Muži v Americe byla odepřena léčba covidu, protože je bílý

Ve zkratce...

V Texasu v Americe si Harrison Smith po pozitivním testu na covid zašel na kliniku, aby dostal monoklonální protilátky, kde mu je ale odmítli dát, protože je bílý a nemá na ně v jeho případě nárok. Více ve videu.
Facebook
Telegram
VK

Pokud se Vám video pod tímto textem nezobrazuje, klikněte ZDE, nebo zkuste znovu načíst stránku.

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován: 18. listopadu 2021

Přepis:

Mark Dice: Moderátor Infowars, Harrison Smith, právě testoval pozitivně na koronavirus, tak zašel do místního zdravotnického střediska… v Texasu mají na parkovištích různých nemocnic stany, kde testují a léčí covid pacienty, aby nechodili přímo do nemocničních budov. Chtěl dostat monoklonální protilátky, aby se co nejdříve zotavil a vyhnul se jakýmkoliv možným katastrofálním důsledkům onemocnění. Tam mu byla léčba odepřena, protože je bílý. Protože je chytrý, vytáhnul svůj telefon a natočil tento důkaz odporného anti-bělošství.

Harrison: Takže dnes ji nedostanu?

Sestra: Ne.

Harrison: Protože nemám nárok?

Sestra: Ano. Harrison: Co kdybych kouřil nebo vapoval… slyšel jsem, že to je…

Sestra: Ne.

Harrison: Ne? Dobře. Ale kdybych byl černoch nebo Hispánec, tak bych měl nárok?

Sestra: Ano.

Harrison: Dobře. Takže mi odepíráte léčbu kvůli mé rase?

Sestra: Taková jsou měřítka. Já tu kontroluji, aby všichni splňovali měřítka.

Harrison: Dobře.

Sestra: To jsou měřítka, která byla stanovena. Kdyby vám bylo 65, dostal byste je. Ale ne, vy jste zdravý a nemáte zdravotní problémy, a výzkum ukazuje, že byste covid měl hravě zvládnout. Máme je spíše někoho, kdo je náchylnější, kdo by mohl mít průběh covidu horší. Je to nesmysl?

Harrison: Ne, asi ne.

Mark: Když to video zveřejnil na Twitteru, lidé byli pochopitelně v šoku, jiní nedokázali uvěřit, že anti-bělošství v Americe dosáhlo takové úrovně. Někdo se tedy rozhodl zavolat na texaské ministerstvo zdravotnictví a napřímo se jich zeptat, jestli odepírají lidem léčbu covidu, jen protože jsou bílí. Zde je ten telefonát.

Dom: Tady ministerstvo zdravotnictví, jak vám mohu pomoct? Dave: Zdravím, jen by mě zajímalo, jestli je pravda, že nepodáváte infuze monoklonálních protilátek bílým lidem?

Dom: Ne, to vůbec není pravda.

Dave: No můj kamarád se snažil získat infuzi monoklonálních protilátek, a byl odmítnut, protože nebyl Hispánec nebo Afroameričan. Řekli mu, že je podávají jen…

Dom: Dobře… řídíme se měřítky podle vhodnosti. Afroameričané a Hispánci jsou vysoce rizikové etnické skupiny, takže to by byl kvalifikující nárok. Ale to neznamená, že je nedáváme bělochům. Upřednostňujeme zranitelnější skupiny lidí, což jsou ti, co mají už zdravotní problémy, kdokoliv, kdo má zdravotní problémy, je může získat. Kromě toho lidé s BMI 25 a výše, lidé, kteří jsou ve věku 65+, nebo vysoce rizikové etnické skupiny je mohou získat.

Dave: Takže pokud jste běloch, který je zdravý a v kondici, a přijdete si na infuzi, nedostanete ji?

Dom: To je pravda… na základě měřítek, kterých se nyní řídíme.

Dave: To je vše, děkuji.

Mark: Zatím uběhly čtyři dny od této události, a nikdo o ní nemluví. „On je stejně jen bláznivý moderátor Infowars.” I konzervativní média se bojí mluvit o příběhu, se kterým jako první přišel Infowars. Nakonec začínám vidět nějaké známé konzervativní osobnosti na sociálních sítích, jak to video sdílí, ale všichni se prozatím distancují od Infowars. Jen říkají: „Byl to texaský muž. Jen nějaký náhodný texaský muž. Jen nezmiňujte, že jde o moderátora Infowars.”

~ Jestli se Vám líbí překlady, zvažte přispění na jejich tvorbu, děkuji ~

Je to vtipné… Ben Shapiro jen kýchne a všechna konzervativní média za ním běží s kapesníkem a ptají se ho, jestli je v pořádku, ale když moderátor Infowars nebo někdo, kdo natáčí videa v kuchyni na svém notebooku, přijde s velmi důležitou zprávou, obvykle je ticho po pěšině. Pokud jste noví, odebírejte můj kanál a pravidelně se na něj dívejte, protože tyto zprávy neuslyšíte nikde jinde. Když mluvíme o anti-bělošství, Washington Post si myslí, že příliš mnoho bílých lidí… jezdí na kole. Tohle je zpráva, kterou právě zveřejnili. „Americká cyklistika má problém s rasismem.” „Jak rasismus formoval historii a současnost ježdění na kole.” Pete Buttigieg, ministr dopravy, právě odhalil, že mosty a dálnice jsou rasistické, pokud jste to nevěděli.

Pete Buttigieg: Pokud jde o to, kam ty peníze směřují… já jsem stále překvapen, že někteří byli překvapeni, když jsem poukázal na fakt, že když dálnice byla postavena za účelem rozdělení bílého a černého sousedství, nebo když byl podjezd postaven tak, aby autobus, který převáží převážně černé a portorické děti, směrem na pláž… nebo by převážel… byl postaven příliš nízký pro průjezd autobusu. To očividně odráží rasismus, který šel do těch návrhů.

Mark: A pokud si myslíte, že oblíbenost Joe Bidena je nízká, neviděli jste oblíbenost Kamaly Harrisové, protože ji nemá rád nikdo, a samozřejmě z toho viní… hádejte co.

Jimmy Kimmel: Oblíbenost Kamaly na 28 % je ještě nižší než 30 % bývalého viceprezidenta Dicka Cheneyeho z roku 2008 poté, co střelil člověka do obličeje. Asi vím, proč oblíbenost Kamaly je nízká… kromě sexismu a rasismu… to je očividné. Ale protože kdykoliv stojí vedle nebo za Joe Bidenem, vypadá jako vrah. Vypadá jako Nebula, co stojí vedle Thanose, a je připravena… že?

Mark: MSNBC štve, že příliš mnoho bělochů se živí jízdou kamionů. A lidé postoupili na čtvrtou fázi liberalismu a myslí si, že příliš mnoho bělochů chodí do národních parků.

Reportáž: Panoramatické výhledy, co jen oko dohlédne. Divoká zvěř a vodopády, co probouzí pocit údivu. Americká divočina je hřištěm pro staré a mladé, a převážně bílé.

Černoška: Kolem sebe nevidíte lidi, se kterými se ztotožňujete. Necítíte se vítáni. Máte pocit, že tu nepatříte. Máte doslova pocit, že jste cizí člověk.

Mark: Prezident PGA, golfové asociace, má obavy, že golf hraje příliš mnoho bělochů. „Rozmanitost zůstává největší výzvou golfu,” jejich největší problém je, že golf hraje příliš mnoh bělochů. Golfový kanál natočil celý segment, ve kterém si stěžují na nedostatek rozmanitosti v jejich sportu, ve kterém hraje tento muž (černoch), ať je jeho jméno jakékoliv.

Muž z reklamy: Nebude tu mnoho lidí, kteří vypadají jako já. Golf vám nemusí říkat: „Protože jste černý, nemůžete přijít.” Dělají to se vstupními poplatky, s iniciačními poplatky v klubech…

Mark: A profesor arizonské státní univerzity si myslí, že anglický jazyk je „jazyk bílé nadřazenosti”, a vyzývá ke kompletní změně systému hodnocení v USA, o kterém tvrdí, že je založen na „bílém jazyku”. Ano, očekávat teď od lidí v Americe, aby mluvili anglicky, je považováno za rasistické. Překlad: David Formánek otevrisvoumysl.cz

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Náhodný výběr

Diskuze

2 komentáře

  1. Včera byl odepřen přístup do kostela věrnému křestanovi v německu kde se ho zeptali zda je očkován a nebyl mu umožněn přístup to je ohavné jakým způsobem se dotkla mocenskopolitická moc katolické církve ohavnost a včera jsem byl v katedrále v Praze kde věřící měli všichni nasazenou roušku abych se dostal dovnitř sem musel projít přes policejní prohlídku na detektor kovu chtěl jsem jít pouze dovnitř tak sem se na policii vykašlal uvnitř katedrály jsem si roušku sundal to je opravdu skandál šílenost

  2. tak jsem se zasmál aspoˇm, to je vidět jak obrovské pandemii čelíme, když se řeší golf a černoši…..
    No tak nedostaneme jako bílý infuze, kdo ví co tam je, a pojedeme bylinky…
    Že budu svědkem v životě takových událostí…. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů