyové, evropské ombudsmance, za to, že neustoupila, že se nezastavila a že skutečně dělá svou práci. Byl na ni vyvíjen nátlak, bylo jí vyhrožováno. Vím, jaké zákulisní dohody tady v parlamentu byly, aby se ve všech těch zprávách o její činnosti přestalo mluvit. Nic neříkej o smlouvě… zákulisní dohody. Ale nepřestala, dělala, co měla. A tak jsme zjistili, že došlo k nesprávnému úřednímu postupu, ale to nestačí. Vzpomeňte si… před několika měsíci jsem vám na podobné tiskové konferenci ukázal smlouvy tak, jak byly zveřejněny pro veřejnost a vás jako média. Poté, co farmaceutické společnosti souhlasily, aby byly zveřejněny tímto způsobem, a já vám ukážu některé stránky. Toto je smlouva s Modernou.

Skupina europoslanců žádá okamžitou rezignaci Ursuly von der Leyenové, předsedkyně Evropské komise (tisková konference z 16. 2. 2022) • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

S Pfizerem je to ještě horší, tady alespoň vidíte číslo stránky. Ve smlouvě s Pfizerem, která byla zveřejněna, nevidíte ani číslo stránky. Takže se vás všech ptám, je to transparentnost?

Cítíte se jako novináři nebo jako lidé v bezpečí? Když šéfka Evropské komise vyjednává osobně, s generálním ředitelem soukromé společnosti, veřejné společnosti… víte, mají akcie, ale stále je to společnost. Není to vláda. Není to stát. Stali jsme se objekty těchto lidí. Zbavují nás našich práv, protože mají obchodní dohody. To je nepřijatelné. Takže, včera… jsme museli hlasovat na plenárním zasedání, a můžete se podívat do záznamů, o tzv. výroční zprávě o činnosti evropské ombudsmanky za rok 2020. A já musím pogratulovat svým kolegům ze všech skupin, kteří do tohoto návrhu zprávy, řekl bych, než byl předložen k hlasování, zahrnuli článek, kde Evropský parlament požaduje, naléhá na Evropskou komisi, aby zveřejnila nejen všechny smlouvy, které byly zveřejněny tak, jak jsem vám ukázal… jedná se o velkou transparentnost v Evropské unii. Parlament ve svém návrhu zprávy uvedl, že všechny smlouvy s touto farmaceutickou společností se mají zveřejnit. A do budoucna, Evropská komise by neměla v těchto smlouvách akceptovat klauzuli, že nebude moci zveřejnit plnou verzi těchto smluv.

Ten článek nás všechny potěšil. Ale včera ráno jsme byli šokováni, když jsme viděli pozměňovací návrh skupiny ELS, Evropské lidové strany. To už není lidová strana. Zvláštní zájmová skupina Evropanů. Takže přečtu a ocituji některé věci, které byly v tomto článku zmíněny, protože je důležité, zejména pro vás novináře, mít přístup ke správným informacím, abyste mohli správně informovat publikum. A co se snaží dělat. První věc, která je v této zprávě zmíněna, je, cituji, že je v zájmu evropských občanů, aby měli jasnost a transparentnost předkupních smluv a kupních smluv týkajících se vakcín COVID-19 a že tato transparentnost musí mít přednost před požadavkem výrobců na zavedení doložek o nezveřejňování informací. Pozměňovací návrh ELS měl toto znění odstranit. Moje otázka tedy zní, proč nechtějí, aby lidé měli přístup k této smlouvě? Za druhé. Evropský parlament povzbuzuje ombudsmanku, aby pokračovala ve vyšetřování.

A aby požádala komisi o zveřejnění neredigovaných verzí takovýchto předběžných kupních smluv a kupních smluv. ELS tento text navrhla ze zprávy odstranit, proč? A já vás jako novináře vyzývám, abyste se zeptali vedení skupiny ELS, proč nechtějí, aby evropští občané a vy jako novináři viděli obsah těchto smluv? V článku se také uvádí, že jakákoli netransparentnost v rámci pandemie COVID-19 je v rozporu s právem občanů na informace a podněcuje dezinformace a nedůvěru, což je pravda. Nevíme, co je v těchto smlouvách obsaženo. Někteří lidé mě kontaktovali neoficiálně, kteří říkali, že je všechno v pořádku. Já říkám, že nevím. Nevím. Ale už jenom to, že ani jako poslanci Evropského parlamentu nemáme možnost vidět plné znění těchto smluv, to je problém sám o sobě. I tento text chtěli odstranit. A byla tu ještě jedna zmínka, kdy byla Evropská komise vyzvána, aby plně zveřejnila všechny tyto smlouvy. I tento text bylo navrženo odstranit.

Ale podívejte se, lidé mají moc. Již jsme zmínili, že jsme zvoleni lidmi pro lidi. Včera jsme tedy měli hlasování všech politických skupin kromě ELS, která vzala v úvahu základní práva evropských občanů. A takto hlasovali. Zde je výsledek hlasování 187 poslanců Evropského parlamentu. Drtivá většina poslanců ELS hlasovala pro to, aby tyto pozměňovací návrhy neumožnily občanům EU a novinářům přístup k plným smlouvám. Na druhé straně 506 europoslanců hlasovalo pro to, aby tyto smlouvy byly zveřejněny, aby je Evropská komise okamžitě zveřejnila. A že by do budoucna neměla žádné takové doložky přijímat.

Spočítal jsem si, že 27 % poslanců, kteří včera hlasovali, hlasovalo proti transparentnosti a 72 % poslanců Evropského parlamentu hlasovalo pro transparentnost. Byli to všichni napříč politickými skupinami kromě ELS… od levice po pravici. Protože jsme tu pro lidi. Chtěl bych tedy touto cestou ještě jednou poděkovat novináři z Německa, který se nezastavil a pokračoval v nátlaku, aby zjistil, co se děje mezi těmito soukromě vyměněnými zprávami. Mezi šéfkou Evropské komise a generálním ředitelem společnosti Pfizer. Rád bych také poděkoval svým kolegům ze všech politických skupin, kteří bojovali za stejnou věc.

Všichni chceme, aby tyto smlouvy byly zveřejněny. A myslím, že je čas, jak říkali všichni moji kolegové, Evropská unie je nyní v hluboké krizi. Je v krizi vedení. A je v krizi odpovědnosti. Máme zde již dvě vyšetřování, která prokazují, že Ursula von der Leyenová očividně není vhodná pro tento úřad. Dopustila se nesprávného úředního postupu, když vyřídila žádost toho novináře, a 72 % poslanců Evropského parlamentu právě včera hlasovalo pro zveřejnění všech těchto smluv. Takže jsem se připojil ke svým kolegům a veřejně požaduji okamžité odstoupení Ursuly von der Leyenové a umožnit, aby tuto Unii skutečně vedl člověk, který skutečně věří v evropské hodnoty, v transparentnost a dodržování základních práv. Děkuji vám.

Moderátor: Kdo by chtěl položit otázku? Stačí uvést své jméno, organizaci a položit otázku.

Anna: Jmenuji se Anna Mineski a jsem z Europe Diplomatic. Mám dvě otázky na čtyři panelisty. Je tedy na vás, abyste si vybrali, kdo považuje za vhodné odpovědět. Moje první otázka se týká toho, že bylo vyjádřeno mnoho lítosti. Protože paní prezidentka von der Leyenová nepřišla teď debatovat s poslanci. Tentokrát je to už podruhé, co nepřišla do parlamentu. Ale dala přednost komerční akci propagující vakcíny. Biotechnologie. Takže moje první otázka je… myslíte si, že to můžete vysvětlit jejím rodinným vztahem? Protože její manžel, pan Heiko von der Leyen, je zastánce vakcín. Je lékařským ředitelem společnosti, která propaguje podobný produkt.

)A moje otázka na vás: Nemyslíte si, že jde o střet zájmů a ona nemůže vyjádřit úctu k práci svého manžela jinak než pomocí svého oficiálního postavení? A druhá otázka se týká situace v Kanadě. Protože tam bylo zavedeno stanné právo, aby se potlačily protesty skeptiků proti očkování, protože kanadský premiér, Justin Trudeau, řekl, že je nepřijatelné nedůvěřovat vakcíně. A tak nyní vyhlásil stanné právo a lidé mohou být drženi bez právníka po dobu 90 dnů a mohou být prováděna hromadná zatýkání. Protože minule byla taková situace proti teroristickým skupinám. Bylo jich 300… Došlo tam k hromadnému zatýkání a lidé zůstali 90 dnů bez právníka. Takže moje otázka zní, zda je vhodné potlačovat lidská práva v zemi, která je strategickým partnerem Evropské unie? Tuto otázku jsem si pokládala tady. Celý včerejší den jsem nedostala odpověď.

Cristian: Moc vám děkuji. Chtěl bych dát slovo kolegovi Stasysovi, protože on mluvil o tomto osobním vztahu mezi manželem Ursuly a některými těmi farma společnostmi. Stasys: Děkuji za otázku. Pro mě je to jednoznačně střet zájmů, zejména v této situaci, kdy je tato pandemie řízena tak, jak je řízena, kdy se propagují určité produkty na úkor jiných produktů, léčby atd. Pan Heiko von der Leyen, jak jsem zmínil, je zaměstnán nebo radí, ne jedné, ale dvěma společnostem, jedna z nich má vztah prostřednictvím personálu s Pfizerem. A někteří společní akcionáři jsou ve společnosti, kde on pracuje, a zároveň jsou akcionáři Pfizeru.

Druhá společnost je vstupem na evropský zdravotnický, tedy lékařský trh, pro mě je to jasný střet zájmů, nemůže vykonávat své povinnosti s tímto střetem zájmů. Navíc, víte, její účast v některých komerčních akcí a neustálá propagace očkování… Takže vystupovat jako obchodní zástupce tohoto obchodního plánu očkování je samozřejmě katastrofální záležitost. Teď aspoň nepropaguje to povinné očkování. 1. prosince se zmínila o tom, že bychom měli začít diskutovat o povinném očkování v Evropské unii, doufám, že k tomu nedojde. A doufám, že bude naslouchat tomu, co tady říkáme. Samozřejmě kontaktujeme evropské instituce o tomto střetu zájmů, ale jen abychom informovali veřejnost a vás, že naše stanovisko je, že ona je v masivním střetu zájmů, ne v jednom, ale v několika. Děkuji.

Christiane Andersonová: Omlouvám se za zpoždění, ale jak vidíte, jsem trochu indisponovaná. A musím říct, že od naší tiskové konference v listopadu loňského roku se toho tolik událo. A tolik lidí mi řeklo, že díky mému jasnému postoji k obraně svobody, demokracie a právního státu jsem dal mnoha lidem naději, což je samozřejmě lichotivé, ale je to jen část příběhu. To, co jsme viděli od listopadu, je naprosto neuvěřitelné. Lidé vyjadřují svůj názor na přehnané kroky vlády. Vycházejí do ulic a protestují proti těmto covid mandátům a ve stále větším počtu se staví proti svým vládám. V Německu se každé pondělí večer ve stovkách měst po celé zemi prochází tisíce a tisíce lidí, aby německé vládě vyjádřili, že si nenechají líbit zbavování občanských práv.

V Austrálii, Itálii, Francii, Rakousku, na Novém Zélandu a v Belgii, v podstatě ve všech západních zemích světa. Lidé povstávají na obranu svobody, demokracie a právního státu. A dělají to navzdory zoufalé snaze „demokratických vlád“ tyto protesty umlčet tím, že je zakazují, zastrašují protestující brutální policejní silou a vodními děly, kriminalizují kritiky vlády a jdou dokonce tak daleko, že je zatýkají. A ze všech těchto hnutí vyčnívají a nejjasněji září kanadští řidiči kamionů, protože to byli právě oni, jejich odvaha, statečnost a odhodlání postavit se svým vládám. A byli to oni, kteří inspirovali tolik dalších lidí po celém světě, aby se konečně spojili a byli odhodláni zastavit vlády bořící samotné základy našich demokracií. A důvod, proč vám to všechno říkám, je ten, že i když jsem možná lidem dala naději, jak jsem řekla, je to jen polovina příběhu.

Protože druhá část příběhu je tato. I já jsem potřeboval naději. I já jsem potřebovala vědět, že nejsem jediná, kdo bojuje tento boj. Všichni jsme tu naději potřebovali. A právě tu jste nám dali. Naději. Naději, že ještě není vše ztraceno. Naději, že svobodu a demokracii lze ještě obnovit. A právě tato naděje živí mou sílu a odhodlání pokračovat v boji na své straně.

Protože nestačí, aby se hrstka poslanců Evropského parlamentu postavila na nohy a bojovala. Nestačí to. Potřebujeme vás, lidi, protože jste neskonale silnější, když jde o to přesvědčit vlády, že nedělají správnou věc. Proto vás prosím… v první řadě vám děkuji, že to všechno děláte, že nám dodáváte sílu, kterou potřebujeme, abychom zde mohli dělat svou práci. Ale prosím, postavte se svým vládám a následujte vedení statečných kanadských kamioňáků. Udělali přesně tu správnou věc. Děkuji vám. Ještě nějaké otázky od novinářů, prosím? Ještě nějaké? Ano? Omlouvám se, ale nepovažuji to za odpověď na svou otázku. Ráda bych odpověď na svoji otázku, která byla velmi přesná.

Cristian: Pokud jde o první věc… střet zájmů, nejsme zde státními zástupci. Takže se nebudu zabývat tím, jestli je to střet zájmů, nebo ne. Máme úřad ELS, který vede Laurako Drutzakivisin, „statečný“ Rumun, který v Rumunsku vyšetřoval lidi kvůli údajnému úplatku ve výši 2310 eur. Proto by měl právě tento úřad vyšetřovat, co se s těmito smlouvami děje. Ale do toho se pouštět nebudu. To je téma, kterým by se měly zabývat orgány policie a bezpečnostní složky. To, o čem mluvím, je zdání střetu zájmů.

To, že Ursula von der Leyenová vyjednává osobně, jménem Evropské unie, když její manžel už je zapojen do tohoto podnikání, to je problém sám o sobě. A v kdyby se něco takového stalo v každé demokratické zemi na světě, byla by vyšetřována národními parlamenty. Nemyslím si, že se to stane tady. Protože jak jsem řekl, všechno se tu děje na základě zákulisních dohod a kompromisů. Pokud jde o vaši druhou otázku, co se právě teď děje v Kanadě? Podívejte se, kromě ekonomických vztahů a partnerství, které má Kanada s EU, je Kanada členem NATO. A vidíme, co se právě teď děje na Ukrajině.

Vidíme, že celým západním světem právě teď otřásají lidé, kteří nás nemají rádi z velmi různých důvodů. Síla západního světa nespočívá v armádě, nespočívá v ekonomice. Právě teď vidíme země, které se rozvíjejí, které mají silnější ekonomiku než jakákoliv ekonomika v EU. To, co nás v historii učinilo silnými, a mluvím o západním světě, jsou hodnoty, Dodržování základních práv, pochopení, že vláda je tu proto, aby sloužila vám jako občanovi, jako osobě, a ne proto, abyste vy sloužili vládě. A kanadský premiér, jak se teď chová, je přesně jako tyran, jako diktátor. Je jako Ceausescu v Rumunsku. Pokud jen pochybujete, pokud vznesete pochybnosti o vakcínách, jste vyvrhelové. Jaký je rozdíl mezi tím, co dělá, a tím, co se dělo za inkvizice? Na jedné straně říkají, že bychom neměli věřit v Boha.

Ale na druhé straně říkají, věřte ve vědu. Věda ale není o víře. Věda je o měření, závěrech, hypotézách a argumentech. Dostali jsme se do bodu, kdy i když něco řeknete, pokud vznesete jakoukoli pochybnost, už jste považováni za, víte… ať už je to cokoli, označují vás velmi různými způsoby. To není v pořádku. A musím vám říct, že když jsem viděl protesty v Kanadě, jak tamní řidiči kamionů reagovali… s některými z nich jsem se spojil. Jiní mě kontaktovali, já jsem jim pogratuloval a chci využít této příležitosti a poděkovat jim. A doufám, že se toto hnutí za svobodu a za práva rozšíří po celém světě. Protože nakonec musíme zajistit, aby všichni tito zvolení úředníci pochopili, že byli do těchto funkcí zvoleni proto, aby pracovali pro lidi, a ne aby se chovali jako páni otroků. Děkuji vám.

Moderátor: Nějaké další otázky? Dobře, rád bych všem poděkoval, že jste sem dnes přišli. Bůh vám žehnej. Děkuji.

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Náhodný výběr

Diskuze

4 komentáře

 1. Měli bychom si vážit starších lidí (ale děláme pravý opak)

  U savců je tradiční, že se moudrost předává z generace na generaci. Starší lidé mají mladé generaci co nabídnout. Mladí se na oplátku za tyto znalosti a z úcty starají o starší s péčí, soucitem a ohleduplností.
  Bohužel se zdá, že tato tradice je dnes častější u nelidských druhů.

  Tak například na situaci podzemních zdrojů vody si vzpomenou starší sloni. Tato znalost může stádo zachránit v době sucha. Mladší sloni jsou si natolik vědomi hodnoty svých starších jedinců a mají k nim takovou úctu, že když jsou starší sloni zabiti pytláky, mladí osiřelí sloni trpí vážnými poruchami chování. Nedaří se jim najít si dostatek potravy, nevědí, co mají dělat a kam jít, a nakonec začnou řádit, zabíjet farmáře a plenit jejich úrodu. Bojují mezi sebou. Stávají se z nich pobudové. Bez přístupu ke starším jsou mladí sloni odsouzeni ke konfliktům.

  Totéž se děje se lvy.
  Mladí lvi si uvědomují, že starší lvi jim mohou pomoci se složitými strategiemi kooperativního lovu, které lvi používají k ulovení kořisti. A tak starší lvice, neschopné lovu a kvůli chybějícím zubům odsouzené k smrti, pokud o ně nebude postaráno, dožijí stáří s podporou mladších samic.

  Šimpanzi se o své staré lidi starají také. Starší šimpanzi dostávají jídlo a jsou ošetřováni ostatními členy jejich společnosti. Starší šimpanzí samci nejsou vystaveni takové agresi, jakou musí očekávat ostatní samci, a jejich vlastní, spíše slabé agresivní chování jim mladší samci tolerují bez odvety.

  Stáří přináší ve velké části zvířecího světa respekt. Ne však u lidí.
  V naší moderní společnosti vzdáváme úctu pouze mládí, technice (ať už užitečné, nebo ne), penězům (ať už získaným jakkoli) a slávě (ať už zasloužené, nebo ne), ale týrání starých lidí jsme po desetiletí ignorovali nebo tolerovali.

  !! Dnes se lékaři, zdravotní sestry a nemocnice aktivně podílejí na zabíjení starých lidí s podporou a souhlasem státu !!

 2. moc poslanců jako tady těch není třeba kristian i když je silnější je vidět že pochází z chudé rodinny ví co je bída mít málo a když je víc být za to vděčný u něj je přímost a pravdivost daná že v boji sic slušně ale pořád z neovladatelným vztekem v hlase člověk ví na čem je má to čemu člověk může důvěřovat to že uršulu chtěj dostat z místa je správný rozhodnutí je to sobecká vypočítavá chladnokrevná zmije schovávající se za něčím co s upřímností a pravdou nemá nic společného její pravda je jen pouhá moc a vykonstruování všeho možnýho za daný situace všech nástrojů kterých lze jen použít a taková mrcha si myslí právě to co i ten co prohlásil když se kácí les lítaj i třísky je to mrcha co si pouze myslí že její pozice je na místě už by jí měl vážně někdo ale pořádně v životě i náhodou nějaká frustrovaná ženská někde venku pořádně za to všechno to její takzvané chladné profesionální stanovisko na místě totálně a pořádně nakopat mezi nohy a zmalovat jí tu držku tak aby jí už víckrát nenapadlo jít do vlády jak říkaj černošky i cigánky co se kriminálu nebojej jen at mi příde do ruky roztáhnu tu děfku sposta lidí ve vládách nemá co dělat problém je že tam sou at sou na místě nebo ne at sou chtěný nebo ne další kurvi je krejou jen z důvodu že sou spolu v úřadu dlouho tipický pro všechny oblasti života ale vona a merkelová neměli bejt na těhle místech vůbec

 3. Mam za to, ze tohle video, ktere je dalsim z otresnych svedectvi o lidech dvojiho druhu. Jednech jen lidech schopnych beze svedomi vseho, a jeste lidskych bytostech schopnych empatie, soucitu a spoluprace. To se i kolem mne da rici o malokterem. To video je nadeji, a impulsem, diky tem statecnym.
  Dnes jsem odepisoval O.Richterove, ktera mi na emailovou zadost o zruseni PZ, vysvetlovala svuj souhlas s prehlasovanim veta PZ. Dokonce pise, jak nas docasne tento chrani pred stavem nouze, a jak jsme naopak jim lepe pravne chraneni, a nic nas neomezi! Dle meho nej vedomi a praxe jsem ji upozornil, jak se myli. Vim, ze marne! Presto pokladam za dulezite vsem temto urednikum rezimu a dalsim ..vsem ochotnym slouhum preposlat toto video. Vcetne 1. a dalsich dilu cil politiky pandemie. To je nase prace, nenechat to na statecnych, ale zacit pracovat proti nadvlade technokratu a jiz fasistu na vsech stupnich.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů