Dr. Willie Soon: „CO2 je plyn života. Nezpůsobuje změny klimatu a globální oteplování”

Ve zkratce...

Vědec dr. Willie Soon v rozhovoru s Tucker Carlsonem mluví o lžích kolem klimatické agendy, plynu CO2 a globálním oteplování.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte zde.

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓


Jestli jsou pro Vás překlady hodnotné, zvažte přispěním na jejich tvorbu níže kartou (ocením měsíční podporu) nebo ZDE na bankovní účet. Děkuji! (ps: Po kliknutí na tlačítko „Přispět” budete přesměrování na platební bránu)

Donation amount
Donation frequency


Sledujte také na: NášTub / Odysee / Rumble / Substack

Originál videa publikován ZDE: 9. ledna 2024

Stránky dr. Soona: https://www.ceres-science.com/

Přepis videa:

Dokonce i myšlenka, že nejsme omezeni dostupností řekněme benzínu, ropy nebo uhlí… uhlí nám teď nedovolí používat, že? Na zasedání COP v Dubaji, které skončilo předevčírem, se prostě fyzicky prohlásilo, že bychom měli přestat používat fosilní paliva, v podstatě ropu, zemní plyn, a dokonce uhlí. Ti lidé jsou opravdu šílení. Myslím, že uškodí více lidí s vlastním bludem. Navíc tohle jsou lidé, kteří vlastně nepředstavují většinu. Je to vždycky o té menšině, o tyranii několika lidí, kteří vždycky okrádají všechny ostatní. To je jeden z důvodů, proč jako vědec také mluvím nahlas, nebojím se ničeho, kromě toho, že prostě říkám pravdu. A jsem rád, že mám tuto příležitost říci něco takového ve vašem pořadu.

TC: Pokud nám tedy nebyla řečena pravda o tom, odkud uhlovodíky pocházejí, a řečena nebyla… v životě jsem se nesetkal s jediným člověkem, který by řekl: Počkejte, nejsou to všechno fosilní paliva. Pořád slyšíme, že existuje vědecký konsenzus o změně klimatu. Všichni vědci mají na to stejný názor, věří Al Goreovi a Johnu Kerrymu, možná to taky není pravda?

WS: Tak to vám můžu říct, prosím, děkuji za položení této otázky. Na tomto tématu, zda CO2 způsobuje změnu klimatu, nebo jaké další faktory můžeme zvážit, které způsobují změnu klimatu, pracuji od svého postdoktorátu v roce 1991. Takže je to asi 32 let. A na tuto otázku máme velmi jednoznačnou odpověď. Co víme teď je, že CO2 nebude stát nic. Nezmění moc „klimatického systému”. Což znamená, že nezmění rychlost hurikánů, nezmění, jak rychle nebo jak často se tvoří tornáda, dokonce to vlastně ani nezpůsobí žádný rozdíl v populaci ledních medvědů, to je všechno otázka ochrany přírody. Nezpůsobí to ani to, kolik ryb neulovíte nebo ulovíte, nezpůsobí to ani ten problém, který tvrdí. Je to vše umělé. Všechno, co dělají, je takový sen z jejich modelu a zase ta tyranie několika lidí. Těch pár lidí si prostě vymyslí ten děsivý příběh, který prostě není pravda. A pak, když se dostanete k té nejzodpovědnější skupině za takovéto špatné věci… upozornil mě můj kolega, doktor Roland Connolly, a Michael Connolly, moji dva spolupracovníci se mnou v mé skupině, je třeba říct… když jsem tak pečlivě pracoval a jenom za poslední tři roky mám asi více než 100 vědců, kteří se mnou spolupracují, nemluvím jejich jménem. Mluvím za sebe. Můj názor je, že IPCC, Mezivládní panel OSN pro změnu klimatu je jedním z hlavních problémů, což znamená, že klamou lidi. Používají autoritu vědy, což není pravda. V podstatě jsou to všechno vládní hackeři. Lidé jako John Kerry, který asi sotva zvládne pořádnou hodinu fyziky, kteří neustále tvrdí, že skleníkový efekt je tak jednoduchý. A pak odmítl vysvětlit, jak to vlastně funguje. To je velmi hrozné. To je pro Ameriku opravdu trapné. To udělal na Bali v Indonésii před několika lety, to je prostě tak trapné. TC: Myslíte si, že to dokáže vysvětlit?

WS: To si nemyslím. Dokonce ani Al Gore, který tvrdil, že o vědě něco ví… já ho vyzval. Něco z toho jsem mu řekl do očí. Měl jsem to štěstí, že jsem byl na jedné z těch „ekologických konferencí” Wall Street Journalu. Připravoval jsem to se všemi student UC Santa Barbara a prosil je, aby až přijdou na řadu otázky, aby mi dali mikrofon. Předchozí večer jsem se s nimi skamarádil. Vysvětlil jsem jim podrobnosti o mé práci. Tak jsem dostal mikrofon a položil otázku Al Goreovi, protože jedna z hlavních smutných věcí, které odmítají uznat, která se učí i na základních školách… CO2 je plyn života. Když máte více CO2, rostlinná říše, celá ekologie, dokonce i oceány, budou mít více schopností, více ryb, více všeho. Více života, v podstatě. Proto se tomu říká plyn života. A tito lidé to chtějí démonizovat jako nějaký plyn, který může způsobit globální oteplování, rychlejší nebo slabší hurikány. Nevím, co chtějí. Více deště, více sucha, a další nesmysly, které tvrdí. Prostě to tak není. To je ten problém. Mimochodem, takhle vážně to myslím. Ověřuji si všechno, co říkají. Jako vědec to nemůžete jen tak odmítnout. Nemůžete se jim vysmívat. Nemůžete si z nich jen tak dělat legraci. Všechno si musíte ověřit. Takže jako velmi seriózní vědec… a publikoval jsem vědeckou práci vyvracející všechny tyto argumenty. Vědecké práce možná pro průměrné lidi nic neznamenají, ale je to opravdu důležité, je to jako dokument, kde pak předložíte řádné vědecké argumenty o tom, co je správné, co je špatné. Takže to je to, co jsme dělali v mém centru ceres-science.com. Každý, kdo o tom chce získat více informací, ať se podívá na web. A prostudujte si, co děláme. Protože jsme skutečně nezávislí na jakékoli finanční agentuře, na jakýchkoli penězích, které byste mi případně mohli dát… jako třeba Bill Gates, prosím, nedávejte mi peníze, děkuji.

BG (Bill Gates, přednáška z roku 2010): Musíme mít nové omezení. A to omezení souvisí s CO2. CO2 otepluje planetu. A rovnice týkající se CO2 je vlastně velmi jednoduchá. Když sečtete množství vypouštěného CO2, vede to ke zvýšení teploty a toto zvýšení teploty vede k některým velmi negativním účinkům, účinkům na počasí, možná ještě horším, nepřímým účinkům v tom smyslu, že se přirozené ekosystémy nemohou přizpůsobit těmto rychlým změnám.

A tak dochází ke zhroucení ekosystémů. Přesná výše toho, jak zmapujete, jaká bude teplota od určitého nárůstu CO2 a kde jsou pozitivní zpětné vazby, tam je určitá nejistota, ale ne příliš velká. A určitě je nejisté, jak zlé tyto účinky budou, ale budou velmi zlé. Několikrát jsem se ptal špičkových vědců, zda se opravdu musíme dostat téměř na nulu? Nemůžeme to snížit na polovinu nebo na čtvrtinu? A odpověď zní, že dokud se nepřiblížíme k nule, teplota bude dál stoupat. A to je velká výzva, je to něco úplně jiného, než když řekneme, že jsme 4metrový náklaďák, který se snaží dostat pod třímetrový most, a můžeme se pod něj tak nějak protáhnout, tohle je něco, co se musí dostat na nulu. Každý rok vypustíme do ovzduší velké množství oxidu uhličitého, více než 26 miliard tun. Na každého Američana připadá asi 20 tun. Pro lidi v chudých zemích je to méně než jedna tuna, průměrně asi pět tun pro každého na planetě. A nějak musíme udělat změny, které to sníží na nulu. Neustále stoupá… pouze nějaké ekonomické změny to trochu srovnaly. Takže musíme přejít od rychlého nárůstu k poklesu a klesat až k nule. Tato rovnice má čtyři faktory, trochu se násobí, takže vlevo máte CO2, které chcete dostat na nulu. A to bude vycházet z počtu lidí, služeb, které člověk v průměru využívá, energie v průměru pro každou službu a CO2, co se uvolňuje na jednotku energie. Podívejme se tedy na každý z nich a uvidíme, jak to můžeme dostat na nulu, pravděpodobně se jedno z těchto čísel bude muset dost přiblížit nule. To je ze středoškolské algebry. Ale pojďme se na to podívat. Za prvé, máme tu populaci, svět má dnes 6,8 miliardy lidí, to směřuje k přibližně 9 miliardám. Pokud odvedeme opravdu dobrou práci v oblasti nových vakcín, zdravotní péče, služeb reprodukčního zdraví, mohli bychom tento počet snížit možná o 10 nebo 15 %.

WS: Nebo Al Gore, nedávejte mi peníze. Nedávejte mi žádné peníze, pokud mi budete říkat, co dělat. Ale jde o to, že chci být nezávislý, stejně jako vy v médiích. Chci být nebojácný. Prostě si budu určovat vlastní agendu. Vy mi taky neříkáte, co zkoumat. Já zkoumám to, co chci zkoumat. Takže jsme zkoumali mnoho témat. Takže v otázce klimatických změn jsem po všech těch letech plně přesvědčen, že i když možná nevíme přesně, co způsobuje klimatické změny, tušíme, že je to slunce. Máme spoustu důkazů, které ukazují, že je to pravděpodobně slunce, řekl bych, že jsme si jistí z 90 %, ale ne 100 %. Ale víme, že oxid uhličitý není jako teploměr v pokoji, kde si můžete nastavit teplotu na jakoukoli úroveň, kterou chcete. Zaprvé, nikdy nám nemohou říct, jakou teplotu chtějí? Jakou teplotu chcete nastavit globální teplotu? Al Gore na to nebyl schopen odpovědět. John Kerry na to nebyl schopen odpovědět. Víme, že teplota od oblastí na Sibiři až po poušť na Sahaře… to jsou obrovské rozdíly v rozsahu 100 stupňů nebo více.

TC: Ano.

WS: Kdo jste, abyste mi říkali, která teplota je ta správná, když o tom tak mluvíte? Mluví, jako by byli bůh sám. Vždyť ti lidé jsou tak ambiciózní, že si myslím, že v jistém smyslu musíme tu ambicióznost trochu krotit. Ale tihle lidé jsou v určitém smyslu tak mimo, že si myslím, že je to zavádějící, a někdo se proti nim musí ozvat. Myslím, že patříte k těm, kteří na jejich pokrytectví důsledně poukazují. Přijde mi, že celý problém s globálním oteplováním je úplná nicota, což znamená, že bychom s tím neměli nic dělat. Prostě žít dál a přizpůsobit se tomu. Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

2 komentáře

  1. Kdo ve škole slyšel něco o rostlinách a fotosyntéze, tak musí uznat, že Bill Gates asi zrovna chyběl, když se o tom v jeho třídě učilo. Ale jak řekl již před lety, díky novým vakcínám (a dalším opatřením) se jim jistě podaří snížit počet lidí, asi tedy jak budou nové vakcíny zachraňovat životy. Super vyhlídky. Dojděme si pro další tečku, abychom skoro nikdy neumřeli a mohli dál aktivně snižovat svoji uhlíkovou stopu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů