Spiro – Digitální identifikace

Ve zkratce...

Společnosti na celém světě prosazují zavedení tzv. digitální identifikace a OSN právě oznámila zavedení tohoto způsobu u svých zaměstnanců. Kam to spěje?
Facebook
Telegram
VK

Přepis:

Vítejte všichni, tady Spiro. Děje se toho hodně, ale v této zprávě se chci zaměřit na jednu z hlavních změn, jak přecházíme do velkého resetu a nového digitalizovaného systému kontroly. a tím je digitální ID (identifikace). O tomto tématu jsme už předtím mluvili, zanechám k tomu nějaké odkazy co se týče spolupráce OSN s nadací Gatesových a ID2020 k vytvoření digitální identity a porodní registrace pro všechny na planetě v rámci cílů udržitelného rozvoje 16.9, které jsou součástí Agendy 2030 OSN.

Prozatím se chci zaměřit na nové zprávy z posledních pár dní. Mezinárodní civilní letecká organizace, což je specializační agentura v rámci OSN, oznámila, že je o krok blíže k realizaci cestování založeném na digitální identitě. Podpořili kroky k zavedení prvnímu digitálnímu ověřování identity při cestování. OSN kromě toho oznámila, že zavede vlastní peněženky založené na biometrických údajích a digitální identitě. Jak vidíte tady, Centrum pro digitální řešení OSN je pilotní projekt pro Světový potravinový program, což je program OSN, a Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky a Mezinárodní výpočetní centrum OSN, o kterém jsem předtím mluvil, které bylo zásadní ve vývoji a zavedení 5G před téměř 10 lety. Tato biometrická digitální peněženka OSN má být pro zaměstnance OSN.

Lze ji použít pro data zaměstnanců, lékařský status, tj. očkovací status, cestování – tady máte svůj lékařský pas – výplaty a penze… bude to spojeno s vašimi financemi. Lze to také použít k náboru nových zaměstnanců nebo při pomoci těm, kteří odchází do důchodu z organizace. Zde je krátké promo video.

Digitální ID – promo video OSN: Digitální transformace mění způsob, jakým řídíme naše data, naše informace, naše interakce a naše identity online. OSN je připravena digitálně transformovat způsob, jak přistupuje k identitě. Se systémem ke zjednodušení sdílení informací, denních pracovních výkonů, přístupu k platformám a budovám, napříč agenturami, poskytne zaměstnancům univerzální řešení pro identitu. Představujeme digitální ID OSN. Unikátní a digitální identita pro zaměstnance OSN, ode dne, kdy nastoupíte, do dne, kdy odejdete.

Všechny vaše osobní údaje, personální, lékařské, cestovní, bezpečnostní, výplatní a penzijní data na dosah ruky. Dá vám plnou kontrolu nad tím, co a s kým sdílíte. S blockchainem a biometrií digitální ID OSN dělá ověřování efektivní, bezpečné, transparentní, nezměnitelné, přenosné a univerzální. Je součástí různých agentur a penzijního fondu OSN. Digitální ID nahradila současné manuální procesy s jistotou, že dorazí přesně k tomu, ke komu mají… a kdykoliv. Představte si, že do OSN se právě přidala nová pracovnice.

Použije mobilní aplikaci k získání digitální peněženky, která je bezpečně uložena v chytrém mobilu a má k ní přístup pouze ona pomocí biometrie. Je lepší než fyzická peněženka, všechny svoje identifikační kartičky vydané jakoukoliv organizací OSN může uložit do své digitální peněženky. Na dosah ruky má přístup ke svým certifikátům z kurzů, cestovní pověření od UNDSS, lékařské záznamy od alergií po očkování. Přechod k jiné organizaci se tak stává velmi hladký. Jak inovace transformují svět, můžeme zlepšit způsob, jak na internetu zacházíme se svojí identitou. Digitální ID OSN – stavební blok pro digitální korporaci a dosažení cílů udržitelného rozvoje.

Spiro: Snad vidíte, kam to spěje. Každý aspekt našeho života bude centrálně digitalizován za použití biometrie, umělé inteligence, 5G a v mnoha případech blockchainu. Když slyšíte, jak tzv. zainteresované subjekty jako OSN, centrální banky nebo vlády nebo Světové ekonomické fórum, které mě nedávno na Twitteru zablokovalo, mluví o soukromém sektoru, mluví o fintech společnostech jako Ripple nebo nadacích jako IOTA, které momentálně pracují na digitálních ID, technologiích distribuované účetní knihy, kryptoměnách, chytrých městech a internetu věcí…

Tohle je nový digitální systém kontroly, o kterém mluví sociální inženýři, když mluví o velkém resetu, společně se sociálním řízením skrze Agendu 2021 OSN a propojením člověka se strojem skrze čtvrtou průmyslovou revoluci, do které Muskův mozkový čip, Neuralink, skvěle zapadá, že? Všechny tyto dílky skládačky se nám skrývají přímo před očima. Tento nový systém se samozřejmě zavádí a ospravedlňuje pomocí současné vykonstruované krize. Tohle je klasický scénář „problém-reakce-řešení” v reálném čase.

Neděje se to v nějaké odlehlé zemi na světě, a vy máte několik let, než vás to ovlivní. Tohle je fáze zavádění/implementace. Příklad… dnes Acuant, hlavní globální poskytovatel řešení pro ověřování identity, oznámil, že se stal oficiálním členem kanadské Rady pro digitální ID a ověření. Jejich partneři jsou kryptoměnové směnárny, kreditní společnosti, banky. O co se zajímají? Tady se píše: Ověřování dokumentů. Behaviorální data. Biometrické ověření. Detekce živosti. Transakce, vaše osobní data, digitální otisk. V jakých průmyslech pracují? Momentálně v maloobchodu, telekomunikacích, zdravotnictví, financích, bankovnictví, dopravě/cestování, vlády a hraniční kontroly.

Všechny tyto aspekty budou součást vaší digitální identity, včetně vašeho kreditního skóre a možná sociálního skóre. Dnes oznámili partnerství s kanadskou vládou. Každým dnem to postupuje vpřed. Existuje celá řada příkladů. Mastercard pracuje na biometrických imunizačních záznamech pro „wellness pas”, další digitální zdravotní pas. Proč by kreditní společnost zajímal váš současný status očkování? Asi si dokážete představit, kam tohle může směřovat. Např.: „Spiro, nedal jste se očkovat poslední vakcínou.

Budeme vám muset omezit cestování. Nemůžete jít do práce a zmrazíme vám účty, dokud se nenecháte očkovat.” Je to moc přitažené za vlasy? Protože to vypadá, že připravují systém pro něco takového. Konec konců nebudou možná muset cokoliv nařizovat, pokud vás mohou „motivovat” k poslušnosti. I když se více mluví o omezení těch, kteří nesouhlasí, například omezení návštěv restaurací nebo i pracovišť. Tento týden to bylo ve zprávách v Británii. Bohužel nemám více čas pro tohle video. Pamatujte, že tato uměle vytvořená krize sama nezmizí. Množství tyranie, ve kterém lidé žijí, je přesné množství, které lidé budou tolerovat. Británie dělá velké kroky s ostatními společnostmi směrem k tomuto digitálnímu systému kontroly. Jsem Spiro, děkuji za sledování.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů