Nová studie poukazuje na rizika a neefektivnost nošení roušek (nejen) u dětí

Ve zkratce...

Nová německá studie ukazuje, že děti, co denně nosily roušky, měly výrazně vyšší riziko různých problémů. Kromě toho další studie z USA zjistila, že ve státech, kde byly nařízené roušky, docházelo k většímu šíření koronaviru než tam, kde roušky nebyly povinné. Více ve videu.
Facebook
Telegram
VK

Přepis:

Jefferey: Podívejme se na další opatření – roušky. Právě vyšla studie, která zkoumala 50 států a jejich opatření, co se týče roušek. „Vyčerpávající analýza 50 států ukazuje větší šíření při povinném nošení roušek.” Ano, četli jste to správně. Tohle je z webu Rationalground… je to taková skupina vědců a datových analytiků. Podívejme se na data… zveřejnili infografiku, aby to nebylo moc složité. Tady vidíte, že od 1. května do 15. prosince zkoumali 50 států, co se týče nařízení roušek. Počítali, kolik případů bylo za den ve státech s nařízenými nebo nenařízenými rouškami.

Počet 17 byl počet případů za den na 100 tisíc obyvatel ve státech BEZ nařízených roušek. To vedlo k 41 959 případům/den bez nařízených roušek. S nařízenými rouškami byl počet 27 za den na 100 tisíc obyvatel. Dohromady to bylo 62 450 případů/den s nařízenými rouškami. Takže celkem o 20 tisíc víc případů s nařízenými rouškami, což je naprosto šokující informace. Slyšeli jsme Scota Atlase, když byl ve Pfizeru…

Del Bigtree: Pro mě to není šokující, Jefferey, protože jsem tohle říkal. Nikdo nás neučil, jak nosit roušky. Nenosíme je jako na operačním sále, kde ti obličej poškrábe někdo jiný, aby sis nesáhnul na obličej. Nikdo nám neříká: Právě ses dotknul roušky, měl bys ji vyhodit. Viděl jsi záběr tohoto politika? Dívej na toho muže. Tohle je důvod, proč tyto věci nefungují. Páni… chlape! Celý smysl nošení té roušky byl, aby to kýchnutí zůstalo uvnitř roušky. Viděli jsme, jak to udělal Biden i Tony Fauci, protože není přirozené, kýchnout veškerý odpad ze svého nosu do látky, která zůstane na tvém obličeji. Všichni tohle dělají… dotknul se jí a pak se dotknul držadla.

Někdy v budoucnosti bych chtěl udělat experiment, kdy rozdáme roušky s nějakým materiálem, co září ve tmě, a pak si zajít do obchodu poté, co tu roušku měli lidé na sobě, a viděl bys zářivé stopy po prstech, dlaních všude po ovoci, zelenině, na přístroji, co snímá kreditní karty, protože nemůžeme přestat se chytat za obličeje, což znamená, že tohle musíme šířit více, když nosíme roušky, i kdyby roušky byly nějak efektivní… a zapomeň na páru prostupující přes roušky… viděli jsme ta videa, kdy lidem přes roušku jde vidět pára z výdechů. Nebo když jsem to zkoušel z elektronickou cigaretou… Tys řekl, že je to šokující… ano, může to být šokující pro ostatní lidi, ale ti, co sledují Highwire… úžasné.

Jefferey: Ano, skvělé video… bylo velmi vtipné. Lidé tvrdí, že se řídí daty, ale chovají se opačně, pokud jde o naše vůdce a odborníky ve zdravotnictví. Ale pojďme hlouběji a promluvme si o dětech s rouškami. Pokud si lidé z tohoto videa mají něco vzít, ať je to prosím tohle. Existuje německá studie… šlo o registr. Zkoumali děti. Ten registr se jmenuje „Co-Ki”.

„První výsledky celoněmeckého registru dětí se zakrytými ústy a nosem (rouškou).” Co zjistili? „20. října bylo 363 lékařů požádáno, aby dělali záznamy a obeznámili rodiče a učitele s registrem. 26. října 2020 registr použilo už 20 353 lidí. V této publikaci oznamujeme výsledky od rodičů, kteří poskytnuli data celkově 25 930 dětí.”

Na tohle se připoutejte. Zde jsou výsledky.

„Průměrná doba nošení roušky byla 270 minut za den. Postižení způsobené nošením roušek ohlásilo 68 % rodičů. Mezi ně patřilo: podrážděnost (60 %), bolest hlavy (53 %), obtíže s koncentrací (50 %), méně pocitu štěstí (49 %), neochota chodit do školy/školky (44 %), nevolnost (42 %), zhoršené učení (38 %) a ospalost nebo únava (37 %).”

Neuvedli tu, že 56 % dětí mělo narušený spánkový režim. Ale píšou: „… dospělí se musí společně zamyslet nad okolnostmi, za kterých jsou ochotní podstoupit zbytkové riziko ve prospěch umožnění dětem mít vyšší kvalitu života bez nutnosti nosit roušku.” Pak zkoumali ostatní výzkum, k čemuž píšou: „… prokázalo se, že většina nakažených dětí, zejména do věku 10 let, neměly žádné nebo jen mírné příznaky. Ve vzácných případech měly děti do 10 let vážný průběh onemocnění. Jedno dítě a dva dospívající, kteří zemřeli na COVID-19, měli chronické dříve existující onemocnění. V Evropě děti do věku 10 let se zdají být vzácnými šiřitely v tomto infekčním procesu…”

Také tam píšou, že 25 % dětí si vytvořily nové strachy. Začaly mít úzkosti a noční můry s lidmi bez obličejových výrazů kvůli rouškám. Nedokázaly je identifikovat… Viděl jsem, jak o tom někdo píše… tato data v podstatě ukazují, že tohle je v podstatě nařízené zneužívání dětí.

Jestli se Vám líbí překlady, zvažte přispění na jejich tvorbu, děkuji.

Del Bigtree: Naprosto souhlasím. Neměli byste potřebovat studii s 30 tisíci dětmi, abyste věděli, že nošení roušek není pro psychiku dětí dobré. Nevidí svoje vzájemné úsměvy… říkat jim, že oblast, kterou dýcháte, může být nebezpečná nebo smrtelná… je to naprostá šílenost, zejména když víme, že vědecké poznatky od začátku ukazovaly, že tohle děti neovlivňuje.

A ti vědci… přes 50 tisíc z nich podepsali Velkou barringtonskou deklaraci. Dr. Shukarit Bhakdi a mnoho ostatních světově uznávaných vědců, kteří zde vystoupili, říkají to stejné. Měli bychom tyto děti poslat zpět do školy, nechat je se válet po zemi, objímat se, být normální, protože to je vaše přední linie ke kolektivní imunitě. Ale otázka vždy byla, jaký to má dopad na učitele? Děti mohou být v pořádku, ale co učitelé?

Jefferey: Ano. Existují o tom studie, pár jsem jich vybral. Zakončíme to tím, že se podíváme na míru nákazy ve školách. O tom jsme už dříve mluvili… bylo to v Irsku v květnu 2020. Proběhla tam studie dětí ve školách s názvem: „Žádný důkaz sekundárního přenosu COVIDU-19 od dětí ve školách v Irsku.” Byla publikována v Eurosurveillance. Zkoumali šest případů… takže šest dětí mělo covid, chodily do školy, a kontaktně trasovali přes 1100 jejich kontaktů. Zjistili, že nedošlo k žádnému přenosu na ostatní děti nebo dospělé v rámci školy nebo v jiných prostředí… byly tam i nějaké náboženské obřady. Ale zjistili, že jediný zdokumentovaný přenos byl mezi dospělými v pracovním prostředí mimo školu.

Ale pouze šest případů… zkoumali to v květnu. Co víme od té doby? V Severní Karolíně proběhla studie, která nedávno vyšla, která zkoumala školy v Severní Karolíně… některé z nich zůstaly otevřené. Tak studovali ty školy a přenosy v nich. Jmenuje se: „Výskyt sekundárního přenosu nákazy SARS-CoV-2 ve školách.” Jejich metody byly následující: „Od 15. srpna do 23. října 2020, 11 z 56 školních obvodů podílejících se na studii byly otevřeny pro osobní výuku po celých 9 týdnů prvního čtvrtletí a souhlasily s tím, že budou sledovat výskyt a sekundární přenos SARS-CoV-2. O sekundárním přenosu rozhodovali zaměstnanci místního ministerstva zdravotnictví. Inspektoři se scházeli týdně, aby sdíleli získané poznatky a vyvinuli metody prevence.” Jde tedy o podrobný proces.

Podívejme se na výsledky. „V rámci 9 týdnů do školních obvodů osobně chodilo více jak 90 tisíc studentů a zaměstnanců, z nich došlo k 773 případům nákazy SARS-CoV-2 v komunitním prostředí potvrzených molekulárním testováním. Zaměstnanci ministerstva zdravotnictví skrze kontaktní trasování zjistili dalších 32 případů nákazy v rámci školního prostředí. Nebyly hlášený žádné případy přenosu SARS-CoV-2 mezi dětmi a dospělými v rámci škol.” Takže ve zkratce… 773 lidí se nakazilo v komunitním prostředí a 32 lidí ve škole. Takže v komunitním prostředí došlo k většímu šíření a ve školách k velmi omezenému.

Del Bigtree: Úžasné. Učitelé byli v pořádku. Nechytli to žádní dospělí, což potvrzuje studie, které jsme ukazovali v posledních několika měsících. Tohle jsou podle mě zásadní zprávy. Každý týden, kdy vysíláme díl Highwire, mám vždy pocit, že to by měl být konec lockdownů, ukončení nařízení roušek… a hodně jsem o tom přemýšlel. Nemáme možnost, jak dokázat, že lockdowny jsou důvodem, proč stále vidíme nárůsty, ale bylo by skvělé se vrátit v čase a říct: Zkusme jiný přístup jako ten, co jsme až doposud používali od počátku lidstva, kdy jsme nechali virus, ať má svůj přirozený průběh. Chránili jsme staré lidi, nechali je v zařízeních a několik týdnů se o ně starali, zatímco ostatní chytli nachlazení a pak odeznělo. Tentokrát jsme se pokusili ten virus ve svém průběhu zastavit… zdá se mi, že matku přírodu nemůžeš obelstít.

Nemůžeš se před virem skrýt. Tak či tak se bude šířit. Tohle jsou ale obří studie… a samozřejmě jsem měl potíže za to, že mluvím o rouškách. A jak jsem říkal, nenechám, aby roušky byly terčem mé kritiky. Ale co jsem svého syna vzal tady do vysílání, kdy jsme měřili CO2 v jeho roušce a viděli, jaké množství CO2 děti dýchají, je těžké se toho pustit… pak vidíš skvělá čísla, že tam, kde byly nařízené roušky, byl větší počet nákaz. Je jasné, že tohle je největší pohroma ve vědecké historii.

Tito kreténi… musím to říct, Tony Fauci je podle mě kretén. Myslím si, že Tedros z WHO je kretén. Prostě to řeknu, protože jsme se řídili jejich pravidly a ne pravidly lidí jako Scot Atlas, Sunetra Gupta a Bhakdi, světově uznávaných vědců, kteří jasně ukázali, že existuje lepší cesta. Guvernér státu New York možná, snad naznačuje, že konečně přijme jejich radu. Děkuji za tu zprávu Jefferey. Úžasné informace.

Jefferey: Děkuji, Dele.

Překlad: David Formánek

ZDROJ

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů