Kabala II (12. část – Bill Gates a jeho snahy ovládnout potravinový průmysl)

Ve zkratce...

Ve 12. části se dozvíme o tzv. technologii genového pohonu a syntetické biologii, proč do ni Bill Gates investuje a jak prostupuje do potravinového průmyslu.
Facebook
Telegram
VK

Předchozí části:

První část
Druhá část
Třetí část
Čtvrtá část
Pátá část
Šestá část
Sedmá část
Osmá část
Devátá část
Desátá část
11. část
Původní série Pád Kabaly (1-10) – Konec světa tak, jak ho známe

Přepis 12. části:

Vše, co jsme viděli v předchozích epizodách, je procházka růžovou zahradou oproti tomu, co se s vámi chystáme sdílet. Apokalyptický nástroj, tak silný, že by mohl znamenat konec lidstva jako svobodného a suverénního druhu. Připoutejte se, protože jdeme dál dolů do králičí nory… Čtyři epizody jsme se zaměřovali na Billa Gatese, našeho samozvaného filantropa. Můžete se ptát: Může z mysli tohoto muže přijít ještě nějaké větší zlo? Odpovědí je – ano. Objevily jsme ještě větší temnotu, kterou s vámi budeme sdílet. A slibujeme, že po této epizodě s ním skoncujeme a už nikdy jeho jméno znovu nezmíníme. Na konci předchozí 11. epizody jsme zmínily něco velkého. Gatesovo zapojení do toho, čemu se říká technologie genového pohonu.

Také se jí říká technologie vyhynutí. Mluvíme doslova o technologii, která způsobí vyhynutí celých druhů nebo ras. Nadace Billa a Melindy Gatesových a DARPA podle výzkumníků jsou největší sponzoři výzkumu genového pohonu. „DARPA investuje 100 milionů dolarů do technologie genového pohonu.” „Armáda odhalena jako hlavní sponzor genových pohonů.” Ve zkratce… organismy genového pohonu jsou vytvořeny genetickým vytvořením živého organismu s konkrétní vlastností. Pak se modifikuje reprodukční systém organismu, aby se modifikovaný gen vždy dostal do budoucích generací, čímž se vlastnost rozšíří napříč celou populací. K tomu je třeba rozřezat DNA a umožnit genům, aby se vložily, nahradily nebo smazaly z DNA sekvencí.

Výzkum této úžasné technologie začal v roce 2003. Masivně financovaný Nadací Billa a Melindy Gatesových. Až v roce 2015 a po mnoha milionech dolarech došlo k průlomu a Bill Gates ho použil ve svých komárech, pamatujete z 9. části? Už jsme vám ukázaly nebezpečí technologie genového pohonu. Představte si narušení celých ekosystémů. Ale to není vše. Genové pohony jsou klasifikovány jako syntetická biologie. Extrémní forma genetického inženýrství. Syntetická biologie je oblast zájmu jak Billa Gatese tak americké armády a mnoha ostatních armád po celém světě. Jak Gates tak DARPA a k tomu tajná skupina armádních poradců známých jako Jasonova skupina investovali neuvěřitelné množství peněz do syntetického inženýrství.

Mějte na mysli možnosti použít tuto technologii k vytvoření biologických zbraní. Genové pohony mohou být zázračnou technologií, ale ve špatných rukou mohou mít a budou mít katastrofální výsledky. Gates se ujistil, že budoucnost genově pohonné technologie vyhynutí je zajištěna. Financoval její vývoj, formoval narativ, vybral si politické vyjednavače a dokonce zaplatil lobbisty. Jen abychom vám daly představu, jak mocný je tento muž… Na začátku roku 2015 Národní akademie věd, inženýrství a medicíny oznámily, že budou hloubkově zkoumat genové pohony. Studie nezkoumala jen vědu genových pohonů, ale také cílila na manipulaci problémů kolem politik, etiky, zhodnocení rizika, vládnutí, a veřejného zapojení kolem genových pohonů.

Studii sponzorovala DARPA a Nadace Billa a Melindy Gatesových skrze Národní zdravotnický institut a nadaci pro Národní zdravotnický institut. Několik členů panelu byli příjemci financí od Gatese. Nadace Billa a Melindy Gatesových také posílala peníze do MIT medální laboratoře k propagaci technologie genového pohonu. O této mediální laboratoři se mluvilo ve zprávách, když se odhalilo, že přijala dary od nikoho jiného než usvědčeného pedofila Jeffrey Epsteina. „Jeffrey Epstein infriltroval vědu, protože byla připravená mu vyhovět.” Mediální laboratoř v roce 2019 dostala 2 miliony dolarů od Gatese skrze Epsteina.

„Bill Gates daroval peníze MIT skrze Jeffrey Epsteina – zde jsou všechny konexe technologického magnáta na finančníka.” „MIT prezident přiznává, že podepsal dary od Epsteina pro mediální laboratoř.”

Vtipné, jak se věci vždy vrací a kousnou tě do zadku, že Bille? Syntetická biologie se stala několika miliardovým průmyslem. Investiční firmy odhadují, že do roku 2030 bude tento průmysl mít hodnotu 85 miliard dolarů. To je spousta peněz. Mluvíme o průmyslu, který tvoří syntetické ingredience pro potravinový průmysl, léky a laboratorně vytvořené potravinové produkty. Jinými slovy… vytváří něco uměle, co v přírodním světě neexistuje.

Znovu… to může být buď požehnání nebo prokletí. Záleží na tom, v jakých rukou to skončí. „Dali byste si laboratorně vytvořenou slaninu se syntetickými vejci?” Jak jsme viděli, syntetická biologie spočívá v tom, změnit DNA do tzv. perfektního módu, což by mohlo být naprosto báječné. Mohlo by to znamenat konec nemocí. Naši DNA by šlo naprogramovat, aby se například bránilo AIDS. Nebo i dědičným nemocím jako autoimunitní onemocnění nebo určité typy rakovin. Šlo by je navždy eliminovat. Dokážete si představit naprosto báječný průlom v lékařské vědě? Nicméně… ve špatných rukou by to mohlo být katastrofální. Zaprvé – bylo by to velmi drahé.

To znamená, že pouze velmi bohatí lidé by byli schopní si koupit dobré zdraví, dobré geny, zatímco obyčejní lidé by museli čekat na tradiční lékařskou péči. Nechápejte mě špatně… jsme zastánci pokroku, ale když v tom hraje roli Bill Gates, jsme velmi ostražití. Jak jsme viděli v předchozích epizodách, Gates je fanatik do eugeniky. Krok od eugeniky do syntetické biologie je velmi malý. Pamatujete na nacisty a jejich snahy vytvořit čistou rasu? Vysoké, fyzicky zdatné lidi s bílou kůží, blonďatými vlasy a modrými oči? Árijská rasa? No… hádejte co. Pro eugeniku se vytvořil nový výraz. Návrhářské děti. Neděláme si z vás srandu. Když máte dostatek peněz, můžete ve skutečnosti říct svým lékařům syntetické biologie, jaké dítě chcete porodit. Zelené oči? Tmavá kůže? Chlapec nebo dívka? Vysoce inteligentní? Přirozený vůdce? Cokoliv… oni to naprogramují.

„Extrémní genetické inženýrství a budoucnost lidstva – získat zpět vznikající biotechnologie pro společné dobro.” „Genová úprava lidských embryí obdržela podporu americké vědecké komise.”

Pár buněk v Petriho misce, které se pak umístí do vaší dělohy. Nebo do umělé dělohy, další zázračné technologie z Nizozemska. „Umělá děloha: nizozemští výzkumníci dostali 2,9 milionů euro k vyvinutí prototypu.” Teď už asi víte, že když v tom hraje roli pan Gates, je potřeba ostražitost. Ať jde o vakcíny nebo syntetickou biologii. Když to Gates propaguje a investuje do toho miliony, něco na tom smrdí. Zpět k potravinovému průmyslu. Poslední investice Gatese zahrnují firmy Impossible Foods a Beyond Meat, které vyrábí zpracované burgery podobající se masu ze synteticky biologicky derivované náhražky krve.

To zní báječně, že? My jsme vegetariánky už desítky let z čiré lásky ke zvířatům a uvítaly bychom jakékoliv nové a chutné vegetariánské burgery. Ale z rukou Billa Gatese? Vážně?! Když muž, který je zastánce snížení populace, začne vyrábět naše jídlo? Nic dobrého… Pojďme to prozkoumat. Konec konců, více z vás má starosti o blaho planety a zvířat, které na ní žijí. Beyond Meat byla založena v roce 2009 v Kalifornii. Ale první burgery se na trh dostaly až v roce 2012. Společnost za méně než tři roky šla na burzu, kdy její akcie prudce vzorstly o 840 % během prvních třech měsíců na burze. Investiční firmy říkaly, že nic takového předtím neviděly. Beyond Meat v době března 2021 má tržní hodnotu 8,16 miliard dolarů. Za pár vegetariánských burgerů? Vážně?

Impossible Foods se založila v roce 2011, také v Kalifornii. Její první burgery se na trh dostaly v roce 2016. Impossible Foods na rozdíl od Beyond Meat není na burze. Za své finance vděčí fondům investičních kapitálů a investicím celebrit jako Bill Gates. Firma získala 1,4 miliard dolarů. Její současná hodnota se odhaduje na 4 miliardy dolarů. Jak jsme tuto epizodu stříhaly, objevily se zprávy, že Impossible Foods je připravena jít dál na burzu s odhadovanou hodnotou 10 miliard dolarů. Znovu… za pár vegetariánských burgerů? No… nejsou to jen vegetariánské burgery. Jsou to syntetické biologické produkty. Tam ty peníze jdou.

Z toho je muž jako Bill Gates tak nadšený. Pokud by byl vážně tak zapálený do vegetariánského jídla, investoval by do společností jako Vegetarian Butcher nebo Quorn, že? Pravda je, že Gatesovi vůbec nezáleží na blahobytu zvířat. Zajímá ho depopulace, eugenika, GMO a nyní syntetická biologie. Proč? Aby si mohl hrát na Boha. Syntetická biologie znamená předělání života. Vytváří se nové biologické systémy, systémy, které v přírodě neexistují. Je to rozšířená verze genetického inženýrství. Podle syntetických biologů by organismy vytvořené pomocí syntetické biologie byly považovány novým druhem, kompletní biologický systém, který by se v přírodě nemohl vyvinout, a bylo by ho i třeba klasifikovat do oddělené oblasti života. Hrát si na Boha…

Jak jsme říkaly předtím, tohle může být prokletí nebo požehnání. Záleží na tom, kdo je tvůrce. Krásný příklad syntetické biologie je bakteriální systém schopný se vyhnout imunitnímu systému, vycítit nádorové buňky, napadnout je a zničit je, a pak po naprogramovaném čase samy sebe zničit. Nebo co tohle? Řasa schopná produkovat biopalivo z oxidu uhličitého! Zázrak technologického vývoje. Ale ve špatných rukou? Vezměte si ten stejný bakteriální systém, který jsme právě zmínily. Co tak ho naprogramovat tak, aby napadl imunitní systém namísto rakovinných buněk? Pak se po naprogramovaném čase sám zničí a příčina úmrtí nebude pitvou nikdy objevena. Syntetická biologie je pro lidi jako Bill Gates naprostým požehnáním. Výraz byl dobře vybrán. Slovo „biologie” dělá divy. Stejně jako slovo udržitelnost. Má přímou asociaci s přírodou, zelenou, ekologií. Zázračný psychologický efekt.

Jestli se Vám líbí překlady, zvažte přispění na jejich tvorbu, děkuji.

Zatímco slovo GMO je nyní spojeno s obavami týkající zdraví lidí a planety. Dále… definice syntetické biologie se stále mění. A pokud jde například o schválení úřadem FDA, jde hlavně o definice. Věřte tomu, nebo ne, ale výrobci produktů založené na syntetické biologii v tuto chvíli tohle ze zákona nemusí odhalovat. Nemusí svůj produkt označit za GMO, jelikož definice syntetické biologie je trochu jiná, i když je mnohem extrémnější než GMO. „FDA: Dávejte si pozor na motýla.” Líbí se vám tento obrázek? Nenechte se oklamat. 30 tisíc potravinových produktů s nálepkou Non-GMO Projekt může být podle dokumentu FDA „falešné nebo zavádějící”.

A to je přesně to, co vidíme u produktů Beyond Meat. Její zakladatel Ethan Brown ve svých rozhovorech nezmiňuje syntetickou biologii. Na webu firmy ji nelze najít, a/nebo na balení. Co je ještě horší, Beyond Meat uvádí, že její produkty jsou bez GMO. Syntetická biologie… ano. Ale to se nemusí odhalit. Jak bychom to měli nazvat? Je to legální, ale jen kvůli chybám v systému. Tohle bychom rozhodně nazvaly klamání spotřebitelů.

Vtipná věc je, že Beyond Meat na svém webu ani netvrdí, že vyrábí vegetariánské nebo veganské produkty. Tvrdí, že jejich produkty jsou založené na rostlinách, ale není žádná zmínka, že jejich produkty jsou vhodné pro vegetariány nebo vegany. Alespoň ne v době, kdy jsme tohle video vytvořily. Duben 2021. Co produkty, jak se prodávají v obchodech? Beyond Meat na některé své produkty dalo slovo Veganské nebo Vegetariánské, ale ne na všechny. Ani zdaleka… z marketingového hlediska nám tohle přijde zvláštní.

Používají ikony pro žádná GMO, žádná sója nebo lepek, a košér. Slovo „párek založen na rostlinách” nic neznamená. Může být založen na rostlinách, ale stále obsahovat maso. Nenechte se tedy oklamat slovy „založeno na rostlinách”. Takže… jaké je hlavní tajemství „krvavých burgerů” Beyond Meat, na které jsou tak hrdí? Štáva z červené řepy. Věřte tomu, nebo ne, po letech vývoje vegetariánských burgerů mnoha jinými společnostmi, nikoho nenapadlo použít šťávu z červené řepy k napodobení krvácení masa? Děláte si srandu?! To není zrovna raketová věda. Chcete vědět, proč se to předtím nikdy nezjistilo? Protože to nefunguje! Zkuste si to.

Šťáva z červené řepy se při osmažení nezmění do šťavnaté burgerové chutě. Prostě nemá tu krvavě železnatou chuť. Tajemství Beyond Meat je syntetická biologie. A to nemá nic společného se zdravými vegetariánskými burgery. Co Impossible Foods? Jejich hlavní tajemství je hem, geneticky vytvořený sójový leghemoglobin. Podle vědeckého poradce pro Impossible Foods, dr. Michaela Eisena, „K vytvoření chutných alternativ zvířecího masa vytvořených z rostlin, potřebujete hodně hemu.

A k získání hemu potřebujete genetické inženýrství.” Impossible Foods tento GMO hem tvoří tak, že vezmou DNA z kořene rostlin sóji, kde se nachází malé množství hemu, a vloží ho do geneticky upraveného droždí, které se pak fermentuje k masové produkci GMO hemu. No… alespoň jsou upřímní o GMO. Ale mějte na mysli, že tato synteticky biologická látka nikdy předtím nebyla konzumována. Nikdo neví, jaké efekty bude mít na tělo a mysl po konzumaci určitých kvantit po určitou dobu. Impossible Foods na svém webu také netvrdí, že vyrábí vegetariánské nebo veganské produkty, tak jako Beyond Meat.

Také pouze tvrdí, že jejich produkty jsou založeny na rostlinách. Balení jejich produktů nám říkají, že neobsahují zvířecí hormony nebo antibiotika. Promiňte? To není to stejné jako vegetariánské nebo veganské, že? Z marketingového hlediska se balení jeví levné a vůbec ne atraktivní. Ne přesně to, co byste očekávali od několika miliardové firmy, že? Impossible Foods nám ukazuje ikonu „biologicky vytvořeno ”. Což vypadá lákavě ve smyslu „eko” a „zelené”, ale nenechte se oklamat. Zapamatujte si tuto ikonu. Nehledě na to, jak dobře vypadá, znamená to problémy. Doporučujeme vám, abyste se od ní drželi dál.

Myslíme to vážně, když říkáme, že skutečně chceme, aby tyto zázračné burgery byly vážně tak dobré. Ale po důkladném zvážení jsme je odmítly. Nejsou vegetariánský produkt, který lidé hledají. Jsou geneticky upraveny a synteticky biologické. A… my je ochutnaly. Chutnají jako maso. Plnohodnotné, šťavnaté maso. Nevíme, co za to může, ale nevěříme, že za to může šťáva z červené řepy nebo hem. Může to být výsledek určitých zvýrazňovačů chuti? Věděli jste, že jedny z nejsilnějších zvýrazňovačů chuti jsou založeny na ledvinových buňkách lidských plodů?! Buněk HEK293? Jinými slovy… ledvinové buňky odebrány z lidského potraceného dítěte? Slyšeli jste někdy o Senomyx? Bio-technologická firma z Kalifornie, kterou koupila firma Firmenich ze Švýcarska v roce 2018?

Firma, která obdržela 7,5 milionů dolarů od Nadace Billa a Melindy Gatesových? Víme… příliš přitažené za vlasy, že? Myslím tím… dokážete si představit. Produkty Beyond Meat a Impossible Foods obsahující ledvinové buňky plodů k napodobení chuti masa, aniž by nám o tom řekli?! „Kvůli extrémně malému množství v produktech se buňky HEK293 konečnému spotřebiteli nemusí odhalovat” – úřad FDA Víme, že spousta produktů obsahuje tyto lidské embryotické ledvinové buňky HEK293 k zesílení jejich chuti.

Ale no tak… falešné vegetariánské burgery? Ne… jsme si jisty, že skutečnost, že lokace výrobního zařízení Impossible Foods v Oaklandu v Kalifornii je hned přes ulici od Plánovaného rodičovství, je pouze děsivá náhoda. Tak jako skutečnost, že výrobní zařízení Beyond Meat je pouze pár minut jízdy od tří klinik Plánovaného rodičovství. Jen děsivá náhoda. I když… Beyond Meat se v roce 2018 spojila s firmou Zandbergen, nizozemským dovozcem světově nejkvalitenějšího masa.

Přesně tak… původně řezník a nyní dovozce mraženého masa z celého světa. Zanbergen tvrdí, že jsou hrdí na to, že spolupracují s firmou Beyond Meat, která nahradila masový protein rostlinným proteinem. Syntetická biologie… Vytvořit nový druh, pamatujete? Nahradit masový protein rostlinným proteinem to hned nedělá vegetariánské, že? Oh… a hádejte co? Výrobní zařízení Beyond Meat v Nizozemsku je pouhých sedm minut od kliniky na potraty – Emmakliniek – ve městě Enschede. Mějte na mysli, že Nizozemsko má pouze 15 klinik na potraty. Jaká to je šance…? Gates je nyní přesvědčen, že nejbohatší země by měly přejít ke konzumaci pouze 100% syntetického hovězího, aby pomohly v boji se změnou klimatu. Samozřejmě! Změna klimatu! Pokud z toho nemůžete vinit covid, obviňte změnu klimatu. Chudé země si nemohou dovolit syntetické maso, takže ony mohou nadále jíst skutečné maso.

Ale… to bude muset být GMO… samozřejmě. „Bill Gates daroval 40 milionů k vytvoření super krávy k ukončení světové chudoby.” „Super kráva za 40 milionů dolarů od Billa Gatese k ukončení světové chudoby.” Bill Gates ovládnul naši dodávku potravin. Geneticky upravil naše semena a nyní se zbavuje amerického hovězího průmyslu. Ničí zemědělství a skupuje zemědělskou půdu. Takto bude brzy ovládat každý aspekt našeho jídla, jak se produkuje a co se do něj dává. Gates v USA a Evropě udělá to, co už udělal v Africe a Indii. Přinutí vás, abyste poslouchali jeho pravidla a regulace. Pokud neposlechnete, dostanete pokutu, zavřou vás do vězení a bude vám zabráněn přístup k jídlu, hlavní nezbytnosti v životě.

„Posilovny, nákupní centra: budoucnost v Izraeli patří očkovaným se zeleným pasem.” „Vchod pro očkováné & zotavené ~ Vchod pro neočkované.”

Gates našel další způsob, jak nás kompletně podmanit jeho rozmarům a touhám. Pokud vás tohle netrápí, nevíme co bude. No… možná tohle. Všechny současné vakcíny proti covidu jsou výsledkem syntetické biologie. Všechny z nich. Nebyly testovány, nejsou schváleny, říká se jim OPZB (GRAS) – obecně považovány za bezpečné, což neznamená vůbec nic. A jsou v experimentální fázi až do roku 2023. Zamyslete se nad tím… „Vývoj covid vakcín: 5 fází Momentálně jsme ve 3. fázi: Jak je vakcína efektivní?”

Jste součástí masivního lékařského experimentu. Tím, že si do těla píchnete synteticky biologický produkt, se můžete stát jedním z Gatesových produktů. Synteticky biologický, geneticky modifikovaný produkt. Po všem, co jsme vám ukázaly v předchozích epizodách o Billu Gatesovi, jak bezpečně se z toho cítíte? Na úplném začátku této epizody jsme vám slíbily, že tohle bude poslední epizoda o Gatesovi. A to byl vážně náš záměr. Myslím tím… už ho máme tak po krk, že si to ani nedokážete představit.

Ale… jak se blížíme ke kritické půl hodině, bojíme se, že je ještě pár věcí o Gatesovi, které věci uvedou do kontextu takovým způsobem, který jste předtím nejspíše nikdy neviděli. Vydržte s námi… a pokračujeme do 13. části.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů